Ostatnie starcie przed wyborami. Trump obiecuje szczepionkę, Biden restrykcje - zdjęcie
23.10.20, 09:20Fot. screenshot - YouTube (CNBC Television)

Ostatnie starcie przed wyborami. Trump obiecuje szczepionkę, Biden restrykcje

6

W Nashville odbyła się druga i ostatnia już debata telewizyjna przed wyborami prezydenckimi Trump-Biden. Kandydaci rozmawiali o sprawach gospodarki, polityki międzynarodowej, poliki klimatycznej czy pandemii koronawirusa. Emocje sięgnęły zenitu, a ogromne różnice poglądów kandydatów stały się jeszcze wyraźniejsze.

Pierwsze pytania dotyczyły pandemii koronawirusa. Urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przekonywał, że państwo „mocno walczy” z COVID-19. Zapewnił, że w ciągu najbliższych tygodniu gotowa będzie szczepionka przeciwko koronawirusowi. Mówił również o odpowiedzialności Chin za niepowstrzymanie wirusa i doprowadzenie do rozwoju epidemii.

Kandydat Demokratów Joe Biden z koeli podkreślał, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło już ponad 220 tys. Amerykanów. To właśnie niekompetencji Donalda Trumpa zarzucił te ogromną liczbę. Obiecał, że w przeciwieństwie do obecnego prezydenta, jeżeli wygra wybory, będzie miał skuteczny plan na walkę z pandemią.

Kandydatów poróżniła kwestia otwierania gospodarki po pandemii. Kiedy Donald Trump chce otwierać ją odważnie i szeroko, Joe Biden mówi o środkach bezpieczeństwa, powszechnym testowaniu i zachowaniu dystansu społecznego.

Kandydat Demokratów zarzucił prezydentowi USA, że ten nie zajmuje wystarczająco zdecydowanego stanowiska w kwestii relacji z Rosją:

- „Nikt nie był bardziej twardy wobec Rosji niż ja” – odpowiadał Trump.

Tematem debaty stały się też kwestie rasowe. Donald Trump zapewnił, że jest „najmniej rasistowską osobą na świecie”. Stanowczo krytykował przy tym ruch Black Lives Matter.

Joe Biden mówił o „moralnym obowiązku” przeciwdziałania globalnemu ociepleniu, zapewniając o konieczności osiągnięcia zeroemisyjnej gospodarki. Tymczasem Trump przekonywał, że dba o środowisko nie niszcząc przy tym przemysłu.

Według portalu CNN ubiegający się o reelekcję prezydent Donald Trump przemawiał w czasie debaty 41 minut i 16 sekund. Jego rywal, kandydat Demokratów Joe Biden mówił 37 minuty i 53 sekundy.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się już 3. listopada. Faworytem w sondażach jest Joe Biden.

kak/PAP

Komentarze (6):

XYZ2020.10.24 18:56
No to Polonia na Trampka nie zagłosuje - 70% z nich - to antyszczepionkowcy.
Torchwood2020.10.23 12:54
Podobno Trump podczas tej debaty pobił swój własny rekord jak chodzi o ilość kłamstw na minutę.
Yo gramps, what's up?2020.10.23 11:50
"Many past Trump voters fear they or their loved ones will be stricken with COVID-19 or suffer further economic harm from the disease. They are looking for a leader who can speak to those issues and lay out plans that will improve their lives — and keep them alive. Regrettably, Trump doesn't seem to know what to do to get us out of the crisis created by the pandemic. He seems most concerned with the welfare of his fellow wealthy Americans and the stock market, rather than the fate of hardworking Americans struggling to pay their rent or mortgage and put food on the table." https://www.foxnews.com/opinion/trump-biden-presidential-debate-richard-fowler
Anonim2020.10.23 11:14
Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób Cohen skompromitował Giulianiego, za to, że ujawnił dane z laptopa syna Bidena, które świadczą o korupcji polityka. Dokładnie tak walczyli rosyjscy oligarchowie z przeciwnikami politycznymi Jelcyna, w czasie gdy go popierali, ależ ten światek jest mały!
ostorze2020.10.23 10:10
W Stanach Zjednoczonych kryzys z przyzwoitymi politykami. Dwóch kłócących się dziadków, kto ma dłuższego p*nisa. To nie jest debata polityczna, to teatr absurdu z wzajemnymi oskarżeniami.
tylko TRUMP2020.10.23 9:39
albo kolejny synuś Lipa Bidena