,,Ani złotówki, ani euro, ani dolara’’. Premier odpowiada izraelskiemu ministrowi - zdjęcie
25.06.21, 15:07Fot. Krystian Maj/KPrm via: Flickr CC 2.0

,,Ani złotówki, ani euro, ani dolara’’. Premier odpowiada izraelskiemu ministrowi

39

Premier Mateusz Morawiecki, występując dziś na konferencji prasowej w Brukseli oświadczył, że dopóki stoi na czele polskiego rządu, nasz kraj nie zapłaci za niemieckie zbrodnie „ani złotówki, ani euro, ani dolara”.

Wczoraj wieczorem Sejm przyjął nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego, która ma ustabilizować stosunki własnościowe w Polsce i zapobiec dzikiej reprywatyzacji. Sprzeciw wobec przyjętej ustawie zgłasza Izrael i Stany Zjednoczone, według których jest ona wymierzona w ocalałych z Holocaustu i uniemożliwi im odzyskanie zlokalizowanego w Polsce majątku.

- „Żadne prawo nie zmieni historii. Nowe polskie prawo jest hańbą i poważnie zaszkodzi stosunkom między dwoma krajami”

- stwierdził szef MSZ Izraela oraz przyszły premier w ramach nowej umowy koalicyjnej Jair Lapid.

Do stanowiska izraelskiego ministra na dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

- „Stosowne oświadczenie polskiego MSZ zostało przedstawione. Ja mogę tylko powiedzieć, że tak długo, jak ja będę premierem, to Polska na pewno nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie. Ani złotówki, ani euro, ani dolara”

- zapewnił szef polskiego rządu.

W wydanym dziś oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśliło, że Polska z niepokojem odnotowuje wypowiedzi strony izraelskiej na temat nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego.

- „Polska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Holocaust, który był zbrodnią popełnioną przez okupantów niemieckich m.in. na obywatelach polskich narodowości żydowskiej. Ofiarami zbrodni niemieckich były miliony obywateli II RP”

- przypomina polskie MSZ.

Resort wskazał też, że przyjęta wczoraj nowelizacja jest konsekwencją orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku. Wówczas to TK stwierdził, że przepis Kpa pozwalający orzec o nieważności decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa nawet kilkadziesiąt lat po tej decyzji jest niezgodny z polską konstytucją.

kak/PAP

Komentarze (39):

Anonim2021.07.4 3:20
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
Tylko POLSKIE PO2021.06.26 12:44
Bez EWY KUREK nic nie będzie.Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga.
Ant2021.06.26 9:25
A nos gnojowi rośnie.
Anonim2021.06.26 8:21
Obecna zmian KPA to zamach na własność Polaków, zagraża interesom pokrzywdzonych przez bolszewizm Polaków, a nie Żydów z przedsiębiorstwa holokaust? Zmiana KPA uprawomocni bezprawie urzędnicze? to bolszewickie, ale i to obecne covidowe? Pisowski socjalizm w całej krasie? Ciąg dalszy bolszewizmu? PiS to neobolszewizm? ...... Żydzi i tak swoje wyłudzą od rządów RP w różnych formach finansowania, dokładnie tak, jak robią to do dziś?
Anonim2021.06.26 8:34
Nie będzie takiej pozycji księgowej: Roszczenia żydowskie? I tu JK i jego sitwa nie kłamie? Ale będą inne formy finansowania żydostwa? Podobnie jak do tej pory? emerytury? cmentarze? działki? budynki? dotacje? fundacje? i czego tam sobie Żyd nie wymyśli?
Anonim2021.06.26 8:37
Zmian KPA się wpisuje w Wielki Reset? ..... Innowacja J. Kaczyńskiego?
mr.on2021.06.26 6:12
To już było przerabiane. Najpierw prężenie wątłych muskułów na zasadzie - NIE ODDAMY ANI JEDNEGO GUZIKA , potem - no - MOŻEMY EWENTUALNIE POGADAĆ , a na końcu - NO TO CZYJĄ D-PĘ MAMY POCAŁOWAĆ ??? Tym razem będzie tak samo . Pozostaje płacić szybko i modlić się by Braciom Starszym się nie odmieniło i nie wycenili swej martyrologii na n.p. na 600 mld baksów [ wszak w pierwszej wersji było 60 mld a dopiero potem urosło do 300 ].
Wszystko jedno2021.06.25 23:29
Panie premierze, tacy to i w rubelkach wezmą. Dla nich to gance gal.
A czy ktoś wam każe płacić za NIEMIECKIE2021.06.25 20:29
zbrodnie?
Böno2021.06.25 20:19
Jeśli pan Morawiecki słowa dotrzyma, to niech będzie jak najdłużej premierem. żadnych odszkodowań dla Izraela. Oni swoje już dostali, a w sumie mają długi wobec Polski i Polaków i w końcu powinni je zapłacić.
kłamczuszek2021.06.25 19:32
Pewnie klamczuszek z duda wyplacą we frakach? W tamtym roku machal szabelka wygrażając, ze mial zawetowac powiazanie praworzadnosci z funduszami, i co? wyslali gowina kolaborujac przeciw Polsce, grzecznie z podkulonym ogonem na koncu podpisal. Tym razem bedzie tak samo...Sprzedajnym nie mozna wierzyc, przed nimi trzeba sie chronic.
trucker Texas2021.06.25 23:00
Fraki to "twoja " waluta bejdoczku .
money2021.06.25 17:55
"...nasz kraj nie zapłaci za niemieckie zbrodnie „ani złotówki, ani euro, ani dolara”..." Zapłacimy w funtach szterlingach?
JonB2021.06.25 18:02
Prosto w szeklach.
Grizzly2021.06.25 17:19
Złodzieje szytoskie wypier....!
patriota polski2021.06.25 17:15
i tu jest duze pole do dyplomacji niech Niemcy zaplaca Polsce za wojne za zniszczenie miedzy innymi mien zydowskich, bo teraz jest tak prowadzona polityka Izraela ze oni cicho siedza boja sie niemcow a wystawiaja i zadaja oplat od Polski abysmy odebrali ostatni kes Polakom a im wyplacili bo nie umiemy zadac od Niemiec a oni cacy zreszta w uni jest duzo ludzi pochodzenia zydowskiego dlaczego nie pomoga Polsce otrzymac odszkodowan za straszne straty jakie poniosla Polska a wowczas mozna rozmawiac o wyplacie jezeli udokumentowanej i naleznej rodzinom zydowskim Kochani europolslowie i Polski radzie macie duzo do zrobienia w tej materi bo obecnie staszne rzeczy sie dzieja niemcy pisza i produkuja oszczecze filmy a gdzie my zamiast kupowac tureckie zrobmy na ten temat duzo dopoki jeszcze zyja swiadkowie
marian2021.06.25 16:56
Dobra pora, żeby spytać Platformę, czemu się wstrzymała od głosu, dobra pora spytać Trzaskowskiego w tym temacie, niech odkryją karty, antypolskie cwaniaczki.
wert2021.06.25 16:52
Jaka to jest wszystko propaganda i kłamstwo w żywe oczy pisowców. Przez 30 lat nie było żadnej ustawy reprywatyzacyjnej dla tych co im zabrano i ich prawdziwych spadkobierców. Teraz jawnie ich okradziono z praw do odszkodowań , które i tak były 95 procentach zablokowane. Skandal i kolejny bubel prawny z prawem działającym wstecz.
Böno2021.06.25 16:51
Polska musi braciom z Izraela wypłacić odszkodowania. Im te pieniądze się należą. Inaczej ucierpi prestiż naszego kraju. Bez tego nie mamy co marzyć o reparacjach ze strony Niemiec. Utrudnieniem w dyplomacji jest także polska homofobia. Najwyższy czas by homofobów przymusowo leczyć, sterylizować.lub dać do kamieniołomów. Potrzebne są stanowcze zmiany w prawie.
nie słyszałeś?2021.06.25 17:20
Ani złotówki, ani euro, ani dolara.
i wara2021.06.25 17:21
od polskich dzieci. i tak są poszkodowane przez plandemię.
Do wszystkich plujacych na Zydow2021.06.25 16:49
Samista se ich do Polski pozapraszali wielka Polsko
kaka2021.06.25 16:19
TO JEST SPOZNIONE O WIELE LAT??????????????????????????????????????????
ale jest.2021.06.25 17:22
Cieszmy się i radujmy. Przygotujmy się też na wielkie plucie jadem z każdej strony i grożenie.
Niewdzięczny żyd!2021.06.25 15:45
Żyd, szczególnie ten, który korzystał z naszej polskiej idiotycznej gościnności, jest teraz największym wrogiem Polski i Polaków. Żydzi doskonale wiedzą, że bez Polski nie byłoby tego ich Wysraela, to Polska, dając im schronienie uratowała żydostwo od praktycznego nieistnienia. Nawet bez II WŚ. To w Polsce te szmondaki mieli swoją "Jerozolimę", swoje setki jesziw, to w Polsce swoje żydostwo zreformowali będąc pod wpływem katolicyzmu, to z Polski i z Polską pomocą ich rasistowski syjonizm nabrał realnych kształtów czego rezultatem było powstanie tego ich Wysraela. Żydzi nawet próbowali imitować polską szlachtę ubierając się jak oni. Do dzisiaj tak się "ubierają". Kupowali tytuły szlacheckie, głównie w pruskim zaborze. To w ich Knessecie do lat 60-tych pyskowali do siebie po polsku. Cała ich elita polityczna i wojskowa TO parchy z POLSKI. - - - - BEZ POLSKI państwo IZRAEL BY NIE POWSTAŁO!
Anonim2021.06.25 16:44
Polska wspierała (finansowo też) żydowską organizację Betar („Nosili brązowe koszule, czarne krawaty i skautowskie czapki. Na ich torsach połyskiwały metalowe emblematy z menorą” -- może warto im wystawić fakturę?
Anonim2021.06.25 15:41
to może pinokio dasz szekle? w koncu sam sie przyznałes w sanchedrynie że miałeś babke z tamtych stron
pinikio2021.06.25 17:00
a twoją babkę to ruskie przemięszali
Anonim2021.06.25 17:42
całuj psa w du/pe ćwoku
trucker Texas2021.06.25 23:05
Wyjmij kaktusa z rectum , przestanie bolec.
robaczek2021.06.25 15:41
znacie taka bajkę "Pinky i Mózg" -------------------------- na JAREK Z MARUSZEM ;]
Anna2021.06.25 15:33
Brawo. Już traciłam nadzieję że PiS stanie na wysokości zadania i postawi się tak naprawdę wrogom Polski .Bardzo dziękuję i życzę większej odwagi w innych sprawach.
M.2021.06.25 15:32
No nie do uwierzenia - WŁAŚCIWA ODPOWIEDŻ - tylko czy na forum międzynarodowym też.
Bystry2021.06.25 15:29
Co z tego, ze pan premier tak glosno krzyczy w Polsce. Na zewnatrz bedzie potulny jak baranek. lol przez lzy. To sa bledy naszej dyplomacji przez ostatnir 30 lat. Nie bedzie tego tak latwo naprawic. A spoleczna ustawa anty 447 dalej w zamrazarce.
Jesteś Bystry2021.06.25 17:25
to czytaj ze zrozumieniem. Powiedział to w Brukseli. Oby tylko Jarek go nie utemperował, jak się rozdzwonią telefony..
A co żyd w Polsce miał?2021.06.25 15:21
Generalnie mówiąc, GÓWNO! Niemal 100% żydów w Polsce oprócz drewnianych i kilku murowanych synagog mieli GÓWNO. Jakoś żyd nie ma majątkowych pretensji do Ukrainy, Białorusi, Litwy, tj. "majątków" żydów na terenach dawnej Polski. A jeżeli żyd coś miał to głównie tam. ...... "Majątki", z wyjątkiem było iluś tam lekarzy, prawników, wykładowców, więc skąd te miliardy? . . . . . Miał żydek szewc gdzieś w Kazimierzu drewnianą ruderę, po której śladu nie ma, ale cenę wyliczył na dzisiejsze miliony.
Pablo2021.06.25 15:21
Brawo, ale dopiero gdy pali im się grunt pod nogami podlizują się prawicowym wyborcom. Minus dla konferederacji, że nie zagłosowała za zmianami w KPA całym składem.
Portofino2021.06.25 15:19
Do żydów już dotarło? Nic się wam nie należy. przed udaniem sie na dworzec gdanski spłaćcie ogromne zadluzenie waszych gmin siegajace czasów I RP.
matis892021.06.25 15:17
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.