Kard. Müller obala retorykę PE wobec Polski: ,,Kłamliwa propaganda’' - zdjęcie
19.09.20, 14:59Fot. screenshot - YouTube

Kard. Müller obala retorykę PE wobec Polski: ,,Kłamliwa propaganda’'

29

Na łamach „Naszego Dziennika” były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller odniósł się do zarzutów kierowanych wobec Polski przez zachodnich polityków i media. Niemiecki hierarcha wprost podsumowuje retorykę lewicowego establishmentu jako „kłamliwą propagandę”. Wyraża też uznanie dla Polaków, którzy w swoich wyborach społecznych kierują się chrześcijańskimi wartościami.

W ub. czwartek Parlament Europejski przepuścił kolejny atak na Polskę, przyjmując skandaliczną rezolucję, w której stwierdza pogarszanie się stanu praworządności w Polsce. Według większości europarlamentarzystów, w tym również tych z polskiej opozycji, zastrzeżenia budzi przeprowadzana przez rząd Zjednoczonej Prawicy polska reforma wymiaru sprawiedliwości. Zarzucają oni też Polsce dyskryminację mniejszości seksualnych. Przykładem tej dyskryminacji mają być tzw. „Strefy wolne od LGBT”, które w rzeczywistości są fake newsem spreparowanym przez homoaktywistę Barta Staszewskiego.

Do tych zarzutów w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” odniósł się jeden z najważniejszych współczesnych teologów i hierarchów Kościoła, kard. Gerhard Müller.

Niemiecki duchowny zauważa, że Europa dziś „oddycha dwoma płucami”, jej jedność tworzą Wschód i Zachód. Dlatego Bruksela powinna zacząć uczyć się tego, że Polska i inne kraje Europy Wschodniej są jej niezależną częścią wnoszącą swoje tradycje, a nie jedynie przyłączonym zapleczem.

Kard. Müller podkreśla, że każdy, kto zna trochę polskiej historii i choć nieco rozumie polską teraźniejszość wie, że oskarżanie Polski o nacjonalizm albo łamanie praworządności jest „po prostu kłamstwem propagandowym i żadną miarą nie odpowiada rzeczywistości”.

- „Polska bardzo świadomie przeżywa swoje poczucie narodowości, ale w tym sensie, że musiała jako naród bronić swej tożsamości, kultury, języka wobec sił imperialistycznych, które wykazywały się agresywnym nacjonalizmem” – zauważa duchowny.

Podkreśla też, że Zachód nie może zapomnieć o tym, iż ani w 1939 roku, ani w roku 1945, nie stanął w obronie Polski, rzucając ją „na pożarcie dyktatorom i dyktaturom”.  Dalej przypomina, że to właśnie Polacy dzięki „Solidarności” złamali największe zaprzeczenie wolności jakim był blok wschodni i system komunistyczny.

- „Nie byłoby dzisiaj zjednoczonej Europy bez realnego oporu Polski” – mówi niemiecki kardynał.

„Dlatego jest bardzo ważne, aby także media na zachodzie Europy i zachodnie rządy państw zrewidowały zupełnie fałszywe spojrzenie na Polskę i aby zamiast tej deformacji wykazały się respektem wobec polskiego Narodu i jego osiągnięć dla wolności i demokracji” – stwierdza.

Kard. Müller w rozmowie z toruńskim dziennikiem przypomina też, że Europa została zbudowana na fundamencie chrześcijańskim i przestrzega przed odcinaniem korzeni, które powoduje uschnięcie drzewa.

- „Nie ma właściwie żadnej alternatywy dla chrześcijańskich fundamentów Europy” – podkreśla.

Dziś natomiast, podobnie jak w ubiegłym wieku, Europa staje przed zagrożeniem zderzenia z niszczącymi ideologiami, przed którymi chrześcijaństwo jest jedynym ratunkiem.

- „Dlatego należy pogratulować Polakom, że w ich decyzjach wyborczych, w ich uczestnictwie w życiu publicznym jako podstawę dokonywania wyboru biorą takie kryteria pod uwagę, czy ich kandydaci nie tylko w niedzielę chodzą do kościoła, ale czy też w swych poglądach prezentują się jako chrześcijanie”.

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary został zapytany również o to, jak dziś Kościół katolicki w Polsce powinien odpowiadać na agresję środowisk LGBT. Hierarcha zauważa, że spotykamy w życiu osoby, które mają trudności w identyfikowaniu siebie jako mężczyzna bądź kobieta. Te osoby powinny zostać objęte właściwą opieką duszpasterską i otaczane troską.

Jednak, zauważa kard. Müller, czymś zupełnie innym jest ideologia LGBT, która swoim relatywizmem dąży do absolutnego zniszczenia małżeństwa i rodziny:

- „Polacy są zbyt inteligentni, by ideologia LGBT utrwaliła się w Polsce. Podczas II wojny światowej polscy matematycy i technicy w Anglii odszyfrowali maszynę Enigma, nazistowski system szyfrowania, którego Niemcy używali do prowadzenia wojny. Dlatego mam nadzieję, że teologowie, filozofowie i naukowcy w Polsce, rozszyfrują ten fałszywie zaszyfrowany, niebezpieczny system” – stwierdza.

Przekonuje, że na agresję środowisk LGBT nie należy reagować agresją, ale trzeba postępować klarowanie, jak Jezus uderzony przed najwyższą radą w domu arcykapłana, który mówił: „Jeśli źle powiedziałem, udowodnij to. Jeśli dobrze, to dlaczego mnie bijesz?” (Por. J 18, 23).

Nie można przy tym godzić się na liberalną ideologię, która w imię rzekomego postępu chce nękać Kościół i katolików.

kak/ „Nasz Dziennik”

Komentarze (29):

Jan Radziszewski2020.09.26 13:50
++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
derr2020.09.20 15:36
Polska jest podła...najpierw idą w Marszu życia trąbiąc, że Bóg stwarza każdego...a później atakują osoby LGBT że są jakimi są...roszcząc sobie prawa do ich śmierci wg słów Biblii...każda toksyczna religia powinna być zakazana!...katolicyzm czy islam...jak nie urok to sr...nie powinno być żadnej w przestrzeni publicznej!
***2020.09.20 17:57
....sam jesteś podły.......Nikt nie atakuje "osoby LGBT" za to kim są, tylko ewentualnie za to co robią i mówią, czyli za.......ideologię LGBT. Czyżby krytyka była zakazana? Poza tym słowa....."roszcząc sobie prawa do ich śmierci wg słów Biblii", wskazują, że jesteś zwykłym nieukiem.
An.2020.09.21 6:38
Czy Twój wpis to objaw głupoty własnej, czy sprzedajności? Judasz się powiesił (to ten, który sprzedał Jezusa za 30 srebrników), ale gdyby żałował za grzechy, Pan by mu przebaczył.
Rdest2020.09.22 15:20
Przyjacielu mojej kozy, nie ma czegos takiego jak osoby lgbt. sa osoby hetero albo homoseksualne.
Jan2020.09.20 10:49
Skąd na tym portalu tyle chamstwa, prostactwa, kłamstw i agresji wobec nas, Polaków?Drodzy wrogowie Polski i Polaków najpierw nauczcie się historii o nas, poznajcie nasze tradycje, wartości chrześcijańskie a potem może podyskutujemy...ale na to niestety potrzeba nie tylko inteligencji ale i czasu...
An.2020.09.21 6:40
Dlatego Panie Janie, że dużo tu trolli i pożytecznych idiotów.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.20 9:39
Nie obala, a zaklina rzeczywistość. Polacy nie chcą chrześcijaństwa rozumianego jako katoprawacki zamordyzm. Wiedzą to nawet PiSdzielce, które nie odważą się zaostrzyć ustawy antyaborcyjnej. Wiedzą, że nie ma na to zgody społeczeństwa.
Jan2020.09.20 10:41
A w czyim ty imieniu zabierasz głoś? Jesteś tu obcy- Ruski?, Niemiec? Wszystko jedno i tak nie masz pojęcia czego chcą Polacy bo nas nie znasz, nie znasz naszej historii, tradycji więc MILCZ ...może poczytaj, pucz się o naszym Narodzie.
Joanna2020.09.20 10:43
Jedzie od ciebie ruskimi onucami, prezentujesz prostacki język, takie ruskie chamstwo....może lepiej byłoby żebyś stąd zniknął, do swoich...precz
***2020.09.20 18:00
....a ty co?.....nawiedzony maniaku..........."cierpisz za miliony"? Jacy Polacy nie chcą chrześcijaństwa?........tacy jak ty????
An.2020.09.21 6:43
Ależ jest niezgoda na zabijanie ludzi.
Pfft2020.09.19 21:10
"Przykładem tej dyskryminacji mają być tzw. „Strefy wolne od LGBT”, które w rzeczywistości są fake newsem spreparowanym przez homoaktywistę Barta Staszewskiego." Czyli żadnych samorządowych uchwał anty-LGBT nie było, tak, panie kak? Czy może po prostu pan bezczelnie kłamie?
Ale cię zabolało???2020.09.19 22:45
"Pfft"!... Ale nie wymiguj się ! Przecież Bart Staszewski wieszał je, .....nie jedno zdjęcie pokazywali jak je wiesza!......Więc nie przecz i nie bron tego Barta ! łobuz sam wieszał, robił zdjęcia i dawał do UE...! Kogo mamy szanować, takiego podstępnego zdrajcę!???/
Anonim2020.09.19 19:14
A jaka jest retoryka Watykanu i posoborowych papieży włacznie z p. J.P.II w sprawie NISZCZĄCYCH REFORM II Soboru Watykańskiego ? Jak była polityka p. Jana Pawła II w temacie naszego właczenia do U.E. ? Dziś MAMY ŚWIADECTWO > zniszczony Kościół Katolicki rękami postępowych i zeświecczonych hierachów żyjących duchem świata.
Jakub2020.09.19 18:47
Są jednak dobrzy Niemcy i niech im Pan Jezus błogosławi.
polonia2020.09.19 17:34
taki list powinien być odczytany w kościołach w całych Niemczech i Austrii
Maxx772020.09.19 17:17
Pięknie i bardzo mądre słowa kardynała! Gdyby nie tacy wielcy ludzie żylibyśmy w ciemnocie obłudy lewackiej i neo-ideologii marksistowskiej... BRAWO KSIĘŻE KARDYNALE!!!
Maria2020.09.19 17:06
Brawo, ksieze Kardynale !!!! Dziekujemy. Niech Bog Ci blogoslawi!!!!
Natala2020.09.19 16:23
Jak dobrze jest usłyszeć prawdę bez politycznej poprawności. Łgarstwo nazwane po imieniu. Nie daliśmy się "czerwonej zararazie", nie damy się i "tęczowej"! Te niegodne ataki UE to przyczynek do dumy Polaków. Z prądem płyną tylko zgniłe ryby! Chwała Panu za takich hierarchów.
x2020.09.19 15:41
jakiś prymityw kretynizacja nieustannie tutaj smrodzi, 24h/dobę wydala z siebie szambo
Kamil2020.09.19 22:56
Podejrzewam, że teraz też sam o siebie pyta!?.. Udając innego! ....Tak! To wielki prymityw! ...On sam siebie nazywa ..."ateista...dumny gej..."! Jest Żydem.....to Lech Keller-Krawczyk. Poczytać można o nim w IPNie.! ...To stary SB-k ...i pedał! ....Czy można się po takim typie czegoś dobrego spodziewać!? ... Ma tylko w głowie jad nienawiści...!
Anonim2020.09.19 15:33
Dlatego też nie musimy się prostytuować, bo w czasach upadku jedynie istotne są latarnie, ale te muszą świecić jasnym i zdecydowanym światłem, aby rozbitkowie mogli odnaleźć drogę!
Anonim2020.09.19 15:12
Kłamliwą propagandę uskutecznia polski ePISkopat. Co oznaczają "strefy wolne od LGBT"? - nie wolno tym ludziom wjeżdżać do tych stref? - Ci co tam mieszkają muszą się wyprowadzić?. Jędraszewskiemu LGBT już się znudziło, przerzucił się na singli, kto będzie następny? Może Ci, co chodzą w dżinsach z dziurami?
Maria2020.09.20 9:18
Nie musza sie wyprowadzac, wazne, by innym nie wchodzili w droge!!!
Ela2020.09.20 10:56
Naprawdę prezentujesz poglądy ciemnogrodu. Gdzie w Polsce prześladowani są geje?/Mówię o gejach a nie idiotach z LGBT/Trochę poczytaj i nie powtarzaj jak gęś bezmyślnie tego co wciskają nam, Polakom zachodnie media. Myśl samodzielnie...jeśli potrafisz...to nie jest trudne..
***2020.09.20 18:11
....a co oznacza to: "strefa wolna od ideologii LGBT".......widzisz różnicę......kłamco!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.19 15:10
Müller! przeproś za pedofilię klechów i spyerdalaj chüju!
Aleks...2020.09.19 23:06
A ty pedale, Lechu K..... Co tu robisz??? Spójrz w lustro...! Zobaczysz siebie, pedała, wielokrotnie karanego za pedałowanie dzieci! Przeprosiłeś ich? ....Dałeś odszkodowanie? ...Mam pisać co robiłeś z dziećmi siostry!??? Czy za to cię wygoniła z domu...? Chcesz zagłuszyć swoje winy i innych osądzasz, zboku jeden! ....Nie uda ci się to....!