Czy Bronisław Komorowski uważa okrągły stół za zdradę? - zdjęcie
17.05.15, 10:19Spot Bronisława Komorowskiego (screen za: niezależna.pl)

Czy Bronisław Komorowski uważa okrągły stół za zdradę?

6

W trwającym minutę spocie widzimy rudowłosą ok. 20-letnią dziewczynę, która przemierza Warszawę.

- Wiele rzeczy, jakie dzieją się w Polsce, mnie wkurza. Wiem, że wiele trzeba zmienić, bym w swoim kraju czuła się lepiej – mówi bohaterka filmiku. Następnie stwierdza, że jest w Polsce ktoś, kto walczył o wolność i siedział za nią w więzieniu, a w dodatku zawsze był po stronie robotników. Na ekranie pojawiają się zdjęcia z demonstracji z czasów peerelu. W finale dziewczyna dociera do parku, gdzie w otoczeniu młodzieży stoi Bronisław Komorowski.

- Lubię to – mówi bohaterka spotu, podnosząc kciuk do góry.

Według sztabowców Bronisława Komorowskiego, na których powołuje się portal 300polityka.pl, „wolnościowa” narracja zapoczątkowana na czwartkowym wiecu w Łodzi została zaakceptowana przez wyborców i dlatego nakręcono spot. Krytycy zwracają jednak uwagę, że skoro bohaterka mówi o zmianie i jest „wkurzona” na sytuację w Polsce, to trudno zrozumieć jej poparcie dla kandydata ugrupowania rządzącego od 8 lat. Zastanawiające jest także to, iż jedno z wykorzystanych przez autorów archiwalnych zdjęć przedstawia demonstrację Konfederacji Polski Niepodległej. Organizacja ta była w ostrym sporze ze środowiskiem Unii Wolności, z którego wywodzi się Komorowski i znaczna część jego doradców. KPN uważała okrągły stół za zdradę, podczas gdy obecny prezydent przedstawiał go jako sukces. Ludzie UW zarzucali KPN radykalizm. W książce „Zwykły polski los” Komorowski opowiada, że jako dyrektor w Urzędzie Rady Ministrów wysłał milicję do rozpędzenia pikiety Konfederacji na Dworcu Głównym w Katowicach. Szef KPN Adam Słomka mówił, że nawet gen. Czesław Kiszczak nie chciał wówczas używać siły.

KJ/300polityka.pl/Niezalezna.pl/Telewizjarpublika.pl  

Komentarze (6):

anonim2015.05.17 10:31
Jeszcze chwila i wszystko obieca!! Korytko , oj korytko!
anonim2015.05.17 10:36
Biedna dziewczyna, nie sądzę, że jest mądra. Mądrzy ludzie wiedzą, że trzeba było zburzyć komunizm, aby zbudować demokrację. Trzeba wiedzieć, że należy burzyć stare i zagrażające innym konstrukcje, aby na miejsce rupiecia wybudować coś nowego i porządnego, bo dziadostwa nie opłaca się remontować.
anonim2015.05.17 10:36
Biedna dziewczyna, nie sądzę, że jest mądra. Mądrzy ludzie wiedzą, że trzeba było zburzyć komunizm, aby zbudować demokrację. Trzeba wiedzieć, że należy burzyć stare i zagrażające innym konstrukcje, aby na miejsce rupiecia wybudować coś nowego i porządnego, bo dziadostwa nie opłaca się remontować.
anonim2015.05.17 10:54
https://www.youtube.com/watch?t=744&v=TpfIxntZR0s
anonim2015.05.17 11:54
Wystarczyło pewnie od początku częstować ludzi tego typu spokojnymi spotami okraszonymi od czasu do czasu garścią obietnic i do drugiej tury nawet by nie doszło, bo przewaga byłaby utrzymywana. Kampania została poprowadzona jednak koszmarnie i teraz to już musztarda po obiedzie. No chyba że debata przyniesie nieoczekiwany przełom, ale w to mało kto już wierzy raczej. Klamka zapadła i zmiana dla zmiany jest raczej przesądzona. Ale może i dobrze i będzie po początek końca sceny "zużytych, podstarzałych, polityków" i otwarciem drogi dla nowej jakości.
anonim2015.05.17 12:54
Xporferus Lepiej klęczeć przed mistyczką niż przed smutnymi panami z Wsi. Poza tym kto klęka przed Bogiem może stanąć przed każdym