Dr Grzegorz Piątkowski: Żydzi chcą wymusić dodatkowe odszkodowania - zdjęcie
18.02.19, 20:30fot. flickr.com

Dr Grzegorz Piątkowski: Żydzi chcą wymusić dodatkowe odszkodowania

46

"Tego typu wypowiedzi mają służyć wymuszeniu dodatkowego odszkodowania ze strony Polski dla organizacji żydowskich lub państwa Izrael" - mówi politolog dr Grzegorz Piątkowski, komentując skandaliczne słowa szefa izraelskiego MSZ Israela Katza. Polityk stwierdził iż "było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami" oraz, że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

Pomimo, iż wypowiedz natychmiast odbiła się szerokim echem i wywołała prawdziwą polityczną burzę, to jednak przedstawiciel rządu nie zdecydował się przeprosić. Wręcz przeciwnie, w kolejnych wywiadach potwierdził, iż zna fakty historyczne w których to wielu Polaków współpracowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów w czasie Holokaustu.

Politolog w rozmowie z Radiem Maryja stwierdził, że do tej pory takie opinie padały wyłącznie ze strony radykalnych organizacji żydowskich, znanych wyłącznie z ataków w stosunku do Polski. Zwraca też uwagę, że zmiana retoryki ze strony Izraela prawdopodobnie ma związek z kwestią finansową już wcześniej podnoszoną na wewnętrznych debatach.

"To znaczy odpowiedzialności za to mienie, które nie zostało odziedziczone, tzn. gdzie spadkobierców nie ma. Państwo Izrael dołącza się tym samym prób roszczeń organizacji żydowskich właśnie o to mienie, a z punktu widzenia prawnego sytuacja jest całkowicie jasna: tamte osoby, które wyjechały np. do Stanów Zjednoczonych – tak, jak mówi premier Morawiecki – zostały już objęte umowami przenoszącymi odpowiedzialność odszkodowawczą właśnie na USA, a jeśli obywatele polscy pochodzenia żydowskiego zginęli w Holokauście, to też z mocy prawa państwo polskie dziedziczy po nich. Sytuacja prawna jest tutaj stuprocentowo jasna" - stwierdził dr Piątkowski.

W związku z wypowiedzią szefa Izraelskiego MSZ, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o odwołaniu wizyty polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu. Kilkadziesiąt minut później czeski premier Andrej Babisz poinformował, z kolei, że szczyt V4 w Izraelu nie odbędzie się.

mor/radiomaryja.pl/fronda.pl

Komentarze (46):

UWAGA ANTYPOLAK NA FORUM O PSEUDONIMIE "STACH"2019.02.19 8:09
Uwaga na forum od kilku dni pojawia się i grasuje antypolak i lewacki trol o pseudonimie "Stach", który rozsiewa propagandę jakoby w gettach mordowała policja granatowa oraz polskach straż pożarna, która nie miała wstępu do żadnego getta. Ten antypolski trol i jurgieltnik udaje, że nie było żydowskiej policji która wysyłala do NIEMIECKICH obozów zagłady swoje siostry i braci, a potem jak przyszła kolej na nich to zrobili wielkie mi powstanie w getcie warszawskim. Udaje również, że nie było w getcie łodzkim niejakiego Chaima Rumkowskiego, przewodniczącego Judenratu, który żył jak król podczas gdy inni w tym getcie masowo umierali z głodu i który w czasie tzw. Wielkiej Szepyry wysłał na śmierć tysiące dzieci żydowskich mieszkańców tego getta, a który finalnie sam również został wywieziony do obozu zagłady (Auschwitz). Po przybyciu do obozu został rozpoznany na rampie i za kolaborację żywcem przez rodaków z Sonderkomando wrzucony do dołu spaleniskowego.
stan...2019.02.19 7:52
Ostrzegam o tym nasze rządy od ok 2008 roku.- od momentu wydania książki Grossa "Sąsiedzi". Przepraszam -od wstrzymania ekshumacji w Jedwabnym, tóra mogłaby pokazać prawdę o tych wydarzeniach. W tym czasie ŚP prof. Cyprian Iwo Pogonowski już naświetlał rozpoczęty proces roszczeń żydowskich w ramach tzw przemysłu holokaustu. Szkoda że wtedy nasze media izolowały jego informacje. Od wielu lat mówią o tym prof Nowak, Stanisław Michałkiewicz i wielu innych patriotów wyautowanych z mediów mainstreamu. CZAS NAJWYŻSZY PRZERWAĆ TE NIKCZEMNĄ GRĘ O WYŁUDZENIE SZMALU OD POLSKI !
AH2019.02.19 0:19
Rasizm to fikcja, albowiem nie ma ras. Tak jak nie ma płci. A nie ma, bo wszystko jest zdeterminowane społecznie. Wszak człowieczeństwo jest całokształtem stosunków społecznych - to mówię ja, Karol Marks i moje prawnuki z brukselskiego mejnstrimu.
Gosc2019.02.19 0:12
Moglismy tego zydowskego g nie ratowac w czasie wojny
Olej2019.02.18 23:46
To jest partytura do jednej symfonii zatytułowanej 447 Muzyka jest rozpisana na różne instrumenty oddziaływania. Od alt Katza po anty alt oburzenia. Wszystko razem dźwięczy jedną wielką muzyką 300 miliardów szeleszczących zielonych papierów z Waszyngtonem. Kiedy odbędzie się premiera ? Tego nie wiemy, dyrygenci się zmieniają, na razie grają wstęp, który przechodzi w uwerturę ,,Stalinietto Grosso’’ Nadeszła na pora na naszą odpowiedź i głos krzywdy od żydo-komisarzy NKWD , UB-owców Bermana i całej hałastry morderców podpisujących wyroki śmierci na Polakach. Opowieść o Łączkach, wapiennych dołach śmierci, denuncjacjach Polaków na Kresach przez żydowskich sąsiadów, rabunku ich mienia. Znam relacje, byłem świadkiem gdy starzy już ludzie zdawali relacje, i jedną z nich 85 letniego człowieka, który jako mały chłopiec widział z ukrycia jak zabijali jego ojca i matkę oficer NKWD Żyd i jego podwładni. Tego jest znacznie więcej. O tym się nie mówiło przez 50 lat, komuniści sowieccy zabronili. Prawda jest taka, że Polskę i Polaków tłukł kto chciał. Ze wszystkich stron. Bezkarnie mordowano naszych przodków, przy tym nie pozwolono ich nawet opłakiwać, czcić ich pamięci. Zdeptano Polskę sowieckim buciorem, zatkano usta wojłokiem i zakopano prawdę da ponad 70 lat. Myśmy nawet swojej historii nie mogli pisać, ją pisali za nas nasi oprawcy. Ps. Nie opatrujcie nieadekwatnymi do tematu artykułów zdjęciami religijnych Żydów. Oni na to nie zasługują.
Stachu2019.02.18 22:16
To co cebulaczki? Już nie chcecie "Fort Trump" ? „pewien stary Polak, siwiuteńki kolekcjoner antyków, opowiedział o tamtych strasznych dniach: »Stoję nad grobem, a straciłem całą wiarę. Pójdę na tamten świat jak pusta skorupa,zupełnie bez wiary. Najpierw było mi wstyd, że jestem człowiekiem, bo widziałem, do czego zdolni są niemieccy ‘ludzie’; potem było mi wstyd, że jestem Polakiem, bo widziałem, jak Polacy potrafili się zachowywać w obliczu tego strasznego cierpienia, jakie spadło na ich żydowskich sąsiadów. A wreszcie zrobiło mi się wstyd, że jestem chrześcijaninem, bo zobaczyłem oblicze świata po dwóch tysiącach lat panowania w Europie chrześcijaństwa«”.
anonim2019.02.18 22:47
Czy ten kolekcjoner kolekcjoner nie był przypadkiem w czasie wojny kolekcjonerem antyków zgromadzonych w rodzinach żydowskich ???
Stachu2019.02.18 22:52
Gdyby stary antykwariusz z Lublina mieszkał, dla przykładu, w Górze Kalwarii, wstydziłby się tak samo: „A jak tylko udręczoną gminę pognano pieszo do Warszawy, kiedy na ulicach leżały jeszcze żydowskie trupy, miejscowi Polacy przystąpili do dzieła: rzucili się na rabunek, bo całe żydowskie mienie zostało w domach. Szał przybrał takie rozmiary, że w ciągu kilku godzin pozrywano nawet dachy i rozebrano ściany żydowskich domów. Praca i pot trzech pokoleń Żydów znalazły się w workach zdziczałego tłumu. Mała niemiecka banda morderców, która została w mieście, by zabrać dobytek Żydów, nie była w stanie powstrzymać żądzy grabieży, jaka opanowała Polaków, więc zaczęła strzelać. Dopiero wtedy zapanował spokój”.
AX2019.02.18 23:08
O fort trump się nie martw obłudniku z syndromem ojkofobii, bo ten jest w interesie USA bardziej niż naszym. Pewien żyd w średnim wieku, Icchak Kacenelson, napisał kiedyś poemat „O bólu mój” Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom… W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami! Icchak. Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.
Stachu2019.02.18 23:28
Kto szkolił funkcjonariuszy jüdischer ordnungsdienst?
Beno2019.02.18 21:58
Polski rząd musi stanowczo mówić, a dziennikarze pisać, że nie będzie żadnych odszkodowań ze strony polski dla Izraela i żydów w USA. Twarda polityka i polskie interesy, a nie na kolanach. Twarda postawa pana premiera Morawieckiego już przynosi pozytywny oddźwięk. Tak trzymać i ani kroku wstecz. Jak chcą mieć jeszcze więcej antysemitów w Europie to będą mieli, bo nigdzie nie są lubiani.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 22:06
...a ty w ogóle zaznajomiłeś się ze szczegółami sprawy, czy ot tak sobie w ferworze rasistowskiej weny pierdzielisz, że nie bo nie, bo Żydy....?
Beno2019.02.18 22:18
Ty sobie lepiej wpisz durny gej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 22:27
ty sobie na czole napisz rasista-homofob
Quec.2019.02.18 21:31
I znowu odezwał się tym razem jako ten co nie jest rasistą a jak wprowadza w błąd. Tak to ten jeden z najpodlejszych rasistów wyszydzających nas szczególnie katolików. Ot i on! Polak Ateista Dumny Gej 18.2.19 21:13 Tym razem broniąc i chowają się za za rasizmem, obrońcą a za chwilę tu lub w innym miejscu będzie bluzgał i wyzywał Katolików i przedstawiał się jako poszkodowany pedał. Przedstawiać będzie nienormalność jako normalność. Jak już gdzieś pisałem, wypierdek mamuta ewolucją Darwina wprowadzony do podobieństwa człowieka, będzie w ogóle podważał człowieczeństwo i wiarę w Boga a szczególnie drwił z katolickich kapłanów i katolików. Tu podszywa się pod "patriotę" ale gdy się temu patriotyzmowi przypatrzeć to tyż łgarstwo! IDŻ W OGIEŃ WIECZNY!
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 21:40
Tak jest dziubasku. jesteśmy młodzi, odważni, przebojowi,.dumni i wściekli mamy uczucia jesteśmy normalni jesteśmy Polakami gej= też Polak dziubasku) walczymy z katolstwem, katosekciarstwem, ekstremistycznym religijnym zwyrodnialstwem, nigdy wiarą samą w sobie homofobia rasizm to gangrena, która toczy twoją prymitywną łepetynę w końcu zwyciężymy pozdrowionka :)
Quec.2019.02.18 21:52
MATKO NAJŚWIĘTSZA USUŃ TEGO Polak Ateista Dumny Gej 18.2.19 21:40 Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy, wygnańcy, synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć. A Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo. K. Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko. W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych. Módlmy się: Boże, Ucieczko nasza i Mocy, wejrzyj łaskawie na lud do Ciebie wołający, i za wstawiennictwem chwalebnej i Niepokalanej Panny, Bogarodzicy Maryi, z błogosławionym Józefem, Jej Oblubieńcem, i błogosławionymi Apostołami Piotrem i Pawłem i wszystkimi Świętymi - racz miłościwie i łaskawie wysłuchać modlitw, które zanosimy do Ciebie o nawrócenie grzeszników, o wolność i o podwyższenie Świętej Matki, Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 22:05
Nadzieja matką głupich, zwłaszcza głupich degeneratów na wzór Queca
zbych20282019.02.18 21:58
Ha, ha, ha...Dumny Gej... Wystarczyło trochę rzuconych ci przez Sorosa srebrników, byś się czołgał przed Żydami niczym gąsienica i wył tak jak ci żydowski pan nakazał.. I ty o dumie mówisz? Zresztą może niepotrzebnie piszę, bo jeżeli jesteś gejem, to znaczy że masz odchyłki w psychice, podobnie zresztą jak inni cierpiący na choroby psychiczne, którym wydaje się że są normalnymi między wariatami, mimo że lżą spętani kaftanem bezpieczeństwa w domu wariatów.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 22:04
Tak jak pisałem gangrena rasizmu chadza w parze z dżumą homofobii. Niestety Zbyniu muszę cię rozczarować ani ja nie Żyd, ani nie mam pieniędzy od Sorosa, ani nie pracuje dla żadnych innych Żydów. Jam Polak z krwi i kości, urodzony na tej ziemii. Żaden zakuty łeb Żbynia zaczadzonego homofoba ani innego kretyna mi tego nie odbierze. A niech was skręca, że GEJ=POLAK :)
zbych20282019.02.18 22:14
Że ty Polak to na pewno w twoich wpisach nie widać, nawet gdybyś nie był gejem. Jest taki fach, który nazywa się szabesgoj. Czego Żydowi w szabas nie wolno robić, to robi za niego opłacony goj. Tylko nie wiem czy szabesgojem może być gej...Muszę to sprawdzić.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 22:22
Największe kanalie antypolskie to właśnie te, które próbują Polakom odebrać narodowość. Wystarczy być gejem, żeby zostać mianowanym nie-Polakiem, wystarczy nie pluć na Żydów, itd itp
Stachu2019.02.18 22:47
Ja sprawdziłem, mogą: "Progresywne formy judaizmu jak judaizm reformowany oraz judaizm rekonstrukcjonistyczny akceptują w takim samym stopniu seks homoseksualny i heteroseksualny. Przedstawiciele judaizmu rekonstrukcjonistycznego wierzą, iż tradycyjne prawo przeciwko homoseksualności nie jest obowiązującym prawem, gdyż nie odzwierciedla nowego rozumienia seksualności człowieka."
zbych20282019.02.18 23:27
No to już wiem z kim mam do czynienia... Mówisz, że oni uwzględniają nowe formy seksualności. Zapewne też uwzględniają nowe płcie człowieka. A może jest tak jak twierdzi sekta Chabad Lubawicz, wierząca w reinkarnację i twierdząca że dusze zabitych Żydów z braku nosicieli z plemienia Judy, powcielały się w ciała niektórych Polaków. Tylko zastanawiam się czemu ta dusza Żyda wybrała tak nędzne ciało jak ten niby Polak.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 21:13
Rasizm jest rakiem toczącym Polskę, a najlepszym tego dowodem komentarze na frondzie (na "artykuły" spuśćmy na chwilę zasłonę milczenia). Skoro rasizm to nie dziwi wysoki poziom także homofobii, wszak obie zarazy łączy ten sam mechanizm. W każdym komentarzu rasisty musi paść słowo Żyd odmieniane przez wszystkie przypadki. Rasista stosuje to słowo jak obelgę, a co najmniej pejoratywnie, czyli bycie Żydem jest złe samo w sobie i godne napiętnowania. Żyd Żydzi Żyd to Żyd tamto wstrętne wredne Żydy Żydziny nie-Polacy. Polski rasista od samych tych słów ma kisiel w gaciach, prawdopdoobnie u niejednego właśnie wywołałem niekontrolowany orgazm.... O losie co żeś nam zesłał tego raka zatruwając Słowian jadem nienawiści do wszystkiego co nie nazistowskie, niekatolskie, nieprostacko-polaczkowe. Ile jeszcze trzeba Polsce cierpieć zanim się wyzwoli spod okowów bolszewickiego łańcucha?
m2019.02.18 21:22
To napisz o nich coś pozytywnego; byle wiarygodnego.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 21:27
Po cóż? Przecież właśnie przedstawiłeś tezę, że bycie Żydem jest okropnością samą w sobie. Jakże okropność miałaby zdeterminować cokolwiek pozytywnego...?
zbych20282019.02.18 21:22
Ten który antysemityzm wyssał z mlekiem matki wybacza ci pseudo Polaku. Polaku wtedy kiedy chodzi o twoje prawa obywatelskie i nie Polaku kiedy chodzi o wymuszenia rozbójnicze dla diaspory...
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 21:30
Nie wyssałeś, zostałeś na takiego wytresowany. Stawiam orzeszki przeciw diamentom, że twoi rodzice również nienawidzili Żydów, bo tak jak tobie również wcześniej im prano mózgi tłocząc rasistowski jad, który następnie przekazali malutkiemu Zbyniowi.
Quec.2019.02.18 21:49
Gdybyś był człowiekiem, nawet pedałem, to twoje pisanie byłoby inne nie ryczące rykiem piekielnym, twoje reakcje były by tyż inne spokojne, ludzkie. Tyś jet wypierdek mamuta ukształtowany ewolucją (tyż diabelską) Darwina i ukształtowany na wzór człowieka. Takie podłości jakie ty ludziom wypisujesz, z daleka śmierdzą smołą. IDŻ PRECZ W OGIEŃ WIECZNY!
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 21:56
Ej lolek nie wpierdzielaj się między wódkę i zakąskę, bo cię pacnę "pedalską" maczugą i nabawisz się traumy do końca życia :)
Quec.2019.02.18 21:38
Odpowiadaj pedałowi antypolskiemu. Szuka pozornie tylko, ale szuka usprawiedliwienia na zboczenia a także i umysłowe. Całkowicie ukierunkowane na pedalizm, antypolonizm, antykatolicyzm! Wypierdek mamuta ukształtowany ewolucją Darwina, narzuca nam dziczyzną. Choć pośród dziczy tego się nie spotka. Jak już mówiłem gdzie indziej- napity jest suczą cieczką by Polaków obrażać!
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 21:50
Polskość i katolskość to się wyklucza. Jesteś słowiańską ofiarą zaborcy okupanta obcego państwa Watykan. Masz tupet nazywać to polskością najlepiej ugryź się w swój niewyparzony ozór! Wraz z pedofilnym słowikiem tworzycie na tym forum najbardizej antypolskie tango...
Quec.2019.02.18 21:58
Jak już mówiłem, jezdeś wypierdkiem mamuta i więżniem DIABŁA ale "zainstalowany umysł ludzki, to byś był na pewno "inny"! Takiemu mamuciemu wypierdkowi to napewno niczego tu nie wytłumaczę. Diabelska maszyna!
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 22:18
To oficjalne - jesteś chory psychicznie
www2019.02.18 21:50
A to dobre :) Dowodem na rasizm są konentarze na frondzie. Powiedziałbym, że jak dla osoby komentującej na frondzie, jak np. Dumny Gej, to ten dowod na rasizm wyszedł Ci pierwsza klasa. He he
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 21:54
Ja bym powiedział, że to bardzo smutne, ale jak widać ciebie duma rozpycha!
anonim2019.02.18 22:43
Jednych duma, drugich wstyd. tak to już jest w życiu (a dla geyów raczej w rzyci :-))) )
Grizzly2019.02.18 22:57
Wiesz jak na dumnych gejów wołają w zakładach karnych? Tylko bez obrazy bo to zwolennicy młodych, wykształconych z wielkich miast!
zbych20282019.02.18 20:54
W świetle tego że Izrael prowadzi wobec Polski coraz bardziej agresywną wojnę hybrydową, takie eksterytorialne placówki, które Żydzi sobie przywłaszczyli (muzeum Polin i Muzeum Auschwitz) by realizować swoja politykę historyczną, powinny zostać zlikwidowane. Jedyne muzeum w Polsce poświęcone Żydom powinno nazywać się Muzeum Minca, Bermana, Różańskiego.... w którym wystawiono by rekwizyty (narzędzia i kości) zebrane na Rakowieckiej, Pałacu Mostowskich, Łączce... itd. Tu nie ma co się dawać zapędzać w róg i tłumaczyć, że nie jest się wielbłądem tylko obnażyć prawdziwe oblicze kłamców. Śmieszą mnie argumenty w stylu: a u naszych sąsiadów więcej Żydów biją. Co to zmienia, nawet gdyby ich wypędzili jak to bywało w przeszłości? To nie wobec nich Żydzi prowadza wojnę hybrydową, którą w końcu trzeba zauważyć i odpowiednio reagować. Te tłumaczenia o niewiedzy wyborach... 72 letnia Żydówka nie wiedziała z kim Żydzi walczyli w getcie, za to wiedziała że nie było tam Niemców, tylko byli naziści. Kłamliwe książki Grossa i Grabowskiego nie wychodziły przed wyborami, tylko były starannie zaplanowanymi działaniami, podobnie jak afera z pomnikiem katyńskim w USA, wtedy kiedy przepychano ustawę odszkodowawczą 447.
EWA2019.02.18 20:52
Normalka jak leżeli krzyżem przed Trumpem to teraz się wywdzięcza
Bawełna Polityczna2019.02.18 20:46
Najwięcej Żydów wydali Niemcom sami Żydzi w gettach Łódzkim i Warszawskim. Niech nie opowiadają o przymusie bezpośrednim.
Stachu2019.02.18 22:17
A kto zabił najwięcej Żydów podczas likwidacji getta w Węgrowie?
Bawełna Polityczna2019.02.18 22:28
Im dalej od wojny tym więcej szczegółów przypominają sobie autorzy żydowskich wspomnień.
Stachu2019.02.18 22:49
Akurat o tym jest w aktach sądowych - z procesów wytaczanym hitlerowskim kolaborantom (granatowym, strażakom z OSP) w latach 40 i 50.
Ryszard Olejniczak2019.02.18 20:44
Prostytucja długów to jest ten cały cymes i po to ten rejwach. Na mentalną pazerność szmalcowników lekarstwa nie ma.