Kiedy raport podkomisji smoleńskiej? Macierewicz wskazał datę - zdjęcie
15.10.19, 18:22Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Kiedy raport podkomisji smoleńskiej? Macierewicz wskazał datę

42

W ciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się raportu z prac podkomisji smoleńskiej-poinformował były szef MON, a obecnie- przewodniczący tej podkomisji, Antoni Macierewicz w rozmowie z Polskim Radiem.

Jak dodał polityk, zespół badający ostateczne przyczyny katastrofy smoleńskiej nadal pracuje. Częśc mediów sugerowała w ostatnim czasie, że po wyborach komisja przestanie działać, a raportu końcowego nigdy nie opublikuje. Były minister obrony narodowej zaprzeczył w Polskim Radiu tym rewelacjom. 

"Cała Platforma Obywatelska, całe SLD i całe PSL głosowały za tym, aby oddać wrak i wszystkie urządzenia Rosji, żeby nie badać katastrofy smoleńskiej, byleby to robiła Rosja. Oni bardzo konsekwencje walczą o to, żeby nie dopuścić do ujawnienia prawdy o dramacie smoleńskim"- podkreślił Antoni Macierewicz. 

"W tym roku będą wyniki badania uniwersytetu Wichita, który sprawdza i weryfikuje nasz raport techniczny. Wtedy, gdy zakończone zostaną badania, zostaną one opublikowane - w końcu tego roku albo w styczniu przyszłego roku"-dodał wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem gościa Polskiego Radia, opozycji nie podoba się, że podkomisja zaczęła przesłuchiwać świadków. 

"Przesłuchaliśmy ponad 150 świadków, jest do przesłuchania jeszcze ok. 100 osób"-poinformował Antoni Macierewicz. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (42):

alex2020.08.16 9:27
Jak człowiek psychiczie chory wypowiada sie na temat wypadku Smoleniskiego
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.16 15:14
W jakim psychiatryku obraduje ta komisja?
Tadeusz 2019.10.16 12:55
Proszę podać: 1. Miejsce wybuchu. 2. Skład chemiczny ładunku wybuchowego. 3. Jakich dokonał szkód. 4. Ile musiała ważyć bomba przy tym składzie chemiczny aby wyrządzić takie szkody. 5. Znając wagę można podać kubaturę ładunku wybuchowego. 6 Następnie dowiemy się kto to wniósł i jak przymocował. 6. Następnie jak została zdetonowana. Pamiętajmy, że Macierewicz twierdzi, że samolot rozpadł się w powietrzu. 38 mln kraj a nie znajdzie się jeden kto go o to zapyta?
AB2019.10.17 2:24
Poczytaj sobie wstępny raport Komisji, jest w internecie, na część tych pytań są tam odpowiedzi poparte dowodami. Na resztę jeszcze będą. Trzeba być kompletnym głupcem, żeby wierzyć w raport putina i millera, bo to właściwie to samo.
AAAtomek2019.10.16 12:42
Jeszcze 4 lata rządów PiS * 12 miesięcy * 25000zł/mc = 1 200 000 zł Warto badać sprawę smoleńską. Dla prawdy.....
stan2019.10.16 12:21
O, jak duże zainteresowanie tym tematem. Chyba WSI i ABW trzęsie portkami i chcieliby dotrzeć jak najszybciej do informacji, czy aby nie ujawni się prawdy.
AB2019.10.17 2:21
Pełna zgoda. Na hasło "Smoleńsk" od razu desant hejterów na portal.
Otto2019.10.16 11:17
Przeciez to nie jest kwestia badań i raportu tylko WIARY. Sekta smoleńska swoje wie. Co przez 4 lata posiadania władzy całkowitej zrobili? Mieli caly aparat administracyjny, naukowo- badawczy itp i co? wielkie NIC. w zamach trzeba wierzyć bez udowadniania go.
Rocococo2019.10.16 9:47
Osoby na ważnych stanowiskach powinny przechodzić (przed objęciem tych stanowisk) dokładne badania psychiatryczne .
PiotrS2019.10.16 7:55
Do komentowania tak zwanej komisji smoleńskiej to ja już nie mam siły. Płacę na to pieniądze z moich podatków, i utrzymuję jakichś oszołomów, którzy nie potrafią od wielu lat podać żadnych konkretów poza pękającymi parówkami. Niech mi ten Maciarewicz wreszcie coś udowodni! Niech mi coś pokaże! To ja nawet zmienię zdanie (mówię zupełnie poważnie, jeśli mi ktoś pokaże rzeczowe argumenty - jestem skłonny zmienić zdanie na ten temat)
Macierewicz wskazał datę2019.10.16 9:13
Ten artykulik to jakiś bełkot. Gdzie ta data z tytułu? Na święty Gdygdy, co go nie ma nigdy?
stan2019.10.16 12:19
Chcesz, by ktoś ci udowodnił, zgłoś się do służb specjalnych z 2010r. Oni dokładnie wiedzą.
Felek2019.10.16 13:18
Te sluzby specjalne to rownie dobrze moze byc Macierwicz oplacany przez GRU. Ile to razy juz destabilizowal panstwo polskie ? Poczaszwszy od ujawnienia czynnie dziajajcych czlownkow wywiadu polskiego, narazajac ich tym samym na niebezpieczenstwo. O rozlozeniu polskiej armii nie wspomnie. Nie mozna grac tyle czasu wariata i udawac ze nie ma za tym jakis glebszych dzialan. Ile razy pytam znajomych zwolennikow Macierewicza o to aby wymienili mi chociaz jedna znaczaca rzecz ktorej on dokonal dla RP to dostaje tylko w zamian: "On jest wielkim mezem stanu". Komu zalezy na niestabilnej, skloconej i paranoicznej Polsce? Ano naszemu najwiekszemy wschodniemu sasiadowi i to od zarania dziejów, wlaczajac w to slynny list Carycy Katarzyny.
Dr Aloha2019.10.16 6:57
To już nie żaden zamach tylko dramat smoleński. Parę sesji z dobrym psychologiem i Macierewicz będzie przekonywał wszystkich do oficjalnego raport komisji Millera. I cóż wtedy uczyni frondowy ludek?
Polak2019.10.16 6:37
Po wyborach, to i wariata wypuścili. A tytuł, jak to na frondelku, kłamliwy, Antoni M. nie podał żadnej daty, tylko zapowiedział dalsze defraudacje.
stan2019.10.16 12:17
Za zdradę stanu Tusk powinien już dawno bekać do końca swego żywota w odosobnieniu. Gdyby nie on, poznalibyśmy wszystko już w 2010r.
Mich2019.10.16 5:21
"Częśc mediów"??!!
Bez żadnego trybu2019.10.15 20:27
W nagłówku jest manipulacja: ".... .Macierewicz wskazał datę." Data składa się z trzech członów: DZIEŃ, MIESIĄC, ROK. A teraz poszukajcie w artykule daty podania raportu końcowego. Nie ma. Macierewicz tylko określił szerokie ramy czasowe, sięgające miesięcy i przyszłego roku. Robił tak już nieraz. Tak ucieka od konkretnej deklaracji i będzie tak robił jak długo się da. Pieniążki lecą a odpowiedzialność się rozmywa... Polaczki może o podkomisji w końcu zapomną... Ja nie zapomnę, a wy??
twardek2019.10.15 22:18
sprawa smoleńska jest trochę jak odbezpieczony granat. Co biedny p. A. Macierewicz ma zrobić?
Alojzy Cedzidło2019.10.16 21:29
A to ciekawe ... Pan ,, trybu ' pisze ,, Polaczki może o podkomisji zapomną ...Ja nie zapomnę , a wy?? ",,,POLACZKI " nie zapomną o tragedii ,a z podkomisja bym się spieszył . Ile to treści w tym jednym zdaniu , Na książkę . No bo tak ,. \Jesli pan ,trybuś " pisze POLACZKI , to sam jest pewno np Rusek , Niemiec Francuz .,,Polaczki zapomną ' .. to brzmi jak nadzieja.Zapomną. o ;podkomisji to i zapomną o winnych tragedii.. Ale nie zapomną panie ,,Bez trybu" Nie zapomną . A ktoś się tego potwornie boi..Stąd ta nienawiść do Macierewicza .A i z Jego Komisji też . Np te ,,pęknięte " parowki .. Tyle kpin , tyle żartów .. A samolot rozwalony od środka , wyszedł z rozwalenia jak gotowana parowka . Było z czego kpić ? ,,Macierewicz określił szerokie ramy czasowe ...." A co ma robić przy takiej pomocy ? Musi opracować swój Raport , a nie zerżnać od Anodiny czy Millera . Mam cichą nadzieję w sercu ,że kiedyś dowiemy sią prawdy . Szybciej jak o Katyniu..........
MONcierewicz2019.10.15 20:16
Nigdy q urwa nigdy, bede zarabiał na tym przez następne lata
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.10.15 22:49
Paniem Mancierewicz jam nie donosił na nikogo i pan to wie. Jam nie zarabiał tylko grał w totolotka i wygrywał. Pamientam jak żeś pan w nocnej zmianie mataczył i mnieszal. Fajkiem tylko palił a jam cale robote robił.
Urszula2019.10.16 8:20
Bezdomny podarował Rydzykowi 2 samochody, które nabył za wygraną w Totka to Wałęsa też mógł wygrać w tego Totka, no nie?
Bez żadnego trybu2019.10.15 20:06
"Będą wyniki badania uniwersytetu Wichita, który sprawdza i weryfikuje nasz raport." Ale co on bada? Raport? W jaki sposób? Kto stoi na czele tych badań? Powinno być podane nazwisko, stopień naukowy, oraz nazwiska badaczy wraz ze stopniami naukowymi. Polski podatnik za to płaci, ma prawo wiedzieć, takie są standarty w demokratycznych państwach. Jaki jest koszt tych badań które musimy zapłacić temu uniwersytetowi? I dlaczego musimy jeszcze zlecać badania innym, niepolskim uniwersytetom skoro, jak dziesiątki razy zapewniał pan Macierewicz, w jego komisji pracują najwięksi światowi eksperci ds. lotnictwa i katastrof lotniczych? To pokrótce, Polacy czekają na odpowiedzi na te pytania! Polacy mają dość opowiadania co zrobiła PO i inni, nikt z nich nie dostawał na badania tego wydarzenia tyle milionów co pan, panie Macierewicz!! Czekamy na odpowiedzi!!
Alojzy Cedzidło2019.10.15 20:23
A w jakim to ,,trybie " pan Tusek zlecił badania tragedi Ruskom . Pisze Pan ;; Czekamy na odpowiedzi " A nie czekał Pan(i) na ,,odpowiedzi " , kiedy badano zawartość trumien. A koszty . O kosztach trzeba było pomyśleć jeszcze 10 .IV 2010 . Finansowych a i kosztach strat na honorze. Dziś takie ,,pisanie " , w tym ,,TRYBIE " , TO PLUCIE NA GROBY.
Bez żadnego trybu2019.10.15 20:38
Alojzy. Czekałem na odpowiedzi, i je dostałem. Raport Millera był oficjalnym raportem Polski uznanym przez międzynarodowe gremia ds. badania katastrof lotniczych. Pan Macierewicz go zdjął tłumacząc że zawiera dużo zakłamań i nieprawd. Czemu nie wskazał w których miejscach raportu Milllera są te zakłamania i nieprawdy? Mielibyśmy jasność. A tak Polska, po ponad 9 latach od tej tragedii dalej nie ma oficjalnego raportu, a przewodniczący Macierewicz ciągle tuż, tuż.... Alojzy, nie widzisz jak jesteś robiony w ...... Pozdrawiam Cię serdecznie.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.10.15 22:44
Preszem nie fałszować gremia ds. badania katastrof lotniczych przez paniom pulkownik Anodinu.
Alojzy Cedzidło2019.10.16 14:41
Za ,,odpowiedz " dziękuję . Za kulturę też . Tyle tylko ,że z naszych ,, wynurzeń " jest jeden wniosek . ,,NIC O KATASTROFIE NIE WIEMY " Obaj . A i wielu innych ,,uczonych onetu ." też. Jedno jest pewne .. Pan Miller nie pracował nad wyjaśnieniem przyczyn katastrofy On ..pracował nad udowodnieniem ,że gen Anodina ma rację.
Albert2019.10.16 7:29
On nic nie bada, ani też jego komisja. Antek raz na jakiś czas rzuci tekstem do mediów, podając niby "oficjalny komunikat", żeby interes się kręcił. A rzeczywistość jest taka, że nikt niczego w tej sprawie nie bada, bo tam nie ma czego badać. Od 2011 roku wszystko jest jasne. Tu chodzi tylko o udawanie badań, celem bezczelnego wyciągania pieniędzy z budżetu. Złodziejstwo perfekcyjne i to już od ośmiu lat.
retro2019.10.16 9:16
obejrzyj sobie serial o badaniu katastrof lotniczych i jak to się bada i co ? Miller i Anodina nic nie badali a miejsce zalali betonem. Co ty udajesz , ze nie wiesz jaka jest Rosja, ze nie wiesz co się wydarzyło w Katyniu. Do 1983 r. do czasów Jelcyna, Jaruzelski bronił tezy o mordzie katyńskim wykonanym przez Niemców, a za Katyń wsadzali do więzienia, za głoszenie prawdy. Dzisiaj towarzysze znowu w polskim parlamencie i jeszcze w Brukseli dzieki grzechowi !
stan2019.10.16 12:14
Światowi eksperci, zatem nie polscy i od kiedy nauka polska stoi na światowym poziomie, by zbadać to, co zostało zachachmęcone przez Tuska i Putina.
Topek2019.10.15 19:52
Będziemy czekać tak długo, aż sprawa tostanie wyjaśniona do końca, choćby to trwało jeszcze kilka miesięcy - bo raport millera i pancerna brzoza to bajka dla dzieci !
Alojzy Cedzidło2019.10.15 20:12
To co ,,Topku " napiszesz o kpinach ,,AntoniT..itd" ""Klapaucjusza " , gumowej kaczki" ,AAAtomka " Przegrane wybory nic im nie mówią . Dalej śpiewają ,,sto lat " nad grobami ofiar Smoleńska " Dlaczego przypomina mi się CCCP i Pawka Korczagin. ?
AAAtomek2019.10.15 19:34
Fjuuuuuuuuuuuuuuuuuu bździuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, a kasa leci. I do następnego miesiąca. Fjuuuuuuuuuuuuuuuuuu bździuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu........... I tak w kółko.
Formularz zawiera madrosc.2019.10.15 22:41
Dzwonić po siostrę? Atomek zżarłeś te żółte pigułki.
AAAtomek2019.10.16 12:41
Oddałem wszystkie pigułki Maciarence, ten jego kabaret smoleński będzie trwał jeszcze z 4 lata??? 4 lata +12 miesięcy * 25000zł = 1 200 000 zł Warto badać sprawę smoleńską. Dla prawdy.....
Formularz zawiera madrosc.2019.10.16 20:30
правда jest tylko w Moskwie.
gumowa kaczka2019.10.15 19:34
nareszcie :-)
Klapaucjusz2019.10.15 19:32
Wiem, że pan Maciarewicz mieszka na co dzień w alternatywnej rzeczywistości, więc watro mu przypomnieć, że w naszej rzeczywistości od 2015 to PiS jest przy władzy a nie PO, PSL czy SLD.
PiotrS2019.10.16 7:49
Ja myślę, że pan Antoni myli SLD z LSD (Trurl)
stan2019.10.16 12:11
Czy Ty wiesz., co czytasz? Chyba, że jesteś poniżej rocznika 2010 i nie pamiętasz, że ówczesny rząd Tuska oddał prowadzenie sprawy katastrofy Putinowi. Pomimo, że to był polski samolot, wrak został za zgodą Tuska w Rosji, czarne skrzynki również. Jako pierwszy powstał raport Anodiny z wieloma oczywistymi kłamstwami. Po katastrofie wystraszony Tusk pojechał szusować w Dolomity! - odświeżam niektórym pamięć.
AntoniTwojaTwarzBrzmiJakTęskniącaZaLekami2019.10.15 19:26
Były wybory, więc pielęgniarze musieli Antka MONcierewicza wypuścić z kaftana, bo nie jest pozbawiony praw publicznych i mógł głosować. W konsekwencji widać, że zbiegł z lokalu wyborczego w wariatkowie. Może w przebraniu urny? Albo jako PISocjalistyczny mąż zaufania, czyli dewot o inteligencji tak niskiej, jak jego czoło. Na ulicy za bramą psychiatryka czekał na Antka partyjny wspólnik w masce normalnego człowieka, na wózku widłowym Ursus, żeby nie zwracać na siebie uwagi limuzynami. I uciekli.