,,Politico'' rozsiewa antypolską propagandę. Okropne! - zdjęcie
07.10.19, 07:39

,,Politico'' rozsiewa antypolską propagandę. Okropne!

28

Magazyn "Politico" rozsiewa antypolską propagandę. Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi ten liberalny tytuł twierdzi, jakoby Polacy... nie lubili Ukraińców i byli ksenofobami, a to wszystko z winy PiS! 

Według "Politico" Prawo i Sprawiedliwość w wyborach w 2015 roku posługiwało się retoryką antyimigrancką i choć pierwotnie celem ataku byli muzułmanie, to kampania wpłynęła negatywnie także na postawy wobec Ukraińców. Taka teza "Politico" jest skrajnie niepoważna - z kilku powodów.

Po pierwsze, "Politico" twierdzi, że Polacy nie mają poglądów, i dopiero PiS kazało im być przeciwne imigrantom islamskim. To aberracja i odwrócenie prawdy. To PiS nie chciało imigrantów, bo terroryzmu i islamizmu w kraju nie chcą Polacy! Dalej "Politico" twierdzi, że Polacy nie potrafią odróżnić muzułmanina od Ukraińca - i mieliby tak samo traktować wszystkich "obcych". I znowu trudno o większy idiotyzm.

Cały artykuł oparty jest na STWARZANIU WRAŻENIA - na podstawie odosobnionych, tendencyjnie dobranych faktów. W ten sposób można udowodnić dokładnie KAŻDĄ tezę. Wybiera "Politico" jakieś pijackie incydenty, w których pobici zostali Ukraińcy, żeby pokazać, iż Polacy są ksenofobami. Opisuje fantasmagoryczne postawy niechęci, nienawiści i rzekomej ukrainofobii.

Skąd to wszystko?

Cóż, sprawa jest banalnie prosta.

1. Tekst publikuje liberalny "Politico", który od dawna walczy z rządem PiS;

2. Jego autorkę "wspomagała" niemiecka Fundacja Heinricha Bölla z siedzibą w Warszawie;

3. Tekst ukazał się w Polsce na portalu "Onet"...

I tak się właśnie tworzy na świecie obraz ksenofobicznej, antysemickiej, nacjonalistycznej, rasistowskiej Polski. 

Szkoda, że sami Polacy, publikując takie artykuły, przykładają rękę do takiej oszczerczej propagandy.

bsw

Komentarze (28):

Maria Blaszczyk2019.10.7 12:16
Ale mijacie tę prawdę - jak najszerszym łukiem... "To PiS nie chciało imigrantów, bo terroryzmu i islamizmu w kraju nie chcą Polacy!" - no wiec nagonka PiS miała na to przeogromny wpływ. Wystarczy sprawdzić badania CBOS. Miedzy 2012 a 2015 rokiem sympatia do Arabów, często w Polsce utożsamianych z islamem, spadła z 23% do 8%. Czyli o 65%. Co do Ukraińców: Od 2008 r. do 2017 r. niechęć do Ukraińców utrzymywała się na podobnym poziomie 29-34 proc. W 2018 r. wzrosła do 40 proc., a w tym roku do 41 proc. Sympatia rośnie za to do Rosjan. Serio, nie widzicie wpływu PiS na te zjawiska??? https://cbos.pl/SPISKOM.POL/2019/K_017_19.PDF Spójrzcie sami na siebie. W Ukrainie pierzchły ostatnie złudzenia, pan prezydent Zelenski pozwala "separytyzującym się republikom" iść w "swoją" stronę. Na Majdanie w Kijowie protestowały tysiące ludzi. Nie wspominacie o tym nawet słóweczkiem. Ale o gostku, co latał z nożami krzycząc "Allah Akbar" we Wrocławiu - oczywiście, ze tak...
piotr2019.10.7 12:37
Na niechęć do muzułmanów wpływają liczne zamachy w Europie zachodniej, a nie PiS. Mylisz przyczyny ze skutkiem, ale to typowe u lemingów. PiS przestrzega przed imperialną polityką Rosji i to ma mieć wpływ na wzrost sympatii do Rosjan!? Bełkot jaki poza TVN czy GW trudno spotkać
Maria Blaszczyk2019.10.7 19:07
Jakie liczne zamachy w Europie Zachodniej??? Zamachó w Europie Zachodniej jest kilka rocznie, liczba ofiar na ogół jest dwucyfrowa. Większe ryzyko śmierci masz wskutek zapalenia się na Tobie ubrania, niż zamachu terrorystycznego w Europie. A jakoś nikt nie ostrzega przed licznymi przypadkami śmiertelnych poparzeń w taki sposób... PiS przed żadną imperialną polityką Rosji nie ostrzega. Starczy przejrzeć prorządowe media, by sprawdzić, że uosobieniem zła są demokratyczni przywódcy - pani kanclerka Merkel, pan przewidniczący Timmermans, pan prezydent Macron itd. O krwawym dykatorze Putinie nikt nic nie wspomina. Co najwyżej zwalcza się osoby przeciwko niemu działające, jak pani Ludmila Kozłowska. PiS działa w znacznej mierze na korzyść Rosji. Jeden przykład już dałam - trwające w Kijowie protesty przeciwko zgodzie władz na przyjęcie formuły Steinmeiera i kompletny brak na to reakcji polskich władz. Ale przecież tego jest całe mnóstwo. Dojście do władzy za pomocą rosyjskich służb, które nagrały polityków u Sowy. Likwidacja OZE i stawianie na węgiel sprowadzany z Rosji. Wielomiesięczne ignorowanie tego, o czym rozpisywała się prasa na całym świecie - rozlicznych i udokumentowanych powiązania z rosyjską agenturą ludzi pana byłego ministra Macierewicza i przedziwne jego posunięcia związane ze stosunkami z naszymi partnerami w NATO. PRzyjmowanie do Wojsk Obrony Terytorialnej paramilitarnych grup, takich jak Jednostka Strzelecka 2039, której członkowie fotografują się na posterunkach donbaskich "separatystów" i zupełnie jasno deklarują swoje poparcie. Odwołanie pani sędzi Koski-Janusz, która prowadziła proces przeciwko rosyjskiemu szpiegowi - wskutek czego ten musiał zacząc sie od początku. Przyjazny kurs względem ważnego militarnego partnera Rosji, Białorusi (zbliżenie firmowane przez pana byłego ministra Waszczykowskiego, poświęcenie na rzecz dobrych stosunków telewizji Bielsat), duże nasilenie antyukraińskich elementów, koncentracja na Wołyniu, zaognianie stosunków przez mówienie Ukraińców, jakich bohaterów narodowych mają czcić, zupełnie pomijając kontekst historyczny, fatalna nowelizacja ustawy o IPN, napisana pod dyktando proklemlowskich lobbystów, zdecydowne osłabienie zabiegów zarówno o stosunki dobrosąsiedzkie jak i o pomoc wobec agresji rosyjskiej. Do tego wszystko dochodzi wspieranie antyuchodźczej czy "antygenderowej narracji rozpowszechnianej przez rosyjskie służby-trolle internetowe przez nasze władze, co dodatkowo sprzyja izolacji Polski od krajów zachodnich. Aha, I TVNu nie oglądam, ostatni raz go widziałam ze 20 lat temu. Gazetę Wyborczą czytuję, ale te historie wybrane przez mnie wzięłam dla uniknięcia tego zarzutu z innych mediów.
jan lesiak2019.10.8 7:30
KObieta w okularach o szkłach z filtrem odpornym na prawo i sprawiedliwość w ocenie rzeczywistości!
Ryszard Olejniczak2019.10.7 10:17
Neofaszyści spod znaku Mamony zdestabilizowali Liban, zdestabilizowali Ukrainę, zdestabilizowali Anglię, destabilizują USA a Polska ma być detonatorem destabilizacji całej Europy.
Madra Polska2019.10.7 10:07
Moze lepiej zacząc pisac o faktycznych aferach. jedna z nich ciągnie się od czasów PO, a terza pałeczkę przejąl PiS https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/piramida-finansowa-powiazana-z.html
anonim2019.10.7 10:00
WYBORY 13 października w ROCZNICĘ CUDU SŁOŃCA w FATIMIE POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ CZERWONĄ i TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
robcio2019.10.7 9:20
,,Politico'' rozsiewa PIS bolszewicką propagandę. Okropne!
infor2019.10.7 8:00
PiS nie powinien dopuścić aby nawet onetowe antypolskie śmiecie to wypuszczały
bezlitosny internauta2019.10.7 8:01
Przypominam, że Onet podobnie jak TVN jest już amerykański.
infor2019.10.7 8:04
a twój móżdżek nie zanotował że amerykańscy demokraci - to lewactwo
bezlitosny internauta2019.10.7 8:12
Zdanie w języku polskim rozpoczynamy с большой буквы. "Zanosi się na kolejny kryzys dyplomatyczny w stosunkach rządu RP z Waszyngtonem - powodem są ataki obozu władzy na stację TVN. List w obronie stacji wysłała do premiera Morawieckiego amerykańska ambasador w Warszawie Georgette Mosbacher." Żorżeta - przyjaciółka Trumpa - też w twoim świecie jest lewaczką?
robcio2019.10.7 9:23
mój móżdżek zanotował to że PIS to komuniści.
JS2019.10.7 7:57
Podać ich do sądu. Niech tam przedstawią dowody na takie zachowania. A jak ich nie pokażą, niech dostaną słuszną KARĘ ! Taką, żeby więcej nie dmuchali balona pustymi słowami i puszczali w Polskę. Na szczęście mało kto czyta takie gazetki. Pozdr.
YES2019.10.7 7:55
PiS miał szansę wyrugować obce media, portale i prasę z PL, to tego nie zrobił. Więc nadal szczekaczki działają. Jak nie zrobi tego w tej kadencji więcej na nich nie zaglosuję
Jarek2019.10.7 11:52
I nie zrobi, bo w końcu finansuje z podatków Radio Maryja i inne obce media.
bezlitosny internauta2019.10.7 7:46
Nie antypolską, tylko antypisowską. I nie propagandę, a rzetelną informację. Czy Ministerstwo Prawdy już wygumkowało tamte "zarazki", które wg słów Prezesa sprzed lat jakoby roznosili imigranci https://www.fronda.pl/a/dunczycy-przyznaja-kaczynski-mial-racje-imigranci-roznosza-choroby,64445.html Fronda: "Kaczyński mówił o chorobach wśród imigrantów. Policja umorzyła dochodzenie. NO I DOBRZE!" https://www.fronda.pl/a/kaczynski-mowil-o-chorobach-wsrod-imigrantow-policja-umorzyla-dochodzenie-no-i-dobrze,63624.html Nawet nie dbacie o spójność własnego przekazu. Mogliście wcześniej wykasować tamte wpisy sprzed lat.
infor2019.10.7 8:02
Problem w tym - głupawy lewacki śmieciu - że Polską rządzi obecnie PiS. Kiedy rząd podejmuje sprawy ważne dla Polski to wtedy lewackie śmiecie nie plują na PiS tylko na polski rząd, czyli na Polskę. Twój zakuty lewacki łeb pewnie tego nie łapie
bezlitosny internauta2019.10.7 8:09
Ciasteczko przestało już działać? Zrób sobie update w sprawie właścicieli Onetu i TVN?
Dam2019.10.7 11:51
Czyli wcześniej przez 8 lat to PIS pluł na Polskę. A fronda mu wtórowała.
ed2019.10.7 10:55
Bezlitosny biedaku, nie przyszło mi do głowy, że słowa Kaczyńskiego o "roznoszeniu zarazków" przez imigrantów, tak negatywnie wpłynie w naszym kraju na stosunek Polaków do nich. Kaczyński w ogóle ma tak negatywny wpływ na wszystko co w kraju się dzieje, że jestem przerażony. Nagle ludzie zarabiają grubo poniżej średniej EU, lekarze i fachowcy uciekają za granicę do lepiej płatnej pracy. Zamykają szpitale, zakłady pracy z braku fachowców. Powietrze nam popsuli ruskim węglem. Drożyzna na każdym kroku, pietruszka po 20,0 zety. Rozbestwili ludziska rozdawnictwem, za 5 zeta nikt nie chce pracować. Litości, jak żyć?
Gość2019.10.7 13:07
Twoja prawda śmierdzi onucą a jaka to każdy wie.
Janusz Pawlacz Trzeci2019.10.7 7:45
Piszecie do swoich czytelników jak do debili (prawdopodobnie słusznie). O ile onety i TVN-y uprawiają swoją propagandę w minimalnie subtelniejszy sposób, tak wy wprost piszecie czytelnikom co mają myśleć i dlaczego. HA TFU na was Goebbelsy.
mastep2019.10.7 8:06
Istotne jest czy piszemy prawdę i tylko prawdę, czy też tak jak tvn-y "kłamstwo i tylko kłamstwo przez całą dobę
anonim2019.10.7 8:18
Piszecie kłamstwo i tylko kłamstwo i to jeszcze w prostacki sposób
anonim2019.10.7 7:45
Mam nadzieję, że zważywszy na doświadczenie historyczne, Polacy i Ukraińcy nie pozwolą, aby ich przeciwko sobie rozgrywano, bo kto inny przelewa krew, a kto inny czerpie zyski.
Jarek2019.10.7 11:51
Niestety wszystko wskazuje na to, że PiS wygra najbliższe wybory, więc dalej będzie fala nienawiści.
jan lesiak2019.10.8 7:24
Polacy zabici w na Wyspach ;pamiętajmy o nich, Ukraińcy zabici w Polsce; pamiętajmy o nich- zbiżają się Zaduszki, O Polakach ,którzy zostali zabici w Italii, też nie zapomnijmy. Groszoroby dziennikarskie chcą nas podzielić.