18.09.19, 08:01(fot. flickr/PiS)

Kaczyński premierem? Ziobro: Jest architektem naszego zwycięstwa

- Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem naszego obozu i architektem zwycięstwa. Byłby więc najlepszym premierem, bo najbardziej kompetentnym, ale wiemy, że niestety nie ma takich planów – powiedział w wywiadzie dla „SE” minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem naszego obozu i architektem zwycięstwa. Byłby więc najlepszym premierem, bo najbardziej kompetentnym, ale wiemy z jego wywiadu w „Super Expressie”, że niestety nie ma takich planów – stwierdził minister sprawiedliwości

Według Ziobry, Andrzej Duda bardzo dobrze sobie radzi.

– Ma wielką umiejętność nawiązywania bezpośrednich relacji z Polakami. I jest bardzo dobrze przez nich odbierany. Wraz z małżonką Agatą Dudą godnie i bardzo profesjonalnie reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem na prezydenta obozu Zjednoczonej Prawicy w 2020 r. – ocenił Ziobro.

Minister sprawiedliwości zdradził również własne plany. Jak podkreślił, jest skupiony na reformowaniu wymiaru sprawiedliwości. 

– Chcę, żeby reforma wymiaru sprawiedliwości została dokończona, bo Polacy zasługują na szybko i dobrze działające sądy – powiedział.

Zbigniew Ziobro odniósł się również do tzw. afery Piebiaka. Jak zaznaczył, tę sprawę ocenią sądy.

– Bowiem z tego, co słyszałem sędziowie wymieniani w kontekście afery, z wiceministrem Piebiakiem włącznie, twierdzą, że nastąpiły tam wielkie manipulacje, pomówienia i złożyli pozwy do sądów – powiedział.

– Pan sędzia Piebiak był kiedyś wiceszefem Iustitii, a w pewnym momencie zdecydował się z grupą sędziów z nami współpracować, przez co stał się ofiarą hejtu, wyzwisk i mowy nienawiści ze strony niegdysiejszych kolegów sędziów. Przez cztery lata ze strony sędziów kontestujących zmiany padały wypowiedzi, które wyrażały się w takich określenia jak „Judasze” czy „zdrajcy” - czym te słowa różnią się od tych, które media niedawno przytaczały? Gdzie wtedy byli ci, którzy teraz tak bardzo się oburzają? Gdzie było to święte oburzenie?" – pytał minister.

– Warto jednak pamiętać, kto rozpoczął mowę nienawiści z pozycji „nadzwyczajnej kasty” - dodał

– Ja potępiam takie praktyki bez względu na to, z której pochodzą strony. I oczekuję od innych, żeby nie byli jednostronni – podkreślił minister.

bz/tvp.info

Komentarze

Barabasz2019.09.18 9:50
Panie Jarosławie dużo zdrowia i długich lat życia, życzy Panu realista.
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.09.18 9:27
Król mnie wznosi coraz wyżej - ja mu za to du.ę liżę !!!
Polak2019.09.18 9:26
Każde wasze zwycięstwo jest de facto zwycięstwem Federacji Rosyjskiej. Dlatego też każdy Polak zwalcza PiS.
Toni2019.09.18 8:52
Jarosław kaczyński to polski patriota ze str. matki Jadwigi pochodzi z piastowskiego rodu dlatego Bracia Kaczyńscy zostali wychowani w duchu miłości do ojczyzny w myśl hasła:Bóg, Honor, Ojczyzna.Także z cechą mówienia prawdy i dotrzymywania słowa.Dla niego Polska i dobro Polaków są najważniejszymi wartościami. Dlatego obce partie takie jak POniemiecka i .N proruska,oraz żydzi z GW tak go atakują by Polska była poddana obcym nacjom, a Polacy ich wyrobnikami. Obecnie w Polsce tylko PIS jest partią polską, reszta to wrogowie Polski.
Sprytny ninja 2019.09.18 8:28
Po co znowu bredzą o zmianie premiera. Wiadomo, że JK ma doprawioną gębę. Widać następny po Gowinie szuka własnej ścieżki rozwoju. A tak się dobrze zapowiadał. Nawiasem mówiąc ciekaw jestem czy czyta to p. Morawiecki. Pewnie od razu Zbyszka polubił (JESZCZE BARDZIEJ).
Pisowiec2019.09.18 8:23
Prawdę powiedział pan minister. Mamy wielkie szczęście mając pana Kaczyńskiego u steru państwa. To wielki wizjoner! Kochający Polskę nad wszystko, jego myśl państwotwórcza buduje nasz kraj i nie zapomina o podstawie narodu, o rodzinach!!! On o tym wie i wspiera polskie rodziny. Prywaciarze wszystko by rozkradli, aby do siebie do siebie a podzielić się nie chcą, więc pan Kaczyński zmusił ich do tego!!!! Pamiętajmy, Polska to wielkie zbiorowe nasze wspólne dobro, nie dopuścimy żeby zaplute karły reakcji zniszczyły to wielkie dzieło!!!! Tylko PiS!!!!! Każdy kto podniesie rękę na tę władzę niech będzie pewien, że mu rękę tę władza odrąbie!!!!!
Anna 2019.09.18 9:00
To jak towarzyszu? Pomożecie?
Barabasz2019.09.18 9:54
Towarzyszko Anno Pani nie.