Kukiz: Twarze przeleciały mi przed oczami. Nie wytrzymałem - zdjęcie
03.01.16, 10:59(screen TVN24)

Kukiz: Twarze przeleciały mi przed oczami. Nie wytrzymałem

11

- Mój klub wstrzymał się od głosu z nadzieją, że będziemy wspólnie pracować nad ustawą z prawdziwego zdarzenia. Nie wytrzymałem przed samym głosowaniem. Tuż przed nim przeleciały mi przed oczami twarze dziennikarzy i zagłosowałem „za” - powiedział Paweł Kukiz o ustawie medialnej.

  

Gośćmi Bogdana Rymanowskiego w TVN 24 byli Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta, Joachim Brudziński z PiS, Sławomir Neumann z PO, Paweł Kukiz oraz Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

Paweł Kukiz ocenił, że media publiczne działały do tej pory jak „agencja PR-owa” rządzących i dlatego konieczna była zmiana władz. Jak dodał, sam padł ofiarą manipulacji mediów publicznych. Gdy poparł opodatkowanie marketów, jego wypowiedź przycięto tak, jakby opowiadał się za podatkiem katastralnym od wszystkich.

Większość posłów klubu Kukiz'15 wstrzymała się od głosu nad ustawą medialną, ale dwóch posłów zagłosowało za jej przyjęciem: Paweł Kukiz i Kornel Morawiecki.

- Media publiczne przez ostatnie osiem lat były stroną sporu politycznego. Jeśli dzisiaj stawiacie zarzut, że próbujemy tę sytuację uzdrowić, to jest to absurdalne - stwierdził Joachim Brudziński. Przyznał, że nie wszyscy dziennikarze w TVP są upolitycznieni. - Jestem ostatni żeby wszystkich dziennikarzy wrzucać do jednego worka - powiedział. - My chcemy zmieść ze stołków tych, którzy odpowiadali za kompromitację mediów publicznych. Tą ustawa i kolejną być może uda się przywrócić obiektywizm. Wystarczy jeśli te media będą obiektywne - ocenił poseł PiS.

Politycy PO, Nowoczesnej i PSL uznali, że ustawa medialna doprowadzi do upolitycznienia mediów. Rzecznik Andrzeja Dudy Marek Magierowski nie zdradził, kiedy prezydent podpisze ustawę.

- Pan prezydent podejmie decyzję w stosownej chwili, ma na to termin 21 dni. Nie wykluczam, że nie wykorzysta go w pełni. Nie wykluczam tego, że podejmie decyzję już jutro - powiedział Magierowski.

- Przyczyn zwolnienia szefów spółek medialnych jest bardzo wiele. TVP i Polskie Radio po części stały się telewizjami głęboko partyjnymi. Ja bym chciał zwrócić uwagę na jakość mediów. W ostatnich latach jakość podupadła w sposób znaczący, a programy informacyjne stoczyły się do wyjątkowo niskiego poziomu - ocenił Magierowski.

Sejm i Senat w minionym tygodniu uchwaliły nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia.

Projekt nowelizacji oprócz wygaśnięcia mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia zakłada m.in. zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa „do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych”. W przyszłości planowane jest wprowadzenie w życie zupełnie nowej ustawy medialnej, zmieniającej zasady funkcjonowania publicznych środków przekazu.

 

KJ/ onet.pl 

 

Komentarze (11):

anonim2016.01.3 12:20
I racja - trzymam za was wszystkich kciuki, to się uda w końcu
anonim2016.01.3 12:34
"Joachim Brudziński. Przyznał, że nie wszyscy dziennikarze w TVP są upolitycznieni. - Jestem ostatni żeby wszystkich dziennikarzy wrzucać do jednego worka" - - - Zauważam, że w politycznej debacie stale praktykuje się metodę uogólniania; czy to mowa o posłach PIS-u, czy PO, czy pracownikach mediów... Jest to metoda robienia sobie wrogów wśród tych, którzy wrogami być nie muszą i którzy mogliby rozmiękczyć te twarde łby swoich przywódców i swoich partii! Dyskutowane dobra wymagają koalicyjności wszystkich "za", a nie głosowania tylko "przeciw" prawdziwym lub kreaowanym przeciwnikom partyjnym.
anonim2016.01.3 12:56
Kukiz dojrzewa jako polityk. Poczuł polityczny "zapach krwi", i pojął, że teraz, albo nigdy, bo życie nigdy nie daje dwa razy tej samej szansy. Sprawy idą w dobrym kierunku - o ile pan Paweł nie zmieni zdania. Co oby nie nastąpiło - bo kolejnej szansy na powymiatanie magdalenkowych śmieci już nie dostaniemy, takie cuda się nie zdarzają.
anonim2016.01.3 15:21
Brawo Kukiz !!! Tak trzymać. Niech żyje demokracja !!!!
anonim2016.01.3 16:01
Obrazy się mu przed oczami przesuwają, jakieś zwidy ma czy co ? Ciekawe...
anonim2016.01.3 16:57
Lubie te programy tv. w których biorą udział politycy różnej maści , lecz gdy prowadzący zadaje pytanie np: politykowi ze zjednoczonej prawicy i gdy ten zaczyna odpowiadać , dziennikarz zaczyna z politykiem polemizować i tworzy kilka wątków - / myśli / w pytaniu , a innym tego nie robi ! Ja w tym momencie wyłączam odbiornik , a taki dziennikarz bezwzględnie od zaraz powinien być skierowany rejestrować się do urzędu pracy jako bezrobotny ! Prywatnie może mieć swoje zdanie , lecz wybiórcze traktowanie w takim gronie to chwyt poniżej pasa !
anonim2016.01.3 19:05
Nowoopierzonym posłom, jak widać, potrzeba bardzo naszej codziennej modlitwy, by nie tracili nerwów.
anonim2016.01.3 19:07
W Polsce muszą istnieć liczne mass media zależne od prawdy a nie od władzy czy jakichkolwiek nacisków. Pierwsza runda to odsuniecie tego tałatajstwa od koryta i możliwości uprawiania psychologii dezintegracji społecznej. Grupa Kukiza się skompromitowała. To są ludzie, którzy coś tam słyszeli, nie wiedzą skąd i dokąd. Przykro mi Panie Kukiz.
anonim2016.01.4 11:29
"Paweł Kukiz ocenił, że media publiczne działały do tej pory jak „agencja PR-owa” rządzących" :D a teraz będzie to samo do kwadratu, świetna decyzja panie Kukiz ;D
anonim2016.01.5 12:57
Wprowadzić do mediów katolików, a sytuacja się uzdrowi. Katolikowi nie wolno kłamać bo jest zobowiązany wobec Boga i nikogo więcej. Nawet jak upada to szybko się podnosi.
anonim2016.01.8 11:37
Brawo Paweł !!!!