Autorka Harry'ego Pottera naraziła się transpłciowcom  - zdjęcie
20.12.19, 15:21Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Autorka Harry'ego Pottera naraziła się transpłciowcom

11

 Znana ze swoich liberalnych poglądów J. K. Rowling, autorka cyklu o Harrym Potterze, spotkała się z oskarżeniami o tzw. „transfobię” po tym, gdy poparła Mayę Forstater, która za swój komentarz na Twitterze straciła pracę w Center for Global Development.

Forstater, która jest ekspertem podatkowym, stwierdziła, że „mężczyźni to nie kobiety”, krytykując w ten sposób pomysł transpłciowości. Sprawa trafiła do brytyjskiego trybunału pracy, gdzie kobieta oskarżyła pracodawcę o dyskryminację z powodu jej przekonań, jednak proces przegrała.

Forstater spotkała się z poparciem ludzi reprezentujących szerokie spektrum poglądów politycznych, a na Twitterze powstał hasztag #IstandWithMaya (Popieram Mayę). Dziennikarz Jonathon van Maren z „Life Site News” nazwał ich „dziwną koalicją”, na którą składają się „wściekłe feministki, rozdrażnieni konserwatyści i – jak się okazuje – J. K. Rowling”.

Pisarka, która jest jedną z najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii, nie kryje swoich „postępowych” poglądów, wyrażających się w poparciu dla aborcji czy finansowania mordowania nienarodzonych za granicą. Także jej tweet z poparciem dla Forstater nie odbiegałby od innych jej wypowiedzi, gdyby nie jego ostatnie zdanie.

Rowling napisała: „Ubieraj się, jak ci się podoba. Nazywaj siebie, jak chcesz. Sypiaj ze świadomym swych czynów dorosłym, który cię zechce. Żyj na najlepszej stopie w pokoju i bezpieczeństwie. Ale by wyrzucać kobiety z pracy za stwierdzenie, że płeć jest rzeczywista?”.

Pisarka spotkała się z wściekłym atakiem i oskarżeniami o wykluczanie osób „transpłciowych” jako „radykalna feministka”. Van Maren zwrócił uwagę na to, że autorka książek o Harrym Potterze może się teraz przekonać, do czego tak naprawdę dążą ci, którzy mają na swoich ustach „tolerancję” i „miłość”. Jego zdaniem jest szansa, że ona i jej podobni może w końcu „uświadomią sobie, że ideologia, którą wspierali, nie jest ideologią tolerancji, ale totalitaryzmu”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (11):

anonim2019.12.20 18:36
Jestem przekonany, że gdyby został zwolniony z pracy mężczyzna, to Rowling nie kiwnęłaby palcem.
asswipe w zast\304\231pstwie s\305\202owiczka2019.12.20 17:13
Nie ważne jak liberalny, postępowy, lewicowy, proLGBTQWERTYUIOP++, jak bardzo rozpoznawalny i jak bardzo zasłużony dla ludzkości będzie mężczyzna lub kobieta, który/która narazi się skrajnie lewackim "bojownikom o sprawiedliwość społeczną". Rezultat dla ich ofiar jest zawsze taki sam. Opłakany. Proszę przyjrzeć się doświadczeniom noblisty Jamesa Watsona czy byłego szefa Mozilli, Brendana Eicha.
רגל שלישית2019.12.20 16:59
https://www.youtube.com/watch?v=Fv83u7-mNWQ
anonim2019.12.20 16:26
Pani Rowling już dawno się naraziła środowisku LGBT nieudolnie wciskając orientację niehetero postaciom już po napisaniu książek, tylko po to by przyciągnąć tęczową społeczność. Nie ma żadnych przesłanek o innej orientacji w książkach. Więc niech się teraz nie ośmiesza, nie robi queerbaitingu, niech nie próbuje wciskać na siłę reprezentacji, której po prostu nie ma.
andrzejhahn32019.12.20 16:25
a katolom nie...............
Podatnik2019.12.20 15:41
SKORO WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI BOGA, A WSZYSTKO JEST CZĘŚCIĄ BOSKIEGO PLANU, TO DLACZEGO BÓG TWORZY OSOBY TRANSPŁCIOWE?
marek2019.12.20 15:49
to nie Bóg stworzył takich ludzi tylko ludzie. dał nam możliwość wyboru
MaxFiend2019.12.20 16:03
wyboru płci? chyba wyłącznie w sferze kulturowej bo przecież nie biologicznie :-D
Podatnik2019.12.20 16:09
Czyli mówisz że jeśli wybierzesz że cię pociągają faceci to nagle zacznie ci się podobać syn sąsiada i będziesz tylko o nim myślał, a nie o kobietach?
Dam2019.12.20 18:52
Ty miałeś możliwość wyboru i zostałeś kłamcą. spowiadasz się z tego, co tutaj piszesz?
Rz 1,26-272019.12.20 21:56
"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie"