Premier: Rafał Trzaskowski to kandydat wojny - zdjęcie
09.07.20, 17:55Fot. screenshot - YouTube

Premier: Rafał Trzaskowski to kandydat wojny

10

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z mieszkańcami Jędrzejowa, których zachęcał do poparcia w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. Szef rządu zwrócił uwagę, że końcówka kampanii jest czasem, w którym Rafał Trzaskowski dopuszcza się wielu kłamstw i manipulacji. Stwierdził, że jest on kandydatem „niewiarygodnym i nieprzewidywalnym”.

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do manipulacji Rafała Trzaskowskiego na temat problemów gospodarczych Polski:

- „Pan Rafał Trzaskowski powiedział, że Komisja Europejska stwierdziła, że nasz wzrost gospodarczy jest w strasznych tarapatach i mamy wielkie problemy gospodarcze” – mówił, prezentując oficjalne dane Komisji.

- „Panie Trzaskowski, nie wiem, czy pan przypadkiem nie czytał tych danych w odwrotny sposób, może ktoś panu źle podał tę karteczkę do przeczytania? Według prawidłowego odczytu danych Komisji Europejskiej Polska jest na samej górze tej tabeli ze wszystkich 27 państw Unii Europejskiej. To jest wizytówka zarządzania gospodarczego naszego rządu i pana prezydenta Andrzeja Dudy” – podkreślił.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, głos oddany na Rafała Trzaskowskiego to „murowana wojna przez najbliższe trzy lata, to klincz, chaos i paraliż”. Zwrócił uwagę, że Rafał Trzaskowski, jako zastępca Borysa Budki, jest kluczową postacią w Platformie Obywatelskiej, a więc kandydatem „superpartyjnym”.

Szef rządu stwierdził też, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem niewiarygodnym. Przypominał, że kandydat KO przez lata nazywał „rozdawnictwem” programy prospołeczne rządu, a tuż przed wyborami nagle zmienił zdanie:

- „Czy chcecie kandydata ultrapartyjnego turboliberalnego, który politykę społeczną miał za nic? Dzisiaj się przefarbował jak lis, ale takiego wilka w owczej skórze wybierać to wielkie ryzyko. Głos na pana Trzaskowskiego to skok do basenu nie wiedząc, czy tam jest woda. To wielki, gigantyczny znak zapytania w środku potężnego kryzysu, z którego Polska wychodzi najszybciej w Europie” – mówił Morawiecki.

Dodał też, że Rafał Trzaskowski, jeżeli zostanie wybrany na prezydenta, będzie prowokował spory ideologiczne, dążąc do wdrażania w polskich miastach kart LGBT.

- „Szukacie kogoś, kto szybko będzie realizował cele, chronił gospodarkę - to się uda tylko z Andrzejem Dudą, tylko z panem prezydentem. W czasach ostatnich 5 lat prezydenta Andrzeja Dudy spadało bezrobocie, rosły wynagrodzenia najszybciej w porównaniu do wszystkich poprzednich 5-latek w wolnej Polsce. Czy można znaleźć lepszy dowód na to, kto troszczy się o życie zwyczajnego Polaka, a kto troszczy się o elity brukselskie?” – pytał.

kak/PAP, Polskie Radio

Komentarze (10):

Walter2020.07.10 5:40
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. W 2012 roku podpisał projekt stawy przewidujący 2 lata za in vitro. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł przeznaczyć na dotowanie z budżetu państwa telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem wszelkich szczepień obowiązkowych. Bał się debaty z Rafałem Trzaskowskim w TVN, dlatego nie zgodził się na nią. Czy chcecie kontynuacji takiej prezydentury?
Foster2020.07.9 20:41
Dlaczego promesy dla samorządów zostały wycofane ?
gumowa kaczka2020.07.9 20:28
tak panie prawdomówny, a w domyśle zróbmy coś bo nas wsadzą
Gniazdo szczurów!2020.07.9 19:14
Szczur "kretynizacja" już nier-dala dobre 10 godz. (!!), DZIESIĘĆ GODZIN, NON - STOP ! Okazuje sie, że szczur "kretynizacja" to PARCH. Co za sytuacja, PARCH i taki pracowity! Musi tu byc ich CAŁE GNIAZDO szczurów - PARCHÓW! Tak nadaktywne szczury ZDYCHAJĄ SZYBKO. Należy więc szczurowi/-om "kretynizacja" tylko kibicować!
AAAtomek2020.07.9 19:09
Jutro na frondzie, będą już tytuły „Trzaskowski to syn Lucyfera!” Tak nachalnej i kretyńskiej propagandy nie było w Polsce od czasów komunizmu i pierwszych sekretarzy! To już PRL-bis.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.9 18:17
szMateusz licencjonowany kłamca nazywa kogoś kłamcą! ten parchaty żydek jest bezczelny!
Anonim2020.07.9 18:24
I to pisze ten, dla którego "sok z buraka" jest umiłowanym wzorcem kulturowym.
Duda-Gracz2020.07.9 18:05
Premier to ten, co mówił, że Polacy powinni zapie*dalać za miskę ryżu?
Anonim2020.07.9 18:23
To zap... Możesz nawet pojechać do Chin. Wysłałbym Cię do Korei Pn., ale tam zdaje się za 1/4.
AAAtomek2020.07.9 19:10
Ten sam!