Dzięki nagłaśnianym przez lewicę listom otwartym można poznać nazwiska osób popierających różne szkodliwe lewicowe hucpy. Szkoda, że nie istnieje jeden, na bieżąco aktualizowany raport o wszystkich takich listach i ich sygnatariuszach, z indeksem osobowym i rzeczowym, który pozwalałby sprawdzić poparcie danej osoby.

 

Najnowszy list, będący listą hańby, powstał by zaatakować arcybiskupa Jędraszewskiego za jego słuszne słowa o zagrożeniu ze strony homorewolucji. Petycja ta przedstawiana jest jako stanowisko Uniwersytetu Adama Mickiewicza. W rzeczywistości wśród sygnatariuszy jest kilku wykładowców, absolwentów i studentów tej uczelni, ale zamieszczoną w internecie petycję może podpisać każdy internauta, niezależnie od swego wykształcenia i tego, czy kiedykolwiek był w Poznaniu.

 

Sygnatariuszy listu zbulwersowało to, że arcybiskup Jędraszewski stwierdził w homilii, że „Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa”.

 

Zdaniem inicjatorów lewicowej hucpy „wypowiedział je arcybiskup Marek Jędraszewski, który związany jest również z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Krakowski metropolita wiele lat wykładał w poznańskiej uczelni, zyskał tytuł profesora zwyczajnego, dziś jest profesorem emerytowanym a jego nazwisko widnieje na stronach Wydziału Teologicznego UAM. Homilię arcybiskupa Jędraszewskiego jednoznacznie odczytać można jako nawoływanie do nienawiści wobec osób nieheteronormatywnych, wobec gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych. W obliczu coraz częstszych ataków werbalnych i fizycznych apelujemy do Koleżanek i Kolegów z poznańskiej akademickiej wspólnoty o troskę i ochronę swoich nieheteronormatywnych koleżanek, kolegów, pracowników i pracownic, studentek i studentów szacownej poznańskiej uczelni ze stuletnią tradycją”.

 

Bez wątpienia list stanie się inspiracją do działań przemocowych wobec katolików. Sygnatariusze listu, wywołującego nienawiść wobec osób wierzących, zwrócili się „do władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z apelem o wsparcie i ochronę swoich nieheteronormatywnych koleżanek, kolegów, pracowników i pracownic, studentek i studentów przed dyskryminacją, stygmatyzacją, mową nienawiści, jawnym wzywaniem i dopuszczeniem do fizycznej przemocy. Wszystko to nie mieści się w etosie akademickiej wspólnoty opartej na solidarności i poszanowaniu, na wparciu, siostrzeństwie, braterstwie oraz wspólnej pracy dydaktycznej i naukowej. Słowa arcybiskupa Jędraszewskiego stoją w sprzeczności z wartościami, które przyświecają akademickiej wspólnocie”.

 

Nawołujący do dyskryminacji list otwarty głosi, że „milczenie wobec zacytowanych słów profesora naszego uniwersytetu odczytać można jedynie jako wyraz przyzwolenia na nękanie i przemoc wobec nas, naszych i Waszych Koleżanek i Kolegów. Wobec powyższych słów nikt z Nas, którym przyświecają wymienione wyżej ideały i wartości, bez względu na to jakie wspólnoty reprezentujemy, nie powinen milczeć”.

 

List podpisali:

 

dr hab, prof. UAP Krzysztof J. Baranowski

dr Magdalena Bednarek

mgr Joanna B. Bednarek

dr Halszka Bąk

mgr Dorota Bonk-Hammermeister - absolwentka filozofii UAM, radna Miasta Poznania

dr Małgorzata Cackowska, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego

dr Iwona Chmura-Rutkowska

dr Izabela Cytlak

Małgorzata Danicka

dr hab. Maciej Duda

dr hab. Agnieszka Gajewska

dr hab. prof. UAM Grażyna Gajewska

dr hab. prof. UAM Edyta Głowacka Sobiech

dr hab. Brygida Helbig-Mischewski

dr Krzysztof Hoffmann

Anna Kamińska, absolwentka Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

mgr Krystian Karcz, etyk, filozof, nauczyciel, absolwent UAM

dr Ula Kijak, reżyserka, aktywistka

dr Eliza Kania

dr hab. Tomasz Kitliński

dr Emilia Kledzik

dr hab. Urszula Kluczyńska

mgr Romuald Kłosowski, absolwent polonistyki UAM

prof. zw. dr hab. Jerzy Koch, MAkadSA, MAE, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Universiteit van die Vrystaat w Bloemfontein

dr hab. Violetta Kopińska

mgr Stanislava Kostić, wykładowczyni UAM

dr hab., prof UAP Izabela Kowalczyk

mgr Marta Kowalczyk

dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz

prof. zw. dr hab. Waldemar Kuligowski

mgr Joanna Kowalska-Andrzejewska - absolwentka psychologii UAM

Maciej Krajewski vel Łazęga Poznański

dr hab. Paweł Leszkowicz, prof. UAM

dr Lucyna Marzec

dr Marta Mazurek - członkini Rady Naukowej Interdyscyplinarnego Centrum Badan Płci kulturowej i Tożsamości, UAM, radna Miasta Poznania, przewodnicząca Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności przy Prezydencie Miasta Poznania, główna specjalistka ds polityki równości i różnorodności w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego

mgr Anna Mieszała

mgr Karolina Niedźwiecka, filolożka duńska

mgr Iwona Ostrowska

mgr Agata Oleynova, kulturoznawczyni/ aktywistka

dr hab. prof. UAM Krzysztof Podemski

dr Beata Anna Polak

prof. zw. dr hab. Tomasz Polak

prof. zw. dr hab. Kazimierz Przyszczypkowski

mgr Agata Rosochacka

prof. dr hab. UMK Toruń Krzysztof Rubacha

mgr Marta Rynowiecka Fiałkowska

mgr Aleksandra Sołtysiak-Łuczak - absolwentka Historii na UAM

Magda Szewciów - trenerka antydyskryminacyjna i antyprzemocowa

dr Marianna Szczygielska, Instytut Maxa Plancka w Berlinie, Absolwentka filozofii UAM

Maja Staśko

Jovanka Tomaszewska

prof. dr hab. Piotr Urbański

dr hab. Błażej Warkocki

prof. zw. dr. hab. Adam Ziółkowski

mgr Agnieszka Ziółkowska

mgr Maria Bąk-Ziółkowska, architekt wnętrz

 

Komentując ten nakręcający antykatolicką spiralę nienawiści list trzeba przypomnieć, że bezpodstawnymi stwierdzeniami o rzekomych cierpieniach osób problemy ze swoją seksualnością, praktykujących i propagujących szkodliwe dla zdrowia zachowania seksualne (związane z większym ryzykiem zakażenia chorobami), prowadzą do odebrania praw i wolności, prześladowania osób heteronormalnych, które korzystają z prawa do mówienia prawdy o zagrożeniach epidemiologicznych i sprzeciwiają się demoralizacji dzieci.

 

Wytwarzanie przez lewicę atmosfery nienawiści do katolików, do osób heteronormalnych, skutkuje działaniami przemocowymi wobec osób heteronormalnych, wytworzeniem faszystowskiej z ducha aury akceptacji dla dyskryminacji, marginalizacji, pozbawiania praw i wolności, osób oskarżanych o homofobię (naturalną i zdrową odrazę wobec szkodliwych dla zdrowia zachowań), redukowania ich statusu do pozycji czarnoskórej ludności RPA w czasach apartheidu.

 

Jan Bodakowski