Niemiecka prasa: Rosja może zaatakować. Czas na pobudkę! - zdjęcie
22.11.21, 12:47fot. volganet.ru, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Niemiecka prasa: Rosja może zaatakować. Czas na pobudkę!

3

"Rosja od dwóch dekad systematycznie modernizuje swoje siły zbrojne i pokazuje, że może uderzyć Zachód w czuły punkt. Czas na pobudkę" - czytamy na łamach ogólnokrajowego niemieckiego dziennika Sueddeutsche Zeitung.

Komentator Sueddeutsche Zeitung odniósł się do niedawnej zakończonej sukcesem operacji zestrzelenia rosyjskiego satelity z orbity Ziemi. Jego zdaniem było to niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie.

"Niemniej problematyczny jest jednak polityczny sygnał z Kremla, jaki niesie ze sobą ten test, przeprowadzony równocześnie z zarządzoną przez Władimira Putina koncentracją wojsk rosyjskich na granicy ze wschodnią Ukrainą" - czytamy.

Zdaniem autora komentarza, niszcząc satelitę, Rosja pokazała, że jest w stanie uderzyć w czuły punkt Zachodu, który w dużej mierze bazuje na danych przekazywanych przez satelity. Umożliwiają one nawigację, komunikację, czy ostrzeganie o wystrzelonych rakietach.

"W przypadku konfrontacji z Moskwą, nieważne jakiego rodzaju, Zachód musi liczyć się z użyciem tego typu broni" - czytamy. Komentator zwraca uwagę, że w przypadku zniszczenia satelitów funkcjonowanie społeczeństw zachodnich byłoby bardzo utrudnione.

"Dlatego ten test musi być sygnałem do pobudki, także dla Berlina. Rosja od dwóch dekad systematycznie modernizuje swoje siły zbrojne, dozbraja się w precyzyjną broń nuklearną średniego zasięgu i sprawiła sobie cały arsenał metod asymetrycznego i hybrydowego prowadzenia wojny, od cyberataków, przez dezinformację po wykorzystywanie uchodźców" - czytamy.

W ocenie publicysty należałoby w obecnej sytuacji opracować mechanizmy kontroli zbrojeń.

"Ale także to nie wystarczy, aby dać odpór rosyjskiej agresji. Celem Putina jest destabilizacja Europy, chce odtworzyć i zagwarantować sobie strefy wpływów. Zakaz testów broni niszczącej satelity go nie powstrzyma, zwłaszcza, że właśnie udowodnił, iż jego system naprawdę działa" - pisze komentator.

jkg/deutsche welle

Komentarze (3):

matis892021.11.22 14:06
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
kayolicka deratyzacja Polski2021.11.22 16:24
Ruskie kabotynt z Konfederacji Targowickiej zywia sie Marychna.
słońce narodu Jesus2021.11.23 12:21
przestań wreszcie smarować te pierdoły,wszystko dementuje