Definitywna kapitulacja USA? Heiko Maas o rozmowach z Waszyngtonem  - zdjęcie
21.06.21, 13:31Fot. screenshot - YouTube (phoenix)

Definitywna kapitulacja USA? Heiko Maas o rozmowach z Waszyngtonem

34

Zdaje się, że Stany Zjednoczone ostatecznie poddały sprawę budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas oświadczył w rozmowie z „Die Welt”, że w sprawie budowy gazociągu na linii Niemcy-USA „osiągnięto istotny postęp”.

Udzielając wywiadu niemieckiemu dziennikowi Maas zwraca uwagę, że niemieckie firmy i osoby zaangażowane w budowę Nord Stream 2 nie są już objęte amerykańskimi sankcjami.

- „Obecnie prowadzone są dalsze rozmowy i postawiliśmy sobie za cel znalezienie rozwiązań do sierpnia. Niemiecka delegacja była właśnie w Waszyngtonie”

- oświadczył.

- „Będziemy pracować nad tym, by z sankcji, które nałożono w ostatnich latach za Trumpa, nic nie pozostało”

- dodał.

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, w maju administracja Joe Bidena odstąpiła od sankcji wobec zachodnich firm zaangażowanych w budowę gazociągu Nord Stream 2. Uzasadniając swoją decyzję Stany Zjednoczone wskazały na troskę o dobre relacje z Niemcami.

kak/PAP, dw.com

Komentarze (34):

robaczek2021.06.22 10:22
to jest wlasnie PISOWSKA DYPLOMACJA!!!! ;]
Fondo,2021.06.21 16:44
NSI - II i kto wie, jaki inne "streamy" są nie do zatrzymania. Sankcje powinny i to drastyczne nastąpić już w trackie projektowania NSI. Kiedy NSII jest niemal na ukończeniu, wydane miliardy w tym prawdopodobnie jakieś $$$ z Wall Street jest nie do zatrzymania. Biden jest opętany, jak ten jego partyjny idiota-hipokryta Gore ideologią ekologiczną, ale sam zużywa tysiące galonów paliwa na latanie jak kot z pęcherzem po USA i nie wiadomo po jakiego ch uja do Europy. Żeby parę godzin ponawijać na spotkaniu NATO? Żeby zanudzić Putina pogróżkami? NIE! Poleciał stary wariat do Elżbietki na "afternnon tea". Obamy-Bidena i Bidena solo ekologiczne wyczyny w USA kosztowały i kosztują miliardy oraz tysiące miejsc pracy.
Ważna rocznica2021.06.21 15:51
Dzisiaj mija 68 rocznica egzekucji Ethel i Juliusza Rosenberg - para Żydów, małżeństwo, które całe swoje życie poświeciło bolszewizmowi i Stalinowi szpiegując i wykradając militarne sekrety w USA. ........... Taki Żyd jest WSZĘDZIE!! ............ Kraj udziela takiemu gościny, ratuje od śmierci, ale Żyd woli służyć zbrodniarzowi jak Stalin. .......... ŻYD w POLSCE był, jest i takim na zawsze zanieczyszczał Rzeczpospolitą. ....................... Egzekucja tej zdradzieckiej pary żydowskiej wysłała sygnał do reszty amerykańskiego żydostwa. Ale nie na długo. Bardzo szybko znalazł się kolejny nielojalny parch Jonathan Pollard. Ten miał szczęście, że nie skończył "na krześle". Teraz dożywa swego podłego żywota w Izraelu.
MaxFiend2021.06.21 15:55
Ważna rocznica, bo ich sądowe morderstwo jest hańbą dla USA, co z resztą sami ostatnio oświadczyli.
Koniowi parchu na ucho...2021.06.21 15:58
Dzisiaj mija 68 rocznica egzekucji Ethel i Juliusza Rosenberg - para Żydów, małżeństwo, które całe swoje życie poświeciło bolszewizmowi i Stalinowi szpiegując i wykradając militarne sekrety w USA. ........... Taki Żyd jest WSZĘDZIE!! ............ Kraj udziela takiemu gościny, ratuje od śmierci, ale Żyd woli służyć zbrodniarzowi jak Stalin. .......... ŻYD w POLSCE był, jest i takim tak długo będzie jak będzie zamieszkiwał Rzeczpospolita. ....................... Egzekucja tej zdradzieckiej pary żydowskiej wysłała sygnał do reszty amerykańskiego żydostwa. Ale nie na długo. Bardzo szybko znalazł się kolejny nielojalny parch Jonathan Pollard. Ten miał szczęście, że nie skończył "na krześle". Teraz dożywa swego podłego żywota w Izraelu.
matis892021.06.21 15:49
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Ważna rocznica2021.06.21 15:13
Dzisiaj mija 68 rocznica egzekucji Ethel i Juliusza Rosenberg - para Żydów, małżeństwo, które całe swoje życie poświeciło bolszewizmowi i Stalinowi szpiegując i wykradając militarne sekrety w USA. ........... Taki Żyd jest WSZĘDZIE!! ............ Kraj udziela takiemu gościny, ratuje od śmierci, ale Żyd woli służyć zbrodniarzowi jak Stalin. .......... ŻYD w POLSCE był, jest i takim długo będzie jak będzie zanieczyszczał Rzeczpospolita. ....................... Egzekucja tej zdradzieckiej pary żydowskiej wysłała sygnał do reszty amerykańskiego żydostwa. Ale nie na długo. Bardzo szybko znalazł się kolejny nielojalny parch Jonathan Pollard. Ten miał szczęście, że nie skończył "na krześle". Teraz dożywa swego podłego żywota w Izraelu.
MaxFiend2021.06.21 15:53
Według ostatnio ujawnionych dokumentów Ethel była całkowicie niewinna i nic nie wiedziała o szpiegowskiej działalności męża. Została zamordowana bo USA nie chciały zdradzić, że są w posiadaniu tajnych wywiadowczych informacji. To sądowe morderstwo było demonstracją "determinacji" USA o tyle dziwną, że Klaus Fuchs był bardziej odpowiedzialny za przekazywanie informacji a nie poniósł takich konsekwencji. Krótko: morderstwo Rosenbergów to ewidentna nikczemność i hańba władz USA.
Koniowi parchu na ucho...2021.06.21 15:58
Dzisiaj mija 68 rocznica egzekucji Ethel i Juliusza Rosenberg - para Żydów, małżeństwo, które całe swoje życie poświeciło bolszewizmowi i Stalinowi szpiegując i wykradając militarne sekrety w USA. ........... Taki Żyd jest WSZĘDZIE!! ............ Kraj udziela takiemu gościny, ratuje od śmierci, ale Żyd woli służyć zbrodniarzowi jak Stalin. .......... ŻYD w POLSCE był, jest i takim tak długo będzie jak będzie zamieszkiwał Rzeczpospolita. ....................... Egzekucja tej zdradzieckiej pary żydowskiej wysłała sygnał do reszty amerykańskiego żydostwa. Ale nie na długo. Bardzo szybko znalazł się kolejny nielojalny parch Jonathan Pollard. Ten miał szczęście, że nie skończył "na krześle". Teraz dożywa swego podłego żywota w Izraelu.
Portofino2021.06.21 14:43
Do Polski popłynie gaz z Morza Polnocnego, zwiększa się ciągle ilość gazu płynnego, Polska więc zagrożona nie jest. Zostaną jeszcze nadwyżki, które uniemożliwiają ewentualny Rosyjsko- Niemiecki gazowy szantaż państw Trójmorza.
ryszard2021.06.21 14:34
Nie od dziś widać jak zaciska się na gardle wolnych krajów Europy, usoizraelskie łapsko faszyzmu i jak UE brunatniejąc coraz bardziej przekształca się w ich najemników. Chyba najwyższy czas aby wolne państwa utworzyły w UE oficjalny front ANTYFASZYSTOWSKI, choćby dla tego aby faszystowskie zachowania, decyzje i regulacje, nazywać po mieniu. uso faszyzmu finansowego Usoizra
Japa2021.06.21 14:27
A ja mam PTAKA w ROBACZEK sraka i w ROBACZEK kaka . A teraz ROBACZEK wylize wlasne KAKA mego PTAKA !!! ......................... Bon appetite ROBACZEK !!!
Angela2021.06.21 14:25
teraz zacznie się pisowskie przedstawianie wersji, że ręka w nocniku z guano to wcale nie jest taki zły pomysł
hatolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:28
Rosyjska kultura i wrazliwosc to Azja.
Angela2021.06.21 14:29
wielbiciel pisowskiego nocnika
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:31
Patrz jak wyzej,smieszne ,ze Rosjanie z Konfederacji licza na popularnosc kultury mongolsko-rosyjskiej w Polsce bez uzycia sily ,i bez okupacji !!!
Angela2021.06.21 17:10
twój bełkot niezrównoważonego obłąkańca pisowskiego robi tylko wyłącznie wrażenie na tobie, nikt co z Konfederacji nie chciał obsłużyć śmierdzącej żopy i dostałeś frustracji na tym punkcie co jest typowym i normalnym zachowaniem pisowca
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:25
Przewiduje woiskowy zanach stanu w USA przeciwko agentowi chinskiemu,bo takim jest Biden. Biden, 1) Wzmacnia antyamerykanski sojusz niemiecko-rosyjski,wypychajac Ameryke z Europy,oraz 2) Wycofuje najwiekszy lotniskowiec amerykanski na froncie chinskim Theodor Roosevelt z Pacyfiku na Morze Srodziemne ,co go neutralizuje na kilka miesiecy,wplywajac decydujaco na rezultaty konfrontacji z Chinami.
narkoman2021.06.21 14:28
po jakich ziołach masz takie wizję? podzielisz się ta radosną wiadomością
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.06.21 14:31
Przewiduje, że wylecisz na zbity białoruski pysk!
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:33
Prosze o przetlumaczenie wszelkich polemik na jezyk polski,bo na razie sa naturalnie metne.
Spierdalaj ty mendo żydowska!2021.06.21 14:39
K urwo kremlowska, prowokatorze!
robaczek2021.06.21 14:22
ALE MY SIE NIE PODDAMY!!!!!!!!!!!! ...................... NA BARYKADY BABCIE I DZIADKI!!!!! .......................... za JARKA, za PARTIE!!!!!!!!!!!!!!!!! ;]
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:27
Komuna i Konfederacja WOLA Rosje i okupacje rosyjska !!!
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.06.21 13:47
No i w końcu macie, polskojęzyczni zdrajcy i "totalna" hołoto jednocześnie, materialny i nie do podważenia dowód na to, że służycie pokornie Putinowi i Berlinowi. Że Polska i jej suwerenność was nigdy nie interesowała a jedynie obmierzłe służalstwo wobec obcych. Jesteście tylko rynsztokowym ściekiem, na który przyszłe pokolenia Polaków będą jedynie pluć a kundle będą obszczywać wasze jamy grobowe.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:18
Od kiedy wy w Olgino nazywacie sie Europejczykami ???
harry2021.06.21 15:39
leki, śmieciu, leki. Bo twój obłęd się pogłębia, Mało kto normalny mógłby wierzyć takim łachmanom jak ty, że nie biegają na smyczy Putina i Berlina. Obiektywnie zaistniałe fakty dla normalnych ludzi nie budzą wątpliwości. jedynie paranoiczne śmieci żyją obok rzeczywistości.
Anonim2021.06.21 13:38
Czyli wygląda na to że Tylko Trump był antyrosyjski i tylko on stawiał realne bariery Rosji. Demokraci w rzeczywistości to przyjaciele Putina podobnie jak Niemcy. Owszem mają swoje interesy do których nie dadzą wejść Ruskim ale ogólnie Biden i Putin to kolesie z tej samej ferajny.
bękart wojny2021.06.21 13:45
wygląda, że tylko Trump i polskie pachoły to w skali świata nieskończeni głupki
bękart wojny2021.06.21 14:10
to jeszcze przypomnę , że Turcja wybudowała razem z Rosją gazociąg Turecki Potok, z którego będzie zasilana cała Europa Południowa i będący niedawno w Turcji pisowski MSZ San Escobar Rau ubolewał w Turcji, że Rosja buduje NS2 z Niemcami i nie zająknął się nad tym, że Turcy wybudowali z Rosja gazociąg czy jak to to twierdzą przygłupy pisowskie i pieniędzmi za gaz wspierają zbrojenia Putina jak to ma być w przypadku NS, hipokryzja i głupota cymbalstwa pisowskiego nie ma granic, co ten pisowski cymbał chciał osiągnąć? że Turcja, która kupuje w Rosji najnowsze zestawy rakietowe S400 (dają jej pełna niezależność obrony przeciwlotniczej bo nie będzie możliwości zablokowania startu rakiety, która ma zestrzelić "swój" samolot i amerykanie nie będą mogli bezkarnie z sojusznikami zrobić sobie kolejnego przewrotu jak to już próbowali zrobić i tylko dzięki temu, że Erdogan został ostrzeżony przez Putina to zamach się nie udał i konsekwencją jest S400, ten pisowski cymbał Rau o tym nie wiedział a może cały durny PIS udaje, że tego nie było i chce robić sobie poklask w tvPIS bo na arenie międzynarodowej ich hymnem jest piosenka Lady Pank o wymownym tytule "mniej niż zero"
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:16
Zaklamana Konfderacja,sprzedajac Polske Putinowi,jednoczesnie zarzuca PIS-owi,ze Polska nie jest wielkim mocarstwem. Perfidia i poziom klamstwa totalnego jak u komunistow !!!
bękart wojny2021.06.21 14:23
pisowski jad wyżarł ci już resztę mózgu z żopy , w której był umiejscowione ale po pierwszym wypróżnieniu się pozbyłeś się i tej namiastki, głowie to ty masz zbiornik wyrównawczy szamba
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:30
Rosja to Azja i Putin ,czyli Konfederacja Targowicka.
bękart wojny2021.06.21 17:12
nikt ci żopy nie obsłużył i sfiksowałeś