Dworczyk: Nie rozważamy obowiązkowych szczepień. Polacy chętnie się szczepią - zdjęcie
04.05.21, 08:08Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Dworczyk: Nie rozważamy obowiązkowych szczepień. Polacy chętnie się szczepią

24

- Nie słyszałem dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe; w maju ruszamy z kampanią pro frekwencyjną i jesteśmy przekonani, że wpłynie ona pozytywnie na decyzję o szczepieniach - powiedział na antenie Radia Zet Michał Dworczyk.

Dworczyk poinformował także, że obecnie rząd nie planuje uruchamiać całodobowych punktów szczepień. Poinformował przy tym, że nie jest rozważane wprowadzenie obowiązkowych szczepień na covid-19.

- Polacy chętnie się szczepią, czego dowód mieliśmy w ostatnią majówkę. Rośnie też, przynajmniej deklaratywna, bo wynikająca z badań prowadzonych regularnie, liczba osób zainteresowanych szczepieniem; i na razie nie słyszałem takich dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe - powiedział.

Poinfomował także, że rząd nie rozważa obecnie wprowadzenia katalogu dodatkowych zachęt do szczepienia.

- W maju ruszamy z kampanią pro frekwencyjną i jesteśmy przekonani, że ona wpłynie pozytywnie na gotowość i decyzję o szczepieniach - stwierdził.

Dworczyk zapowiedział także, że na początku maja zostaną zaszczepione wszystkie chętnie osoby powyżej 60 roku życia. Poinformował, że dzisiaj odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poświęcona tzw. indyjskiej odmianie koronawirusa.

jkg/pap

Komentarze (24):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 18:33
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Skrzypek na dachu2021.05.4 19:08
Gill i Belinda Mates chcieli zablokowac slonce bo uwierzyli w bzdury klimatyczne ale teraz jak sie nie udalo to robia sobie rozwod za 90mld dolarow .
Skrzypek na dachu2021.05.4 18:53
PiS klamie . Maseczki to glupota a szczepionka gorsza niz zaraza .
Ciekawy2021.05.4 14:36
Łaskawy Pan nieprawdaż?
Skrzypek na dachu2021.05.4 19:10
Chyba PiS klamie bo deBill Wroty nakazuje obowiazkowe szczepienia cztery razy do roku .
Agnieszka2021.05.4 13:43
A ja mam nadzieję, że ktoś wkrótce rozważy i doprowadzi cię Dworczyk (razem z twoją mafią) do skazania na dożywocie w więzieniu za to, że łgarstwami, manipulacjami, szantażami doprowadziłeś ludzi do poddania się eksperymentom medycznym przy pełnej nieświadomości, że to eksperyment - bo w papierach łżecie, że nie - eksperyment, za który mogą zdrowiem i życiem zapłacić od razu (i płacą) albo za parę miesięcy a nawet lat czy w następnych pokoleniach. Obyś za to Dworczyk, bezwzględny karierowiczu i łachudro zapłacił!!! Jesteś mordercą, bo masz obowiązek wiedzieć jak bardzo te szczepionki są nieprzebadane, nieznane w skutkach i wiedząc o tym łżesz, że nie są bezpieczne i skuteczne, by mieć sukces w wyszczepianiu. Niezależnie czy i ile ofiar śmiertelnych przyniosą i jakie skutki uboczne, to ty już jesteś winny morderstw na masową skalę, bo się na nie zgodziłeś. I NIC CIĘ NIE USPRAWIEDLIWIA, NIC NIE USPRAWIEDLIWIA TWOICH ŁGARSTW, MANIPULACJI, ODDANIE LUDZI POD SZANTAŻE RODZIN, PRACODAWCÓW i WŁASNEGO STRACHU - żadne orzeczenia EMA ani lobbyści, propagandyści firm farmaceutycznych, którymi jako niby nlekarzami się zasłoniliście (prześladując tych prawdziwych, leczących) cię nie usprawiedliwią, bo trybunał co się dla ludobójcom należy, to najdalej po śmierci cię spotka LUDOBÓJCO!!!! Boga swoją bolszewicką, goebelsowską propagandą NIE OTUMANISZ, bo cię rozliczy z decyzji, które podjąłeś w sercu - mając świadomość, co robisz !!!!!!
Konfederata2021.05.4 14:29
Zgadzam się z panią, ale kto niby miałby go i resztę bydlaków rozliczyć? Banda Czworga władzy bez wojny domowej nie odda. I będą wzajemnie chronić swoich przestępców. Konfederacja - tak! Ale w wyborach szans na wygrana niestety nie widzę.
Ciekawy2021.05.4 14:47
Konfederato. Przecież wiesz, że nikt nie może stać na czele Rządów bez zgody deep state. Oczywisty przykład wymiany Pani Beaty Szydło na bankstera Morawieckiego. A oni przecież mają pieniądze. A kto ma pieniądze ten ma władzę na tym świecie, bo polityka to prostytutka idzie z tym co płaci. Konfederaci też muszą z czegoś żyć nieprawdaż?
marek2021.05.4 13:04
W USA od 14 grudnia 2020 d0 1 kwietnia 2021 zmarło na szczepionki przeciw Covid 19 prawie 2500 osób. Mowią, że co to na 100 mln. zaszczepionych...No, ale jak spojrzymy na statystyki to przez poprzednie 6 lat (tak długo istnieje system VERS) na wszytkie szczepionki razem (chodzi więc o dobre kilkaset milionów może bliżej 1 mld. dawek) zmarło ok 650 osób. No cóż, a przed nami jeszcze 2 - 3 lat do szczytu powikłań, bo w takim czasie pojawiają się komplikacje poszczepienne najczęściej. I to wszytko zaciągając ciężką winę moralną korzystanie z preparatów produkowanych z pomocą mordu na nienarodzonych dzieciach. Tragedia, nie uwierzyłbym, że Kaczyński, Macierewicz, Jurek, Szydło (bo Morawiecki, Duda & Co to tak) podpiszą się pod czymś takim. I żeby to wprowadzić być może zabili poprzez idiotyczne reguły (maski na świrzym powietrzu, ograniczenia w ratująych życie procedurach, ograniczenia bezpośredniego kontaktu z lekarzem) 100 tys własnych rodaków... A Kościół św. Jana Pawła II przyklaskuje lub milczy
Krakus2021.05.4 12:54
Szczepiona na Covid? Stachu sie zaczepił i już go nie ma... Co prawda spadł z drabiny po pijaku, ale po co ryzykować...
Floryda2021.05.4 11:58
Ustawa , ZAKAZ paszportów szczepionkowych. Życie wraca do normy. Zniesione zakazy. Następny Stan. Na POLAKÓW ,chyba ,jest zlecenie. Zrobić miejsce innej nacji ?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.4 11:32
Konfederacja klamie,.ludzi,.zdradza i morduje.
i.2021.05.4 11:14
nie wierze wiadomosciom niezaprzeczonym przez czynniki tzw oficjalne
Grizzly2021.05.4 11:05
W co gra PiS, szczepionki znikają? Do punktów szczepień trafia więcej dawek, niż jest wykonywanych szczepień. "Według rządowej strony 'Raport szczepień' do wczoraj wykonano w całym kraju niecałe 12 mln szczepień. Ale punkty szczepień otrzymały prawie o 700 tys. szczepionek więcej. Teraz co spisze się protokół zniszczenia? To będzie najlepsze uczczenie rocznicy premiery „Misia”.
teleporada2021.05.4 10:54
We Wloszech zmarlo mniej wiecej tyle samo ludzi w Polsce. teraz to juz nie procentowo ale sumarycznie. Do kwietnia mieli 110 tysiecy. Tylko jakie Wlochy sa duze i przede wszystkim jakie stare. To takie dodatkowe osiagniecie po wyraznym przescignieciu wszystkich krajow bez lockdownu - Brazylii,Szwecji, USA .
Pan Wójt2021.05.4 10:36
W du'pę Wójta pocalujta.
A czy wilczur już nakarmiony "hrabio" ?2021.05.4 10:09
Stary, sprawdzony, bolszewicki scenariusz - Partia rzuca do kilku punktów luksusowe dobra. Lud stoi w gigantycznych kolejkach na zimnie i deszczu. Partyjni kacykowie rozparci w cieplutkich, wygodnych fotelach, przy szampanie, kawiorze i tym podobnych przekąskach (ewentualnie w jacuzzi podziwiając swój duży paluch prawej stopy) śledzą na ekranach zajmujących pół ściany upodlenie narodu kwicząc ze śmiechu. A 30% "sutenera" (jak mawia "prezydent") nieustająco chce na nich głosować i bardzo im ufa. Dla tego kraju nie ma już ratunku.
O tym nie dowiesz się z Frondy2021.05.4 10:06
Osobom zarejestrowanym w normalnych punktach na szczepionkę J&J na tydzień od 4.05.2021 przyszły smsy o przesunięciu terminów na czerwiec- z czego wynika, że ich szczepionki skierowano do propagandowych namiotów. Nic nie przyspieszono tylko ci zarejestrowani czują się oszukani, a ludzi poniżono karząc stać na deszczu wiele godzin gdzie dochodziło do kłótni i przepychanek. Chyba naprawdę ktoś ma sentyment do czasów PRL.
Oczko mu się odlepiło2021.05.4 10:04
Osoby, które były szczepione w weekend preparatem Johnson & Johnson, a miały już umówione szczepienie w innym miejscu i czasie, muszą teraz same anulować te terminy. Inaczej rezerwacje się zmarnują. Bo w systemie zaszczepieni w majówkę figurują jako... niezaszczepieni
edi2021.05.4 9:59
To nie sa szczepionki, tylko preparaty genetyczne nie chroniace przed zachorowalnoscia, a jedynie lagodzace skutki choroby, a nawet powodujace zachorowalnosc, jak w przypadku Krawczyka, ktory po zaszczepieniu zachorowal i zmarl, czy w innych DPS..Preparaty doswiadczalne przeprowadzane na ludziach, kiedys na zwierzetach, ale obecnie te sa "mniejszymi bracmi' wg.morawieckiego.Preparaty, za ktore firmy farmaceutyczne nie ponosza odpowiedzialnosci, a ludzie biora za siebie pelna odpowiedzialnosc.Bez badan, nie widomo jak wplywaja na zachorowalnosc raka, jak wplywaja na kobiety w ciazy-bez badan na ulotkach..Konstytucja nie moze zmusic zadnej osoby do eksperymatow.rzad pisowski naklada na spoleczenstwo dyktature oraz wprowadza rasizm dzielac ludzi na zaszczepionych i nie za zasczepionych poprzez jakies chore wymysly certyfikaty.Osoby "zaszczepione" rowniez przenosza zaraze, wirusy, pomimo zaszczepienia!! Rzad dudy, mm, jk, gowina dzialaj bezprawnie, lamiac konstytucje.
Anonim2021.05.4 9:57
Jesli do teraz przechorowała połowa ludzi to czeka nas 1 duża fala albo kolejne 3 lockdowny, tylko dlatego że zrobi to Merkel, która ozdrowieńców ma mniej. Niemcy rządzą co bedzie w Polsce. Póki Niemcy nie mają obowiazku szczepien, ich sługusy w Polsce też nie zrobią.
Grzesiu2021.05.4 8:59
byście tylko gnojki spróbowali z tym obowiązkiem !!!
Szlomo Rozencwajgier2021.05.4 9:19
I co nam pan zrobisz? No co? Do przychodni pan nie wejdziesz bez szczepienia. Do sklepu pan nie wejdziesz. Do kina pan nie wejdziesz. Nawet do parku tez nie. Jak będzie taka konieczność to to zrobimy i pan nawet do kościoła bez szczepienia nie wejdziesz. I co pan nam zrobisz? Radzę się uspokoić, rząd ma swoje uprawnienia demokratyczne i jeśli z nich skorzysta to pana zmusimy. I tyle. Radzę się uspokoić i wykonywać polecenia władzy. Do szczepienia pan idź a wszystko będzie dobrze i epidemia się skończy.
Szlomo Rozencwajgier2021.05.4 8:52
Brawo! TWysiłek całego kolektywu PiS nie pozostanie bez nagrody! Na taki rząd my czekali tyle lat, wszyscy poprzedni wiele obiecywali a nic korzyści my nie mieli z tego! Na słowu katolika jednak można polegać! To jest dobra robota i to są ludzie dobrej roboty! My wszystkie są bardzo zadowolone z was. Panie minister weź pan pozdrowienia daj panu Kalkstainu, on patron całego przedsięwzięcia i panu Morawitzki i panu Gubernatoru Dudu i wszystkim ministrom i pomocnikom! Brawo!