Oto, jak czerwonoarmiści ,,wyzwalali'' Polskę. Porażające wspomnienia żołnierza NSZ - zdjęcie
17.09.21, 12:08fot. domena publiczna

Oto, jak czerwonoarmiści ,,wyzwalali'' Polskę. Porażające wspomnienia żołnierza NSZ

21

O tym, w jaki sposób Armia Czerwona „wyzwalała” polskie ziemie, pisano już wiele. Najbardziej szokuje jednak moment, w którym zderzamy się ze wspomnieniami naocznych świadków. Oto, co opisywał żołnierz NSZ Zygmunt Goworek.

„Wieczorem już dotarliśmy do wsi Gołąb (czy Gołębie) pod Radomiem zajętej na kwatery przez sowietów. To co tam się działo przechodziło wszelkie granice wyobraźni. Kiedy nie zatrzymywani przez wartowników weszliśmy do pierwszej chaty wiejskiej włosy podniosły się nam z przerażenia”.

Jak czytamy dalej, na podłodze leżała ośmioletnia dziewczynka, odarta z ubrania i „[…] widocznie zgwałcona zespołowo jak to zwykle robili bojcy Armii Czerwonej”.

Dziewczynka miała w stawach biodrowych wyłamane obie nogi, a na łóżku leżał starszy człowiek, którego do pościeli przybito niemieckim bagnetem. „[…] Z przeciwnego kąta patrzyła niemo na to wszystko odarta z ubrania kobieta w wieku 30-35 lat” - pisze Goworek.

Dodał, że musiał wyjść przed chatę przez mdłości od zapachu krwi. Wtedy zobaczył, że za rogiem chaty na płocie znajdował się mąż kobiety, który przebity na wylot sztachetą wciąż żył. Nie mógł już mówić, z jego ust płynęła struga krwi. Obok z kolei znajdowała się starsza kobieta ze strzaskaną głową.

jkg/niezlomni.com,Fronda.pl

Komentarze (21):

Czerwona Zaraza2021.10.10 13:22
Czerwone bydło ze wschodu po "wyzwoleniu" gwałciło nawet więźniarki KL Ravensbrück (w tym Polki wywiezione tam przez hitlerowców po upadku Powstania Warszawskiego) ...
gorka2021.10.3 12:01
To jest właśnie emanacja ruskiego ducha! Pieprzenie o tym , że lud ruski niewinny, bo gościnny, ludzki i duszaszczypatielnyj jest dobre dla ćwierćinteligentów. Ubierzcie ich tylko w szynel, dajcie onuce i sapagi a w łapę nagana a pójdą gwałcić, mordować, rabować, bo taka jest ich azjatycka natura.
rebeliant2021.09.18 11:04
A Tuskowi jak widać jego nienawiść do Polski nie pozwoliła mu nie powiedzieć zachęty do zapomnienia tej historii - znów mówił o nieświętowaniu "klęsk (?)" narodowych. Niech ten s k u r wy s y n pojedzie do Izraela i niech tam Żydów zacznie pouczać, aby nie świętowali zagłady Żydów, niech pojedzie do Drezna i niech tam postawi Niemcom czekoladową makietę Drezna, niech pojedzie do Wołgogradu i tam niech oburzy się na pamięć o blokadzie tego miasta. Tusk jesteś s k u r w y s y n e m, szanse już miałeś i tak w gruncie rzeczy nic prócz dodatkowego chaosu, lecz nakierowanego na parasol ochronny dla bandziorów wprowadzić nie chcesz. Na sali konferencyjnej same szumowiny odpowiedzialne między innymi za katastrofę ekologiczną na Wiśle - miały być dwie oczyszczalnie prawa i lewa, a jak zwykle ghronkgiewicz powiedziała głosem wszystkich demokratycznych Polaków, że barhdziej opłacać im się będzie Stadion Narodowy dla koncertów dla Ścierwodonny. Tusku znowu chce szerzyć postęp "nie damy rady" więc... "no na pewno nie damy rady" więc tu masz kobieto ginekologa, abyś się nie rozmnażała (polska dziwko - tak Tusku ?) bo masz być tylko tancerką na róże, gdyż jak mówiłem może być tak jak ja mówią, a mówię, że nie damy rady.
gen Gruba2021.09.18 1:48
Nie zapominajmy ,że 17 września 39 folksszturm śląski-autonomistów rozstrzelał Polaków gwałty mongołów na Niemkach były uzasadnione
Baca4u2021.09.17 18:59
NSZ radzę zostawić w spokoju. Wypisywanie bzdur szkodzi zdrowiu! Psychicznemu!
linus2021.09.17 16:30
Mając takich sąsiadów Polska musi być silna i zjednoczona, Naród potrzebuje niezłomności, wytrwałości i woli zwycięstwa. Tylko wolna i silna Polska może zapewnić swym obywatelom bezpieczeństwo.
Ukasz2021.09.17 15:51
Zapewne wielu z tych bandytów płonie już piekle. Z wrzącą siarką w żyłach. Zrobili świetny interes.
442021.09.17 13:27
Pijana ruska dzicz szła po swoje, a nie w interesie suwerenności Polski. I tak jest do dziś. Relacje pograniczników oraz jednostek WP wspierających bezpieczeństwo naszych granic dowodzą, że nic się nie zmieniło. Jeśli spojrzeć na postawę zwykłych białoruskich żołnierzy z naboru, to nić zarzucić im nie można. Wykonują rozkazy, bez obrażania i prowokowania strony przeciwnej. Można byłoby wprost powiedzieć o naturalnych, ludzkich inter-reakcjach w relacji do żołnierzy polskich. Inaczej ma się sytuacja w przypadku służb OMON-u. Trudno tu również o jednoznaczne wskazanie, czy są to służby rosyjskie, czy białoruskie. Oni to własnie są autorami wulgarnych wiązanek w kierunku naszych służb, oni niejednokrotnie otwierali ogień z karabinów maszynowych w powietrze, oni prowokują zaczepki obrzucając naszych żołnierzy kamieniami, oni z lubością kierują w naszą stronę gest zaciśniętej dłoni z wyprostowanym digitus impudicus (palcem środkowym). Wrodzony, ruski imperializm w prostackim wydaniu cały czas o sobie przypomina.
Nawet na pierwszy rzut oka :2021.09.17 13:07
Dzisiaj wielu potomków sowietów przywiezionych do Polski na tankach czerwonej armii w 1939 roku i w 1945 pełni rolę agentów wpływu Moskwy . A czy nazwiska Senyszyn , Juszczyszyn , Jachira to nazwiska polskie ?
ruSSka hołota oznaczała2021.09.17 12:55
zbrodnie, gwałty i grabież. Poza grabieżą indywidualnych ruSSkich bandytów, toczyła się grabież planowa. Wywożone całe fabryki wraz z ludźmi. A do Polski zjechały i osiadły DZIESIĄTKI TYSIĘCY "pop-ów" - pełniących obowiązki Polaka... Głownie żydów - działaczy przedwojennych struktur mafii żydokomuszej i sowieckiej agentury.
Aja2021.09.17 12:37
Moją ciocię chcieli zabić, bo była niewidoma. Obroniła ją jej matka. Babcię z inną ciocią rodzina ukryła w schowku pod szafą, bo ruscy gwałcili wszystkie kobiety i dziewczęta. Kradli złoto, zegarki, buty, ubrania, no i oczywiście, żywność. Tak to wyzwalanie wyglądało na Śląsku... Krzywda pozostała w ludzkiej pamięci i nie pomoże zaklinanie rzeczywistości.
Portofino2021.09.17 12:43
Za tymi wyzwolicielami szli ci, którzy zdradzili w '39, żydzi w sowieckich już mundurach, by dokończyć swego dzieła rozpoczętego 17 września.
Portofino2021.09.17 12:32
Naprawdę to niepojęte jak wielu obrońców mają nadal w Polsce ci barbarzyńcy ze wschodu i z zachodu. Wielu z tych obrońców to "wykształceni" w III RP przez żydowskich wykładowców ludzie młodzi, którzy mają ambicję zostać w przyszłości polskimi elitami.
Oni2021.09.17 12:44
nie mają obrońców, oni maja w Polsce swoich.
Anonim2021.09.17 12:49
partię Dwa Kłamstwa i Spójnik
Postkomuchy i Liberałowie2021.09.17 14:39
to taka nieformalna partia tych, co żerowali od pokoleń na Polsce i teraz zrzeszają się w rożne partie i ugrupowania protestując, że częściowo oderwali się od koryta.
Anonim2021.09.17 12:25
Ruscy to jedno, ale NSZ też ma swoje za uszami.
tak2021.09.17 12:58
ciebie też wykształcili ci z pod sierpa i młota, a może cię zrobili?
Vladymir Volkoff pisał, ....2021.09.17 14:42
że sztuka ruskiej dezinformacji polega na tym by walczyć z oczywistymi faktami tylko umazać tym gównem jeszcze kogoś. Np dbali by w książce różnych dyktatorach tyle samo napisano o Stalinie co o Pinochecie. (nie ważne, że liczba ofiar różniła się milion krotnie)
Baca4u2021.09.17 19:02
NSZ radzę zostawić w spokoju. Wypisywanie bzdur szkodzi zdrowiu! Psychicznemu!
cal.502021.09.18 7:49
Koleś, nie wiesz co piszesz albo jesteś sowieckim trollem.