15.12.19, 09:45fot. Platforma Obywatelska, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Andrzej Stankiewicz: Tusk postawił na Schetynie krzyżyk

"Słabnie pozycja szefa PO Grzegorza Schetyny, który stawiał nie na zwycięską Małgorzatę Kidawę-Błońską, tylko na przegranego Jacka Jaśkowiaka. Wracający do gry na krajowym boisku Donald Tusk otwarcie domaga się usunięcia Schetyny" - pisze Andrzej Stankiewicz w komentarzu po prawyborach w Platformie Obywatelskiej.

 

Stankiewicz przekonuje, że Schetyna ma przeciwko sobie nawet swoich dawnych zwolenników. "Seria porażek, której towarzyszy całkowity brak pomysłu Schetyny na Platformę i odebranie PiS władzy, doprowadziła do tego, że odwróciła się od niego spora część wyborców opozycji i działaczy PO. Opuścili go nawet jego dawni sojusznicy, tacy jak Borys Budka, Rafał Grupiński, czy Marcin Kierwiński" - twierdzi.

Według autora Schetyna próbował wszelkimi sposobami namówić do startu w prawyborach kogokolwiek, tak, by ktoś wystąpił przeciwko Kidawie-Błońskiej. Kidawy bowiem Schetyna nie chciał - stawiał na Jaśkowiaka, a Kidawę wymyślił jako "narzędzie" przed wyborami parlamentarnymi oraz jako pewen wariant na wypadek rezygnacji Tuska.

"W ostatniej chwili Schetyna przekonał prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, któremu nieliczni już we władzach PO schetynowcy pomagali w kampanii przeciw Kidawie. W tym sensie druzgocące zwycięstwo Kidawy jest porażką Schetyny" - pisze publicysta "Onetu".
"Na Schetynie Tusk postawił krzyżyk. Biorąc pod uwagę nastroje w szeregach PO, których ilustracją są wyniki prawyborów, może to być krzyżyk decydujący" - uważa Stankiewicz.

W jego ocenie Tusk starta siębudować szerokie zaplecze: stawia nie tylko na Kidawę, w przeszłości rzeczniczkę jego rządu, ale także na szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza; ma swoich ludzi także w otoczeniu Szymona Hołowni.

bsw/Onet.pl

Komentarze

jank2019.12.15 18:34
"Katolik" Hołownia który popiera aborcję...
ruiny2019.12.15 15:32
No i co z tego. To Schetyna ma władzę a Tusk tylko ciepły fotel i bambosze.
Po2019.12.15 10:41
Oczyścić Polskę z komunistycznego śmiecia. To obóz zdrady narodowej, który powinien być odsunięty z życia publicznego i to jak najszybciej. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, donoszą na Polskę gdzie się da i żądają karania Polski szczególnie w UE !!! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, szczują, a na prawdę reagują agresywnością.
Urszula2019.12.15 10:40
Sami się określili i sami przyznali, że są „h a ń b ą” polskiego parlamentu iX kadencji i wyborców, którzy na nich głosowali. Jachira namalowała litery, do pomocy doskoczyła Krzywonos i trzech innych PO-je-bów i stanęli w rzędzie, aby nam jasno pokazać kim są !!! To lewa strona w ławach poselskich. To humus polskiej włoszczyzny określił się jako „H A Ń B A”. Wszystko jasne ! Brawo jachira – jak dotąd najlepsza posełka PO-je-bów ! A zatem jeszcze raz: Cała lewa strona sejmu to H A Ń B A !!!
realista2019.12.15 10:39
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Onegdaj2019.12.15 10:39
Tyle złego, ile zrobili Tusk i Schetyna dla polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, nie zrobił dotąd nikt ! Zamiast budować konkretne programy wyborcze i polityczne i walczyć o ich akceptacje wśród wyborców, wybrali inną drogę – drogę nienawiści do innej partii politycznej – do PIS. Oboje reprezentują poziom intelektualny Afrykańczyków z Rwandy, gdzie w końcu z nienawiści doszło do rzezi pomiędzy dwoma zwaśnionymi plemionami Tutsi i Hutu. Ci dwaj PO-je-by planowali to samo w Polsce. I podobnie jak Afrykańczycy z Rwandy nazywali siebie robactwrm, tak ci dwaj pseudopolitycy nazywali swych przeciwnikłw politycznych od watach, szkodników czy szarańczy ! To, odsunieęcie ich od władzy i od koryta korupcji w 2015 roku wywołało u tych osobników takie zachowania, taką nienawiśś, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Posługując się kłamstwami i zdradą opluwali rządzących z PIS dążąc permanentnie do konfrontacji i siłowego przejęcia władzy. Jeden z nich Tusk ostatecznie stchórzył i zrezygnował z polskiej polityki, drugi zaś Schetyna, stoi na krawędzi bankróctwa politycznego. Trybunał Stanu oceni ich działalność polityczną, a historia oceni ich obu jako zdrajców narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o nich jak najszybciej !
Zosia2019.12.15 10:38
Jak my Polacy cieszymy się i jaką mamy radość z pozbycia się niemieckiego szkodnika Tuska z polskiego podwórka !
Lewak2019.12.15 10:36
Przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą Polski, którzy zdradzali i zdradzają naszą ojczyznę. Przyjdzie wielka klęska tych, którzy kradli, kłamali i kłamią nadal !!!
Krzysztof.2019.12.15 10:14
Fronda niech się lepiej martwi o Maliniaka, zwanego, także podnóżek kulawego karła. szybki długopis.!!!!!!!!!!!!!!!!!
zmijowe plemie2019.12.15 18:54
KRZYSIEK TO IMIE POLSKIE A TY ZYDZIE ZWIESZ SIE ICEK.CSYO WAM SIE OBLE
B522019.12.15 9:56
było referendum w Polsce czy chcesz aby Polska przystąpiła do Unii Gospodarczej ja napisałem że TAK ale mnie zrobili w trąbę bo pytanie powinno być czy chcesz aby Polska dołączyła do Unii Ideologicznej przenoszącej własną produkcję do Azji
Otto2019.12.15 13:12
Cooooo ?! Ty, dałeś się zrobić w trąbę ?! Ależ ty musisz być tępy !
B522019.12.15 20:23
a co ty wnosisz do rozmowy buraku