Jarocin: mężczyzna opluł i zwyzywał figurę Matki Boskiej! - zdjęcie
04.02.14, 18:40fot. Wikipedia

Jarocin: mężczyzna opluł i zwyzywał figurę Matki Boskiej!

24

Do zdarzenia doszło 31 stycznia w Jarocinie. 57-letni mężczyzna nie tylko opluł figurę Matki Boskiej Fatimskiej, ale znieważał ją także wulgarnymi słowami. Krótko po rozpoczęciu tego ohydnego aktu profanacji został na szczęście ujęty przez jednego z przechodniów, któremu pomógł ksiądz z miejscowej parafii. Mężczyzna został przekazany jarocińskiej policji.

Funkcjonariusze stwierdzili, że sprawca profanacji figury był całkowicie pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został zabrany do aresztu, gdzie spędził kilkanaście godzin. Gdy wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzuty obrazy uczuć religijnych innych osób i publicznego znieważaenia przedmiotu i miejsca czci religijnej. Wobec tego grozi mu do dwóch lat więzienia.

Ten wulgarny incydent to kolejny już w Polsce w ostatnich miesiącach akt profanacji wymierzonych przeciwko Matce Bożej. Niedawno w Kalwarii Pacławskiej połamano obraz Matki Bożej i wypalono oblicze Maryi na dróżkach Pogrzebu i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Z kolei w czerwcu  uszkodzono figurę Matki Boskiej Fatimskiej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini. Próbowano zerwać figurze z głowy koronę. Zniszczono Maryi jedną całą rękę, a u drugiej uszkodzono dłoń. 

Do podobnych incydentów dochodzi coraz częściej także na Zachodzie Europy. Prośmy Boga o wybaczenie w modlitiwe przebłagalnej. 

Pac/głoswielkopolski

Komentarze (24):

anonim2014.02.4 18:52
prawdziwy gieroj!
anonim2014.02.4 19:26
@habukak Maryja mu odpowiedziala:ze go kocha bez granic i ciagle na niego czeka! Na Ciebie rowniez!!!!:)
anonim2014.02.4 19:47
Jest to efekt festiwalu w Jarocinie, ponieważ tam młodzież jest oświecana ciemnością przez Guru Iluminata Owsiaka czciciela bogów-demonów Hinduizmu. Szatan diabeł najbardziej nienawidzi Matki Słowa Wcielonego Jezusa Chrystusa, która miażdży mu głowę swoją stopą. Poniewa nie może zaszkodzić Niepokalanej dlatego posługuje się ludźmi opętanymi, zniewolonymi, zakładnikami swoimi. Ponieważ ww zamiast zdobywać Ducha św. wolał zdobywać szatana to takiego czynu się dopuścił. Nie należy myśleć że kara jego nie czeka, że ów czyn ujdzie mu bezkarnie. Tego typu grzechy są karane bardzo surowo Duch św, którzy nagradza, ale również każe wiecznym ogniem potępieńców nie daruje zniewagi Swojej Oblubienicy.
anonim2014.02.4 19:59
Wystarczy stwierdzić, że niezależnie od tego czy jesteś Polak czy nie, katolik czy nie to jeśli jesteś człowiekiem kulturalnym i posiadającym minimalną empatię dla przekonań innych to: odnosisz się z należytym szacunkiem do wiary i przekonań innych.
anonim2014.02.4 20:13
@naos A ja bym Ci radził oddać mocz, bo ewidentnie przepełniony pęcherz uciska twoje szare komórki i powoduje gnicie charakteru i osobistej kultury.
anonim2014.02.4 20:49
ha bukak dla Ciebie jest martwa. Dla nas żyje jeśli w to nie wierzysz to też jesteś martwy .. duchowo
anonim2014.02.4 21:15
szatan się wścieka...i nie przebiera w parobkach, nawet pijacy są "dobrzy"
anonim2014.02.4 22:17
jaka jest przyczyna tego ataku? czy to nie przez brak pomników Lenina w widocznych miejscach?Bo jakby był Lenin toby się jego demolowało a tak to trzeba się wysilić aby poszukać sobie wroga.Ale nie szukajcie wrogów w niebie bo tam ich nie ma!
anonim2014.02.4 22:48
Biedak.
anonim2014.02.4 22:53
W tym miejscu uprzejmie zmęczonym już pewnie Forumowiczom przypomnę, że jak powiedział Adam Mickiewicz (tak, ten samo co to pisał "...Litwo, ojczyzno moja...)": "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem". Dobranoc Polsko.
anonim2014.02.4 22:54
@habukak Nie ośmieszaj się... "Maryja umarła jak każdy człowiek umiera.." Jak już się powołujesz na Biblię, to o Eliaszu nie słyszałeś? "Gdy Chrystus powtórnie przyjdzie sadzić żywych i umarłych wzbudzi ją do życia jak kiedyś Łazarza." Nieprawda, Chrystus wskrzesił Łazarza do życia doczesnego, po którym i tak czekała go śmierć. Na końcu czasów Chrystus powoła nas do życia wiecznego i wespół z Nim królowania.
anonim2014.02.4 23:15
Zapewne figurka wzięła sobie ostre słowa tego faceta do kamiennego serca i teraz potrzebuje porad psychoterapeuty, biedna figurka :( A tak poważnie, wandalizm zawsze pozostaje wandalizmem i taka powinna być za to kara, uczuć religijnych (zawsze mnie to cholernie bawi, bo czym one się różnią od uczuć niereligijnych? Albo politycznych, czy ideologicznych? Te uczucia również są dla niektórych bardzo ważne i wywołują wielkie kontrowersje) w to bym nie mieszał, bo i po co.
anonim2014.02.4 23:22
kontestatorkrk: Krzyżak jest pod krzyżem równoramiennym Krzyżakiem, Ich dewiza: "Pomagać i leczyć". Jakże aktualna w dzisiejszych czasach!
anonim2014.02.5 2:42
@habakuk właśnie jesteś w błędzie Inkwizycja Katolicka miała za zadnie nawrócić heretyka ani uśmiercić, nie stosował tortur, nie wymuszała podstępnie zeznać aby kogoś ukarać za winy niezawinione. Gdybyś był tzw pospolitym przestępcą taby zamiast znaleść się w wiezieniu królewskim, wolabyś 1000 razy bardzie być w wiezieni inkwizycji. Bo Inkwizycja to nie sąd Królewski tylko proces dowodowy - tj dochodzenie do prawdy.Takie blędne sądy o Inkwizycji wydawali wrogowie Kościoła protestanci którzy spalili na stosie, zamordowali tysiąc razy wiecej Katolików niż na podstawie orzeczeń tego sądu wykonała władza królewska. Policz milion razy więcej jest ofiar ustrojów Ateistycznych socjalizmów masonerii niż wykonanych wyroków przez władzę królewską na podstawie orzeczeń ww instytucji.
anonim2014.02.5 6:18
Biedak
anonim2014.02.5 6:19
Prawdziwy gieroj! Dali Mu 10,00 pln. na ślumpa i sami zza winkla obserwowali reakcję.Przypomnijcie sobie gierojów za komuny jak pilnowali chodzących do kościoła!!!! Historia zamknęła koło.
anonim2014.02.5 7:09
@habukak i in. nawiedzeni przez diabełka. Jak byście się czuli gdyby przyszedł taki ktoś i napluł waszej matce w twarz? Zrobiłby to bezpośrednio, lub np. na cmentarzu oplułby jej grób coś obraźliwego wykrzykując? Wskazane trochę delikatności...
anonim2014.02.5 8:37
@Habukak czy nie zastanawia cię kto takie bujdy szerzy, i w jakim celu, czy żydzi podobnie nie czychali, oczerniali ect, Jezusa Chrystusa i jak na tym wyszli. Znasz przysłowie " wyjdą Jak Zabłocki na mydle!" To samo czeka prześmiewców oczerniających Matkę - Kościół który rodzi do życia wiecznego!
anonim2014.02.5 8:46
Ludzie, czemu wy się wdajecie w dyskusję z tym prymitywnym troglodytą @Habukakiem? Przecież ten osobnik wchodzi tu tylko po to, żeby kpić z Boga, Kościoła i wiernych jego nauczaniu. To kompletnie zdegenerowany frustrat, któremu w życiu coś nie wyszło i musi się wyrażać poprzez notoryczne hejtowanie na tej stronie. Może redakcja frondy w końcu się ogarnie i posprząta na forum, bo zwyczajnie śmierdzi.
anonim2014.02.5 9:21
Dokładnie @Domejko, dokładnie.
anonim2014.02.5 10:12
diabeł się mści
anonim2014.02.5 11:47
@CARTBLANC- Dla ciebie jest to tylko figurka z gipsu. Dla innych jest to przedmiot kultu.
anonim2014.02.5 12:33
CARTBLANK, zdjęcie twojej Matki, to też tylko zdjęcie.... ale tak naprawdę, to ktoś by pluł na Nią
anonim2014.02.6 8:27
Odezwał się ateistyczno-komunistyczny kretyn @humbuk. Jesteś tak zfrustrowanym baranem, że rzygać się chce jak coś nabazgrzesz jełopie. Normalny człowiek, który nie ma w sobie wiary, siedzi w domu i zajmuje się pożytecznymi rzeczami, a nie włazi na forum katolickie i pierdzieli głupoty jak jakiś potłuczny frustrat. Idealny obraz frustrata to @humbuk właśnie, który nie może dać sobie rady z tym, że cała rzesza ludzi ma wiarę, a on nie. Dlatego włazi tu i bruździ. Typowe miotanie się z bezsilności. Spadaj ateistyczny głąbie na onet.