"Nie da się wypowiadać jak Kuźniar czy Gozdyra, a później grać obiektywnych dziennikarzy"  - zdjęcie
22.05.13, 14:29Jarosław Kuźniar_fot. Artur Andrzej_Wikipedia

"Nie da się wypowiadać jak Kuźniar czy Gozdyra, a później grać obiektywnych dziennikarzy"

16

Jarosław Kuźniar oraz znacznie szersze grono dziennikarzy, o których myślę, reprezentują pewną tendencję. Być może to nawet nie jest kwestia poglądów, bo te może mieć każdy, ja również swoje mam. Problem tkwi chyba jednak w tym, czy przyjmuje się takie same zasady dla wszystkich swoich rozmówców. To znaczy, że jeżeli jakiś rodzaj zachowania oburza nas po jednej ze stron, to nie ma najmniejszego powodu, żeby nas nie oburzał po drugiej. Innymi słowy, jeżeli twierdzimy, że ktoś, załóżmy Joachim Brudziński, przekracza jakieś normy w mówieniu o politycznych przeciwnikach, to tak samo powinniśmy komentować zachowanie posłów z Platformy, którzy wypowiadają się podobnie. Tu tkwi problem. Dotyczy on jednak dziennikarzy z różnych opcji. Po przeciwnej stronie znajdą się także tacy, którzy popełniają ten sam grzech, ale w odwrotną stronę.

Tu mamy do czynienia ze specyficznym przypadkiem, bo sam Jarosław Kuźniar czy na przykład Agnieszka Gozdyra z Polsatu, to osoby, które wielokrotnie, w bardzo wulgarny i agresywny sposób odnosiły się, zwłaszcza w mediach społecznościowych, do swoich polemistów a pałały świętym oburzeniem, kiedy ich spotykało to samo, co było jedynie formą pewnej odpowiedzi albo np. kiedy prof. Pawłowicz mówi to, co mówi. To kolejny problem. Przyjmujmy równe zasady dla wszystkich.

Wydaje mi się, że pewien kłopot sprawia tu dodatkowo swoiste rozejście wizerunkowe. Człowiek, który pisze z ludźmi na Twitterze w tonie takim, jak Kuźniar czy Gozdyra, występuje później w roli pozornie obiektywnego prowadzącego w programie publicystycznym czy informacyjnym w telewizji. Tu jest pewien zgrzyt. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że to samo ktoś może powiedzieć o mnie, dostrzegam jednak pewną różnicę. Moje wypowiedzi bardzo często bywają ostre i zdecydowane, ale nie sądzę, aby występowała tu jakaś rozbieżność między moją publicystyką czy ewentualnymi rozmowami, które prowadzę a sposobem, w jaki się wypowiadam. Jest tu pewna spójność. Nie przypominam sobie także, abym jakiegoś dziennikarza nazwał „gnidą”, tak jak mnie nazwał Jarosław Kuźniar. Tu natomiast kontrast, rozbieżność są mocno rażące.

Not. eMBe

Komentarze (16):

anonim2013.05.22 14:57
Kuźniar jest kuźnią mainstremowych dziennikarzyn-jedynych poprawnie politycznie!!.
anonim2013.05.22 15:10
dziennikarze w 99% to gnidy. Z nich największa gnidą jest Olejnik Monika i Lis Tomasz.
anonim2013.05.22 15:23
Pediculus humanus tez są,Żakowski,Maziarski and Kolenda Zalewska
anonim2013.05.22 15:28
Wyjątkowy bucefał z tego Kuźniara, obejrzałem ten materiał i muszę przyznać rację choć wypowiedzianą może zbyt emocjonalnie p. prof. Pawłowicz.. Doszukiwanie się szlachetnych intencji u tych osób które same siebie nazywają szmatami i zachowują się jak szmaty to świadczy o braku elementarnej logiki, no ale czego wymagać od funkcjonariusza medialnego Kuźniara.
anonim2013.05.22 15:40
Ta gnida ( trafne określenie) u mnie przepadła na amen 10 kwietnia kiedy zabito 96 osób. Na informację o problemach z lądowaniem samolotu ( taka była najpierw wersja) z uśmieszkiem zastanawiał się na wizji czy prezes też leciał. Później kiedy zaczęto mówić o wypadku nie zmienił tonu.... dopiero kiedy potwierdziło sie najgorsze oficerowie polityczni tefałenu zdjęli to ścierwo z wizji i pojawił się jakiś gostek w czarnym krawacie....
anonim2013.05.22 15:40
Mnie za to cieszy,że znam osoby co nie oglądają TVN24.One czytają tylko GW i słuchają TOk FM.TvN 24 pokazuje ciągle wypadki katastrofy,afery itp i dla tych osób to jest pisowska telewizja, Naprawdę znam takie przypadki ,dla tych osób kazdy kawał jaki opowiem jest pisowski bo w Polsce Tuska jest dla nich raj i nie wolno z niczego się śmiać i krytykować.To są lemingi do potęgi trzeciej RP.
anonim2013.05.22 16:03
To po co tam chodzić . A jak pani Pawłowicz zdecyduje się iść do takiego programu niech wcześniej weźmie coś na uspokojenie. Im o to chodzi o takie zachowania . Zapraszają panią Pawłowicz bo wiedzą ,że łatwo jest wyprowadzić ją z równowagi . Chcą ośmieszyć w ten sposób jej poglądy . Kaczyński powinien dać jej szlaban na wystąpienia w mediach.
anonim2013.05.22 16:05
@ Bond Ja mam taką szefową.
anonim2013.05.22 16:39
@Epaminodas Ona tam nie poszła,była w sejmie w trakcie audycji. Zrób szefowej numer taki jak ja zrobiłem.Znajdz w GW jakąś informację o jakiejs aferze i powiedz.Jak powie,że to nieprawda to pokaż GW. Obrazi się ale zacznie trochę myśleć. Jak to prywatna firma to współczuję.
anonim2013.05.22 16:58
Notowała eMBe, osoba, która kilka godzin temu zachwycała się, jak to Pawłowicz wyraża się o innych ludziach per "kurwy" i "alfonsi". Pełen profesjonalizm!
anonim2013.05.22 17:05
@PanChmielewski Pani Pawłowicz cytowała określenia uzyte w ulotce zapraszającej na Marsz Szmat. Teraz cytujesz te same słowa z ulotki czy zatem wyrazasz się tak o innych ludziach czy może wykazujesz brak profesjonalizmu?
anonim2013.05.22 17:19
@PanChmielewski nie ogarniasz Pan tej kuwety ... Robi się Panu szum informacyjny w pańskim POłmózgu. POprzestań Pan na "Tańcu z *zdami" i wysyłaniu sms-ów.
anonim2013.05.22 17:32
@bond Różnica polega na tym, że działanie organizatorów oznaczone było pewną konwencją - kampem. Pawłowicz powiedziała to, co powiedziała najzupełniej poważnie.
anonim2013.05.22 17:37
Swoją drogą, to nie jestem przekonany, czy aby na pewno sposób zwrócenia uwagi na określony problem był najlepszy. Niemniej sposób w jaki krzyczy Pawłowicz jest kategorycznie niedopuszczalny. A to już nie pierwszy raz. Dziwi mnie zatem zwracanie uwagi na niedotrzymywanie standardów przez jednych, podczas gdy robią to ci, co po "waszej" stronie, to owo zachowanie jest powodem do zadowolenia. Albo utrzymujemy - przynajmniej pozory - szacunek dla oponenta, albo się wpychamy w zatrważającą dulszczyznę.
anonim2013.05.22 17:38
Dlaczego "Frondzia" poprosiła Warzechę o komentarz skoro wiadomo było że zjedzie Kużniara za porównanie do "gnidy" a nie ustosunkuje się merytorycznie ?. Cienkie to.
anonim2013.05.22 20:26
Szanowny Kużniar prezentuje poglądy za które mu płacą. Jeśli ktoś kupuje ten towar to czyni to na własną odpowiedzialność.