Ks. Mirosław Matuszny: Czy jestem miłosierny? - zdjęcie
28.04.19, 09:38

Ks. Mirosław Matuszny: Czy jestem miłosierny?

8

Druga niedziela w okresie Wielkanocy przypomina nam o niezwykle ważnym aspekcie przykazania miłości Boga i bliźniego. Oto bowiem miłosierdzie, tak często odmieniane dziś przez wszystkie przypadki w rzeczy samej jest pochyleniem się Boga nad grzesznikiem.

Nie tylko po to, aby go uleczyć, nakarmić a strapionego pocieszyć. To wszystko jest niezwykle ważne, zwłaszcza w sytuacji, gdy cierpimy niedostatek, jesteśmy osamotnieni i odrzuceni przez społeczność, w której przychodzi nam żyć. Każdy gest miłosierdzia dokonany w Imię Boże, niesie ze sobą jednak coś o wiele więcej, niż tylko ulgę w doczesnym losie człowieka.
Miłosierdzie w Imię Boże jest objawieniem człowiekowi Boga, Który jest bogaty w miłosierdzie i posyła Swoje sługi, aby w sposób doskonały realizowali przykazanie miłości, abyśmy wszyscy byli miłosierni, jak miłosierny jest Ojciec nasz niebieski. Miłosierdzie bowiem stanowi nie tylko miarę naszego człowieczeństwa, ale miarę naszego oddania Bogu. Będąc miłosiernymi, stajemy przed braćmi i siostrami i jak Zbawiciel stanął przed niedowierzającym Tomaszem pokazując mu przebite dłonie i bok, tak samo czyniąc miłosierdzie ukazujemy bezgraniczną miłość Boga.
Dlatego też, co już bywało podkreślane wielokrotnie, miłosierdzie nie może być ani synonimem tolerancji dla grzechu, ani też stać w opozycji do miłości Boga. Miłosierdzie musi być czystym naśladowaniem Boga w Jego miłości.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Co znaczy być miłosiernym w dzisiejszych czasach? To pytanie dotyka sumienia każdego z nas. Każdy też we własnym życiu musi dać sobie odpowiedź na to niezwykle ważne pytanie. Jednak wszelkie wątpliwości serca musimy rozstrzygnąć rozważając Słowo Boże a nie dogmaty tego świata, który porzucił Boga i Jego miłosierdzie.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy jestem miłosierny?

Źródło: Opoka.org.pl

Komentarze (8):

andrzejhahn32019.04.28 10:47
a ja wam przypominam poganscy sekciarze katoliccy ze wielkanoc jest swieto poganskie
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 10:46
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 10:46
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Albert2019.04.28 10:41
O tym, że Bóg jest miłosierny, może mówić tylko ktoś, kto w życiu nie miał Biblii w ręce. Tak naprawdę to ten chrześcijański Bóg to zepsuty do szpiku kości ludobójca i prawdziwy potwór, od którego należy trzymać się jak najdalej. Tak więc kolega Matuszny albo nie widział nigdy Biblii na oczy, albo zwyczajnie kłamie. Niezależnie od tego, która opcja jest prawdziwa, całkowicie dyskredytuje to jego wiarygodność.
olo2019.04.28 13:28
nawet jeżeli ją miałeś iu czytałeś niewiele z tego zrozumiałeś niestety
Albert2019.04.28 13:47
W przeciwieństwie do typowego katolika nie dość, że czytałem Biblię wiele razy, to jeszcze w kilku różnych przekładach. Tylko ktoś, kto nie miał jej w ręku może twierdzić, że opisany w niej Bóg jest miłosierny.
filozof2019.04.28 9:48
Jezus jest miłosierny głupie lewaki i ateusze, a jak nie pokochacie go, i nie uwierzycie fanatycznie w jego miłosierdzie, nie będziecie robić dokładnie tego co on i księża chcą, to ześle was do piekła na wieczny cierpienie, taki jest miłosierny.
Cipak2019.04.28 10:26
Na wszelki wypadek dopisze do tej wypowiedzi :chle, chłe, chle, chłe żeby ktoś nie odczytał tego dosłownie.