Andrzej Duda we włoskim dzienniku: Wojtyła, papież wolności - zdjęcie
17.05.20, 06:30Fot. via Pixabay - Joaoaugustof

Andrzej Duda we włoskim dzienniku: Wojtyła, papież wolności

12

W przeddzień setnej rocznicy narodzin św. Jana Pawła II, na łamach rzymskiego dziennika „Il Messaggero” ukazał się tekst prezydenta Andrzeja Dudy, który wspomina postać tak niezwykle istotną dla Polski oraz Kościoła katolickiego.

Andrzej Duda wspomina:

18 maja 1920 roku przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II Wielki. Filozof, porywający mówca, mąż stanu, poeta. Kontynuator reform Soboru Watykańskiego II w świecie naznaczonym konfliktami i radykalnymi przemianami cywilizacyjnymi”.

W tekście zatytułowanym „Wojtyła, papież wolności, który ożywił Europę” przypomniał, że widział on zbrodnie obu totalitaryzmów: „okupujących Polskę niemieckich nazistów oraz powojennego reżimu komunistycznego”.

Zaznaczył, że dla katolickiego kapłana i humanisty ukształtowanego przez przez przenikniętą ideałami wolności i tolerancji, musiało być to wstrząsem. Dodaje też, że Karol Wojtyła od 455 lat był pierwszym z papieży spoza Italii.

Andrzej Duda wspomina w końcu również pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, która miała miejsce w czerwcu 1979 roku. Dodaje:

Niedługo potem w Polsce wybuchła prawdziwa pokojowa rewolucja”.

Przypomniał, że ów wielomilionowy, oddolny ruch za swoje motto, czerpiąc z papieskiego nauczania, obrał hasło: „nie ma wolności bez solidarności”.

 

Polski prezydent w swoim tekście przypomina na koniec, że zmagania papieża zwieńczył upadek komunistycznych dyktatur w Europie, w tym w Polsce w czerwcu 1989 roku. Dodał też, że owa solidarność może być dla nas źródłem wielkiej siły w czasach, gdy zmagamy się z pandemią.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (12):

anonim2020.05.19 8:00
Znów PFN wydała kasę na reklam, a durna ABBA zachwyca się, że tałatajstwo typu "prezydent" i "premier" pokazuje się w zachodnich mediach. Strony z widoczna adnotacją "advertisement" nikt nie czyta. Zwłaszcza kiedy pojawia się na niej reprezentant pisiego kaczyzmu, wyśmiewanego w całej Europie.
anonim2020.05.17 10:18
Papież wolnosci... również dla pedofili.
R2020.05.17 10:09
Bóg eliminuje katolicyzm i inne fałszywe religie faktami - publicznie ukazuje nam zachowanie biskupów i ich wiernych ich obłudę i głupotę na czele z papieżami, i to jak fałszywa jest wiara w instytucje ludzi ... Czas na osobiste relacje z Bogiem Jezusa oparte na biblii - bo z łaski Jego Ducha możemy się codziennie zachowywać tak jak Bóg chce i nie potrzebujemy do tego żadnych rytuałów ani pośredniczących ludzi ! skończmy z usprawiedliwianiem się głupią wiarą ojców oszukanych przez rządzących tym światem dudusiów
Uwaga !2020.05.17 9:46
Ludzie, zobaczcie, jak wzmacniam mоją odporność na walkę z koronawirusem. Piszę o tym na moim blogu ---> yourblogg.info/covid
ABBA2020.05.17 9:02
To wspaniałe, że dziś polski prezydent i często też premier wypowiadają się w europejskich mediach! W końcu jest szansa, że zmieni się zakłamany wizerunek Rzeczpospolitej, który od ponad 30 lat propaguje na świecie gazeta michnika i jej funkcjonariusze. Braciszek ubowca-mordercy konsekwentnie niszczył i niszczy dobre imię naszej Ojczyzny; dopiero rząd PiS daje odpór temu łajdackiemu działaniu. A na tym portalu, jak widać, dyżurne szczekaczki świątek, piątek i niedziele na posterunku, gotowe do opluwania uczciwych ludzi i wszystkiego, co dobre i święte. Żałosne kreatury!
PancerCrystal2020.05.17 6:57
Karol wojtyła był obrońcą pedofili. Chronił m.in. kardynała soldano, organizatora siatki pedofili którzy masowo gwałcili dzieci. Dopiero ratzinger wywalił go na zbity pysk. Dlaczego wojtyła tak chronił kardynała o którym wszyscy wiedzieli że to przywódzca pedofili? Tego się chyba nigdy nie dowiemy. Obyśmy dożyli czasów zmieniania ulic im. obrońcy pedofili i burzenia jego pomników. P.S.: kaczor wprowadza właśnie kolejną tarczę dla przedsiębiorców: pałki i gaz. Tym sobie szykuje miejsce w celi.
ja2020.05.17 7:47
Bez zniszczenie wizerunku JPII nei da się zniszczyć umiłowania WOLNOŚCI wśród młodych ludzi.
PancerCrystal2020.05.17 7:57
Tu nie chodzi o zniszczenie. Tu chodzi o prawdę. K wojtyła chronił bandytów. Takie są fakty.
katolicka kretynizacja polski2020.05.17 6:53
ta... nikt nie dał tyle wolności dla tego co robiły pedofilne klechy co Wojtyła!
ja2020.05.17 7:45
Dlaczego tak bardzo boli was WOLNOŚĆ ludzi ?
PancerCrystal2020.05.17 7:59
Bandyci chronieni przez wojtyłę zniewalali dzieci. Gdzie ty widzisz WOLNOŚĆ?
Dam2020.05.17 10:01
Wolność do bezkarnego gwałcenia dzieci? Powinna przeszkadzać każdemu.