Komorowski: Stauffenberg walczył o prawo i sprawiedliwość - zdjęcie
10.07.15, 17:58Claus von Stauffenberg

Komorowski: Stauffenberg walczył o prawo i sprawiedliwość

4

„Bronisław Komorowski mówił o długiej walce w Europie o wolność. W tym kontekście podkreślił odwagę grupy powiązanej z Clausem von Staufenbergiem, którzy życiem zapłacili za walkę o prawo i sprawiedliwość” - piszą przedstawiciele Fundacji Konrada Adenauera. To w jej akademii odbyły się uroczystości ku czci ruchu antyhitlerowskiego. Bronisław Komorowski, który wziął w nich udział miał mówić o roli polskiego ruchu oporu w pokonaniu hitleryzmu. Zauważono jednak głównie te słowa Komorowskiego, w których chwalił Stauffenberga, nienawidzącego Polaków nazistę, który pod koniec wojny próbował zabić Hitlera.

- W jakiejś mierze polski zryw niepodległościowy 1 sierpnia 1944 r. wpisuje się (niezależnie od intencji) także w ten kalendarz wydarzeń, w których funkcjonuje tradycja 20 lipca 1944 r., a więc tradycja zamachu na Hitlera – mówił Komorowski. W ten sposób (niezależnie od intencji) zestawił bohaterów Powstania Warszawskiego na równi z nazistą, który z pragmatycznych powodów zmienił front. Warto pamiętać, że Claus von Stauffenberg nazywał Polaków „niesłychanym motłochem” i cieszył się, że polscy jeńcy „posłużą dobrze w pracach rolniczych”.

„Jeżeli ktokolwiek miał wątpliwości, że Niemcy potrafią rozgrywać swoją politykę (także tę historyczną) w sposób perfekcyjny, to po komentarzu umieszczonym na stronach Akademii Fundacji Konrada Adenauera (KAS) dotyczącym wizyty Bronisława Komorowskiego na pewno już ich nie ma” - skomentował to Waldemar Maszewski w portalu niezalezna.pl.
KJ/Niezalezna.pl

Komentarze (4):

anonim2015.07.10 18:36
Przykro mi, że za prezydenta mam zwykłego dupoliza, zdrajcę i śmiecia
anonim2015.07.10 19:11
Wiernopoddańczy gest Komorowskiego był uwspółcześnioną wersją hołdu lennego. Różnił się tylko tym, że wasal nie ukląkł przed swym panem.
anonim2015.07.11 12:50
Tzw bracia Masoni zawsze składają hołdy wyżej stojącym w hierarchii Masońskiej np. tzw brat czeladnik płaszczy się przed bratem mistrzem i im wyżej to jest jeszcze gorzej. Dlatego nie należy się dziwić, że brat Komorowski płaszczy się i poniża się przed braćmi z zachodniej Europy A nóż widelec, dadzą dobrą synekurę w władzach UE
anonim2015.07.12 19:24
Komor to podly,zarobaczony zdrajca!!!!