Karnowski: inwestycja w TVP się opłaca! - „to inwestycja o bardzo wysokiej stopie zwrotu” - zdjęcie
14.02.20, 17:00Siedziba TVP, Warszawa/wikimedia.org

Karnowski: inwestycja w TVP się opłaca! - „to inwestycja o bardzo wysokiej stopie zwrotu”

56

Wczorajsza burzliwa dyskusja nad uchwaleniem budżetu dla mediów publicznych może przypomnieć, że jakiś czas temu za rządów PO/PSL była rozważana prywatyzacja tychże mediów. LOT się nie opłacał, Orlen przynosił zyski kilka krotnie niższe niż obecnie, mafie vatowskie i paliwowe szalały w najlepsze. Można powiedzieć, że jedyne co się opłacało, to Amber Gold, Art.-B. i tym podobne szacher-macherowe interesy.

Jednak rola mediów publicznych nie polega głównie na tym, że media te mają na siebie zarabiać. Media publiczne przede wszystkim – od strony gospodarczej – mają pomagać polskim firmom zarabiać i promować Polskę w świecie. Są też takie role jak edukacyjna, kulturalna i społeczna. Przede wszystkim jednak informacyjna, a pozbycie się kontroli nad nimi doprowadziłoby w szybkim czasie do „masowej produkcji” oglądaczy typu leming albo pelikan.

Jeśli chodzi o wykorzystanie środków z budżetu bardzo celnie zauważa Jacek Karnowski w swoim wczorajszym tekście na portalu wPolityce.pl:

- Zmiana władzy nie spowodowałaby, że dwa miliardy przeznaczane dziś na media publiczne trafiłyby na onkologię. Tych pieniędzy po prostu w kasie by nie było, tak jak kilkuset innych miliardów. Byłyby w kieszeniach tych, którzy dziś tak mocno pracują, by wróciło stare, byle jakie państwo polskie, równie intensywnie poklepywane, co okradane.

Rolą mediów publicznych jest także dbałość o prawidłowy wizerunek Polski na świecie.

Z kolei Marek Jakubiak we wczorajszym wywiadzie dla portalu Fronda.pl powiedział:

- Ja cały czas mówię, że jeżeli ci, którzy tam plują na Polskę – mówię o Biedroniu, mówię o Sikorskim. Jeżeli oni myślą, że jak – nie daj Boże – dojdą do władzy, to na Polskę przestaną pluć zachodnie media, to są w błędzie! Dlatego, że zachodnie media postrzegają dzisiaj Polskę jako kraj nienormalny. Ich nie interesują animozje pomiędzy partiami wewnątrz Polski.

Karnowski wyjaśnia także:

- Zamiast 8 lat (liczę dwie kadencje) polityki walki z mafiami VAT-owskimi i innymi, polityki polonizacji banków i odzyskiwania narodowych skarbów, mielibyśmy ciąg dalszy wyprzedaży za bezcen, braku elementarnej troski, przyzwolenia na złodziejstwo, zamykania oczu na patologie. Tiry z lewym paliwem znów mknęłyby nieniepokojne przez granice, a konsumpcja paliwa stałaby oficjalnie w miejscu.

Ile straciliby na tym Polacy? Co najmniej kilkaset miliardów złotych. Co najmniej.

Tak czy owak, jeśli chodzi o media w naszym kraju, to jest jeszcze co nie co do odzyskania. Zwłaszcza na poziomie lokalnym.

I bardzo dobrze, że TVP wróciło pod polskie zarządzanie.

 

mp/wpolityce.pl/fronda.pl

Komentarze (56):

Yoshka2020.02.18 17:49
Skoro to inwestycja a nie jak twierdzą inni propaganda na koszt podatnika to ja się pytam jaka jest roczna stopa zwrotu z tej opłacalnej podobno inwestycji? Ile na tej spółce jako państwo zarobiliśmy na czysto przez ostatnie 4 lata, a ile zarobiliśmy/straciliśmy za poprzedniej władzy?
kakadu2020.02.18 14:20
Kiedy przez 8 lat totalnie kryminalnych rządów Koalicji PO-PSL setkami milionów dokarmiano antypolskie TVN, Wyborczą i inne media oraz prywatny teatr Jandy czy Fundację Strzembosza, nikt o chorych na raka...nawet nie wspomniał. A umierali oni w długich kolejkach, często nie doczekawszy się właściwego leczenia.Na dodatek, zmarłym o 30% zmniejszono zasiłek pogrzebowy!!! A na leczenie chorób onkologicznych, same pieniądze nie wystarczą. Potrzebne są też najnowocześniejsze metody leczenia, które zapewnią wyleczenie a nie jedynie przedłużenie.. konania. Cieszę się, ze w tym zakresie Polska za rządów PiS skorzysta z wiedzy i osiągnięć Amerykanów. A co do TVP...to jakoś sobie nie wyobrażam, by państwo nie miało swojej telewizji państwowej a zdane było jedynie na media prywatne, wrogie lub finansowane przez zagraniczne koncerny. Wtedy znów musiałoby powstać Radio Wolna Europa!!!
Yoshka2020.02.18 17:50
jakie to setki milionów z pieniędzy podatnika poszło na TVN i wyborczą? Możesz podać jakieś szczegóły? Bo jeśli to prawda to dla mnie poważna afera i chyba złamanie prawa.
ron2020.02.15 13:06
a jak ober redachtor POlskiej Osmiornicy Lisienko z Czerwonej Gory wyprowadzal grube miliony z TVPO z alizanie assow Polszewii to jakos nie smrodzili , ciekawe na ile w latach tuska i szczynukowa obrobiono nam publiczna telewizje
Foster2020.02.15 12:28
Nie przesadzajcie - w TVP od dnia wczorajszego ciągle trobią o strategii finansowania onkologii. Będzie cudownie, ludzie oglądający TVP nie będą już chorować na raka. Pomyśleć, że to wszystko dzięki PIS i tej ich posłance, która palcem wskazującym przeciera oczy ze wzruszenia.
Saki Faki2020.02.15 11:51
"Przede wszystkim jednak informacyjna, a pozbycie się kontroli nad nimi doprowadziłoby w szybkim czasie do „masowej produkcji” oglądaczy typu leming albo pelikan." Udało się natomiast wyhodować najgłupszy gatunek w dziejach, mianowicie przychlasta pisowskiego :-)
w woili ścisłości 2020.02.15 0:00
Budżet NFZ w 2014 podczas ostatniego roku rządów złodziei z PO-PSL wynosił 67 mld zł, a w tym roku będzie to 98 mld. W 2020 jest 31 miliardów więcej, a "oburzeni" rwą kudły z głowy nad brakiem pieniędzy na służbę zdrowia. A 5 lat temu, według tych hiPOkrytów było wszystko OK
JanP2020.02.15 7:54
Lepiej się módl, żeby nie znaleźć się w objęciach naszej służy zdrowia.
Suweren2020.02.15 9:30
To fajnie wygląda, tylko dlaczego polscy chorzy nie mają dostępu do rekomendowanych terapii przeciwnowotworowych? Dlaczego w naczyniówce cofamy się i zaczynamy stosować starsze rozwiązania? Obok samej kwoty ważna jest struktura wydatków, bo może się np okazać, że jej znaczna część to np wypłaty dla personelu, a podwyżki (choć nie takie jak obiecano) miejsce miały. Do tego dochodzi wzrost (tak ciągle jakoś tam rośnie) PKB i inflacja (też rośnie i ma się coraz lepiej). I w końcu, jak to jest, że na TVP można w jednym roku (!) przeznaczyć dwa razy tyle co WOŚP zebrał przez 25 lat, a na onkologię (tysiące pacjentów rocznie) nie można wyłożyć nawet połowy tej kwoty. A już całkiem z perspektywy pacjenta (kardiologicznego): widziałeś nasze szpitale? Jakie jedzenie jest w nich podawane? Jakie warunki mają pacjenci? Nie sądzę... i życzę dalej wiele zdrowia byś nie musiał się przekonać, jak jest na prawdę.
Yoshka2020.02.16 1:40
Co mnie obchodzi ile wynosi budżet NFZ skoro i tak nie da się z niego skorzystać? Moja mama w zeszłym tygodniu przeszła operację oka - pilną którą należy przeprowadzić w ciagu doby, bo rozerwanie siatkówki. Na NFZ termin na grudzień (sic!) więc oczywiście trzeba było zapłacić prywatnie żeby uratować wzrok. Za 8 miesięcy ma wyznaczoną wizytę do kardiologa, ale na badania, z którymi do tego kardiologa za 8 miesięcy ma się zgłosić będzie czekała 17 miesięcy. To w sumie jaka różnica czy ten NFZ w ogóle ma jakikolwiek budżet skoro pacjent nie ma szansy dożyć wizyty? Jak wiele lat temu zachorowałem na glejaka sam musiałem kombinować pieniądze na leczenie, bo NFZ oczywiście nie refundował leków które nie zabijają pacjenta, nie wiele się w tej materii zmieniło. Dlatego PiS z moich podatków już zobaczy tylko (i tak za dużo) VAT i akcyzę, bo tego nie uniknę, ale dochodowego i korporacyjnego już ode mnie nie dostaną, przeniosłem si za granicę z podatkami, więcej na złodziei nie chcę łożyć.
duopol medialny - każdy ogląda co chce 2020.02.14 22:11
Największym przekleństwem totalitarnej opozycji jest dziś TVP. Stracili monopol medialny, nie maja już jednego przekazu w każdej telewizji, i dlatego tak szczują na TVP. Jak ktoś z PO zrobił przed 2015 coś głupiego, powiedział niewygodnego, to albo to było wycinane, albo bagatelizowane. Gdy coś takiego zrobił ktoś z PiS, było wyolbrzymiane, powtarzane w koło macieju w myśl tzw. heurystyki dostępności, jak z "matką Madzi", do znudzenia, aż utkwi lemingom we łbie - dziś w TVN robią to z fuckiem Lichockiej. Każda władza uprawia propagandę, lepsza propaganda pisowska w TVP niż esbecka w TVN i polsacie. Dziś każdy ma możność wyboru, jak chce włączy sobie przekaz esbecki, jak chce - pisowski. Przed 2015 takiego wyboru nie miałem. Jak się leimingom nie podoba, niech zmienią sobie kanał. Zaś co do abonamentu "Każdy kto w Niemczech prowadzi gospodarstwo domowe i jest pełnoletnim najemcą lub właścicielem mieszkania ma obowiązek uiszczenia opłaty radiowo-telewizyjnej. Zgłoszenia należy dokonać w: ARD ZDF Deutschlandradio Beitragservice. Od 2013 roku Niemcy płacą za telewizję po 17,98 euro miesięcznie. Wcześniej mogli się od tej opłaty „wymigać”, twierdząc, że nie mają telewizora, radia ani komputera. GEZ, czyli instytucja pobierająca w imieniu publicznych mediów abonament, była bezsilna. Jej kontrolerzy by wejść do mieszkania i sprawdzić czy to prawda, potrzebowali zgody sądu. Nie zdarzyło się jednak by ją dostali. Od 2013 opłatę nalicza się od mieszkania" Jak do koryta wróci (nie daj Bóg) PO, to myślicie że co będzie w TVP ? https://www.youtube.com/watch?v=CQx7gf21CyE to będzie, oczywiście pod warunkiem że TVP nie sprzedadzą, za półdarmo "niemieckim partnerom" jak sprzedawali wszystko co się da z cukrowniami, cementowniami, browarami na czele o hutach, stoczniach czy wspominanych mediach i nawet polskich nagraniach niewspominająca
AAAtomek2020.02.14 21:19
Ważniejsza dla PiS jest propaganda TV niż chorzy na raka. Polacy przypomną tp wam przy urnach do głosowania.
taa...2020.02.14 22:14
szczególnie ci od kopert Grodzkiego
Glaudiusman2020.02.14 21:05
Odrzucam media tzw. gadzinowe, tvn, gw i inne badziewia kłamliwe. Tylko media państwowe. Gdyby ich nie było, byłoby straszne, sami zdrajcy.
Otto2020.02.14 20:52
https://www.facebook.com/100000883822482/videos/2825375424168557/
anonim2020.02.14 22:27
Wstydziłby się, to obrzydliwe, wykorzystywać chore dziecko do polityki, tak samo jak załączanie takich filmów. Syn mojej kuzynki umierał na raka w 2012 bo ponoć nie było leku na jego leczenie, ale nawet sobie nie wyobrażam żeby zrobiła coś podobnego choć PO równie kocha jak PZPR. Mógbym ci zapodać setki takich historii, albo gorszych, za rządów PO-PSL ale byłoby to ohydne i nieludzkie wykorzystywać empatie do polityki
adrian manowski2020.02.14 19:42
No coz chorzy na raka i inni chorzy oczekujacy na odlegla wizyte u lekarza mam dla was rade... modlitwa nic nie kosztuje, a moze pomoc... Natomiast nie ma pewnosci, ze pieniadze was wylecza, ale za to te pieniadze na pewno TVP pomoga, bo PIS sam wyborow nie wygra, ktos musi pokazywac jacy to oni wspaniali i jak dzieki nim polacy klekaja tfu wstaja z kolan dzieki dobrej zmianie. Ciezcie sie, ze to nie na was spadl ciezar tej decyzji, a wiecie jak trudno wybrac miedzy wspolnym dobrem z bezcennym zdrowiem kilku obywateli? Ale tak poza tym to nic sie w PL nie zmienilo, nadal kazde zycie jest swiete i bezwartosciowe, ftu bezcenne. Pamietajcie rowniez, ze po smierci kazdy w oczach boga jest rowny, wiec glowa do gory.
lady chapel2020.02.14 19:11
SZCZERE podziękowania dla polskiego rządu przesyła ojciec chorej dziewczynki https://www.facebook.com/100000883822482/videos/2825375424168557/
JanP2020.02.14 19:04
To jest kasa wyrzucona w błoto. Kiedyś czar pryśnie, ludzie zaczną tę pisowską propagandę olewać a ci, co przyjdą po pisiakach wyleją wszystkich na zieloną trawkę i z dnia na dzień powstanie nowa TVN. Miliard spokojnie można było przeznaczyć na onkologię a efekt propagandowy byłby miażdżący.
Pawel2020.02.14 18:21
Inwestycja się opłaca kosztem ilu istnień ludzkich Panie Karnowski?
Foster2020.02.14 18:04
Na miłośc boską - mniej propagandy, bo Polacy to widzą.
Leszek 2020.02.14 18:01
Tak politycy dbaja o Polakow. Druzgocący raport NIK. Polacy spożywają rocznie 2 kg E-dodatków do żywności! https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/druzgocacy-raport-nik-polacy-spozywaja-rocznie-2-k,51639/3
Jacek2020.02.14 17:51
koszmarny ten budynek
Waldo2020.02.14 17:44
Siostry Karnowskie to bez honoru goście.
Leszek 2020.02.14 17:41
Czy Polska jest poligonem doświadczalnym i eksperymentalnym? Jerzy Zięba o szczepieniach ciężarnych. https://www.youtube.com/watch?v=WJEzkY_mYdU
Stani2020.02.14 21:12
Zięba da sięoglądać przez pierwsze 5 minut, potem jest nudny. A w takich dawkach jak proponujesz traci na śmieszności i szybko się nudzi.
Leszek 2020.02.14 17:38
Konferencja 5G - "Życie czy śmierć. Mamy prawo wyboru" - Jerzy Zięba. (Kamera) https://www.youtube.com/watch?v=zwNNtduiT4A
guess who2020.02.14 17:38
A dla chorych na raka co? Eutanazja?
adrian manowski2020.02.14 17:50
eutanazja jest grzechem... Nikt nie bedzie grzeszyl w katolickiej Polsce. Chorzy na raka sami pozdychaja bez niczyjej pomocy jak bog bedzie mial kaprys to jedni szybciej a inni sie pomecza, ale taka wola boska.
Yoshka2020.02.16 1:35
Moja mama w zeszłym tygodniu przeszła operację oka - pilną którą należy przeprowadzić w ciagu doby, bo rozerwanie siatkówki. Na NFZ termin na grudzień (sic!) oczywiście trzeba było zapłacić prywatnie żeby uratować wzrok. Za 8 miesięcy ma wyznaczoną wizytę do kardiologa, ale na badania z którymi do tego kardiologa za 8 miesięcy ma się zgłosić będzie czekała 17 miesięcy - oto prawdziwe oblicze eutanazji w wykonaniu PiSowskiej służby zdrowia. Dlatego od tego roku przestaje płacić w Polsce podatki, niech się bawią za swoje. Za zaoszczędzone pieniądze spokojnie opłacę leczenie swoje i całej rodziny, a jakby co to mam przecież ubezpieczenie unijne.
Leszek 2020.02.14 17:52
Rak trzustki jest wyleczalny – Aliaksandr Haretski https://porozmawiajmy.tv/rak-trzustki-jest-wyleczalny-aliaksandr-haretski/ Nie jest to ustawione, ale fakt . Wiem to napewno. Ale nie jest to tanie.
Leszek 2020.02.14 17:37
Jerzy Zięba na żywo: O Polsce i o wyborach prezydenckich - Jerzy Zięba https://www.youtube.com/watch?v=AasA2b-TcGg
Stani2020.02.14 21:07
Z tym szarlatanem Ziębą podważyłeś wiarygodność wszystkich poprzednich twoich linków. :D
Leszek 2020.02.14 17:30
Dzisiejsza gospodarka służy wielkiemu biznesowi, a nie zwykłym ludziom! https://www.youtube.com/watch?v=xIXiBZhkRRA
anonim2020.02.14 22:38
a marmolade i pieniądze trzyma w skarpetach... o Rydzyk dał temu krajskiemu kopa bo zaczął uprawiać jakies opowieści z mchu i paproci
Leszek 2020.02.14 17:28
BARDZO DZIWNE! Dlaczego ten bank upadł?! Czy ktoś przeprowadza eksperyment? https://www.youtube.com/watch?v=6BoP33JOYAM To normalne gdzie prokurator.
Leszek 2020.02.14 17:26
Nazywają go nowym królem Polski. Tajemnicza postać. Ma ogromne wpływy i znajomości. https://www.youtube.com/watch?v=7LY8wjbUKk4
Leszek 2020.02.14 17:24
Czy ten polski bank został celowo zniszczony?! Czy to eksperyment przed kryzysem? https://www.youtube.com/watch?v=VtQTp3MwfrI
Leszek 2020.02.14 17:23
Według prawa UE możemy stracić nasze pieniądze! Zyski należą do NICH. Straty musimy pokryć MY. https://www.youtube.com/watch?v=wh_N8ULUak0
Leszek 2020.02.14 17:22
Kto desygnował Morawieckiego na premiera? Dziwne powiązania PiS z Chabad Lubawicz https://www.youtube.com/watch?v=kopmvXeo6b8
Urszula2020.02.14 17:45
Dokładnie. Może niewielu wie, że ostatnią rozmowę jaką Morawiecki przeprowadził przed desygnowaniem go ponownie na premiera była rozmowa właśnie z Chabad Lubawicz. Zero- Ziobro robił wszystko aby Morawiecki nie został ponownie premierem, ale nic nie wskórał. Chabad Lubawicz ma więcej do powiedzenia w Polsce niż jakiś tam zero.
Urszula2020.02.14 17:20
No pewnie, że dla pisiorów bardziej opłaca się przelewanie miliardów na kurwizję niż na leczenie chorych na raka. Chorzy na raka nie będą kłamać o sukcesach PiS to po co ich leczyć. A i tak jest z ich śmierci zysk bo ZUS zachowa ich kasę. Na raka zmarł ojciec Morawieckiego, umrze na raka niejeden z tych, którzy głosowali przeciwko terapii antyrakowej. Czy jest cień szansy, że Polak po szkodzie będzie mądrzejszy?
Sebastian Lorenc2020.02.14 17:30
Nie, to ich nie dotyczy, kto ma pieniądze i wejścia jakoś sobie radzi. Jak zwykle ofiarami są ludzie ubożsi, bez znajomości. Tacy, którzy muszą czekać w kolejkach, liczyć na tanie zamienniki, długie uporczywe terapie przestarzałymi metodami, którzy z braku dofinansowania rezygnują z ważnych leków. Ale co tak, TVP ponad wszystko, nawet ponad ludzkie życie.
Urszula2020.02.14 17:40
Można wieszać psy na komunie, można wieszać psy na lewicy i PO, ale ludzi o takim dennym morale jak pisowcy to jeszcze nie było. Żeby przeznaczać pieniądze na kiepska telewizję odmawiając ich ludziom chorym na raka to trzeba być moralnym zerem. Na ustach mają pełno Boga, a w sercach znieczulica, nienawiść i potworny egoizm. Dla mnie przestali być ludźmi.
Leszek 2020.02.14 17:17
Instrukcja postepowania. Dlaczego takie zamieszanie w sadach, konstytucji ,gospodarce. i td. Protokoły Mędrców Syjonu z 1919 roku w formacie PDF https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/14/protokoly-medrcow-syjonu-z-1919-roku-w-formacie-pdf/
Leszek 2020.02.14 17:13
PODATEK od słodkich napojów - PiS w trosce o zdrowie Polaków wprowadza podatek cukrowy https://www.youtube.com/watch?v=8SQCgL4znVc Byle tak dalej
Yoshka2020.02.15 1:57
Spokojnie, w trosce o dobro Polaków PiS jeszcze nie jeden podatek wprowadzi - w końcu PiSowi zależyna na naszym dobru a przede wszystkim na przejeciu wszelkiego dobra obywateli.
Leszek 2020.02.14 17:10
Polska oddała Danii część Bałtyku... po której idzie teraz Nord Stream 2! | E. Rzeuska https://www.youtube.com/watch?v=zRiu4vyHDtg Ciagle tu + tam + a w bilansie-
Leszek 2020.02.14 17:07
Jaka jest prawda o polskich zasobach? Krzysztof Tytko wRealu24 https://www.youtube.com/watch?v=Q0rmLljaC2k To dla TVP nie istnieje.
Stani2020.02.14 21:05
Nieraz oko zawiesiłem, ale też stronnicza ta telewizja.
Leszek 2020.02.14 17:05
Chcą sprzedać Polskę! https://www.youtube.com/watch?v=Hn5bTJxw43M Dlaczego w TVP NIC NIE MOWIA
Leszek 2020.02.14 17:03
Dla PiS napewno sie oplaca. TV- PiS Propaganda cala dobe. Nie dobrze sie robi.
Papapa2020.02.14 17:02
Bardziej kretyn, czy raczej hipokryta...
Foster2020.02.14 19:30
Hipokryta.
Stani2020.02.14 21:04
Lizus systemowy do sześcianu.
JaKi2020.02.14 22:10
Wiara czyni cuda XD To wiadomość z cyklu Odloty?