O. James Martin SJ: Wielki Post jako czas dla LGBT - zdjęcie
05.03.20, 09:30

O. James Martin SJ: Wielki Post jako czas dla LGBT

30

Amerykański jezuita o. James Martin ponownie bulwersuje katolicką opinię publiczną. W wywiadzie, który udzielił Human Rights Campaign, wpływowej organizacji lobbującej na rzecz LGBT, powiedział, że czas Wielkiego Postu to „czas, by ludzie bardziej zainteresowali się osobami LGBT”.

 

Wprawdzie duchowny mówił o tym, że Wielki Post to okres refleksji nad cierpieniem Chrystusa i przygotowania do Wielkanocy, ale potem dodał, że w tym czasie „jednym z zaproszeń skierowanym do katolików jest to, by zjednoczyć się z ludźmi, którzy cierpią, w tym osób LGBT”.

Jak pisze Doug Mainwaring na łamach „Life Site News”: „Pozostała część wywiadu nie skupiła się na chrystocentrycznym rozumieniu Wielkiego Postu, ale na tym, jak zrobić, by homoseksualiści i ludzie z zaburzoną tożsamością płciową mogli poczuć się lepiej w trwaniu w swoich samozwańczych tożsamościach płciowych/genderowych i działaniach w Kościele katolickim”.

Zamiast słynnych Ćwiczeń duchowych wielkiego założyciela jezuitów, Ignacego Loyoli, o. Martin proponuje „ćwiczenia duchowe”, które skupiają się nie na Chrystusie, ale na... relacji z osobami LGBT.

„Czy potrafisz się otworzyć na fakt, że Bóg może chcieć spotkać się z tobą poprzez tę osobę LGBT? (...) Osoba, o której myślałeś, że jest inna, jest w rzeczywistości osobą, która objawia ci Boga” – powiedział amerykański jezuita, znany ze swojego lobbowania na rzecz ideologii LGBT w Kościele.

O. Martin stwierdził także, że Bóg chce, by ludzie o pociągu seksualnym do osób tej samej płci nie czuli się „na marginesie” Kościoła, zamiast walczyć z tymi skłonnościami i nad nimi zapanować. Jest to w sprzeczności z nauką Kościoła, która uczy, że tego typu skłonności są nieuporządkowane. „Mam nadzieję (...), że wspólnota LGBTQ będzie mogła się poczuć mile widziana w swoim własnym kościele” – powiedział duchowny.

Amerykański jezuita już wielokrotnie spotykał się z krytyką katolików wiernych ortodoksji katolickiej. Na skandal, jakim jest akceptacja i promowanie jego działalności zwracał uwagę m.in. teksański biskup Joseph Strickland.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (30):

matis892020.03.5 13:14
Kolejny lewakoateista w sutannie doskonale nauczający nauk Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika i najdoskonalej go rozumiejący. To jest wzór wierności i lojalności dla Bergoglio. Wsparcie dla sodomii, LZBTGKN i cudzołożników w nowych związkach jest rewolucją Bergoglio i fundamentem jego nauk. Tylko szkoda że Bergoglio szykuje tym największą falę pedofili w historii.
Glaudiusman2020.03.5 12:10
Po prostu brak słów ...
AVI2020.03.5 11:47
PRZERAŻAJĄCE! Zdaje się, że demony go skutecznie opętały i zamienia Kościół w przybytek lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów, pewnie tez chodzi o to, żeby duchowni-geje mogli się w takim pseudokościele czuć komfortowo. Już nie nie cierpienia prześladowanych chrześcijan, często ich okrutna śmierć; cierpienia umierających z głodu i nędzy, cierpienia dotkniętych wojną, ciężko chorych, bezdomnych i kalekich, wykorzystywanych dzieci, ale dyskomfort LGBT!! Gdyby to było tak ważne, pomylony ojcze-zakonniku, przeczytalibyśmy o tym w Ewangelii, czy w Biblii na pewno; ale Chrystus nakazuje pomagać biednym, chorym, uwięzionym, a nie rozpustnikom skupionym wyłącznie na własnych rozporkach. I o tych rozporkach mamy przede wszystkim pamiętać w Wielkim Poście. Boże Miłosierny, przebacz ciężkie zgorszenie! W rozpustnym geju, poszukującym przygód na dworcach, albo paradującym w stringach na paradach, mogę jedynie widzieć cierpiącego Chrystusa i za niego się pomodlić, ale na pewno nie będę dbać o komfort jego rozpustnego życia.
Hanys672020.03.5 11:46
Bo to pierwszy idiota w sutannie? W ciągu 20 wieków istnienia Kościoła takich debili było setki. I co się stało? Nic. Bo Kościołem zarządza Jezus a nie ksiądz-oszołom.
ktoś tam2020.03.5 12:23
Gdyby nie to, że teraz część duchownych oszalała a raczej jest opętana, zwłaszcza ta z zarządu, to facet dawno by usłyszał: anathema sit. Wikipedia: "Anatema – słowo oznaczające klątwę, wyłączenie ze społeczności. W Kościele w ciągu pierwszych sześciu wieków był terminem technicznym, używanym przy oficjalnym wyłączaniu osób ze społeczności wierzących. W późniejszym okresie stosowano je jako formułę dogmatyczną na określenie poglądów uznanych za herezję."
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.5 11:30
Mówi tak jakby całe LGBT tylko czekało na przyjęcie do kościółka. To oczywiście nieprawda, bo znakomita większość LGBT ma w nosie kościółek i jakiekolwiek religie. LGBT to wolność równość i szacunek dla wszystkich, a kościół jest tego zaprzeczeniem. Dobrze, że pan Martin próbuje z tym walczyć i wzywa do reform wyrugania zwyrodniałej ideologii z katolicyzmu choćby nawet dla tej garstki pogubionych homo od maluczkiego indoktrynowanych religijnie, więc emocjonalnie uwikłanych w sidła homofobicznej sekty.
Andrzej 2020.03.5 11:24
Niekiedy ludziom się w głowie miesza, nawet kapłanom. Widać że jezuita zapomniał o podstawowych celach Wielkiego Postu. W czasie tego okresy człowiek ma rozważać mękę Pana Jezusa, zastanawiać się nad sobą. No cóż, ksiądz musi udać się na lekcję religii.
Karol2020.03.5 11:15
Kto tam rzadzi w tej Fradzie ze takiego buca wklejacie tutaj !!!!!! Kopnijcie sie w mozgownice i nie robcie reklamy pajacowi !!!!!
Joanna2020.03.5 12:48
To nie reklama. Oni sami się doskonale reklamują i wpychają na piedestał, który powinien należeć do Stwórcy. Bardzo dobrze, że jesteśmy informowani o tego typu przypadkach. Chodzi o ukazanie, że w KK zdarzają się siewcy patologicznych teorii na bakier ze Słowem Bożym. Bycie świadomym i możliwość powiedzenia swojego stanowczego "nie", trzeba oceniać pozytywnie.
leszczyna2020.03.5 10:42
"Mam nadzieję, że wspólnota LGBTQ będzie mogła się poczuć mile widziana w swoim własnym kościele" - nic dodać, nic ująć. Własny Kościół to jest to, z jezuitą o. Martinem na czele.
ktoś tam2020.03.5 13:13
Z jednym się nie zgodzę - jeśli już to: "kościół" (małą literą i w cudzysłowie).
ktoś tam2020.03.5 13:25
Ps. Zresztą to już jest. Mają swój "kościół" pod przewodnictwem "papieża" Begoglio. I bergoglą na kazaniach o tym jak Pan Bóg jest dobry, kocha każdego i wszystko wybacza z automatu no bo kocha. Czyli doktryna pod szyldem: hulaj dusza piekła nie ma. W tym bergogliańskim "niebie" w takim razie to się zapewne spotka i tow. Stalina, i umiłowanego przywódcę Hitlera i p. Pol Pota, i takich wspaniałych przywódców jak Neron czy Herod, a i Antychryst i Fałszywy Prorok też będą wraz z Judaszem... Oczywiście Kościół nie określa kto jest potępiony, choć akurat o miejscu przebywania trzech wymienionych na końcu przeze mnie osób można się domyślić po uważnej lekturze Pisma Świętego, tylko określa autorytatywnie kto jest na pewno zbawiony. No, ale skoro Pan Jezus powiedział, że "poznacie ich po ich uczynkach" to trudno nie odnieść wrażenia, że wszystkie w/w osoby w konkretnym miejscu przebywają... Zapewne nie oni jedni...
ktoś tam2020.03.5 13:28
Errata "...pięciu wymienionych na końcu..."
abcd2020.03.5 10:14
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.5 11:32
Być może pederaści dzieci nie mają, ale geje i lesbijki już tak. Wg. badania socjologa prof. Izdebskiego w Polsce funkcjonuje co najmniej 50 tys rodzin jednopłciowych.
ktoś tam2020.03.5 12:12
A skąd mają te dzieci? Bo jeśli nie mogą bo nie chcą, to od heteroseksualnych, jednocześnie twierdząc, że to ich opcja jest normalna co najmniej tak samo jak heteroseksualna. A jeśli to są własne to tylko dlatego, że złamali swoje upodobania i zastosowali opcję heteroseksualną, co oznacza, że homoseksualizm ma jednak fundamentalny brak logiki. Ot jak to u lewactwa. Wybierają ułomność a twierdzą, że to norma.
ktoś tam2020.03.5 12:18
Ps. Skoro poczęcie musi się obywać przy udziale zarówno kobiety jak i mężczyzny to dlaczego homoseksualiści stosują zasadę pozbawienia dziecka do posiadania obojga rodziców z dwóch różnych płci. Gadanie, że jest więcej płci to tylko lewackie brednie a nie fakty. Każdy uczciwi adept nauk przyrodniczych to potwierdzi.
ktoś tam2020.03.5 12:19
Errata: "uczciwy"
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.5 12:50
Prawo do rodzicielstwa jest gwarantowane konstytucyjnie każdemu obywatelowi bez względu na orientację. Nigdzie nie jest napisane, że dzieci można płodzić wyłącznie w związkach. To raczej ty próbujesz powiedzieć dzieciom osób LGBT, że nie powinny były zostać poczęte ani się urodzić, bo twoja faszystowska ideologia zakłada, że osoby LGBT nie powinny zostawać rodzicami. Występujesz przeciwko wszystkim dzieciom w rodzinach jednopłciowych.
ktoś tam2020.03.5 14:00
Ciągle Twój egoizm zaprzecza fundamentalnemu prawu prokreacji zgodnie z którym do poczęcia potrzebni są mężczyzna i kobieta. I żadne brednie o 50 płciach tego nie zmienią. Oznacza to, że wg. porządku naturalnego człowiek wychowuje się właściwie tylko w układzie heteroseksualnym bo w takim zostaje spłodzony. To że czasem jest to tylko jedno z rodziców na skutek różnych zrządzeń losu nie zmienia tego podstawowego faktu, któremu homoseksualiści chcą koniecznie zaprzeczyć uciekając się do różnych fałszywych narracji. Ciągle zatem pozostaje pytanie dlaczego homoseksualiści chcą pozbawić innych ludzi ich niezbywalnych, przyrodzonych praw? Czyż nie jest to w rezultacie stosowanie przemocy wobec najsłabszych? Choćbyś nie wiem ile elaboratów napisał mężczyzna nie urodzi a kobieta nie spłodzi osoby ludzkiej. Oboje są potrzebni do tego by zaistniało nowe życie ludzkie. A jeżeli tak jest, to oboje rodzice każde innej płci są potrzebni, nawzajem się uzupełniając, do wychowania owej osoby poczętej właśnie w procesie aktu heteroseksualnego. Inny nie istnieje. I żadne przykłady patologiczne tego nie zmienią. Sam fakt uznania, że są jakieś przypadki patologi nie zmienia normy. Patologia jest właśnie patologią poprzez odniesienie do normy. A normą do zaistnienia nowego życia jest heteroseksualizm. Człowiek to nie bakteria czy grzyb a i tam mamy do czynienia ze zróżnicowaniem płci choć może to termin w tym przypadku niezbyt precyzyjny. Nie dorabiaj teorii do praktyki bo na prawdę pomyślę, że Twoje IQ to max 80.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.5 14:06
Do poczęcia potrzebny jest materiał mężczyzny oraz ciało kobiety. To wszystko nie wynika z tego obowiązek wychowywania dziecka prze biologicznego ojca i matkę razem ani nawet z osobna. Nie ma w świecie nauki wiedzy nt. patologii w kontekście twoich wymysłów, więc nawet szkoda mi się do tych głupot odnosić.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.5 12:40
Dzieci z poprzednich związków hetero, dzieci z banków spermy, surogacja, zapłodnienia przy użyciu kubeczka i pipetki z zaprzyjaźnioną koleżanką geja. Metod i sposobów jest wiele, a wszystko dobre i skuteczne.
ktoś tam2020.03.5 12:55
Ale i tak intelektualny matołku, mimo wysokiego IQ zapewne, nawet jeśli w ten sposób przychodzą na świat dzieci czyli kolejne osoby ludzkie, które staną się w określonym czasie dorosłe, to nie zmienia to faktu, że procedura zapłodnienia w swej istocie jest procedurą heteroseksualną. Dlaczego chcecie pozbawić takich osób do niezbywalnego prawa posiadania dwojga rodziców różnych płci wynikających z biologii? I żadne zaklęcia zwichrowanych umysłów tego nie zmienią. Ale kto by tam z lewactwa zwracał uwagę na logikę. A podobno się tą rozumnością tak szczycicie (np. "Manifest Swifta")... Chcecie koniecznie mieć prawo do czegoś czemu jednocześnie przez własny wybór zaprzeczacie.
ktoś tam2020.03.5 13:08
Homoseksualiści są egoistami programowo, nie biorącymi pod uwagę praw innych ludzi do życia wg. praw przyrodzonych, co właśnie nazywamy normą. W Norymberdze by sądzić hitlerowskich oprawców odwołano się właśnie do prawa naturalnego bo nie znaleziono innego godzącego strony skarżące wspólnego mianownika. Skoro zarówno mężczyzna jak i kobieta są konieczni do poczęcia nowej osoby ludzkiej to to oznacza, że każdy mężczyzna i każda kobieta ma niezbywalne prawo do posiadania dwojga rodziców z różnych płci. A wy chcecie im to zabrać. Na jakiej zasadzie? Bo macie układy, znajomości pieniądze? Dlaczego czynicie się ważniejszymi niż inni?
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.5 15:25
Decyzja o potomstwie wśród homo jest podejmowana wyłącznie jako wychowywanie dziecka w parach jednopłciowych. Zatem znowu wracamy do punktu wyjścia - w takiej konfiguracji jaką chciałbyś narzucić, a więc m+k, decyzja o płodzeniu potomstwa nie byłaby podejmowana = nie byłoby tych dzieci, które się dziś wychowują w ponad 50 tys rodzin homo w Polsce.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.5 14:02
Nie ma takiego czegoś jak "niezbywalne prawo do posiadania rodziców różnej płci". Te dzieci w ogóle by nie przyszły na świat, gdyby nie decyzja rodziców homo o potomstwie twój wywód jest więc znów faszystowsko wykluczający te dzieci. Po prostu bezczelnie uważasz, że nie powinny były być poczęte ani się urodzić.
abcd2020.03.5 12:59
(do "Polak Ateista Dumny Gej 5.3.20 11:32") W ten sposób się rozmnażacie? To nieprawda. Homoseksualizm jest związany z wychowaniem i kontaktami seksualnymi w okresie dojrzewania. Dlatego tak bardzo potrzebujecie dostępu do dzieci hetero.
polak2020.03.5 9:55
nowe hasło wyborcze komitetu wyborczego Soku z Buraka kidawy błońskiej ----NASZA PREZYDENT I MAFIA P-EŁ-O DOPROWADZĄ POLSKĘ NA UBÓSTWA DNO
Sauron2020.03.5 9:50
Co za lewak, prosi o szacunek i brak uprzedzeń wobec pewnej grupy ludzi. Nie tak pan Jezus powiedział.
katolik12020.03.5 9:40
Niech się zajmie swoim nawróceniem i kształtowaniem swego serca według serca Jezusa