Prof. Czapiński: Nie ma ratunku dla PO-KO w tych wyborach - zdjęcie
04.10.19, 11:45Schetyna, fot. Michał Józefaciuk, lic. CC BY SA 3.0/Wikipedia, Senat

Prof. Czapiński: Nie ma ratunku dla PO-KO w tych wyborach

52

"Opozycja nic nie może zrobić. To jest wiatr polskiej historii. Musi się przewiać, przeciąg musi być porządny i wrócimy do tego typu pytań może za rok, niekoniecznie za cztery lata. Teraz nie ma żadnego ratunku dla opozycji w tych wyborach. Ich wynik jest już przesądzony. Był przesądzony rok temu i wcześniej". Tak mówi prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny, autor ośmiu edycji "Diagnozy Społecznej". 

"PO przegra. Mówię to od 2013 r. Już wtedy, na dwa lata przed wyborami 2015 r., powiedziałem na spotkaniu klubu parlamentarnego PO – kierując się też wynikami „Diagnozy społecznej” – że następne wybory wygra PiS. Część polityków PO chichotała, część się oburzała, nikt nie wierzył" - przekonuje w rozmowie z Magdalena Rigamonti z "Dziennika Gazety Prawnej".

Czapiński krytykuje też nadanie tak dużej wagi Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

"Co do Kidawy-Błońskiej, to moim zdaniem jej wystawienie na pierwszy ogień było ruchem zupełnie zbędnym. Mogli zrobić ją twarzą tej kampanii, ale już bez takich deklaracji, że będzie premierem, szefem rządu. Jest dwóch polityków, którzy ścigają się o gorsze w rankingach nieufności. Są to Jarosław Kaczyński i Grzegorz Schetyna. Czy brak zaufania do Kaczyńskiego szkodzi PiS-owi? Absolutnie nie, nie ma to żadnego znaczenia. Jemu nie ufają, ale to nieważne, bo on nie jest ich sąsiadem. Nie chodzi o to, żeby mu ufać, on ma udowodnić, że ten czołg, którym steruje, ma odpowiednią ilość paliwa, jest sprawny i strzela do właściwych wrogów" - wskazuje.

Jak dodaje uczony, to Kidawa-Błońska "jałowy bieg". "Małgorzata Kidawa-Błońska nic nie zdziała, oprócz tego, że zrobi sobie dobry wynik w stolicy. Wzrosła jej rozpoznawalność, popularność i tyle" - wskazuje.

W ocenie Czapińskiego Schetyna dobrze wie, że nie ma szans i musi jedynie minimalizować straty.

bsw/dziennik gazeta prawna

Komentarze (52):

Ja2019.10.4 12:37
Tragiczne jest, że ich wyborcy są ślepi!!! Oni, jak dziś się dowiedzieliśmy, nazywają ich pogardliwie....... Chyba kompletny imbecyl tylko nie zorientuje się, co to za "ptaszki"!! Albo są, ci ich wyborcy, Tacy Sami!!! Ok 30%!!!??To skóra cierpnie gdyby wrócili do władzy!!! Dali próbkę przez 8 lat. Boże chroń POLAKÓW.
Tylko dla katolików2019.10.4 12:31
Kim oni są - https://www.youtube.com/watch?v=3H09LrjrUHU
Magda2019.10.4 12:27
wystarczy wyłączyć TVN, RMF, itp i zacząć myśleć i obserwować a poprawa stanu psychicznego nastąpi
Maria Blaszczyk2019.10.4 14:03
Wystarczy otworzyć stronę GUS mi zobaczyć, że Polacy wymierają najszybciej od czasów drugiej wojny światowej. Wystarczy potrzebować pójść do lekarza-specjalisty, by podziwiać najdłuższe w historii kolejki. Wystarczy mieć własne lub znajome dziecko w pierwszej klasie szkoły średniej, które dostało się nie tam gdzie chciało mimo dobrych wyników, uczą je osoby bez żadnych ku temu kompetencji i do tego w przedziwnych godzinach. Wystarczy uświadomić sobie, ze szefem NIK jest facet oszukujący Urząd Skarbowy i będący na "ty" z gangsterami. Albo że pan prezes zupełnie beztrosko oszukuje ludzi i łamie prawo - a prokuratura, również wbrew prawu, przeciąga w nieskończoność postępowanie sprawdzające. Ono nie powinno trwać dłużej niż miesiąc - a trwa już chyba z 9 miesięcy... Wystarczy uświadomić sobie, że nikt nie poniósł konsekwencji za zakatowanie pana Stachowiaka. I już mamy kolejny przypadek, pana Wróblewskiego, gdzie dowody znikają jak sen złoty. Wystarczy uświadomić sobie, że wciąż nie zakończył się ten absurdalny proces w sprawie seicento. I że dowody w nim zostały poniszczone - co sądinąd nie powinno mieć znaczenia, ale jakoś wciąż tego biednego człowieka nie uniewinniono. Wystarczy przypomnieć sobie wystąpienie pani Szydło o nagrodach, co się należały i płacze pana ministra Gowina, jak to mu przy dochodach 17 tys. nie starczało do pierwszego...
stop idiotom z platformy2019.10.4 14:23
Maryśka te twoje wywody to jak kulą w płot!!A tak w ogóle trolu wyjedz na Madagaskar
leszczyna2019.10.4 16:56
Nie ubliżaj Maryśce, lepiej Ci od tego nie będzie i głosów PiSowi nie przysporzysz. Święte słowa kobieta napisała, a ja od siebie Ciebie zapytam: może wiesz, kiedy prokuratura ustali, dlaczego pękła opona w aucie prezydenta Dudy i dlaczego to śledztwo pod zarządem p. Ziobry ślimaczy się aż poza VIII kadencję Sejmu? I gdzie ktoś ukrywa dowody na zamach smoleński, gdzie te bomby w centropłacie albo papiery z lewego remontu w Samarze?
Maria Blaszczyk2019.10.4 17:24
:-*
Janina2019.10.5 3:34
A co ty Mario, mieszkasz w Holandii i dziecko puszczasz do szkoły w Polsce? To dziwne, biedna pokrzywdzona, ile nad tym myslałaś??? A JA CI ODPOWIEM JEDNYM ZDANIEM !: WYSTARCZY ABYŚ PRZESTAŁA, DOŚĆ TEGO, ZBIERA MI SIĘ NA WYMIOTY ! W Y S T A R C Z Y TY C H W Y P O C I N!
leszczyna2019.10.5 13:56
Co nieprawdziwego napisała @Maria Blaszczyk?
klaus2019.10.4 12:22
zastanawiałem się nad tymdlaczego jest takie poparcie dla PO.PSl,SLD, ale po rozmowie ze starszą osobą i co usłyszałem, osoba ta nażekała na PiS ze taki nie szanuje konstytucji i takie tam sobie ogólne bzdety, zapytałem czy jej wnuki korzystają z 500 +, czy dostała trzynastkę odp. tak ale to nie PiS ale Po to zrobiło, zadałem pytanie na kogo będzie głosować, tak się składa że na krętacza i kombinatora, zadałem następne pytanie to oszust dorobił się na kantach, ale zagłosuję na niego bo jest zaradny.
emeryt. naucz.2019.10.4 12:19
Pani Janda kiedyś żaliła się, że: "jakby ktoś na nią srał." Sprawa się wyjaśniła; pan Neuman przyznał się "sram na Tczew". (Ale elyty !) Resztę Państwo sobie dopowie....
dzielnicowy2019.10.4 12:09
Na kolejne wybory pójdę z pewnością, ponieważ dla obecnie rządzących alternatywy nie ma, a powrotu tego co było nie chcę, bo nie chcę by było jak było.
katolik2019.10.4 12:06
Do POLKA - najkrócej przeciwnikami PIS sa ludzie,którzy jak dno popslsldwiosnanowoczesna,obyw rp --są odłączeni od Boga,należą do szatana
katolik2019.10.4 12:03
Szatan w postaci dna mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna ,obyw rp NIE wejda do polskiego sejmu.ZAGADKA
les2019.10.4 12:02
A PIS punktuje psychiatryk i spokojnie robi swoje: - odzyskuje od złodziei (głównie z PO i PSL) miliardy i daje rodzinom (500+), dzieciom (dobry start), emerytom (podważki świadczeń, darmowe leki, obniżenie wieku), niepełnosprawnym (dostępność+ i 500+), rolnikom (dopłaty, odszkodowania, holding skupu, handel), młodym (mieszkanie+, ułatwienia w biznesie, b. niskie bezrobocie), gminom (drogi lokalne, mosty, obiekty sportowe i inne), Polsce (przekop mierzei, CPK, gazociąg z Norwegii i rozbudowa gazoportu, porty morskie i żegluga śródlądowa, bezpieczeństwo Polaków itd, itd, i kolejno wprowadza reformy państwa (obecnie reforma sądownictwa, a w najbliższej przyszłości reformy urzędów i urzędników oraz repolonizacja mediów) ....................... I systematycznie zyskuje w sądażach. Obecnie już >50%. BRAWO !!! PiS: Propozycja wymiany z Rosją – Tuska, Kopacz i Komorowskiego oddamy za wrak i czarne skrzynki TU-154 !
katolik2019.10.4 12:01
PISdzielstwo obiecuje wszystko i wszystkim! ale ani słowa co zrobią gdy nadejdzie kryzys finansowy, który jest nieunikniony! Brak tylko terminu...
Nowak2019.10.4 12:07
Wspomnienia leminga dzielnicowego z 2014 roku: Mam 32 lata. Urodziłem się w gminie Kozia Kupa. Pracowałem w latach 2007-2014 i dobrze zarabiałem - na rękę dostawałem 1125 złotych miesięcznie. Umowę miałem na 3 miesiące , ale szef powiedział , że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie. Pieniądze odkładałem , bo odżywiałem się karmą dla psów ( najtaniej mi wychodziło). Za odłożoną kasę chciałem sobie kupić taki zegarek jaki ma pan Nowak. Trochę chorowałem , ale nie wiem co mi jest bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem, ale nie przejmuję się bo będę pracował do 67 lat, a więc mam jeszcze dużo czasu. Czytałem codziennie "Gazetę Wyborczą" i oglądałem TVN i stąd wiedziałem , że jest mi tu najlepiej i nie muszę wyjeżdżać za granicę. Popierałem PO bo przeczytałem w GW , że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele gorsza. Nigdy nie myślałem, że się w życiu tak dorobię dzięki PO, Tuskowi i Kopacz a także Bronkowi spod żyrandola. Było mi dobrze w tym złotym okresie dla Polski !
stop idiotom z platformy2019.10.4 14:21
To do mojej siostrzyczki która jest zebraczka ale głosuje na POKO
Maögorzata2019.10.4 12:00
Tak to prawda ! To jest klątwa Tuska ! A klątwa ta podwoi się jak Tusk stanie przed TS - po tym jak niemiecka prezes Gensdorf odejdzie na początku przyszłego roku w niepamięć - przynajmniej moją !!! Te skradzione miliardy, szczególnie 156 MLD z OFE i ponad 240 MLD z WAT, wytransferowane najpierw do francji a następnie na Karaiby. Tak czy owak partia PO jest już skończona i po wyborach 13.10.2019 będzie sią pakować, po drodze oczywiście złodzieje i skorumpowani przejdą przez odpowiedni zasłdzony czas w więzieniach. Taki to jest oto koniec kłamców, złodziei i zdrajców !!!
Dominika2019.10.4 11:58
Kandydatka na premierę Kidawa-Błońska raz mówi, że Polska to duża kraj i przyjęcie kilku tysięcy uchodźców z Bliskiego wschodu i Afryki jest bezpieczne i nie wpływa na liczbę ataków terrorystycznych, a drugim razem mówi, że Polska jest mała kraj, stąd lepiej gdy Niemcy będą tutaj rządzić ! Ci zdrajcy narodu polskiego muszą stąd odejść i to jak najszybciej !
StanPio2019.10.4 11:58
Należy koniecznie zdobyć większość Konstytucyjną i zmienić prawo dotyczące referendów i przejąć w polskie ręce NBP i "pieniądze". Jedyną groźbą dla globalnych władców zasobów naturalnych i ludzkich, aktywów i pieniądza dłużnego jest maksymalna SAMOWYSTARCZALNOŚĆ REGIONALNA, począwszy od gmin a skończywszy na Trójmorzu. Niestety, i Konfederacja, i Kukiz, i Narodowcy zabierają 10% głosów i co najmniej przysparzają totalnej "opozycji" kilkadziesiąt mandatów, sami otrzymując kilka! Jeśli Konfederacja dostanie 5% to otrzyma jeden mandat! A z Kukizem, który żeby dostać się do Sejmu wejdzie kombanda PSL i zabierze dalsze kilkadziesiąt. Kukiz i Braun - Winnicki! jeżeli jesteście patriotami wycofajcie wszystkich kandydatów! Apele do Korwina będą bezskuteczne. On cwaniacko dba tylko o siebie, a nie o Polskę.
Ja2019.10.4 12:44
Jeszcze dba o Rosję????
KaczyKaczor2019.10.4 11:58
PIS punktuje, a kampania nienawiści POKO trwa !!! Haseł wyborczych mają w bród (Jutro może być lepiej, Silni Razem, POKO-mony, 6-cio pak, którego już żaden z nich nie pamięta , itd), ale ich prawdziwy program to: 1. Likwidacja IPN 2. Likwidacja CBA 3. Likwidacja złotówki 4. Likwidacja WOT (Wojsk Obrony Terytorialnej) 5. Likwidacja węgla 6. Likwidacja PIS-u 7. Likwidacja spółek skarbu państwa 8. Likwidacja bazy wojsk amerykańskich 9. Likwidacja kilku Ministerstw 10. Likwidacja urzędu wojewody 11. Likwidacja programów socjalnych 12. Likwidacja Państwa Polskiego na rzecz państwa federacyjnego. A poza tym: - organizacja Farm hejterskich (Inowrocław, sokzburaka), - targowickie żądania Błońskiej i Sketyny w UE o zamrożeniu finansowania dla Polski, - stosowanie zawodowego kłamstwa, - są przeciwko wszystkiemu co robi PIS. Gdyby posłowie zjednoczonej prawicy przegłosowali ustawę o pbowiązku używania papieru toaletowego w ubikacjach, to członkowie PO i ich zwolennicy chodziliby osrani po pachy ! No do jasnej cholery Polacy, czy my nie potrafimy w końcu tych likwidatorów zlikwidować !!!
Reytan2019.10.4 12:58
PIS to Izrael nad Wisla.
Topek2019.10.4 11:57
Nadchodzi już najwyższy czas, aby lewakom dać po jajach, czy genitaliach – jak kto woli. Oni muszą wreszcie poczuć, że są nieprzydatni, niechciani, niepotrzebni, i non grata w Polsce. Granice UE są otwarte, a wkrótce wizy do USA będą zniesione, a zatem ci zboczeńcy mają wiele możliwości żyć tam gdzie ich tolerują. Oni muszą zrozumieć, że w Polsce nie ma dla nich miejsca. To są zdrajcy narodu polskiego, a Szetyna i Błońska już zdążyli kolaborować z U. Von der Leyen przeciw Polsce. Dla nich Polskość to nienormalność , a ich niemal otwarta wojna hybrydowa z rządem prowadzi do demontarzu państwa polskiego na rzecz konfederacji regionów bez wojewodów. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwko rządowi i wszystkiemu co zrobi rząd, przeciwko stacjonowaniu wojsk USA, przeciw programom socjalnym i pomocowym, przecowko WOT, przeciw reparacjom wojennym, i .t.d. Polacy mówią im ostatni raz: Bye,bye lub Won za Don !
Reytan2019.10.4 12:56
Wystawmy caly POPIS za okno. Moze przestanie smierdziec.
KKK2019.10.4 11:54
Nie oszukujmy się, bo cała opozycja w Polsce i ich zwolennicy to zbiór najgorszych patologii, które szkodzą państwu i narodowi !!! To coś, co się pałęta w społecznym obiegu, a nazwało się totalną opozycją, to nie są Polacy ! To grupa komunistów przysłanych nam na siłę przez Moskwę, a także żydowsko- niemieccy przybysze. Ich potomkowie to komunistyczny kożuch podłych i obrzydliwych dzieci resortowych, bełtu, mętów i pasożytów wszelkiej maści i rodzaju. Dla nich Polskość to nienormalność ! To wrogowie Polski, którzy posiadają jedynie polskie obywatelstwo. Jeśli nie oni lecz Polacy są przy władzy w Państwie, to czują się jakby ktoś na nich srał ! Są niewirygodni, niekompetentni i nienawistni, to kłamcy i oszuści, a złodziejstwo w czasach ich rządów przekraczało wszelkie granice. To zdrajcy narodu polskiego ! Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, szczują na Polskę w UE i stosują wojnę hybrydową prowadzącą do zamachu Stanu żądając likwidacji urzędów wojewodów i utworzenia regionów federacyjnych. To nie jest żaden obóz polityczny opozycji, a pozaprawne zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo ! Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
Reytan2019.10.4 12:54
Zgadza sie,POPIS to smierc Polski i Rozbiory za trzy lata.
Maciej2019.10.4 11:53
BRAWO !!!!!! BRAWO !!!! JA BĘDĘ GŁOSOWAĆ NA PiS !!!!!!!!!!!!!!!
Reytan2019.10.4 12:53
Glosujcie na PIS,bedzie Izrael nad Wisla. Szalom.
Jarek2019.10.4 11:52
WEDŁUG S. NEUMANNA TO CIEMNY ELEKTORAT PO.KO. MIMO POSTAWIONYCH AKTÓW OSKARŻENIA I TAK ICH POPRZE. Uważajcie lewaki, bo wypłynęły kolejne „taśmy prawdy” ! Nagrany został pseudopolak , kzóry wabi się Neumann (niemieckie nazwisko), a hasłem tym razem jest : Jak wyjdziesz z PO, to masz problem ..... https://niezalezna.pl/291042-tasmy-neumanna-tresc-nagran-szokuje-jedna-zasada-jest-dla-mnie-swieta-kuwa-posluchaj?fbclid=IwAR2yskJiL7mjKpnymgqviUQEwMkA4szpLbpSNQZWeFNge6_LYoAI0bx5SSQ
katolik2019.10.4 11:52
Ludzie otrząśnijcie się! Pis z kościołem zniszczy Polskę!
Reytan2019.10.4 12:51
Wariat Wisla sie pali.
dzielnicowy2019.10.4 11:51
Właśnie twój głos może być decydujący by PIS uzyskało 276 mandatów i mogło postawić przed TS byłych premierów i ministrów z PO !!!
ruiny2019.10.4 11:59
Dzielnicowy, czy ty robisz badania socjologiczne? Zmieniasz poglądy jak rękawiczki. Zacząłem podejrzewać, że analizujesz agresywność komentarzy w zależności od zgodności treści z profilem portalu.
Dam2019.10.4 12:45
Podejrzewam, że to po prostu jakiś troll kradnie nicki. Mój też przynajmniej raz ukradł. Żałosne to trochę.
Zosia2019.10.4 11:50
13 października wszyscy idziemy głosować na PIS, ponieważ nie chcemy LGBT!!! Nie zgadzamy się na małżeństwa homoseksualne!!! Nie zgadzamy się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne!!! Nie chcemy muzułmanów w naszym Kraju!!! Nie chcemy seksedukatorów w szkołach naszych dzieci!!! Nie chcemy podatku katastralnego!!! Nie chcemy podziału Polski na federacje, co w rezultacie doprpwadziloby do IV rozbioru i calkowitego podziału Polski miedzy szwabow i ruskich!!! Nie chcemy euro w Polsce!!! Nie chcemy odebrania nam wszystkiego, co dostaliśmy od obecnego rządu. Nie chcemy tyrac do usr.anej śmierci bez szans na emeryturę, do której nie dożyjemy!!! Nie chcemy niszczenia naszej Wiary, Tradycji i Kultury!!! Dlatego wszyscy głosujemy na PIS!!! Głosujemy na PIS, ponieważ mamy Pana Boga w sercach, a jeśli Pan Bóg z nami, któż przeciwko nam!!! W historii zawsze, gdy Naród krzyczał, chcemy wolności, zawsze tę wolność otrzymywał. Musimy o nią zawalczyć 13 października i raz na zawsze zniszczyć czerwoną zarazę. Tu jest Polska!!! KATOLICKA I WIERNA PANU BOGU NA WIEKI!!!
Reytan2019.10.4 12:49
PIS to aborcja,gender i LGBT,oraz Umowa Istambulska. Glosuj na PIS bedziesz mial Izrael nad Wisla. Klamczymski klamie ,a Morawiecki to wrecz MISTRZ>
Marian2019.10.4 13:06
Zocha,ale dajesz im popalic w kazdy swoim wpisie
leszczyna2019.10.4 14:42
Nie zgadzacie się na małżeństwa homoseksualne i adoptowanie przez nie dzieci, a zgadzacie się na PiSowską podległość Polski Stanom Zjednoczonym, które są światowym promotorem LGBT?
Marian2019.10.4 16:14
Przeciez USA nie stawiaja nam ultimatum albo LGBT albo sojusz militarno - polityczny a chyba nie negujesz faktu ze to jedyny kraj mogacy nam zapewnic bezpieczenstwo.Alternatywy nie ma! To ze USA to obyczajowe bagno to prawda, ale nic nam nie narzucaja.
leszczyna2019.10.4 16:47
Do czasu. Standardy WHO już są w drodze, a ambasada amerykańska wywiesza flagę LGBT i popiera parady gejowskie. To jest właśnie dramat tęczowej zarazy, o której mówił abp Jędraszewski: jak powstańcy czekali za wybawienie od czarnej zarazy przez czerwoną zarazę, tak my ufamy tęczowej zarazie, by nas broniła przed spadkobiercami czerwonej zarazy.
Marian2019.10.4 17:01
Zaspiewajmy wiec razem "Leszczyno" Ojczyzne wolna od LGBT racz nam dac Panie.Pozniej zobaczymy a narazie wyboru nie ma
Polka2019.10.4 11:50
Pomóżcie mi zrozumieć przeciwników PiS. Narzekają na zaoferowaną im najniższą pensję która obecnie jest wyższa o kilkaset pln niż gdy rzadziła PO. Biorą 500+ na każde dziecko wyprawki , bezrefleksyjnie tęsknią do czasów gdy państwo było rozkradane w kazdej dziedzinie , rekami tych którzy mieli zapewniać nam wzrost gospodarczy , lecz dbali tylko o wzrost naszego zadłużenia . Płaciliśmy naszą składkę do UE jednocześnie nie wykorzystując naleznych nam funduszy. Skundlone elyty bez wartości chodziły na postronku niemieckich panów . Budowane były autostrady które trzeba juz teraz poprawiac , jest to znamienne gdyż nie śniło im się że jest w Polsce mozliwy taki wzrost gospodarczy . Widocznie miały one zapewnić tylko bezpieczny przejazd cystern z lewym paliwem . Szacun dla panów z Sowy i przyjaciół , za trafne okreslenie ich wizji Polski " h..j , du.pa i kamieni kupa " . Polecam też inne okreslenia ich metod gospodarczych np. po nas tylko potop, zostaną po nas tylko zgliszcza , rozdziobią nas kruki i wrony itp. , itd. W państwowych mediach brylują dziennikarze o lewackich poglądach vide man . Opozycja idzie do wyborów bez programu , bo nie można nazwac programem negowanie programu przeciwników i ma jeszcze poparcie 40% społeczeństwa . Jak to nazwać jesli nie zbiorową amnezją , paranoja , schizofrenią . Ulegaja obłednej retoryce tvn i gazety koszernej w bezrefleksyjny sposób . Gryzą rękę która podaje im pomoc , plują na światełko w tunelu które ukazało się wielu osobom bez perspektyw . Zmień pracę i weź kredyt , to były rady człowieka który bezczelnie połakomił sie na dobro społeczne (żyrandol i sokowirówkę ) Ten rząd pokazał jak można pracować , jak można dbać o społeczeństwo każdym aspekcie . Dodatkowe emerytury , zwiększane wydatki na cele społeczne , zmniejszane stawki podatkowe . Czego jeszcze chcecie przeciwnicy PiS-u . Powrotu polityki na kolanach , gazu z Rosji ? tego chcecie ? PiS pokazał że nie ma pobłażania nawet dla swoich , nie ma świetych krów . Czego jeszcze chcecie ? Pozdrawiam i miłej niedzieli wszystkim .
leszczyna2019.10.4 12:52
Ja chcę przywrócenia praworządności w Trybunale Konstytucyjnym, z którego PiS zrobił atrapę. Też życzę miłej niedzieli :).
Marian2019.10.4 13:04
Chyba jednak duzo gorzej bylo z tym Trybunalem za PO i Rzepilinskiego,poza tym nie znam nawet jednego nie praworzadnego wyroku obecnego Trybunalu.
leszczyna2019.10.4 14:39
Za to jest lub było w nim iluś niepraworządnie zasiadających jako sędziowie, a i sama Pani Prezes zajmuje to stanowisko niepraworządnie, co wykazał choćby wybrany przez PiS sędzia Pszczółkowski. To powoduje, że wszystkie wyroki obecnego, tj. pod rządami Pani Przyłęskiej będącego Trybunału, nie są praworządne, bo wydawane przez osoby nieuprawnione.
Marian2019.10.4 16:02
Wybacz, ale to nie Pszczolkowski decyduje o tym czy wybor Przylebskiej byl prawidlowy czy o praworzadnosci wyrokow.Wybrana zostala zgodnie z procedurami i chyba to sie liczy.
leszczyna2019.10.4 16:42
No właśnie niezgodnie. Np. żeby przeprowadzić wybór swojej osoby na prezesa, otrzymała od prezydenta stanowisko p.o. prezesa, a takiego nie ma w Trybunale. Przeciwnie, konstytucyjnie umocowany jest wiceprezes TK, do którego należy kierowanie pracami tej instytucji do czasu wyboru nowego prezesa. Sędzia Biernat był taką osobą, natomiast p. Przyłębska objęła stanowisko nieistniejące. Oczywiście, że Pszczółkowski nie decyduje o prawidłowości wyboru Przyłębskiej, decyduje o tym Kaczyński.
Marian2019.10.4 16:56
Wybral ja Sejm ,Ptezydent zatwierdzil i Kaczynski nie z tym nic wspolnego. Ja nie potrafie zrozumiec dlaczego najwybitniejszy powojenny polski polityk,szczery patriota przez tak wielu rodakow jest odrzucany.Wielka to tajemnica.
leszczyna2019.10.4 21:19
Żadna tajemnica. Czytaj uważniej. Oczywiście Przyłębską wybrał Sejm na urząd sędziego i akurat ją oraz Pszczółkowskiego wybrał praworządnie. Nikt nie kwestionuje prawomocności wyboru Przyłębskiej na sędziego TK. Nieprawnie natomiast zajmuje ona stanowisko prezesa Trybunału, bo objęła je w nieprzepisowy sposób. Także niezgodnie z kolejną pisowską nowelizacją ustawy o TK. PS. Kaczyński nie ma nic wspólnego z wyborem pisowskich kandydatów na sędziów TK? To dlaczego PiS wycofał skargę na niekonstytucyjność ustawy o TK z 25 czerwca 2015r.?
Urszula2019.10.4 16:10
Nigdy nie zrozumiesz przeciwników PiS jeśli będziesz rozumować takimi kategoriami. Nie jestem zwolennikiem PO i nigdy na nich nie zagłosuję, tak jak nie zgalosuję na PiS, ale ty dalej będziesz się dziwić bo nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że można byc w opozycji i nie popierać PO. Uruchom nieco szare komórki. ja sie nie zgadzam na okradanie państwa przez PiS tak jak sie nie zgadzałam na okradanie państwa przez PO. Nie zgadzam sie na to aby PiS łamał prawo, przejmował wszystkie instytucje obsadzając je swoimi, niewykształconymi i niedoświadczonymi ludźmi. Nie zgadzam sie na to aby PiS dalej dzielił społeczeństwo na swoich i gorszy sort. Nie zgadzam się na sianie nienawiści wśród Polaków. Nie zgadzam sie na afery i traktowanie Polski przez PiS jak swojego folwarku. Mogłabym wymieniać dłużej. Ale po co. I tak tego nie zrozumiesz.