Bezczelność nadzwyczajnej kasty. Sędziowie, wróćcie na ziemię! - zdjęcie
18.12.19, 12:45(fot. youtube/screen)

Bezczelność nadzwyczajnej kasty. Sędziowie, wróćcie na ziemię!

32

Histeria sędziów sprawia wrażenie próby destabilizacji kraju. To kolejny pucz, który ma na celu obalenie demokratycznie wybranej władzy, sprawienie, "żeby było, tak jak było" i ochronę swojego statusu "równiejszych". Problem w tym, że większość Polaków nie czuje zagrożenia "faszyzmem", a jedyne zagrożenie, jakie wisi w powietrzu, to zakłócanie spokoju przez "nadzwyczajną kastę". Sędziowie, dajcie Polakom żyć!

– Obywatelki i obywatele! PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu! Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu! Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego! To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej! Wzywamy wszystkich do protestu! 18 grudnia wyjdźmy na ulice w całej Polsce – solidarni z sędziami! Dziś Sędziowie – jutro Ty! – piszą w komunikacie organizatorzy protestu - stowarzyszenia sędziów Iustitia i Themis, stowarzyszenie adwokatów Defensor Iuris, stowarzyszenie prokuratorów Lex Super Omnia, Inicjatywa Wolne Sądy, Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, Akcja Demokracja, Front Europejski i Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

W kwietniu odbywał się strajk nauczycieli, po którym pozostaje niesmak do tej pory, a głównie za sprawą krowich strojów i muczenia kadry pedagogicznej. Nawet jeśli postulat podwyższenia płac jest słuszny, to nie dało się nie mieć wrażenia, że nauczycielom nie chodzi o gruntowne zmiany w kiepskim systemie edukacji, ani troska o dzieci, a jedynie o kilkaset złotych więcej i uderzenie w rząd. Podobnie "nadzwyczajna kasta", która straszy wyjściem Polski z Unii Europejskiej i kreuje wojenne nastroje, twierdząc, że zmiany PiS to "logika stanu wojennego", podczas gdy jedyne podobieństwo to zbieżność dat (12/13 grudnia), drży ze strachu, że nie będzie mogła dłużej wydawać skandalicznych wyroków, za które nie spotka ich konsekwencja.

"Ulica i zagranica", o której przypomniał ostatnio Donald Tusk, to metoda, którą stosuje "totalna opozycja". Nie dziwię się Tuskowi, że ją aprobuje, bo dzięki swej uległości wobec Zachodu, zyskał swoją pozycję i zarabiał 1,6 mln złotych rocznie, nie licząc odpraw i dodatkowych diet. Jednak z perspektywy Polski i Polaków histeria "totalnych" jest po prostu szkodliwa.

Środowisko sędziowskie robi wszystko, by zachować status quo - "równiejszych". Napisano list z apelem do szefowej KE o interwencję w polski porządek prawny, a I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf bywa w Niemczech, gdzie skarży się na władzę PiS. Tydzień temu podczas dyskusji pt: „Niezawisłe sądy jako fundament demokracji i praworządności” w Berlinie, stwierdziła, że działanie PiS to „pierwszy krok do wyprowadzenia Polski z UE”. Według niej, "wszelkie działania sędziów sądów powszechnych, dotyczące niezawisłości sądownictwa spotykają się z represjami władzy wykonawczej".

Tymczasem prócz histerii, która ma wyprowadzić ludzi na ulicę, gdzie z pewnością dojdzie do prowokacji, a usłużne media wykreują obrazki "faszystowskiej" Polski, które pójdą w świat, nikt nie jest w stanie pochylić się nad proponowanymi zmianami i merytorycznie wytłumaczyć, może poprawić tak, by sądy w Polsce działały skutecznie, a sędziowie przestali być "nadzwyczajną kastą".

Gersdorf prosi, by "zaniechać nienawiści do sędziów i sądów", podczas gdy jest pierwszą, która tę nienawiść podsyca.

"Wiele się już po sitwie w SN nie spodziewałem, ale jej bezczelność dech zapiera. Jak śmiecie nosić na piersi godło i wydawać wyroki "w imieniu RP"?! Poróbcie sobie łańcuchy z logo TSUE albo Timmermansem i mówcie wprost: "wyrok w imieniu kolonizatorów z UE/światłej elity/własnym" - napisał Rafał Ziemkiewicz, komentując zachowanie sędziów

Każdy, kto miał do czynienia z sądem, wie, jak żmudne, nieobliczalne i kosztowne są procesy. Ile pokrzywdzonych ludzi machnie ręką dla świętego spokoju, mimo że prawo jest po ich stronie? Dlaczego sędziowie i środowisko prawnicze nie krzyczy o potrzebie gruntownej reformy kiepskiego systemu tak, by Kowalski czuł się bepiecznie? Dlaczego aktorzy Grażyna Wolszczak, czy Jerzy Stuhr wygrywają procesy o smog, a co z 38 milionem innych Polaków? Dlaczego Piotra Najsztuba nie spotyka kara za to, że jechał niesprawnym samochodem (bez ważnych badań technicznych i ubepieczenia), bez prawa jazdy, potrącając staruszkę na pasach. Wiadomo, że 77-latki wbiegają na pasy niczym sarny. Dlaczego wyrok uniewinniający byłego prezydenta Olsztyna z zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki jest ogłaszany przez Sąd w Olsztynie i jaką gwarancję mamy, że nie jest efektem powiązań? Dlaczego Jan Śpiewak, który ujawnia dziką reprywatyzację jest winny zniesławienia córki byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, tylko dlatego, że powiedział, że "córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła kamienicę metodą na 118-latka”. Czyli kiedy zobaczy się osobę, która kradnie, nie można nazwać jej złodziejem, bo można ją tym sposobem "zniesławić"?

Przykładów "nadzwyczajności kasty" można mnożyć, pomijam sędziów na telefon, kradzież kiełbasy przez sędziego, jazdę po alkoholu, czy choćby proste kłamstwo prof. Gersdorf, która stwierdziła, że „sędziowie Sądu Najwyższego nie chodzili z żadnymi świeczkami i ja też”.

Drodzy sędziowie, zastanówcie się, kto tu naprawdę wprowadza "faszyzm", jeśli w ogóle mamy poruszać się w takiej nomenklaturze. Polacy, którzy dają się manipulować histerią "braku praworządności" dopiero odkryją prawdziwy jej brak, gdy będą zmuszeni skorzystać z sądu. Prawo i Sprawiedliwość zamiast zmian personalnych, powinno przeprowadzić gruntowną reformę systemu sprawiedliwości i uprościć prawo. Jeżeli naprawdę władzy i sędziom zależy na dobru Polski, o czym wielokrotnie wspominają, to to jest sprawa do niezwłocznej naprawy. W przeciwnym razie pozostanie wrażenie jałowego sporu doraźnych interesów. 


Karolina Zaremba

Komentarze (32):

Stanisław 70+2019.12.19 12:22
Oto wzór z którego skorzystali nasze „orły pisowskie” reformujące wymiar sprawiedliwości: Towarzysz D.S. Kariew (1955 KPZR ) tak pisał o niezawisłości sędziowskiej: „Niezawisłość sędziów radzieckich nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego. Sąd jest organem państwa, a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu, do którego należy. Sąd radziecki nie może służyć innym celom niż społeczeństwa socjalistycznego; nie może stosować innej polityki niż polityka Komunistycznej Partii i Rządu Radzieckiego; nie może zrealizować żadnej innej woli niż wola radzieckiego ludu”.
A. Szlachcic2019.12.19 10:53
Pokolenie kosmonautów nie chce wrócić na Ziemię.
Mirek2019.12.19 10:09
Najwyższy czas aby z tymi zdradzieckimi mordami zrobić porządek . "Nadzwyczajna kasta" uzurpuje sobie prawo aby być władzą !! . A tak naprawdę są dwie władze : ustawodawcza i wykonawcza . Tak zwana władza sądownicza ma charakter pomocniczy , arbitrażowy której celem jest rozstrzyganie sporów .......i nic więcej !! . Już sam Monteskiusz nie był pewien jak określić status sądów . Bo niby jest to władza a jednocześnie nie jest . Moim zdaniem niektórym tym polskim sędziom pomyliły się role i zaczęli wchodzić w buty polityków czego zabrania konstytucja w każdym normalnym kraju . Dlatego rząd musi , bo nie ma innego wyjścia , postąpić zdecydowanie . Polscy sędziowie mają dobre zarobki , wysokie emerytury , jednym słowem żyć nie umierać ale w związku z tym że żądają coraz to więcej a więc dostaną po łapskach .
V 2019.12.19 8:04
Pierwszego sekretarza KC PiSlandii boli kolano - proszę jemu nie dokuczać.
skok2019.12.19 6:07
Czerwoni PIS bydlaki chcą aby znowu wyroki zapadały w gabinetach pierwszych sekretarzy.
Grizzly2019.12.18 23:55
... wróćcie do domu, do Moskwy!
Moshe Cvel2019.12.18 22:39
To nie nadzwyczajna kasta to MAFIA PRAWNICZA .
jack2019.12.18 17:30
A po co mają wracać. Boi się ich Duda [a tak strasznie na nich krzyczał to chyba ze strachu] i "Rejtan" Gowin. Żadnej reformy nie będzie. Duda wybory ma już przegrane.
Urszula2019.12.18 15:15
Polacy, widzieliście zeznanie majątkowe prezes sądu najwyższego Gensdorf (po polsku: Gęsia Wieś) ?! Ja Pie-rd-olę , to babsko ma tyle waluty, tyle nieruchomości, ma nawet łąkę ! No to powiedzcie mi, jak oni mają z tych ciepłych posadek zrezygnować ?! Oni walczą o to żeby było jak było jak lwy i lwice – po trupach !!! Jestem ciekawy majątku sędziego Iwulskiego, kapitana LWP i służb specjalnych ?! Może ktoś to opublikuje ?!
Jacek Placek2019.12.19 16:48
Popatrz też na zeznania polityków bardziej znacznego szczebla oni też często się dorobili na państwowych posadkach. Ale czy to źle jeżeli zarabiają zgodnie z prawem?
mordechaj2019.12.18 15:11
Opozycja mówi, że nowy projekt ustawy o ustroju sądów – to koniec demokracji ! Otóż PO-je-by i inne lewackie świry: My Polacy (We nation !) nie chcemy więcej waszej demokracji Mieliśmy ją przez 8 lat, kiedy kłamaliście, kradliście i zdradzaliście naszą ojczyznę – a teraz mówimy wam WON !!! Teraz my Polacy budujemy prawawdziwą demokrację i polską wspólnotę bez łajdaków ! Wasz obcy element i obóz przestępczy nie ma już prawa zajmować się Polską.
anna2019.12.18 14:58
Ta pani tak dba o niektórych sędziów to niech założy spółkę sędziowską i do roboty , sprywatyzujcie się i będziecie niezależni od nikogo a zwłaszcza od "obrzydliwego Pisu" i wszyscy będą zadowoleni wy i cała reszta.
Celestyn2019.12.18 14:02
Kogo ma być na wierzchu, protestujący chcą by obywatele naszego kraju nie mogli wpływać na pracę sędziów nawet poprzez wybory. Najważniejsze jest w reformie wymiaru sprawiedliwości by można wyrzucić z zawodu nieudaczników i niegodziwców.
Trójoka wrona2019.12.19 1:29
Oczywiście, że obywatele wpływają na to, kto zostanie sędzią, a kto nie. W końcu sędziów powołuje Prezydent, którego wybierają obywatele w powszechnych, równych i bezpośrednich wyborach, w głosowaniu tajnym.
Krzysz2019.12.18 13:57
Pani Karolino Zarembo, autorko artykułu, ocknie się Pani pewnie dopiero wtedy, kiedy będzie Pani miała sprawę w sądzie przeciwko jakiemuś politykowi PiS. Biada wtedy i nie będzie mogła Pani liczyć, że wygra w sądzie. W końcu politycznie wybrany sędzia PiS nie pozwoli koledze ze środowiska przegrać. Wszyscy chcą reformy systemu sądowego, ale nie kosztem wprowadzania autokracji, poprzez polityzację sędziów i łamanie konstytucji. Całe środowisko PiS i Konfederacji, kiedy zapyta się ich o politykę Francji i Wielkiej Brytanii względem Niemiec hitlerowskich mówią: To była zła pasywna polityka, polityka ciepłej wody w kranie, to przez ich zaniechania Hitler doszedł do władzy totalitarnej i spowodował ogrom nieszczęść. I teraz w końcu Francja i Niemcy i zachód reprezentowany przez Brukselę się nauczyli i od razu reagują kiedy jakiś kraj zmierza w złym kierunku. Czy to źle? Czy to nie wyobrażalne żeby Polacy byli jak Niemcy kiedyś? Wszyscy jesteśmy ludźmi. Przypominam, że Hitler też wygrał w demokratycznych wyborach. Też powoływał się na suwerena. I co z tego wyszło?
mordechaj2019.12.18 15:14
Nie, ty chłopie nic nie zrozumiałeś ! Ależ ty musisz byń tępy ?! Obecna reforma ma za zadanie wymienić sędziów PO na sędzów niezależnych - a nie na jakiś sędziów PIS-u !!!!!!!!
Krzysz2019.12.18 16:15
Chcesz mi powiedzieć, że nowa KRS i ten wydział dyscyplinarny nie jest obłożony sędziami z nadania PiS? Co mówi Konstytucja? Art. 187 ust. 1: W Krajowej Radzie Sądownictwa jest 15 miejsc dla przedstawicieli sędziów. Co robi PiS? Wszystkich 15 „przedstawicieli sędziów” obsadzono ludźmi wybranymi przez posłów PiS, a zatem nie ma wśród nich przedstawicieli sędziów. Właśnie widać, że Ty nic nie zorozumiałeś :) A Trybunał Konstytucyjny z Pawłowicz i Piotrowiczem i Przyłębską? Następny ma być NSA.... Obecnie minister Zbigniew Ziobro steruje sądami powszechnymi poprzez prezesów i dyrektorów, których swobodnie zwalnia i mianuje mimo, że urząd prezesa sądu jest kadencyjny. Obudź się!
Zibi442019.12.18 16:28
Pozamykać to całe towarzystwo wzajemnej adoracji. Erdogan w Turcji się nie pieprzył, zamknął kilka tysięcy sędziów i kto mu coś zrobi
Maria Blaszczyk2019.12.18 22:23
Przynajmniej ktoś pisze, o co tu naprawdę chodzi. O dyktaturę. W której człowiek nie znaczy nic. Jak w Turcji pana prezydenta Erdogana. Zabójstwa, tortury, więzienie bez wyroków, znęcanie sie nad kobietami, brak wolności słowa, dyskryminacja mniejszości etnicznych czy seksualnych. Cud, miód i orzeszki.
Ja m2019.12.18 13:33
Notariusze, to następna kasta. Opłaty dla zwykłego zjadacza chleba, to kosmos!!!!! Nieszczęśliwy, który jest zmuszony skorzystać z ich usług!!! I zlodziejskie podatki.
Dariusz2019.12.18 15:12
Notariusze to tylko kolejna odnoga"sądów niezłomnych".
PiotrS2019.12.19 9:35
I cykliści
Dariusz2019.12.19 10:16
Cykliści również brali aktywny udział w"prywatyzowaniu" kamienic w Warszawie.Krakowie?
Staszek2019.12.18 13:32
Nie którzy sędziowie to śmiertelne zagrożenie demokracji w Polsce.Dlatego Polacy ,którzy są za prawdziwą demokracją i wolnością obywateli Rzeczypospolitej muszą wywierać naciski na nasze władze,by doprowadziła reformy sądownictwa do końca,bez względu na opór kasty.Trzydzieści lat po zmianie ustrojowej specjalna kasta nie poniosła żadnej odpowiedzialności za wspieranie bandytów ,którzy mordowali Polskich patriotów.
Anatol2019.12.18 21:53
Przecież oni znaczy sędziowie popierali rozkradanie majątku Polski w czasie reform panów Bacerowicza,Lewandowskiego,Tuska i innych im podobnych.Jakoś wtedy nie protestowali.
Dariusz2019.12.18 13:17
Wszystkim "pożytecznym idiotom" życzę wizyty w sądzie.Koledzy Frau Gersdorf błyskawicznie wyleczą Was ze złudzeń.
stm.2019.12.18 13:14
Stowarzyszenia sędziów Iustitia i Themis, stowarzyszenie adwokatów Defensor Iuris, stowarzyszenie prokuratorów Lex Super Omnia, Inicjatywa Wolne Sądy, Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, Akcja Demokracja, Front Europejski i Helsińska Fundacja Praw Człowieka - potomkowie ubecji, ormowców, sędziów po kursach wydających wyroki śmierci Polakom którzy walczyli o wolność ( resortowe dzieci ) organizuje demonstracje dla ochrony własnej d.. Niby dlaczego Polacy mają pracować na takich gnojów, którzy krzywdzili Polaków a złodzieje sędziowie są przy kradzieży mienia roztargnieni . Mamy dość przykładów przekupstwa w sądach. Sędziowie którzy tego nie zwalczają, to się z tymi utożsamiają
Jacek Placek2019.12.19 16:45
Ja np. nie znam wielu przykładów przekupstwa w sądach (jak na ilość spraw oczywiście) i nie sądzę żeby wymiana jednych na drugich coś zmieniła. Raczej trzeba by zreformować cały system, a to kwestia polityczna i do tego nie trzeba zwalniać sędziów. Zresztą sędziów, którzy w zdecydowanej większości zaczynali kariery już w III RP.
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.18 12:54
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25524579,nowy-sacz-ksiadz-i-byly-proboszcz-oskarzony-o-molestowanie.html#s=BoxOpLink
życzliwy2019.12.18 13:00
Nie na temat!
Karol2019.12.18 15:59
Spadaj gnoju !
marek2019.12.18 16:29
A dlaczego nie okarżysz lekarzy,nauczycieli , adwokatów,aktorów celebrytów muzyków reżyserów o molestowanie ,czy oni są inni