Podniesienie kwoty wolnej od podatku, dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Prezes PiS prezentuje Polski Ład! - zdjęcie
15.05.21, 10:30Screenshot Youtube - Prawo i Sprawiedliwość

Podniesienie kwoty wolnej od podatku, dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Prezes PiS prezentuje Polski Ład!

224

Ktoś zapyta: dlaczego dzisiaj, dlaczego teraz? Otóż wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia” – zaczął swoje przemówienie Jarosław Kaczyński w trakcie konwencji programowej, w trakcie której zaprezentowany zostanie program Polski Ład.

Jak podkreślał Prezes Prawa i Sprawiedliwości:

Oczywiście nie jesteśmy tego pewni i ciągle musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez dogaszenia pandemii, jeśli będzie się ona dalej szerzyć, od czasu do czasu wybuchać jak ognisko większym ogniem, to wtedy wszystkie plany nie będą miały żadnego sensu. Ale wierzymy w siłę polskiego państwa, jego sprawność, wierzymy w rozsądek Polaków i dlatego przedstawiamy Polski Ład”.

"Chcemy te słuszne aspiracje Polaków zaspokoić"

Dodał, że program powstał z dwóch powodów. Pierwszym jest głębokie i słuszne przekonanie Polaków, że należy im się poziom życia taki, jak w krajach Europy zachodniej:

I my chcemy te aspiracje, te słuszne aspiracje zaspokoić. I w tej chwili jest szansa. Ta szansa jest z tym wszystkim, co wykazaliśmy w tych trudnych czasach, czasach COVID-u, co wykazaliśmy poprzez obronę gospodarki, skuteczną obronę gospodarki, miejsc pracy, co pokazaliśmy w rokowaniach w UE”.

Jarosław Kaczyński dalej wskazał na drugą przyczynę:

Ten Polski Ład jest oparty o polskie wartości. Myśmy zawsze prowadzili naszą politykę właśnie w oparciu o nie. Polska oparta o tradycję, o solidarność, Polska sprawiedliwa, polska równych szans, niezależnie od tego, kto gdzie się urodził, zarówno w wymiarze społecznym, jak i terytorialnym”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że to od początku był cel rządzących.

Więcej pieniędzy na służbę zdrowia

Dalej dodawał, że zawsze jest za mało pieniędzy na służbę zdrowia, choć PiS w ciągu ostatnich lat bardzo to finansowanie zwiększył:

Bardzo szybko zostały zwiększone także wydatki w trakcie kryzysu COVID-owego, pandemii. Ale to ciągle za mało”.

Zapowiedział, że do 2023 roku na służbę zdrowia przekazywanych ma być 6% PKB. W 2027 roku miałoby to już być 7% Produktu Krajowego Brutto. Oznacza to finansowanie w kwocie około 200 mld złotych.

[…] Przede wszystkim musimy mieć więcej niż dzisiaj lekarzy. Musimy ich kształcić, ściągać z zewnątrz. To dotyczy także pielęgniarek, a być może także innych pracowników służby zdrowia”

- mówił Kaczyński.

Fundusz Odszkodowawczy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział również powstanie Funduszu Odszkodowawczego dla osób, które padły ofiarą różnego rodzaju błędów lekarskich. W tym celu ma powstać specjalna ustawa dotycząca jakości świadczeń:

Będą dyżury 24-godzinne w każdym powiecie, które będą udzielały pierwszej pomocy. Będzie reorganizacja służby zdrowia, tak żeby działała w tych nagłych wypadkach na trzech poziomach”.

Kolejnym pomysłem rządzących jest powstanie Ośrodka Obsługi Pacjentów:

Kto będzie chciał, będzie mógł tam przekazać swoje medyczne dane, ale oczywiście bez żadnego przymusu. Ale każdy będzie mógł skorzystać albo z internetu albo z infolinii, żeby zapisać się do lekarza, żeby sprawdzić, jaka jest jego sytuacja. Będą nawet wysyłane SMS-y przypominające o wizytach. Krótko mówiąc, cały ten mechanizm, a przecież mówię tylko o części spraw, ma być bardzo, ale to bardzo usprawniony".

Dopłaty do kredytów mieszkaniowych, zniesienie umów śmieciowych

Jarosław Kaczyński zapowiedział również zniesienie umów śmieciowych. Dodał:

Od razu będą oskładkowane, ale dążymy do tego, by w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy. Czyli krótko mówiąc, duże zmiany, a w kieszeniach, przynajmniej kilkunastu milionów ludzi znajdzie się 18 miliardów dodatkowych złotych”.

Prezes PiS zapowiedział też dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Od drugiego dziecka będzie to spłacenie 20 tysięcy złotych kredytu przez państwo, przy trzecim dziecku już 60 tysięcy.

[…] Kolejne, do szóstego, po 20 tysięcy. Razem do 160 tysięcy złotych”

- zapowiadał Kaczyński.

dam/300polityka.pl,Youtube

Komentarze (224):

Emeryt Socjalizm w czystej formie2021.05.17 8:02
Jeszcze pamiętam sławetne "Pomożecie?" E. Gierka. Pięć lat dobregoi życia za cudze pieniądze a później tragedia , za którą płaciło całe pokolenie przez wiele lat. Pamiętam też słowa M. Thatcher "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" i jeszcze jedno "Nie chcemy takiego społeczeństwa, w którym państwo odpowiada za wszystko, a nikt nie odpowiada za państwo." Oba sprawdziły się w życiu. Ten rząd to komunizm w czystej postaci.
Zdzislaw2021.05.17 7:20
Jeśli Polska nie posiada kopalni złota czy diamentów ani dużych pokładów ropy to ten pomocowy ład musi być z czegoś finansowany a tym czymś będą jak zwykle podatki bo pożyczkę unijną wcześniej czy póżniej trzeba będzie zwrócić z procentami.
Anonim2021.05.17 7:17
Podobno prezes zapłodnił kota !!!!
Anonim2021.05.17 7:17
Pan Kaczyński, jako jeden z niewielu dostrzega możliwości systemu w którym żyjemy. Aktywizacji, dla wspólnego dobra, potencjału jak największej części wspólnoty.
Polak2021.05.17 6:46
Czyli zmniejszenie dofinansowania służby zdrowia (już tylko 7%, nie 10 jak w zeszłym roku obiecywał matołuszek), przywrócenie peowskiego funduszu odszkodowawczego który widać już nie jest niewłaściwy, umów "śmieciowych" nie potrafią tknąć od 6 lat, więc i dalej ich nie tkną, oraz obietnica niedopłacania do kredytów mieszkaniowych (bratobójca k odleciał wystarczająco żeby nie zauważyć że młodzi są rozsądni, nie decydują się na dzieci dopóki nie mają mieszkania) w kwocie śmiesznej w porównaniu z cenami mieszkań. Ot, pisowska mafia opowiada bajeczki i kłamstwa jak zwykle.
ktoś2021.05.17 8:12
Aleś palnął mądrość życiową.Zioniesz nienawiścią do wszystkiego co polskie, pluć, bredzić i ośmieszać, choć życie pokazuje coś zupełnie odwrotnego ,ale jak ktoś żyje nienawiścią to czego można się od niego spodziewać.
Polak2021.05.17 8:24
Więc które z tych kłamstw pisowskiej mafii nie jest oczywistym kłamstwem?
Laki2021.05.17 6:42
Prezes Jarosław wiecznie żywy!
Anonim2021.05.17 4:24
To bardzo dobrze, że sami opłacamy swoich polityków. System, postulowany przez Tuska, gdzie grupka ludzi opłaca i korumpuje polityków, którzy wymuszają, iż obywatele pracują na wyznaczone przez tę grupkę cele, jest dla kraju wykańczający.
Panie Prezydencie! Nowe wybory!2021.05.17 1:29
Zdobyć absolutna większość w obu izbach parlamentu. ...... POGONIĆ RAZ NA ZAWSZE TYCH MOSKWA-KONFEDERACJE!.. . . Już teraz: miliardy na nowe projekty. Centralny Port Komunikacyjny z tysiącami kilometrów połączeń kolejowych, pełna niezależność energetyczna, nuklearne elektrownie, kompletna gazyfikacja ogrzewcza domostw, ulgi podatkowe dla nowo otwierających się prywatnych przedsiębiorstw, zwiększenie wydatków na badania naukowe ... Krok po kroku.
Panie Premierze! Nowe wybory!2021.05.17 1:28
Zdobyć absolutna większość w obu izbach parlamentu. ...... POGONIĆ RAZ NA ZAWSZE TYCH MOSKWA-KONFEDERACJE!.. . . Już teraz: miliardy na nowe projekty. Centralny Port Komunikacyjny z tysiącami kilometrów połączeń kolejowych, pełna niezależność energetyczna, nuklearne elektrownie, kompletna gazyfikacja ogrzewcza domostw, ulgi podatkowe dla nowo otwierających się prywatnych przedsiębiorstw, zwiększenie wydatków na badania naukowe ... Krok po kroku.
do PO 112021.05.16 23:02
Tak ale pamiętaj, ze ten program jest realizowany we wszystkich Państwach Unii czasem w jeszcze większym zakresie. Dlaczego Polska i Polacy mają tu odstawać skoro Polska jest w Unii? To są zdobycze społeczne osiągnięte na przestrzeni lat więc dlaczego mamy się cofać do XIX kapitalizmu. To by spowodowało tylko olbrzymie rozwarstwienie społeczne i niepokoje a to ostatnia rzecz, której potrzeba do rozwoju gospodarczego. Nie deprecjonuj też innych bo nie wszystkim się nie powiodło z własnej winny : dużo dzieci w rodzinie, niepełnosprawność, warunki finansowe uniemożliwiające kształcenie a także brak pracy w zawodzie a czasem i układów tak układów bo to dalej się u Nas w wielu okolicznościach liczy zwłaszcza na szczeblu samorządowym w budżetówce. Nie każdego tez stać na rozkręcenie własnego biznesu a kredyty to wielkie ryzyko, ze można wylądować na bruku. Tak więc to nigdy nie jest tak, ze wszyscy są równi i mają równe szanse. Państwo jest po to żeby te różnice niwelować taka jest też cena spokoju społecznego.
Dam2021.05.17 7:53
Wiele z tych państw może sobie na to pozwolić, bo są bogate. Zauważ, że z powodu rozdawnictwa najpierw Grecja, a teraz Hiszpania mają poważne kłopoty i wielkie bezrobocie. A już krytycznym przykładem jest Wenezuela. Takie programy mogą działać (co pokazuje Szwecja), ale muszą być wprowadzane z głową, a PIS po prostu rzuca pieniędzmi, licząc, że problemy się dzięki temu same załatwią.
Po 11 ...2021.05.16 22:32
PiS to klasyczna partia socjalistyczna. Transfery społeczne, państwo opiekuńcze, dowartościowanie tych co nie potrafią się wykształcić i samodzielnie zarobić na rodzinę. A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą ... to znaczy ... a wszystko okraszone propagandą sukcesu, "wielkimi" inwestycjami i nadętą narodową narracją. PRL bis. Tylko Gierek mniejszy ...
edi2021.05.16 20:18
Morawiecki, duda, namiestnicy bankow swiatowych, ktore celowo wciskalja nas w dlugi, aby mogli nas wpedzac wniewolnictwo, to morawiecki mial za zadanie namawiac kraje do nowego wału..Orban pod naciskiem zgodzil sie, ale ma niekorzystac poki co z tych pieniedzy, poniewaz dobrze wie, co oznaczaja pozyczki z banku swiatowego. Bank swiatowy dziala jak mafia, ktora wciska pozyczki, fundusze dla wielkich korporacji i zaciska petle poszczegolnym krajom doprowadzajac do niewyplacalnosci, o tym mowi filmik, jak dzialaj "ekonomiczni zabojcy" , szakale korumpuja rzady..wpedzaja kraje w dlugi, a potem proponuja redefiniowanie dlugow po wyzszej cenie... https://www.youtube.com/watch?v=hG0olTHXGYA
Anonim2021.05.16 18:44
J. Kaczyński i M. Morawiecki to tacy sami socjaliści, jak NWO, więc czego można po nich spodziewać? jedynie Wielkiego Resetu? Światowego Komunizmu? a zatem, powtórkę z "rozrywki" z nową twarzą nanotechnologii? wyrugowaniu człowieka?
Anonim2021.05.16 18:54
PiS programami pomocowymi prowadzi nas do światowego komunizmu - sprowadzi nas do hodowlanej farmy ludzi? obudźcie się?
katolik2021.05.16 19:12
bez znaków ?, bo to prawda w którą ludzie muszą jak najszybciej uwierzyć
do rozważenia2021.05.16 18:43
Podniesienie kwoty wolnej od podatku to dobra propozycja z tym, że PiS powinien się zastanowić nad wprowadzeniem w przyszłości czegoś takiego jak dochód gwarantowany dla osób , które z tych lub innych powodów nie mogą znalezć stałej pracy. To może jeszcze nie teraz ale za parę lat to dobrze żeby to weszło. Oczywiście na początku na bardzo niskim poziomie zapewniającym tylko minimum egzystencjalne. Co to da? Pozwoli to zlikwidować ekonomiczny przymus pracy i zapewni większą mobilność pracowników. Będą wtedy ludzie do prac sezonowych bo wiadomo , że taki dochód nie będzie im gwarantował życia na odpowiednim poziomie i będą się chwytać prac dorywczych a więc naprawa dachu, praca w rolnictwie czy naprawa telewizora albo komputera a tu brakuje ludzi do tego. Tu jest jeszcze kwestia emerytury dla takich osób. Oczywiście każda taka osoba będzie musiała sobie sama opłacić składki emerytalne jedyne co można rozważyć to żeby miała zabezpieczone ubezpieczenie zdrowotne tak jak jest na okresie bezrobocia a jeśli nie odłoży sobie na emeryturę wystarczającej kwoty to powinna pozostać na dochodzie gwarantowanym na resztę życia. W miarę rozwoju gospodarczego i wzrostu zasobności Społeczeństwa można rozważyć podniesienie tego dochodu. Praca nie powinna być obowiązkiem tylko przywilejem dla osób , które się w niej spełniają i realizują i tych co chcą więcej zarobić i żyć na wyższym poziomie zasobności portfela.
Prawda2021.05.16 18:25
Ale JAJA --Naród Polski przstaje być == Niewolnikiem Niemiec --a kto szparagi pozbiera NIEMCOM ale za kwarantanne --Niemcy nie płaca a Rumuni i Polsce PLACĄ ,,
katolik patriota2021.05.16 17:50
W Pismie św. Paweł pisze wyraźnie: Nic nikomu nie bądźcie dłużni oprócz miłości wzajemnej. Kredyty to nie jest rozwiązanie problemu mieszkalnictwa w Polsce. Państwo powinno budować mieszkania.
katolik patriota2021.05.16 17:45
Zamiast dopłat do kredytów państwo powinno samo budować mieszkania dla obywateli. Najbardziej na nowym polskim ładzie wzbogacą się banki. Polityka państwa powinna być taka żeby Polaków było stać na własne mieszkanie BEZ kredytu.
Panie Premierze! Nowe wybory!2021.05.16 15:58
Zdobyć absolutna większość w obu izbach parlamentu. ...... POGONIĆ RAZ NA ZAWSZE TYCH MOSKWA-KONFEDERACJE!.. . . Już teraz: miliardy na nowe projekty. Centralny Port Komunikacyjny z tysiącami kilometrów połączeń kolejowych, pełna niezależność energetyczna, nuklearne elektrownie, kompletna gazyfikacja ogrzewcza domostw, ulgi podatkowe dla nowo otwierających się prywatnych przedsiębiorstw, zwiększenie wydatków na badania naukowe ... Krok po kroku.
Panie Prezydencie! Nowe wybory!2021.05.16 15:57
Zdobyć absolutna większość w obu izbach parlamentu. ...... POGONIĆ RAZ NA ZAWSZE TYCH MOSKWA-KONFEDERACJE!.. . . Już teraz: miliardy na nowe projekty. Centralny Port Komunikacyjny z tysiącami kilometrów połączeń kolejowych, pełna niezależność energetyczna, nuklearne elektrownie, kompletna gazyfikacja ogrzewcza domostw, ulgi podatkowe dla nowo otwierających się prywatnych przedsiębiorstw, zwiększenie wydatków na badania naukowe ... Krok po kroku.
Kto zyska,kto straci2021.05.16 14:39
Polski Ład kto zyska, kto straci po zmianach: - Jeśli zarabiasz 3 tys. zł brutto, to obecnie na rękę dostajesz niewiele ponad 2200 zł. Po zmianach będzie to 2356 zł. Rocznie będzie to zysk w wysokości 1854 zł. - Ten, kto ma 2,9 tys. zł na rękę, po zmianach zarobi ponad 3 tys. - rocznie zyska ponad 1300 zł. - Przy miesięcznej pensji 5 tys. zł brutto (czyli ok. 3,6 tys. zł na rękę) zysk wyniesie niecałe 50 zł miesięcznie i ponad 560 zł rocznie. - Kto straci? Na przykład ci, którzy mają 6 tys. zł brutto. Dotąd zarabiali 4318 zł na rękę, zarobią niecałe 4300 - rocznie stracą ok. 230 zł. - Różnicę znacząco odczują ci, którzy zarabiają bardzo dobrze, na przykład 20 tys. zł brutto. Na zaproponowanych zmianach stracą aż 653 zł miesięcznie i ponad 6,7 tys. zł rocznie.
Hit kinowy 2019 Dumbo2021.05.16 12:44
Oglądaj już dziś super film familijny Dumbo 2019 Lektor PL Oraz inne hity. Zapraszam serdecznie nie przegap tego Voda! https://bit.ly/33KRIn5
hehehe2021.05.16 12:22
Nie wierzę tym kundlom za grosz, lekką ręką porozdają nierobom i leniom a zaradnym i pracowitym wprowadzą kataster żeby to sfinansować. O podniesieniu kwoty wolnej mówi się od lat i lata temu rzeczywiście podnieśli ale sobie czyli parlamentarzystom a gawiedź gorszego sortu ma dalej marne 8 tysi. Jak to się ma do równości konstytucyjnie gwarantowanej ?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:13
Konfederacja popiera korporacje miedzynarodowe i przedsiebiorcow z masonskich Klubow Rotary.
katolik2021.05.16 12:13
Niech diabeł pośle do masono- nazisty kaczynskiego kobietę. SSPIS upadnie, upadnie pseudopandemia i zaplanowane ludobójstwo szczepionkowe. Przez to kaczynski miałby jeszcze sznsę dostać sie do nieba, w innym przypadku piekło, będzie juz na ziemi
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:15
Kabotyni z Konfederacji mysla PO ROSYJSKU ,BO NIENAWiDZA POLSKI.
Topek2021.05.16 12:06
Życzę prezesowi Kaczyńskiemu odpoczynku i przejścia na emeryturę bo po jego decyzjach widać otępienie intelektualne
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:17
Komuna Konfederacja Jedna Ruska Racja
bękart wojny2021.05.16 12:02
po co w 1989 roku obalaliście w Polsce socjalizm? po to aby wam w 2021 Kaczyński wprowadzał bolszewizm? spytajcie się z czego on to sfinansuje? ano z niekończącej się liście podatków, opłat i podwyżek za które zapłaci wy
katolik2021.05.16 12:09
Wyszło po co obalili--- komuniści nigdy nie zrezygnowali ze swoich planow i stwierdzili, że dadza ludzą wlasność, po to aby w 2030r pod pretekstem pandemii i obrony ekologii uczynić z ludzi swoich niewolników i zapanować nad ziemią i odebrać własnośc, zmniejszyc liczbę ludzi. Taka jest strategia komunisów, którzy dziś działają jako masono- naziści. Powstaną wielkie kombinaty rolne i przemysłowe molochy. Wszystko zostanie odebrane. może ludzie, moze Polacy chcą być psami, nie wiem. Wielu Polaków jest słabych psychicznie i fizycznie. Episkopat zdradził, więc siła w Narodzie żadna.
Felek2021.05.16 14:17
Episkopat zdradził? Pleban pójdzie tam gdzie są pieniądze i władza. Tu nie ma żadnej zdrady tylko powiększanie bogactwa i wpływu Watykanu. Coś co kościół robił od zarania dziejów.
katolik2021.05.16 17:53
pewnie jest jak mówisz, ale chciałem mieć nadzieję, ze w takich waznych sprawach Epi odniesie się do Boga jednak
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:19
Konfederacja walczy z niepodlegloscia Polski i z moralnoscia katollcka.
Polski Ład2021.05.16 12:00
Polski Ład - To jest program typu wszystkim wszystko damy, a jeszcze więcej obiecamy. Wiele rzeczy dobrze brzmi, ale najsłabszą stroną jest wiarygodność. Kolejne mieszkania? Nie rozliczyli się ze 100 tys. mieszkań. Mówili, że będzie lepiej w służbie zdrowia? Pogorszyło się, czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalistę wydłużył o 1,7 miesiąca, zadłużenie szpitali wzrosło o prawie 50 proc. Budowanie 70-metrowych domów bez pozwoleń to przepis na katastrofę. Powstanie dzika deweloperka, nikt nie będzie panował nad planem zagospodarowania przestrzennego, poza miastami rozleje się dzikie budownictwo (slumsy bez kanalizacji, gazu, prądu). Ma być więcej lekcji historii. Czego kosztem? Wiedzy informatycznej? Języków obcych? Dziś wychowujemy dzieci do XXI czy XXII wieku, świat idzie do przodu. Potrzebna jest szkoła praktyczna, ciekawa. A PiS proponuje szkołę ideologiczną i archaiczną.
bękart wojny2021.05.16 12:03
Kaczyński zna się tylko na ideologi bolszewizmu, w niej się ukształtował
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:20
Konfederacja niszczy panstwo polskie,bo WOLI rosyjskie !
Gryf2021.05.16 11:45
Kiedyś powszechnie uważany za polskiego patriotę i człowieka rozumnego, dziś niereformowalny bankrut ideowy, patrzący na katastrofę narodu z niezłomną wiarą w to, że najpierw należy naród przetrzebić, zmanipulować, zniewolić i zastraszyć, aby na popiołach i mogiłach zbudować nowy polski ład, czyli rządzoną przez niego i jego partyjnych kolesi, filię NWO.
Wojtek2021.05.16 11:23
Globalny komunizm pełnym pyskiem. Wolnej Polski już nie ma. Będziemy sługusem Brukseli. To co zaczęła ekipa Lecha, skończyła ekipa Jarka.
katolik2021.05.16 11:54
Niech Bóg pomoze, aby Polacy wywalili na pysk SSPIS
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:21
Konfederacja to Krypto-Komuna,klamia nawet przez sen.
Jarku2021.05.16 10:47
Po Gierku i PZPR pozostały DŁUGI i ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE, po SLD, AWS i UW (obecna Platforma Obywatelska) NIC nie pozostało, a po PiS pozostaną CYFROWE DŁUGI - bez przemysłu i rolnictwa
katolik2021.05.16 11:13
plus polskie śmiercionosne obozy koncentracji szczepionkowej, zmniejszy się liczba Polaków
Więcej zaszczepionych DZIŚ2021.05.16 12:10
mniej NAIWNYCH JUTRO
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:22
Konfederacja ma polska krew na szponach i premie od Putina.
ian2021.05.16 10:38
czerwony pokraka z żoliborza przebił już komunistów 100 tyś mieszkań 1 mln elektryków
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:32
No i popatrzcie ,Konfederaxcja tak juz sie przykleila do Komuny,ze ich w ogole nie mozna odroznic.
Sex randka2021.05.16 10:24
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
dbam o Jarka2021.05.16 12:08
tylko Jarosław Kaczyński spełnia twoje wymagania, tam go znajdziesz ul. Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa
Strażnik Lechistanu2021.05.16 9:23
Jarku - sama cyfryzacja, bez rolnictwa i przemysłu, Polaków nie wyżywi. Wydatki socjalne też ludzi nie wyżywią, bo dotacje i pożyczki się skończą i zostaną długi. Dla przyszłych pokoleń. A wspieranie i nawet tylko słuchanie masonerii, przez Sejm II RP i dekret prezydenta Mościckiego zostało jesienią 1938 roku SUROWO i KRYMINALNIE ZAKAZANE.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 17:36
Glupota Konfederacji przekroczyla juz ludzka granice tolerancji.
Anonim2021.05.16 8:57
Szczepionki - narzędzie Zbrodni Przeciwko Ludzkości. ........... https://ryszard-opara.neon24.pl/post/161823,szczepionki-narzedzie-zbrodni-przeciwko-ludzkosci
Anonim2021.05.16 8:53
GADOWSKI Komentarz Tygodnia: Metoda „Debilitation” ......... https://www.youtube.com/watch?v=wT_q8JPEMmY
Anonim2021.05.16 8:48
Przyszłość Ludzkości - Globalny Komunizm. .................. https://ryszard-opara.neon24.pl/post/161857,przyszlosc-ludzkosci-globalny-komunizm
Anonim2021.05.16 8:45
GADOWSKI, KUCHARCZYK, KARPIEL: dla kogo naprawdę jest Fundusz Odbudowy? || PCh24TV · Polonia Christiana ................. https://www.youtube.com/watch?v=y14jB0w6GN0
Anonim2021.05.16 8:45
UJAWNIAMY szokujące fakty ws. ustawy o zasobach własnych UE! To ogromna piramida finansowa? ...... https://www.youtube.com/watch?v=b0Tz9O6nMR8
W końcu są ludzie2021.05.16 7:04
którym zależy na Polsce, a reszta płatnych najemników jak "przygadujące dzieci": "nie uda się, nie wyjdzie". Kr akra kra
Zamki z piasku, które runą2021.05.16 5:45
A w Nowym Ładzie pisie dalej snują swoje wizje - przekop Mierzei Wiślanej, budowa megalotniska w Baranowie, Port Centralny w Gdańsku, 15 tys. kilometrów torów kolejowych z przystankami po wsiach i miasteczkach itd.; do 2025 r. miało być milion aut elektrycznych, no to powinno już być pół miliona, za utopione pieniądze udało się chociaż jakiś narysować ? Pojawiające się w mediach porównania z epoką Gierka chyba nie są do końca trafione. Wprawdzie dekadę później splajtowaliśmy, ale została jednak Huta Katowice, Centralny, Magistrala Kolejowa, bloki z wielkiej płyty. Czy po pisich w ogóle coś zostanie, czy wszystkie wypracowane przez obywateli, otrzymane z UE i pożyczone pieniądze przewalą, utopią w socjalu i w ochoczo tworzonych, państwowych agendach ? Bosak w trakcie debaty nad funduszem odbudowy powiedział, że wydawać będziemy 7 lat, a oddawać 37. Oby się mylił.
Bredzicie2021.05.16 7:03
tawariszcz
Anonim2021.05.16 7:10
zapytaj Bosaka czy pobiera +500
Ballada o Centralnym Porcie Komunikacyjnym2021.05.16 8:23
Ballada o Centralnym Porcie Komunikacyjnym - Baranowice : Gdzie kobyła żuje wargą - będzie strefa cargo. Gdzie dziś potkniesz się o jeża - wzrośnie wkrótce wieża. Gdzie koza dupę wypina - zbudujemy terminal. Tam, gdzie teraz grabią siano - wnet hangary staną. Tu, gdzie kreta gonią sprawy - odbędą się wnet odprawy. A gdzie z trudu koń dziś stęka - rozciągniemy piękny rękaw. Gdzie Józek z Maryśką w sianie - będzie bagaży odprawianie. Tam gdzie rolnik dziś bronuje - Jumbo-jet wystartuje.
Żuk Gnojarz2021.05.15 23:40
Młyny Internetu , mielą powoli ..... Lecz Sprawiedliwie :)
cam2021.05.15 23:18
Podpisz petycję przeciwko forsowanej przez PIS ustawie zmierzającej do prywatyzacji lasów -------- https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/powstrzymajmy-prywatyzacje-lasow
sawieckaja sabaka2021.05.15 23:43
paliaki ja wam skażu!!!! sprzedać te lasy w ch..... a tam pod petycju sie zameldować , job twoju jewriejskuju
Amalia2021.05.15 22:58
Dariusz Rosati stwierdził na Twitterze: "Kaczyński: kwota wolna 30 tys., drugi próg podatkowy od 120 tys. Ale ani słowa o likwidacji odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Per saldo straci klasa średnia, jednoosobowe firmy i specjaliści." W kolejnym wpisie poseł przyznaje, że emeryci zyskają około 100-150 złotych świadczenia, ale przez inflację na poziomie 4,3 proc. "stracą 90 złotych, przez wyższe wydatki na niepubliczną opiekę zdrowotną - 100 zł, a przez niższy wiek emerytalny 350 zł, co daje razem 540 zł miesięcznie.Ewidentnie widać, że zmiany te są ukierunkowane na osoby najmniej zarabiające, czyli w okolicach pensji minimalnej oraz na seniorów. Zakładam, że to też główny elektorat partii rządzącej i w związku z tym te zmiany zostały ukierunkowane właśnie na nich - mówił w TOK FM prof. Dominik Gajewski, komentując założenia Nowego Ładu. Ekspert Szkoły Głównej Handlowej dziwił się, że rząd nie zdecydował się na wsparcie średnich przedsiębiorców, którzy będą ponosili ciężar wprowadzanych zmian. Dość zaskakującą kwestią jest to, że nie ma sygnałów ze strony premiera, że warto również pochylić się nad tą grupa najlepiej zarabiających i unikających opodatkowania korporacji międzynarodowych - mówił dalej Gajewski. Przypominał, że o tej sprawie również w przeszłości politycy rządzący dość często wspominali, a koniec końców - nie ujęli jej w swoim programie. W efekcie, jak dodawał, ciężar zmian podatkowych będzie spoczywał na średniej klasie przedsiębiorców. Dla mnie jest to pewnego rodzaju niezrozumiałe, a nawet mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że sprzeczne. (...) Nie widać tu żadnych zapowiedzi, które byłyby ukierunkowane do klasy przedsiębiorców małych i średnich, którzy najwięcej stracili na pandemii - dziwił się gość TOK FM. - A pamiętajmy, że to właśnie ta klasa średnia jest pewnego rodzaju kołem napędowym gospodarki i powinna być - przynajmniej w tym momencie, kiedy się otwieramy z gospodarką - wsparta - ocenił prof. Gajewski.
sawieckaja sabaka2021.05.15 23:39
tawariść rosati eta nasz czieławiek
Anonim2021.05.16 5:40
Marian Banaś przedstawił raport NIK dotyczący wyborów kopertowych, który pokazuje działanie premiera bez podstawy prawnej. Ale jednocześnie Banaś nie donosi na Mateusza Morawieckiego do prokuratury. Prezes NIK niespokojny o swoją przyszłość, jeszcze raz wyciąga negocjacyjną dłoń do Kaczyńskiego, mając nadzieję, że uda mu się obronić swoją pozycję. To, co jak do tej pory udaje się Banasiowi, nie udało się prezesowi PKO BP, Zbigniewowi Jagiełło. Zaufany człowiek Morawieckiego, został przez niego zrzucony z ssań w ramach rozgrywek politycznych. Morawiecki broniąc swojego stanowiska, postanowił poświęcić przyjaciela. Następny może być szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. O co w tym wszystkim chodzi? Jak nie wiadomo, o co, to znaczy, że o chodzi o pieniądze. Kierownictwo obozu władzy próbuje zdetronizować tercet Morawiecki - Jagiełło - Borys, który do tej pory zarządzał polskimi finansami. Celem jest przejęcie pełnej kontroli nad funduszami, płynącymi z Unii Europejskiej.
Żuk Gnojarz2021.05.15 22:58
Jeszcze Polska Nie Zginęła , póki - Deutschland Uber Alles :)
sawieckaja sabaka2021.05.15 22:33
Polski Ład niecharaszo. Ruskij mir eta charaszo! Ruskij mir my pałucili od dźingis hana!! job twoju jewriejskuju
JaroZbaw Kaczyński2021.05.15 22:26
CAŁY lek ... na całe ZŁO.
sawieckaja sabaka2021.05.15 22:16
Paliaki ja wam skażu!!!! Wszystkie szczepinki eta trucizna , tolka sputnikV charoszyj, a pandemii niet !!!!
Anonim2021.05.15 22:15
UJAWNIAMY szokujące fakty ws. ustawy o zasobach własnych UE! To ogromna piramida finansowa? ...... https://www.youtube.com/watch?v=b0Tz9O6nMR8
tak toćna eta piramida2021.05.15 22:22
job twoju jewriejskuju , ja uże dawno skazał
sawieckaja sabaka2021.05.15 22:08
Paliaki ja wam skażu, nikakoj pandemii niet!!!! job twoju jewreiskuju
kapitan NKWD2021.05.15 22:13
W nogi sabaka.
pałkowni kgb wladimir władimirowić2021.05.15 22:19
uchadi kapitan ,suka
Anonim2021.05.15 21:48
Nowy Ład grandziarzy Kaczyńskiego i Morawieckiego przykrył jak czapką Mariana Banasia i jego raport NIK? I jak tu karać twórcę Nowego Ładu?
Filip2021.05.15 21:27
Zaprezentowany w telewizji przez Jarosława Kaczynskiego "nowy ład" doprowadzi do znacznego powiększenia zadłużenia publicznego. Prezes PiS-u powtarza błędy Edwarda Gierka i nawet przemawia tak samo jak były Pierwszy Sekretarz KC PZPR. Większość jego działan, można określić jako powrót do PRL-u. Obawiam się, że koniec jego rządów, będzie również przypominał koniec rządów byłego Pierwszego Sekretarza. Mateusz Morawiecki obiecywał sto tysięcy tanich mieszkan na wynajem i milion elektrycznych samochodów. Obietnic nie zrealizował. Andrzej Duda obiecał pomóc frankowiczom i również obietnicy nie dotrzymał. Teraz Jarosław Kaczynski kolejnymi obietnicami chce podnieść spadające sondaże PiS-u. Ciemny lud to kupi.
katolik2021.05.15 21:35
trzeba rozgraniczyc Gierka, od nazisto- masona Kaczynskiego, który świadomie i celowo działa na zgubę Narodu, realizuje plan Agenda 2030
Anonim2021.05.15 21:44
Polskojęzyczni żydzi chcą nam zbudować nowe Jeruzalem? Kraj mlekiem i miodem płynący? szczęśliwych i kochających się obywateli?
Anonim2021.05.15 21:42
Gierek przynajmniej nabudował w czorty , PiS nie buduje niczego. Nie obrażać Gierka takim porównaniem.
owsik2021.05.15 21:58
tak toćna tawariść Filip , tylko ciemny lud kupi te wasze pie...doły
do Filip2021.05.16 15:31
Prawie ze wszystkim się zgadzam prócz przykładu z frankowiczami. Dlaczego państwo/obywatele mielibyśmy pomagać komuś kto śmiał się ludziom w twarz kiedy zaciągali kredyty w złotówkach? Sam zaciągając kredyt na mieszkanie usłyszałem od doradcy finansowego, że kredyt powinno się brać w walucie którą się zarabia. Tak też zrobiłem. "Frankowicze" śmiali się z takich ludzi jak ja, nazywali frajerami. Wcale tych ludzi nie jest mi żal.
matis892021.05.15 21:05
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Anonim2021.05.15 20:39
Złodziej,złodzieja, złodziejem pogania.Gdzie? w pisie
katolik2021.05.15 20:37
Episkopacie, czy ty dostaniesz kasę za namawianie wiernych i księży do śmierci szczepionkowej, czy moze też nazisto-masoni obciążyli cię opłatami jakimis. Coś ci wiadomo episkopacie, bo lojalność może ale nie musi poplacac szczególnie jesli się trzyma ze zdrajcami Polakow.
Anonim2021.05.15 20:31
Konus ekonomistą ?
BRAWO!2021.05.15 20:29
NARESZCIE! Cieszę się, pomimo, że mnie, jako emeryta, to już mniej będzie dotyczyć. Głównie młodych, no i dobrze!
katolik2021.05.15 20:33
teraz wiadomo, skąd bierze się nazizm, z egoizmu
Nowy Ład - Polski Ład2021.05.15 20:20
Nowy Ład - Polski Ład : Doświadczenia z „Nowymi Ładami” nie wyglądają w Polsce zachęcająco,pierwszy Nowy Ład, Z 1954 roku zakończył się w 1956 roku masakrą robotników w Poznaniu. Potem z następnym Nowym Ładem eksperymentowano już ostrożniej, więc przybrał on postać Małej Stabilizacji. Ale i ona też zakończyła się w roku 1970 masakrą na Wybrzeżu. Potem w charakterze jasnego idola pojawił się Edward Gierek, który postanowił zbudować „drugą Polskę”. Zaraz pojawiły się problemy finansowe, co zmusiło partię i rząd do zainicjowania akcji: „szukamy 20 miliardów”. Ten najnowszy jeszcze się nie zaczął , a już pieniędzy na jego realizację szukają w kieszeni obywateli.
katolik2021.05.15 20:27
Ten zakonczy się zrealizowaniem celu głownego Agenda 2030, zmniejszenie liczby ludzi i niewolnictwo, czipy, choroby, produkcja ludzi z probówki, zabranie wlasności, ziemi, gospodarstw rolnych, ludzie będą wyrobnikami w wielkich zakładach.
REKORD Lewandowskiego - Müllera!2021.05.15 20:05
Brawo Mateusz Morawiecki! Brawo Zjednoczona Prawica!
katolik2021.05.15 20:03
Nowy Ład= śmierć, niewolnictwo, zamordyzm. Nazisto-masoni realizują program Agenda 2030. To jest program nazisto- masonów polskich hitlerowców.
pandemia glupoty2021.05.15 20:17
Pandemia to najwieksze oszustwo w historii. W koncu po analizach uwierzylem ze dopisywane z ni z gruszki ni pietruszki covidy nie sa falszywe. Tym gorzej dla wladzy bo to znaczy ze 1-ludzie czesto umieraja w domach w ogole z nich nie wychodzac i bez grypy, od nieleczenia swoich chorob i zaniedbania ogolnego. 2-hospitalizacji jest malo (1 na 200) a na zachodzie jeszcze mniej 3-czesc zgonow to rzecz jasna osoby planowe 4-leczenie przez telefon to zbrodnia 5-terror psychiczny szczegolnie medialny nie sluzy zdrowiu 6- we Francji zmarlo 3 razy mniej choc daleko Polakom do ich swawoli, zroznicowania kulturowego i demografii
A co z lamentadyną? Co z lamentadyną będzie?2021.05.15 20:22
Ey, vey, gievalt...
Anonim2021.05.15 20:31
na grype pewnie dobre, ale nie kazdy smiertelny covid to grypa, ba , to nawet nie katar
katolik2021.05.15 20:24
Tak największe oszustwo w historii, zaplanowane megamorderstwo. Ciągle zostaje otwarte pytanie, Czy narody świata zamierzają sie podporzadkowac planowi- masono- nazistów, jaką stanowią realną siłę , bo to wszystko oznacza koniec życia, wolności. Ludzie nie zdają sobie sprawy i myślą, ze jak naziści z SSPIS ich oplaca to będą miec szczęsliwe życie. To bedzie koniec. Natomiast odnosnie nazwy covid- to niestety sa fałszywe, z tym wiąze się wszystko i wszystko zaczyna
katolik2021.05.15 19:56
Będą mówic caly czas o fali wirusa, aby wykonczyć ludzi. Boże ześlij prawdziwy kataklizm, aby pokonał masono- nazistów.
Anonim2021.05.15 20:05
Ci którzy głosowali na PiS w 2019 roku nie mieli świadomości, że głosują za śmiercią swoich bliskich, którzy teraz masowo umierają przez ignorancję i butę rządzących. Rząd Morawieckiego najgorzej w Europie radzi sobie z epidemią.
katolik2021.05.15 20:13
tak ja niestety głosowałem, ale w dobrej wierze. Żałuję, teraz nie pójdę na nikogo głosować, bo wszyscy posłowie to zdrajcy i jedna klika. Polacy zostali oszukani, bo nigdy nie powiedzieli, ze kazde rzadzace ugrupowanie po kawałku realizowalo plan Agenda. Dlatego Polacy mają prawo wywalic nazistów wprost na zbity pysk z tych stołków, bo realizują nazistowskie rządy śmierci. Pandemii nie ma, uwierz, ze gdyby wszyscy poszli do pracy, szkoły ludzie żyliby normalnie, byłaby jakas infekcja o charakterze grypowym, ale nie pandemia. Powtórze prokuratura nie zrealizowala obowiązku prawnego, aby ścigac megaprzestępstwo dotyczace zdrowia, śmierci i samego nazwania pandemii.
Anonim2021.05.15 20:27
grypa jest co iles lat i konczy sie po miesiacu dwoch, nikt do tej pory poza urzedami statystycznymi tego nie zauwazal, znalizuj GUS rok do roku a zobaczysz roznice, calorocznej grypy tez bysmy nie zauwazyli
katolik2021.05.15 20:31
oczywiscie, że grypa przechodzi niezauwazalnie w spoleczeństwie, ale te hieny zrobiły użytek z korona
Zamknij się! Ty nie-"katoliku"...!2021.05.15 20:33
Kto ci "ateisto- dumny...g...." uwierzy w bzdury co piszesz!? Nie ważny jest twój nick! I tak wiadomo kim jesteś, Lechu...!...Widać, że twojej obszernej ---głupoty---- chyba nie da się wyleczyć!
katolik2021.05.15 19:55
Ukryta myśl główna Nowego Ładu już od początku pseudopandemii 2020,to totalne podporządkowanie społeczenstwa i uśmiercenie ludzi. To co mówią o pieniadzach będzie gwożdziem do trumny-- ludzie nie będą mogli splacać kredytów, wszystko podrozeje i wtedy zgodnie z prawem bedą przejmować majątki. Masono- naziści cały czas są w akcji zwanej Morderstwem Narodu
Sex Randka2021.05.15 19:39
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - w ww.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
ALA2021.05.15 19:42
ALE TO BESZCZELNA ZYDOWKA CHYBA ZE SPEDU SW KROW LAMPARCICY.
edi2021.05.15 18:50
Jan Paweł II w encyklice pisze że "system kapitalistyczny się nie sprawdził, tym bardziej nie sprawdził się system komunistyczny - LUDZKOŚĆ MUSI WYPRACOWAĆ NOWY SYSTEM SPOŁECZNY SOLIDARNY" myślę że OBECNIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI TWORZENIA TAKIEGO SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO W POLSCE, KTÓRY ZAPOCZĄTKOWAŁ P. Jarosław Kaczyński z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ a dzisiaj realizuje ten plan P. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda - I TAKI SYSTEM BĘDZIE WZOREM DLA INNYCH PAŃSTW NA CAŁYM ŚWIECIE
ALA2021.05.15 19:11
ZYDZI Z GMIN ZYDOWSKICH W POLSCE NIE CIESZA Z SUKCESOW POLAKOW.
Alu!... Nie cieszą się....?2021.05.15 20:49
Przecież to u nich normalne..! Oni mają to zakorzenione od urodzenia!... Oni z niczego nie umieją się cieszyć!?.... A dlaczego tego----Narodu---- nikt nie lubi i to na całym świecie??.... Czy oni pomyśleli o tym?...... Oni nikogo nie lubią, sieją tylko nienawiść.... Niestety... ten Naród okazuje zło , a ono szybko wraca do nich i to w podwójnej dawce! ... Z którym krajem sąsiedzkim żyją w miarę przykładnie?... Co robią teraz z Palestyną ! ??? Ja za nią nie przepadam, ale to nie powód żeby bombardować mieszkającą tam ludność w blokach, wieżowcach, w szkołach .....itd....itd....
Amana2021.05.15 23:09
Przecież to jak za komuny - zabierają jednym by dać drugim. Dlaczego nie zająknęli się o likwidacji odliczenia od podatku składek zdrowotnych? A gdzie opodatkowanie zagranicznych spółek transferujących z Polski ogromne pieniądze i które tu unikają opodatkowania. Zamiast podnieść znacząco płacę minimalną to manipulują i zwiększają podatki, ale komu? 10 tysięcy złotych brutto to "bogate" zarobki? Przy tych cenach jakie są? Rozdawnictwo kredytów etc. to znowu pole do nadużyć. Kpina jakaś. A łaski nie robią podwyższając kwotę wolną bo była tak niska, ze w Afryce ponoć Gabon miał większą.
Polski (nie)Ład mieszkaniowy2021.05.15 18:39
160 tys. zł dopłaty do mieszkania - mówi Jarosław Kaczyński, 150 tys. zł – poprawia kilkanaście minut później Mateusz Morawiecki. Na koniec Jarosław Gowin zapowiada jeszcze bon mieszkaniowy. A ten ma wynieść 145 tys. zł i to dla naprawdę niedużej liczby osób. Trudno się było zorientować, co i dla kogo w zasadzie zapowiadają rządzący.
OLO2021.05.15 19:27
Zydki juz nie bedzie w polsce jak bylo za rzadow partii oszustow.W 2015 rpowiedzielismy wam zydki , ze wasze miejsce za plotem polskiej polityki.Dziekujemy panie kaczynski za polska polityke za wzrost poziomu zycia.
Edward Nowak2021.05.15 20:04
- "Rządy PISu będą kiedyś tak przeklinane jak rządy komuny. Sukces narodu buduje się na pracy, talentach, nauce, kulturze, prawdzie, a nie na rozdawnictwie, chytrości, oszustwach, partyjniactwie, nieuctwie, chamstwie, kłamstwie i propagandzie. Oczywiście zawsze znajdą się ich obrońcy tak, jak są obrońcy PRL - ustroju, jaki mieliśmy w Polsce w latach 1945-89" - ocenia Edward Nowak (polski inżynier, działacz opozycji demokratycznej w PRL, członek NSZZ „Solidarność”, aresztowany i internowany, latach 2000–2001 podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki)
o ...2021.05.15 20:18
... oczywiście za sławetnych rządów POpaprańców wszystkie wymienione czynniki budujące sukces narodu były przez rządzących pieczołowicie pielęgnowane ... tylko mam wrażenie graniczące z pewnością, że pracowali na sukces innego narodu, niż Naród Polski ...
o ...2021.05.15 20:22
... ba Naród Polski kroili bezczelnie na podatkach ... na miliardy !!! ... doprowadzając Naród do tak skrajnej nędzy, jaka relatywnie nie była znana za komuny ... czy mam przypomnieć odsetek głodnych dzieci ... nigdy więcej POpaprańców ...
Anonim2021.05.15 21:44
Co ty fanzolisz? Bieda i drożyzna to jest teraz.
GHT2021.05.16 4:53
Gamoniu, komuchy rządzą już od 6 lat a Ty dalej jak zacięta płyta "..bo za PO".
Ot,... ale pseudo- prorok się znalazł?2021.05.15 20:58
Edwardzie, ...wyluzuj! .... Szkoda ci!... Nie możesz ścierpieć, że mimo wszystko im się udaje co poprawić dla Polaków! ... W takim razie ty nie jesteś Polakiem, ...tylko polskojęzycznym! A w czym PO poprawiło nam życie ??? Było wręcz odwrotnie! ...MOTTEM ICH BYŁO ZNANE HASŁO! "PINIĘDZY NI MA I NIE BĘDZIE" !
Henio2021.05.15 18:19
Srali muchy,będzie wiosna ,będzie trawa lepiej rosła..
mlody2021.05.15 19:36
To u was icek sranie much zwiastuje wiosne .To wasza zydowska wiosna jest zasrana.
Anonim2021.05.15 18:06
GADOWSKI, KUCHARCZYK, KARPIEL: dla kogo naprawdę jest Fundusz Odbudowy? || PCh24TV · Polonia Christiana ................. https://www.youtube.com/watch?v=y14jB0w6GN0
Anonim2021.05.15 18:06
MOCNE! Trafna synteza obecnej sytuacji tworzonej przez PiS red. Gadowskiego i prof. Kucharczyka?
A lamentadyna? Co z lamentadyną?2021.05.15 20:04
Ey, vey, gevalt...
Sex Randka2021.05.15 18:02
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Saki Faki2021.05.15 22:17
zaraziłaś mnie HIV i mendami!
man.of.Stagira2021.05.15 17:30
BRAWO Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie, Solidarna Polska! // Brawo Zjednoczeni!
Morawiecki netto2021.05.15 17:27
Dio ti ha benedetto!
Anonim2021.05.15 17:23
Nie ma nic za darmo. Kasa państwa jest pusta ale te obietnice trzeba jakoś spełnić. Wiemy, że wzrosną znacząco podatki dla lepiej zarabiających. Ale to za mało bo na te obietnice będzie trzeba poszukać kilkaset miliardów zł. Kogo obciążą w nastepnej kolejności? A może znowu dodrukują pieniądza, inflacja poszybuje jeszcze bardziej w górę. Brać, Polaki co się da i zwiewać za granicę bo tego długu, który szykuje PiS nie spłaci 5 pokoleń.
JAK TO a dla mafii VAT było darmo?!2021.05.15 17:29
BYŁO!..
Felek2021.05.15 18:25
Nie, dopiero będzie,
MLODY2021.05.15 19:40
Icek, jak tak zle w Polsce to spadaj zydzie do Izraela judaszu zapyzialy.
Anonim2021.05.15 16:05
Po tym do czego doprowadzl PiS a ktorego szefem jest stetryczaly Kaczynski to bedzie nie polski a niemiecki lad!
katolik2021.05.15 17:05
ład masońsko- nazistowski, oni naprawdę zabiją Polaków i dobijac będa niepoddających się
Anonim2021.05.15 15:31
obiecanki pedala, a gdzie kasa na to? W BRUKSELI? zebrak polski!
MAREK2021.05.15 14:10
BRAWO PIS ! TO PRAWDZIWI PATRIOCI I POLACY !
JonB2021.05.15 14:27
Mniej Zazywaj !
Diapers my love2021.05.15 14:02
Maj ynglysz is getyning beter end beter.
JonB2021.05.15 14:28
Yes, oxycort und mein Deutsch ist prima. Primasort würde ich sagen.
White LIVES Matter!2021.05.15 13:53
and the winner is....Jarosław Kaczyński (Polska).
JonB2021.05.15 14:30
Bierz Mniej.
Podniesienie podatków2021.05.15 13:34
też będzie. I "należność" doliczana do ceny "urządzenia podobnego do tabletu". Ale o tym nie dowiesz się z Frondy.
POlityk2021.05.15 13:27
PO co Polakom podniesienie kwoty wolnej od podatku i dopłaty do kredytów mieszkaniowych skoro to już mają w Niemczech ?
Czekam na Margot i jego Detonator2021.05.15 13:27
w moim obwisłym dupsku. To dopiero będzie łykend!
A czy wilczur "hrabieeego" już nakarmiooony?2021.05.15 13:36
"Po pierwsze: w Talmudzie, rabini nakładają na każdego zobowiązanie, że nie wolno zdecydować się na zakup zwierzęcia, dopóki nie zobowiążesz się – przed Bogiem i sobą samym zapewnić mu pożywienia! I to z zastrzeżeniem, iż należy karmić swoje zwierzęta przed sobą samym. Czyli nie ma to tamto – jakby nas głód nie przycisnął – najpierw pies – potem ja!"
Morawiecki Netto2021.05.15 13:26
Dio ti ha benedetto!
JonB2021.05.15 14:32
Non sputtaro nella carosa.
Detonator2021.05.15 13:13
Myślisz dziadziu, że na te bajdurzenie ktoś się nabierze? Wasza propaganda cuchnie jak ruska onuca.
MLODY2021.05.15 17:10
JEDNAK PROPAGANDY TUSKA I JEGO BANDY NIKT NIE PRZEBIJE .POLACY ZA JEGO ZAKLAMANYCH CZASOW WROCILI WSZYSCY NA ZIELONA WYSPE A I NAUCZYCIELE ZARABIALI NAJWIECEJ W EUROPIE NAWET KOMUN ISTYCZNY ZNP NIE PROTESTOWAL. BARDZO DUZO ROBIONO ROZWIAZANO WIELE JEDNOSTEK, KOMISARIATOW, SZKOL, DWORCOW PKP . A NA KONIEC KTOS IM BUCHNAL 250 MILIARDOW ZLOTYCH.
... buchnął?2021.05.15 20:27
... se pozwolili buchnąć ... bo mieliw tym ynteres ...
NajwięcejZarobiąPartyjniRozdzielaczeJałmużny2021.05.15 13:10
A do rozdawania tych kroci wszystkim powoła się nowe, Centralnie Narodowe agencje, fundusze, fundacje i instytuty. Każdy z zarządem, wiankiem firm doradczych i radą nadzorczą na 20-30 członków rodzin aparatczyków partyjnych. Do kontrolowania tych nowych, Centralnie Narodowych agencji, funduszy, fundacji i instytutów będą musiały powstać organy kontrolne, ciała nadzoru, komisje opiniujące, komitety doradcze i eksperckie gremia zaludnione przez półanalfabetów służebnych jak Wyszkowski.
Klapaucjusz2021.05.15 13:10
Bedzie dobrze jak za Gierka. Albo jeszcze lepiej.
JonB2021.05.15 14:33
Bedzie gorzej. Widac po skali przekretu.
olo2021.05.15 19:50
Dla was icek od 8 lat jest coraz gorzej . My Polacy mamy juz dosc waszych klamstw i oszustw.
White LIVES Matter!2021.05.15 12:54
Brawo Jarosław Kaczyński! Wodzu Prowadź!
JonB2021.05.15 14:35
Rownia Pochyla.
olo2021.05.15 17:12
SZKODA MI ICEK TEJ WASZEJ PLATFORMY OSZUSTOW CIAGLE TOCZA SIE WDOL.
Morawiecki netto2021.05.15 12:51
Dio te ha benedetto!
GdybyRozdawałŁupieżByłbyBardziejWiarygodny2021.05.15 12:48
Pierdo-kleksy obłąkanego Dziada Kaczyzbawa z Żoliborskiej Nory. Czego nie ma - to rozda. Ma galopujący łupież, wygniłe pieńki uzębienia, pieluchomajty i kota. Tego akurat nie odda.
gośc2021.05.15 12:42
Brawo Najlepszy Rząd jaki mieliśmy w historii !!!!! Tylko PiS Prezes Kaczyński i Premier Morawiecki dbają o zwykłych ciężko pracujących ludzi BRAWO PANIE PREZESIE, PANIE PREMIERZE !!!!!
Google2021.05.15 12:45
I o to CHODZI, i o to CHODZI! Brawo Jarosław! Brawo Mateusz! Brawo Zbigniew! Brawo Jarosław Drugi!
Teraz Polska!2021.05.15 12:46
jw.
fcuk piss2021.05.15 12:41
niech ten prezes sobie trumne zacznie wybierac a nie nam przyszlosc planowac
icuś, chłopcze,2021.05.15 20:30
... on tobie przyszłości nie planuje, więc co się ciskasz ... pomyśl raczej o lepszym schronie, aby cię hamasy rakietą nie ustrzeliły ..
harry2021.05.15 12:37
no, lewacko - tęczowy motłochu, pora jeszcze szybciej spływać do rynsztoka historii. Niebawem w Polsce nawet kundel nie będzie szczał na ziemię, w której rozkładać się będą wasze truchła...
Mam2021.05.15 12:32
do Ciebie Jarosławie tylko jedno pytanie. Ani raz nie słyszałem, byś osobiście naganiał do eksperymentalnych szczepień masońskich, to fakt, ale dlaczego twoi przyboczni to robili i robią nadal? Nie masz na nich bata, czy jesteś szara eminencja holokaustu szczepionkowego Polaków? Oto jest pytanie.
man.of.Stagira2021.05.15 12:30
GERONIMO! // Brawo Zjednoczona Prawica! Brawo Kaczyński, Morawiecki, Gowin, Ziobro! // Tak Trzymać!
Black penis does NOT matter!2021.05.15 12:48
and the WINNER is......Jarosław Kaczyński!
Morawiecki netto2021.05.15 12:48
Dio te ha benedetto!
Sex randka2021.05.15 12:21
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy si
eee...2021.05.15 12:16
A odszkodowania - choć to "musztarda po obiedzie" - za NOP-y z powodu "szczepionek"? I to nie za NOP-y pojawiające się do 15 min. po strzale tylko te późniejsze... Bo producenci "zbawienia" są zwolnieni zupełnie z odpowiedzialności.
mlody2021.05.15 12:19
ICEK SPADAJ I NIE ZASMIECAJ PRZYGLUPIE TEGO FORUM.
won2021.05.15 12:25
lewacki patałachu, szczep się na zdrowie, które ci odbiorą.
i to mi się podoba :)2021.05.15 12:02
Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podwyższenie II progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys. zł rocznie
JonB2021.05.15 14:39
I z czego - komu zabiora .....
JonB2021.05.15 11:54
Komentarze znikaja jak lod na sloncu........
antoni.s2021.05.15 11:48
A ceną za to ma być bezkarność księży i biskupów gwałcących dzieci polskich matek.
antoni.s2021.05.15 11:50
To do tego poniżej.
Won2021.05.15 12:27
parchu talmudyczny z katolickiego portalu.
O..oo! No, tak!2021.05.15 21:06
Racja!... Prawdę o tym parchu napisałeś.
ala2021.05.15 12:28
ICEK SPADAJ DO KIBUCU MECIE ZYDOWSKI CIAGLE NIEZADOWOLONY Z POBYTU W POLSCE.
ala2021.05.15 12:43
ala-dlaczego sięPOdszywasz POd cudzy nick?
Duraku!2021.05.15 21:11
A gdzie masz patent na ten niby twój nick? Czy tylko 1 osoba ma takie imię , lub nick? A może napiszesz "grizzly", jak to wcześniej robiłeś?!
harry2021.05.15 11:48
Do polsko-języcznego lewacko-tęczowego motłochu plującego gnojem na Polskę na tym forum tylko jedno zdanie: dla was neo-bolszewickie śmieci, rynsztok historii coraz bliżej...
Felek2021.05.15 12:07
neo-bolszewickie śmieci z PiS?
BK2021.05.15 11:47
Taki "Nowy Ład" jak za Gierka. Stek bzdur i bajek dla naiwnych a KONKRETÓW ZERO. Standardowo chcą kupić głos ludzi za ich własne pieniądze. Zresztą miliony mieszkań już dawno obiecali tak jak i samochody elektryczne. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z czegoś te bajki będą musieli sfinansować. Na początku zyska lumpenproletariat a stracą ci najbardziej zaradni i przedsiębiorczy. W dalszej perspektywie ci drudzy zaczną odbijać straty właśnie na tych pierwszych. Do tego dojdzie zadłużenie państwa jak za Gierka (z obywateli nie da rady wycisnąć aż takich pieniędzy jakie są potrzebne na realizację bajek). Obyśmy nie dożyli tylko czasów gdzie będą znowu w obiegu banknoty z wielomilionowy nominałem. Mam nadzieję, że ludzie tych bajeczek nie kupią i przy najbliższych wyborach komuchy z PiS odejdą w niebyt (po wcześniejszych wieloletnich wyrokach).
man.of.Stagira2021.05.15 11:45
GERONIMO! // Brawo Zjednoczona Prawica! Brawo Kaczyński, Morawiecki, Gowin, Ziobro! // Tak Trzymać!
­2021.05.15 11:42
Towarzysz Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Towarzysz Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław!
ala2021.05.15 12:39
Jarosław Kaczyński to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. Nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. W 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
White LIVES Matter!2021.05.15 12:53
Brawo Jarosław Kaczyński! NA Kowno! Prowadź wodzu.
Foster2021.05.15 11:40
Źle to wygląda.
JonB2021.05.15 11:37
Gdzie tu uciekac .......
AAAtomek2021.05.15 11:38
Gdziekolwiek.
JonB2021.05.15 11:57
No nie. To wymaga jednak namyslu. Zeby nie trafic z deszczu pod rynne.
AAAtomek2021.05.15 14:03
Też racja! Polska-Białoruś-KoreaPłn jeden pies...
AAAtomek2021.05.15 11:33
Towarzysz Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław!
jula2021.05.15 11:39
dzban. Nie wielką literą!
ala2021.05.15 12:40
Kaczyński jest bardzo szanowany i lubiany przez Polaków. To uczciwy i sprawiedliwy Polak.
JonB2021.05.15 11:32
Towarzysz Edward Gierek - Polzga Partia Robotnicza - Niech Zyje !!!!!!!
x2021.05.15 11:31
To jest bardzo zły dzień dla Polski. Wraca komuna już w pełni.
JonB2021.05.15 11:36
A kiedy ona z Polski wyszla. Tylko przykucnela na moment ......
JonB2021.05.15 11:31
Kiedy lot na Marsa. Na razie wklad w budowe stacji kosmicznej w postaci schabowego z kapusta.
Patriota2021.05.15 11:29
Pisałem i napiszę raz jeszcze.Ten facet ma tylko jedno na celu.Jest nim ZEMSTA.
mlody2021.05.15 16:55
TEZ TAK ICEK UWAZAM ZE TUSK MA TYLKO NA MYSLI ZEMSTE BO GO POLACY NIENAWIDZA.
JonB2021.05.15 11:29
Czemu mu jeszcze sufit naleb nie spadl ....
"Czy wierzysz w słowa te"2021.05.15 11:21
"Ja nie wierzę w nie / czy one prawdziwe są / nie wierzę im k*rwom jak psom" Kazik
Filip2021.05.15 11:20
Andrzej Duda powiedział publicznie, że Unia Europejska, to jest "wyimaginowana wspólnota z której nic nie wynika". Teraz obóz rządzący chce wykorzystać pieniądze od "wyimaginowanej wspólnoty" do swojej propagandy mającej podniesienie spadających notowań w sondażach. Podniesienie kwoty wolnej od podatków politycy z PiS-u zapowiadali już w 2015 roku i jeszcze tego nie wykonali. Andrzej Duda w 2015 roku obiecywał w kampanii wyborczej pomoc frankowiczom i tej obietnicy również nie wykonał. Mateusz Morawiecki obiecywał sto tysięcy mieszkań i milion samochodów elektrycznych i obietnic nie dotrzymał. W 2020 roku wszyscy kandydaci na Prezydenta Polski postulowali zniesienie podatków dla emerytów, dlatego Jarosław Kaczyński nie jest lepszy od nich wszystkich pod tym względem. Wprowadzenie tzw. "nowego ładu" ma na celu podniesienie spadających notowań PiS-u, a większość obietnic nigdy nie będzie zrealizowana. Mamy gierkowszczyznę w nowym wydaniu. Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego przypomina przemówienia Pierwszych Sekretarzy w czasie zjazdów PZPR-u. Ciemny lud to kupi. Pod rządami PiS-u mamy miliardy zmarnowanych pieniędzy m. in. na elektrownię w Ostrołęce i wybory kopertowe, na przygotowania do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie będzie zbudowany, mamy wielokrotnie łamaną Konstytucję. Mamy przekręty Daniela Obajtka, który jest ponad prawem.
katolik2021.05.15 11:19
Chcą, aby ludzie brali kredyty- załozenie Agenda 2030 jest takie, aby wziac kredyt, podniesc ceny i nie móc splacić kredytów, wtedy przejmą każda własność, niewolnictwo
Laki2021.05.15 11:08
PRL powraca, będzie znowu propaganda sukcesu.
Foster2021.05.15 11:20
Jakbym słyszał towarzysza Wiesława.
JonB2021.05.15 12:01
Bedzie, no nie ona juz od dawna jest !
katolik2021.05.15 11:07
Polacy nie wierzcie w ani jedno słowo zdrajcy Polaków! SSPIS realizuje program Agenda 2030- depopulacja+ zamordyzm
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.15 11:01
Stara zdemoralizowana ciota, lump mentalny, pyerdoli kocopoły!
kat2021.05.15 10:55
Warto być Polakiem, oj warto. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie wielu nie zna swej płci, a inni zagubili swą tożsamość narodową. Bezwolna masa lewactwa wciąga naiwnych i słabych. Polak, brzmi dumnie.
Anonim2021.05.15 10:53
Skoro PiSdzielce zapowiedzieli radykalna poprawę sytuacji mieszkaniowej, to oznacza, że zbliża się czwarta fala pandemii!!! Ratuj się kto może!😁
jle_ffm2021.05.15 10:51
Zdziwaczały mentalnie starzec, bez rodziny i dzieci, nie mający pojęcia o życiu i jego problemach, żyjący w bańce, ochraniany jak jakiś satrapa, ktoś kto nigdy nie był za granicą i nie znający obcych języków oraz wyzwań współczesnego świata. I on chce teraz Polaków uszczęśliwiać?
Foster2021.05.15 10:51
Plecie głupoty. Albo się jest Polakiem albo nie jest. Od rodziców to zależy. W podtekście jakby chciał powiedzieć, że lepiej byc Polakiem jak Francuzem, Niemcem, Anglikiem czy członkiem innej narodowości. To mi pachnie dyskryminacją.
Anonim2021.05.15 10:57
Bardziej idiotycznego komentarza dawno nie czytałem. A ty, to niby kto?
Foster2021.05.15 11:10
Nie zrozumiałeś ?. Mam przyjaciół w całej Europie i jakoś mi niczego nie zazdroszczą, bo mają lepiej.
kefas2021.05.15 10:49
na szczęście jestem Dumnym Ślązakiem i nie muszę się wstydzić !
Jawny2021.05.15 10:42
Jaki przystojny ten pan Jarosław. Wysoki, przystojny, prawdziwy mężczyzna, nie to, co ten pokraczny homokarzeł tusk.
Anonim2021.05.15 11:00
Tak, tak, w przeciwieństwie do sianogłowych, pod kopułą też ma poukładane.