Giertych chce pozwać dziennikarza. Chodzi o rodzinną historię Biedronia - zdjęcie
19.04.19, 15:17zdj. screen Youtube/Ecoredonum Ecoredonum

Giertych chce pozwać dziennikarza. Chodzi o rodzinną historię Biedronia

6

"Nie wiem, czy Wielki Mecenas Platformy maczał palce w najnowszym ataku na Biedronia — wyciągnięciem mu rodzinnej sprawy karnej sprzed lat. Wiem, że wierzy w to Biedroń. I pamiętam że, Wielki Mecenas uczestniczył w przeszłości w podobnych akcjach".-napisał Andrzej Stankiewicz w artykule na portalu Onet.pl. 

Przypomnijmy, że chodzi o informację o tym, że lider Wiosny i  były prezydent Słupska przed laty uderzył matkę, a sprawa trafiła do sądu. Po doniesieniach medialnych na ten temat Robert Biedroń wraz z matką, Heleną, wydali oświadczenie, w którym zaprzeczają tym informacjom oraz zapowiadają wystąpienie na drogę sądową przeciwko "Warszawskiej Gazecie". 

Biedroniowie wystąpili wspólnie również w TVN24, gdzie w długim wywiadzie w parku relacjonowali bolesną historię rodzinną i życie z mężem i ojcem alkoholikiem. 

Wielu komentatorów, także tych, którym politycznie z Robertem Biedroniem zupełnie nie po drodze, dopatrywało się w tym działań prowokacji politycznej. Część osób dostrzega tu działanie Platformy Obywatelskiej lub związanych z nią osób. Andrzej Stankiewicz z Onetu, pisząc o "Wielkim Mecenasie Platformy", najprawdopodobniej miał na myśli Romana Giertycha. Prawnik zareagował i zażądał od dziennikarza przeprosin. W przeciwnym razie mecenas Giertych wystąpi przeciwko Stankiewiczowi na drogę sądową. 

 "Nie lubię pozywać osobiście dziennikarzy, ale dzisiejsza obrzydliwa insynuacja Stankiewicza mnie do tego zmusza. Nie miałem nic wspólnego z tekstem Mittera, czy SE na temat Biedronia. Insynuowanie tego było linią obrony RB i niczym innym. Pan Redaktor ma 24 h na przeprosiny"- napisał adwokat na Twitterze, odnosząc się do tekstu, w którym dziennikarz Onetu pisze m.in.:

"Nie wiem, czy Wielki Mecenas Platformy maczał palce w najnowszym ataku na Biedronia — wyciągnięciem mu rodzinnej sprawy karnej sprzed lat. Wiem, że wierzy w to Biedroń. I pamiętam że, Wielki Mecenas uczestniczył w przeszłości w podobnych akcjach. Wszystko wskazuje na to, że tym razem Biedroń przeciwników z okolic PO ubiegł — to on ma stać za materiałami prewencyjnie opisującymi tę sprawę w sposób dla niego jak najmniej szkodliwy".

 

yenn/Onet, Twitter, Fronda.pl

Komentarze (6):

Contral2019.04.20 12:34
Pogryźli się na lewicy z liberałami. Ot co.
Witek2019.04.20 9:57
Pozwać na pyskówkę .
taki se cebularz moher 2019.04.19 17:18
Nie dajcie się nabrać na ta zbiórkę ! To dla nieletniej “męskiej” prostytutki ! A zarejestrowałeś, a podatki, pederasto złodzieju?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.19 16:51
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Jan2019.04.20 7:43
...pewnie Mikołaj bił matkę, jak Biedroń? Niech weźmie się do pracy, jest starym, zdrowym koniem.
taki sobie moher2019.04.19 16:35
Polityk Konfederacji Jacek Wilk w mocnych słowach odniósł się do apelu Antoniego Macierewicza, który zarzucał działaczom nowego ugrupowania, że "osłabiając PiS osłabiają Polskę". Poseł stwierdził, że ataki ze strony obozu władzy oznaczają, że Konfederacja "musi mieć już realnie w okolicach 10 proc poparcia. Słychać wycie - ZNAKOMICIE !! A prościej: skoro Antoś mówi źle o Konfederacji to znaczy, że musimy mieć już realnie w okolicach 10 proc." - napisał poseł na Twitterze. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24684625,przedwyborcza-wojenka-na-prawicy-wilk-do-macierewicza-slychac.html