„Nie mogę być prezydentem polskich sumień” - zdjęcie
03.04.15, 07:54fot. Telewizja Republika

„Nie mogę być prezydentem polskich sumień”

12

Prezydium Episkopatu, przywołując słowa Jana Pawła II, pisze w swoim apelu: „Chcemy sprzeciwić się tej rzeczywistości, w której doświadczamy »wielkiego katolickiego getta, getta na miarę narodu. Zarazem więc my, katolicy, prosimy o wzięcie pod uwagę naszego punktu widzenia!«”. - Nie sądzę, aby w Polsce, gdzie jest tak ogromna ilość osób zaangażowanych w Kościół, można było mówić o jakimkolwiek getcie. Jest problem istotny, aby Kościół w jak największym stopniu funkcjonował w życiu społecznym i narodowym, żeby sam się nie marginalizował, nie był marginalizowany, bo jest ogromną wartością - komentował prezydent w programie „Fakty po Faktach”.

Komorowski stwierdził, że należy pomagać Kościołowi w tym, żeby nie był spychany na margines, ale na "zasadach, jakie panują w państwie demokratycznym, gdzie jest rozdział Kościoła i państwa". Rozdzia ten może być przyjazny, albo wrogi. „Chcemy, żeby był przyjazny” - zadeklarował Komorowski.

Co z ustawą o in vitro? Czy prezydent posłucha apelu biskupów? „Ja szczęśliwie z małżonką wychowałem pięcioro  dzieci i nie doświadczyliśmy tego bólu niemożności posiadania dziecka. Jestem ostatnią osobą, która komukolwiek chciałaby tego odmówić. Natomiast kwestie sumienia to są sprawy, które dotyczą konkretnego człowieka i jego środowiska, systemu wartości, KościołaKomorowski podkreślił, że prezydent nie może być prezydentem sumień polskich.

W rozmowie Komorowski zaznaczył, że regulacje w sprawie in vitro są bardzo potrzebne. Powinny one także uwzględniać racje Kościoła – mówił Komorowski.

 MT/gazeta.pl 

 

Komentarze (12):

anonim2015.04.3 8:03
Usunąć Rezydenta ze stanowiska! ...
anonim2015.04.3 8:22
Na razie jest zakładnikiem tego cholernego ateizmu i lewactwa.
anonim2015.04.3 8:24
Episkopat chyba nie rozumie znaczenia słowa getto,może tak na kilka dni umieścić ich w czymś takim to bardziej będą ważyć słowa
anonim2015.04.3 8:29
HansMajcher nie rozumiesz różnicy między cywilizacją a barbarzyństwem
anonim2015.04.3 9:18
Nie zapominajcie lemingi, że Polska jest katolicka. Bredzisław chce się przypodobać garstce lewaków i dewiantów, dlatego nie może być prezydentem
anonim2015.04.3 10:07
@arbiter Objaśniałem Ci już kiedyś, że w Polsce nadal większość spośród obywateli, nawet jeśli nie są to praktykujący katolicy, ani gorliwcy w wierze (dogmaty etc.), bardzo jasno identyfikuje się z konserwatywnymi wartościami i wciąż w wielu kwestiach podziela punkt widzenia prezentowany przez Kościół. Wniosek jest więc taki, że być może liczba praktykujących katolików spadła, to jednak wciąż ogromną większość stanowią ludzie przywiązani do tradycyjnych wartości i prezentujący punkt widzenia zbieżny z zapatrywaniami Kościoła.
anonim2015.04.3 10:45
Pet002 zapomniał dopisać, że prawie 80 procent Polaków spośród niekatolików jest za in vitro. ŻADEN KATOLIK nie popiera przemysłowej produkcji ludzi, mordując przy okazji trzy-cztery razy tyle co się produkuje. Przecież to oczywiste. B.Komorowski swoją deklaracją jednocześnie oznajmił, że nie jest Katolikiem i tyle - ma prawo nie być, nie ma przymusu...
anonim2015.04.3 10:52
arbiter napisał: "Katolicy w PL są w mniejszości - 40%(...) A mniejszość nie będzie narzucać zasad większości! Koniec tematu!" taaak???? No to pederaści,lesbijki, feministki i całe zboczone lgbt itd stanowi mniejszość - 1-3% A narzuciło, narzuca i che jeszcze bardziej narzucić swoje zaburzone pomysły większości I co? arbiter ne i krzyczy, nie protestuje, nie buntuje się?! Przecież zboczeńcy z lgbt to to kilkadziesiąt razy mniejsza mniejszość niż Katolicy...a narzuca... arbiter!! to jako to jest?!!! jedni mogą, a na drugich plujesz i atakujesz?!! Ty hipokryto jeden! To taki jesteś?! Wylazło szydło z lewego worka arbitera...!
anonim2015.04.3 10:53
Chwila, moment. Biskupi zwrócili się do posłów będących katolikami, powiedzieli oczywistą oczywistość, że ktoś kto głosuje sprzecznie z nauką Kościoła sam się z tego Kościoła wyklucza. Nie ma obowiązku bycia katolikiem, kto nie chce nie musi i może sobie głosować jak chce albo jak mu Pani Premier każe. Wolna wola. Zapraszam: https://www.facebook.com/ArtykulCzwarty
anonim2015.04.3 12:04
Sa cztery rzeczy ostateczne czlowieka: 1. Smierc - ktora jest przed Toba - dotyczy kazdego czlowieka i nie mozna jej przekupic. 2 Sad Bozy - jezeli znasz droge do konfesjonalu - idziesz prosto w ramiona Ojca. 3. Niebo - ktorego Ci zycze. 4. ......... - tego Ci juz nie zycze - to zalezy od Ciebie.
anonim2015.04.3 18:43
Dzieci z in-vitro w przeważają dzieci kalekie . I kto będzie płacił im renty , opiekuńcze.... Komorowski już nie raz udowodnił że jest nie naszym prezydentem . Wszystko klepie co nie nasze . Nie rozumie dlaczego ślub brał w Izraelu a komunie przyjmuje w naszym kościele?
anonim2015.04.4 9:59
PRLowski prezydent, godny kontynator Jaruzelskiego, ogranicza wolność zgromadzeń, walczy z rodzinami ustawami genderowskimi i aresztuje przeciwników za przynoszenie krzeseł na jego wiece.