Pierwsza Dama w mocnych słowach do dziennikarzy o tym, dlaczego nie zabierała głosu w mediach  - zdjęcie
12.07.20, 20:03Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Pierwsza Dama w mocnych słowach do dziennikarzy o tym, dlaczego nie zabierała głosu w mediach

8

W swoim przemówieniu po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda wyjaśniła, dlaczego w czasie pierwszej kadencji prezydenckiej swojego męża nie udzielała wywiadów i nie wypowiadała się w mediach. W mocnych słowach zwróciła się też bezpośrednio do Pawła Wrońskiego z „Gazety Wyborczej”:

- „Powiedziałam ostatnio na rynku w Rzeszowie, że szacunek jest najważniejszy. Tak faktycznie jest. Mam pewien apel… Jest tutaj dużo mediów. To ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego - jak państwo twierdzili- przez pięć lat się nie wypowiadałam. Uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze…” – zwróciła się w swoim wystąpieniu do mediów  małżonka prezydenta.

- „Chciałam powiedzieć, dlaczego przez 5 lat się nie wypowiadałam. Drogie media, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapomnieliście dodać że nie wypowiadam się do mediów. Ja przez 5 lat rozmawiałam z rodakami, z Polakami na każdym ze spotkań. Drodzy dziennikarze muszę wam powiedzieć jedno – chciałabym żebyście szanowali Polaków i polityków i żebyście szanowali mój wybór. Dużo mówicie o tolerancji, ale nie szanujecie mojego zdania. Jeśli nie udzielałam wywiadów, to był to mój własny wybór!” – mówiła.

Jak stwierdziła Pierwsza Dama, brak wypowiedzi medialnych był z jej strony formą „milczącego sprzeciwu” wobec manipulacji i dezinformacji, które się w mediach pojawiają:

- „Niektórzy mówili nam, że osoby publiczne muszą się z tym liczyć. To jest nieprawda. Nie daję na to zgody” – stwierdziła.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła się w swoim wystąpieniu również bezpośrednio do jednego z redaktorów „Gazety Wyborczej”:

- „Panie redaktorze Pawle Wroński... Przed pierwszą turą wyborów popełnił pan pewnego tweeta, w którym napisał pan, że oto właśnie zakwitł kwiat paproci i prezydentowa właśnie się odezwała. Chcę powiedzieć, że to właśnie dziś jest ten moment, a ponieważ kwiat paproci kwitnie tylko raz na sto lat, w związku z tym pewnie ani ja już nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się wywiadu ze mną” – powiedziała.

kak/niezależna.pl

Komentarze (8):

helena2020.07.13 9:06
Wspaniała Pierwsza Dama !
Olo2020.07.13 8:11
Bardzo mądra wypowiedz . Pani prezydentowa odebrała lekcje śp Mari Kaczyńskiej , po pewnej wypowiedzi jak była rozszarpywana przez przeciwstawne media i uważam że bardzo dobrze postąpiła że nie robiła medialnych ustawek jak pewna dam od szoguna czy pani od sztuki jedzenia bez .
waz2020.07.13 6:59
Brawo. Celne.
Anonim2020.07.12 20:52
Bardzo mądra Pani.
Bianka2020.07.12 20:49
Ale załatwiła Wrońskiego....mocna Babka...Tak trzymać Pani Agato! Całkowicie popieram Pani wybór! Trzeba mieć swój charakter i swoje zdanie, zawsze, i nie ulegać. Od lat obserwuję TVN to medium antykatolickie i antypolskie w wielu miejscach! Gdyby byli uczciwi, to pisaliby prawdę, jedyne co umieją to krytykować rząd i prezydenta, bo im się nie podoba, bo tak naprawdę TVN to Niemcy...
normals2020.07.12 20:25
Pani Agata Duda pięknie podsumowała te różne kanalie, które przez pięć lat deptały jej po piętach i naruszały jej godność. Ona jest ŻONĄ Prezydenta, a nie prezydentem i nie musi rozmawiać z mediami, bo media w większości nie są wiarygodne, każde wypowiedziane słowo wykorzystują tak, jak im pasuje, w nosie mając dobro swojego rozmówcy. Z podejrzanymi typami z mediów po prostu się nie rozmawia. Pani Agata wypowiedziała się dziś jako Osoba prawdziwie niezależna, która NIC NIE MUSI. Chwała jej za to! Jest wspaniałą, odważną kobietą, która różnym dziennikarskim typkom potrafi powiedzieć NIE!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.12 20:14
Kornhauser nie pyerdol! takie ortodoksyjne żydówy jak ty są nauczone żeby nie zabierać głosu w męskich sprawach! wy macie tylko dzieci rodzić...
A córeczki nie zacytujesz?2020.07.12 20:07
j.w.