Paweł Kowal dla Fronda.pl: Rosja będzie szantażowała dostawami energii - zdjęcie
05.08.14, 12:07

Paweł Kowal dla Fronda.pl: Rosja będzie szantażowała dostawami energii

3

Zwiększona obecność wojsk rosyjskich na Ukrainie może oznaczać, że Rosja rzeczywiście rozważa wariant użycia siły, ale może być to tylko pretekstem do wywierania presji. Trudno przewidzieć, jaka będzie taktyka Rosji. Być może pod sztandarem sił pokojowych będzie próbowała wkroczyć na terytorium Ukrainy, ale do takiego posunięcia na pewno nie będzie miała zgody międzynarodowej.

Moim zdaniem ten wariant, mimo tego elementu zastraszania jest mniej prawdopodobny niż kilka miesięcy temu. Natomiast nie mam wątpliwości, że nastąpi eskalacja konfliktu i prawdopodobnie Rosja będzie próbowała wymienić nacisk za pośrednictwem rebeliantów na inny rodzaj nacisku, co będzie łatwe dlatego, że jesienią pojawią się problemy z energią.

ED

Komentarze (3):

anonim2014.08.5 12:21
Przepraszam ale Rosja nie musi stosować nacisku energetycznego bo Ukraina nie płaci za gaz więc nie wiem czemu miałaby dostarczać za frajer. Chyba, że w zamian za sankcje Rosja jeszcze powinna wrogiemu jej reżimowi dawać gaz za darmo. Pan Kowal już chyba całkiem odjechał.
anonim2014.08.5 12:56
Kowal to oslizla banderowska glizda, ktora od zawsze starala sie, aby w Polsce zapomniano o ludobojstwie naszych rodakow z rak ukrainskich bandytow.
anonim2014.08.5 13:01
Zgadzam się z @enrque111. Kowal powinien już dawno siedzieć tak jak inne komuchy i banderuchy.