Były europoseł PSL: Koalicja Europejska? Toż to strefa śmierci!!! - zdjęcie
31.05.19, 17:50zdj. screen Youtube

Były europoseł PSL: Koalicja Europejska? Toż to strefa śmierci!!!

2

Zdaniem byłego europosła Polskiego Stronnictwa Ludowego, Andrzeja Grzyba, ludowcy nie powinni startować w wyborach parlamentarnych pod szyldem Koalicji Europejskiej. 

"Obowiązuje decyzja wielkopolskich struktur Stronnictwa, że jesienią powinniśmy startować pod własnym szyldem"-wskazał polityk, który kieruje wielkopolskimi strukturami ugrupowania. 

Andrzej Grzyb startował do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy KE. Z ponad 51 tysiącami głosów poparcia uzyskał trzeci wynik, za Ewą Kopacz (PO) i Leszkiem Millerem (SLD) i po 10 latach pracy w europarlamencie nie zdobył mandatu.

"Było to za mało. Zaważyło to, że byłem dopiero na trzecim miejscu. Ponadto na liście było dwóch byłych premierów. Zawsze mówiłem, że ta lista to jest strefa śmierci"-powiedział były już europoseł. W ocenie polityka, PSL mogło stracić część wyborców wskutek frustracji "związanej z ideologiczną narracją, która miała miejsce w trakcie kampanii wyborczej”. Szef wielkopolskich ludowców wskazał na cztery powody, które mogły przyczynić się do zmniejszenia się elektoratu partii. W tym kontekście wymienił deklarację LGBT+ podpisaną przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, "nieakceptowalną i szkodliwą wielce wypowiedź Jażdżewskiego", dalej "niezbyt fortunną wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza w sprawie zwrotu mienia bezspadkowego ofiar Holokaustu". Z kolei manifestacja ruchów LGBT+ w Gdańsku była tym, co, zdaniem Grzyba, "dobiło" PSL. 

W ocenie polityka, wytworzona podczas kampanii atmosfera uderzyła w podstawowe uczucia religijne i prawa osób wierzących.

"To miało ogromny wpływ na temperaturę tej kampanii, a partia rządząca bardzo dobrze wykorzystała mechanizmy reakcji społecznej, jeżeli na przykład przed terminem głosowania ludzie otrzymali decyzję o przyznaniu 13. emerytury"-ocenił. 


yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (2):

Paula2019.06.3 17:12
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć (jeśli post jest dla Was nie na miejscu, proszę o informację, nie doszukałam się w regulaminie stricte takiej informacji) Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
Cogito ergo sum2019.05.31 19:00
PSL sprzedał za miskę soczewicy swój elektorat