Matka Kurka: Putin chciał podzielić Polskę a podzielił ,,opozycję'' - zdjęcie
30.12.19, 19:15

Matka Kurka: Putin chciał podzielić Polskę a podzielił ,,opozycję''

30

Putinowi nie udało się ugrać nic i na dodatek zjednoczył Polskę, pozostawiając na marginesie drugi garnitur polityczny i medialny związany z opozycją. Jest w tym trochę przypadku i darów losu, bo bez wolty Tuska pewnie inaczej by to wszystko wyglądało, z drugiej strony nie ma przypadku - pisze na łamach bloga Kontrowersje.net Matka Kurka (Piotr Wielgucki).

 

Ktoś mi kiedyś napisał taką tradycyjną dobrą radę: „Panie, zajmij się pan tym Owsiakiem, bo o polityce zagranicznej nie masz pojęcia”. Cóż może i tak jest, ale w bezczelności swojej będę się upierał, że Polska powinna najzwyczajniej w świecie brednie kagiebowskiego bandziora zignorować i mam na myśli polityczną reakcję najwyższego szczebla, bo oczywiście historię nieustannie trzeba przypominać. Życie pokaże kto miał rację, ale nie jest to na szczęście kwestia ostateczna, raczej jeden z tych dylematów, w którym dwa rozwiązania są równoważne i mają swoje wady z zaletami.

Argument „nie można tego pozostawić bez odpowiedzi i pozwolić na budowanie wielkiego kłamstwa” ma bardzo dużą siłę, podobnie jak argument: „nadawanie kłamstwom Putina rangi międzynarodowej debaty historycznej, jest uwiarygodnianiem prymitywnej prowokacji”. Polski rząd wybrał pierwszy argument jako nadrzędny, czego nie da się rozpatrywać w kategoriach błędu lub zalety, po prostu trzeba było podjąć jakąś decyzję i padło na wariant ofensywny. Wybór opcji to jedno, realizacja drugie i tutaj mam same dobre informacje. Oświadczenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego jest dokładnie takie, jakie powinno być i nawet zwykle marudzący „obiektywni dziennikarze” uznali stanowisko polskiego rządu za dobitne i właściwe. Sukces numer jeden! Łatwo się domyślić, że jeśli coś jest dobre lub bardzo dobre dla Polski, to jest złe albo bardzo złe dla opozycji, taką mamy „opozycję, niemniej tutaj pojawia się duże „ale”. Zachowania „opozycji” wyjątkowo służą Polsce!

Pierwsze zauważalne zdanie wypowiedziała kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska i zaskoczenia nie było, poszedł atak na urzędującego Prezydenta RP. Teoretycznie proste założenie Putina zaczęło się realizować, ale tylko teoretycznie. Ze swojej jaskini wyszedł „literat” Tusk, którego akcje polityczne, po tchórzliwej rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich, spadły praktycznie do zera. Tusk musi robić za Palikota, aby się przebić do opinii publicznej i uchodzić za „męża stanu”. Po tym jak się Kidawa-Błońska, ale też Schetyna i Sikorski wyprztykali i popisali schematyczną głupotą, atakując polski rząd zamiast Putina, Tusk oświadczył na Twitterze, że trzeba mówić jednym głosem, w porozumieniu z rządem, dla dobra Polski. Nikt kto zna Tuska na te plewy się nie nabierze, Tusk z dobra polski zawsze kpił i kpi nadal, po prostu znów o sobie przypomniał i jak na niego w dość inteligentny sposób. Najważniejsze jednak, że słowa Tuska po pierwsze zdetonowały „narrację” POKO o „machaniu szabelką” i „rusofobii”, po drugie postawiły POKO w sytuacji bez wyjścia.

Usłużni funkcjonariusze medialni szybko zdecydowali, że w pojedynku Tuska z Kidawą-Błońską trzeba postawić na Tuska, bo to… Tusk, no i obiektywnie rzecz biorąc po prostu ma rację, w dodatku rację polityczną. Po wczorajszych wygłupach, dziś od rana mamy praktycznie jedną linię i od PSL do POKO, co ważniejsi politycy grzecznie do mikrofonu TVN24 powtarzają, że atak Putina na Polskę jest obrzydliwy i musimy się trzymać razem. W drugich opozycyjnych i medialnych rzędach panuje zgoła odmienny nastrój. Komorowski się ośmiesza, paru dziennikarzy GW z Wrońskim na czele też i to sprawia, że tytułowa teza pięknie się realizuje na naszych polskich oczach. Putin chciał podzielić Polskę, tymczasem podzielił najdurniejszą na świecie „opozycję”, co więcej z pomocą Tuska. Takie cuda, że aż trudno uwierzyć! Patrząc z tej perspektywy nie sposób uznać reakcji polskiego rządu za błąd, jak na razie sprawy toczą się w idealnym kierunku.

Putinowi nie udało się ugrać nic i na dodatek zjednoczył Polskę, pozostawiając na marginesie drugi garnitur polityczny i medialny związany z opozycją. Jest w tym trochę przypadku i darów losu, bo bez wolty Tuska pewnie inaczej by to wszystko wyglądało, z drugiej strony nie ma przypadku w zachowaniu Tuska. Co jak co, ale Tusk potrafi ustawić się z wiatrem i zawsze wybiera te opcje, które mają poparcie społeczne. Polacy prowokacji Putnie nie kupili i stanowczo odrzucili, a to już jest efekt konsekwentnej polityki rządu i prezydenta, która opiera się na polskim interesie w każdym wymiarze: politycznym, ekonomicznym i historycznym. Nieźle, więcej niż nieźle, kończy nam się stary rok.

Matka Kurka

Kontrowersje.org

Komentarze (30):

Mirek2019.12.30 22:59
Putin jest nieudacznikiem . To jest po prostu głupek który ma rozum kagebisty . Łgać , mordować , kraść . TEN CZŁOWIEK ROZUMUJE KATEGORIAMI SPRZED 50 LAT !!! . Dzisiaj aby liczyć się na świecie trzeba mieć ....gospodarkę .....a co za tym idzie i pieniądze . Natomiast Rosja jest głównie dostarczycielem surowców : gazu i ropy . Dlaczego Putin ma obsesję w stosunku do Polski ?. Ano dlatego że Polska była zapalnikiem który zdetonował bombę i rozpadł się ZSRR , RWPG i cały Układ Warszawski . My Polacy nie bardzo zdajemy sobie z tego sprawę ale Putin doskonale to rozumie . Dzisiaj Polska w Europie Środkowej zaczyna stawać się liderem a to jest dla Rosji groźne . Zasadniczo Rosja przegrała w momencie gdy nie udał się zamach na papieża Polaka . Gdyby zamach się powiódł to sytuacja w Europie wyglądałaby dzisiaj zupełnie inaczej .
Grizzly2019.12.30 22:40
Rosja jest prosta jak cep i zadaniem polityków jest wykorzystać to! Szwaby i France robią to od dawna! Z nimi można rozmawiać tylko z pozycji siły albo kasy! Zasada naczelna - nigdy nie pozwolić na dominację Kacapów! Jest jeszcze jeden aspekt zw. z Ruskimi albo dwa nawet. Po pierwsze to plany USA wobec nich a po drugie ... można ich hodować jako zabezpieczenie przed islamem azjatyckim, może Chinami ale wymaga to najwyższych umiejętności. Takie tam moje staro roczne przemyślenia. Nie da się chyba zrobić "pstryk" i Rosji ni ma!
Janek2019.12.30 21:50
Aby uratować Polskę od straszliwej wojny ukazanej nam przez Niebo (zob. Św. Łucja), to należy spełnić dwa warunki, 1) poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi, 2) przeprowadzić Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Tyle tylko, albo aż tyle potrzeba, aby Duch Święty podjął działania zmieniające oblicze ludzi zamieszkujących rosyjską ziemię, polską ziemię i ziemię innych narodów, i aby narody uniknęły strasznej wojny. Wszyscy mówią o wszystkim, przerzucają się oskarżeniami, a do pokoju potrzeba tylko poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi zgodnie z wolą Nieba. Klucz do pokoju na świecie jest w rękach chrześcijan, taka jest prawda. Amen.
Saki Faki2019.12.30 21:49
Niech na całym świecie wojna byle w naszej wsi napier....ać w pis, w po, co tam wolicie. Trzeba mieć pod kopułką nierówno, żeby myśleć że kogoś za granicą podnieca ta wasza kopanina raciczkami przy korycie :-)
Teofil2019.12.30 21:30
Kolejny genialny komentator wypowiadający się w każdej sprawie.Brawo Matka Kurka,prosimy o komentarz w sprawie obsiania Sahary trawą.
Wielka Rosja2019.12.30 21:00
Ale was ten Putin boli, za chwile się ze-sra-cie ze złości a jemu o to chodzi
UHty2019.12.30 20:54
Kaczyński to parobek i marionetka na sznurkach którą porusza Putin na swoją nute to widać zawsze po reakcjach pisdzielców na podpuchy Putinowskie
kwak2019.12.31 0:36
Tak, jasne. I dlatego Tusk z Putinem przybijali żółwiki i zabili brata Kaczyńskiego.
Ryszard Olejniczak2019.12.30 20:51
To mało prawdopodobne i lepiej żeby się nie wydarzyło, ale nie można wykluczyć. Każda wojna zaczyna się od prowokacji (agresorowi zawsze zależy na wyborze miejsca i czasu). Żeby prowokacja było udana wymaga odpowiedniego przygotowania propagandowego. Dlatego każdy ostry atak propagandowy, szczególnie podjęty bez żadnej doraźnej przyczyny może być zapowiedzią wojny (oczywiście liczy się rozłożenie reakcji państw i sytuacja militarna).
Reytan2019.12.30 20:26
Putin nic nie ugrał - wręcz odwrotnie, wyszedł na pośmiewisko - teraz potępiają go kolejni ludzie na świecie, i kolejni nie chcą mieć nic do czynienia z Rosją - nieludzkimi ludzmi i nieludzką ziemią. Putin to kłamca i dureń sowiecki, niestety po serii tylu porażek na wszystkich frontach (nawet w sporcie zostali wykluczeni na następne 4 lata), to jest jego upadek, a wojska USA w Polsce i tarcza antyrakietowa, którą montują amerykanie, spowodowała taką nerwowość. Dodając jeszcze do tego fatalny stan rosyjskiej gospodarki, problemy z Nord Stream 2 i zapowiedź Polski o rezygnacji z dalszych zakupów ruskiego gazu powoduje, że ledwo zipią, i że są po prostu stacją benzynową, a ze sprzedarzy ropy naftowej i gazu jeszcze prosperują. Najbardziej jednak cieszy mnie, że tymi kłamstwami Putin podzielił totalną opozycję ! Oj dzieje się !
mendy są wszędzie nawet Zyklon B nie pomógł 2019.12.30 20:21
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "Bjorn Wiking z Rogiem w Doopie", "PolishPatriot", "Poliamorysta" ... Jest 𝐒𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 - 𝐄𝐥𝐞𝐤𝐭𝐨𝐫 (jak długo?) Jest gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i wiele innych "symbolicznych" pseudonimów chorego psychicznie mitomana. Może to być 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd "genetyk słowianszczyzny", może to być menda 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 - extra VERGIN, oil do smarowania odbytnicy - to nie ma znaczenia. Jest/są jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalni.
AAAtomek2019.12.30 20:12
Putin robi trochę szumu, żeby ratować dojna zmiane która będzie mogła się wykazać i zdobyć trochę punktów przed wyborami. Taka tradycja. Swój swego.
KKK2019.12.30 20:05
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”, a obecnie na „Stalker”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
anonim2019.12.30 20:02
Ach , co za ważkie , znamienne słowa pisze Wielgucki . Jakże Putin się nimi przejmie , spuchnie z dumy , że tyle osiągnął , aż udało mu się zaingerować w polskie partie . Czy ten naród kiedyś tam wybrany nie ma już kompletnych odchyłów w pojmowaniu rzeczywistości ? Aż tak uważa się za kogoś ponad innych i uważa , że świat kręci się wokół nich i tych bzdur , które piszą ? Stoi na piedestale ? Stoi na cokole ze słomy i tworzy swą pisaninę na wodzie . Ple , ple , ple , ple . Bez rozumu . Jak to naród wybrany . Normalka . Polskim Żydom wolno oszukiwać i zakłamywać historię Polski a Putinowi nie ? W końcu bardziej jemu niż Żydom bo Słowianin , na swoim kawałku ziemi za miedzą . Sąsiad .
vera2019.12.31 9:15
ale, też "miłość" przez ciebie przemawia.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.30 19:41
Kaczyński porozumiał się z Putinem i robią cyrk żeby przykryć wzrost cen energii i pedofilię księży!
Reytan2019.12.30 20:27
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
1002019.12.30 22:20
KRETYN
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.30 19:28
Prowadź nas wodzu Żelazne Kolano o największy z największych! Miszczu Kaczyński osiodłaj swego kota i prowadź samotny Naród Wybrany. Prowadź przeciw światu ,przeciw Rosji ,przeciw galaktyce...
skuter2019.12.30 19:56
i przeciw czópkom
Mercedes Bęc2019.12.30 20:41
Bjorn, czy to ty, złamasie, tylko w kapturku?
ten tego2019.12.30 20:47
a kto to jest ten złamas?
kapral2019.12.30 20:51
ten sam
Mercedes Bęc2019.12.30 22:13
"Złamas" to obelga, skrócona wersja "ch... złamany"
BUCEK Z KIBUCEK2019.12.30 21:36
TEN ZYD TO Z IZRAELA NADAJE.
Wstydz si\304\231 Stalker2019.12.30 21:59
Nie ma co sie denerwować. Stalker działa jak Judasz. Za swoje srebniki sprzedaję prawdę. Módlmy się za niego
tuyr2019.12.30 19:18
Stalker huuj putina
obcy2019.12.30 19:27
ale on tu jeszcze nie wpełzł
Mercedes Bęc2019.12.30 20:43
Chutin Puj
1002019.12.30 22:19
TY GO NIE MASZ EUNUCHU ,GLISTA