Ambasadorowie państw czy... LGBT? Jest PETYCJA - zdjęcie
10.07.19, 17:38Zdj. Pxhere, CC0, domena publiczna

Ambasadorowie państw czy... LGBT? Jest PETYCJA

32

Przed paradą Równości 53 ambasadorów różnych państw wystosowało list otwarty z poparciem "dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami".

Część z nich wzięła później udział w Paradzie Równości. Wystosowano protest przeciwko mieszaniu się ambasadorów z sprawy wewnętrzne Polski


Szanowni Państwo!

Wyrażam moje głębokie oburzenie faktem podpisania przez Państwa listu otwartego z poparciem dla Parady Równości w Warszawie 8 czerwca 2019 r.

Jestem głęboko zbulwersowany Państwa zaangażowaniem w to skrajnie kontrowersyjne wydarzenie, którego postulaty są drastycznie sprzeczne z przekonaniami znakomitej większości polskiego społeczeństwa i jawnie godzą w demokratycznie ustanowiony ład konstytucyjny Rzeczypospolitej Polskiej. Państwa działania odbieram jako próbę wywierania presji i usiłowanie narzucenia Polsce dyktatu obcych ideologii, kwestionujących fundamentalne wartości jak rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny czy prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Stanowczo sprzeciwiam się tym działaniom i wzywam Państwa do niezwłocznego zaprzestania oficjalnego popierania Parady Równości oraz innych inicjatyw kontrowersyjnych społecznie i podważających ład prawny w Polsce.

Wśród oficjalnych postulatów Parady Równości, dla których wyrazili Państwo oficjalne poparcie, znajdują się skrajnie kontrowersyjne kwestie jak m.in.:

żądanie „wprowadzenia pełnej równości małżeńskiej z prawem do adopcji z wszystkimi wynikającymi z tego prawami i obowiązkami oraz ustawy regulującej związki niebędące małżeństwami, w tym szczególnie przepisów zapewniających zabezpieczenie wzajemnych zobowiązań”, sprzeczne z przekonaniami ponad 80% polskiego społeczeństwa, które nie zgadza się na adopcję dzieci przez pary jednopłciowe (zgodnie z badaniami opinii publicznej Kantar i CBOS), oraz naruszające konstytucyjną zasadę ochrony małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny – „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej” (Art. 18 Konstytucji RP);
żądanie „wprowadzenia do wszystkich szkół i przedszkoli rzetelnej, nowoczesnej i neutralnej światopoglądowo edukacji dotyczącej ludzkiej seksualności, dostosowanej do możliwości percepcyjnych i wieku”, sprzeczne z opinią 80% polskiego społeczeństwa, które uważa że to rodzice powinni decydować czy i jakie treści dotyczące płciowości przekazywać ich dzieciom (zgodnie z badaniami opinii publicznej Maison and Partner i IBRIS) oraz naruszające wyrażone w Art. 48 Konstytucji RP prawo rodziców „do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania”;
żądanie „zapewnienia obywatelom i obywatelkom pełni praw reprodukcyjnych w tym: prawa do (…) bezpłatnej antykoncepcji (także antykoncepcji awaryjnej) oraz aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży”, sprzeczne z opinią 75% polskiego społeczeństwa, które określa się jako „pro-life” (zgodnie z badaniami opinii publicznej agencji Difference) oraz naruszające konstytucyjną zasadę ochrony życia zawartą w art. 38 Konstytucji RP „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia” oraz art. 4a Ustawy O Planowaniu Rodziny, Ochronie Płodu Ludzkiego i Warunkach Dopuszczalności Przerywania Ciąży, który jasno określa jedyne 3 przypadki dopuszczalności aborcji.
Oficjalne poparcie Parady Równości oznacza poparcie jej skrajnych ideologicznie postulatów – sprzecznych z przekonaniami polskiego społeczeństwa i radykalnie naruszających porządek prawny Rzeczypospolitej Polskiej.

Takie działania naruszają art. 41 konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych, który nakazuje członkom przedstawicielstw dyplomatycznych „szanowanie ustaw i innych przepisów państwa przyjmującego. Mają one również obowiązek nie mieszać się do spraw wewnętrznych tego państwa”.

Reprezentując przekonania 80% polskiego społeczeństwa, broniąc demokratycznie ustanowionego ładu konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej, a także pragnąc budować przyjazne stosunki między narodami, oparte na wzajemnym szacunku, wzywam Państwa do niezwłocznego zaprzestania oficjalnego popierania Parady Równości oraz innych inicjatyw kontrowersyjnych społecznie i podważających porządek prawny w Polsce.

 

- brzmi protest, który podpisało już prawie 10 tys. osób

Adresaci protestu:

J.E. Shpresa Kureta, Ambasador Republiki Albanii
J.E. Ana María Ramírez, Ambasador Republiki Argentyny
J.E. Paul Wojciechowski, Ambasador Australii
J.E. Werner Almhofer, Ambasador Austrii

J.E. Luc Jacobs, Ambasador Królestwa Belgii
Mevludin Korac, Chargé d'Affaires a.i., Ambasada Bośni i Hercegowiny
J.E. Emil Yalnazov, Ambasador Bułgarii
J.E. Tomislav Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji
J.E. Petros Kestoras, Ambasador Republiki Cypryjskiej
J.E. Budimir Šegrt, Ambasador Czarnogóry
J.E. Ivan Jestřáb, Ambasador Republiki Czeskiej
J.E. Ole Egberg Mikkelsen, Ambasador Danii
J.E. Aníbal de Castro, Ambasador Republiki Dominikany
J.E. Juha Ottman, Ambasador Finlandii
J.E. Pierre Lévy, Ambasador Francji
J.E. Evangelos Tsaoussis, Ambasador Republiki Grecji
J.E. Francisco Javier Sanabria Valderrama, Ambasador Hiszpanii
J.E. Ron J.P.M. van Dartel, Ambasador Królestwa Niderlandów
J.E. Tsewang Namgyal, Ambasador Indii
J.E. Emer O’Connell, Ambasador Irlandii
J.E. Martin Eyjólfsson, Ambasador Islandii
J.E. Anna Azari, Ambasador Izraela
J.E. Tsukasa Kawada, Ambasador Japonii
J.E. Leslie Scanlon, Ambasador Kanady
J.E. Eduardas Borisovas, Ambasador Republiki Litewskiej
J.E. Conrad Bruch, Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga
J.E. Edgars Bondars, Ambasador Łotwy
J.E. Vasil Panovski, Ambasador Macedonii Północnej
J.E. John Paul Grech, Ambasador Malty
J.E. Alejandro Negrín, Ambasador Meksyku
J.E. Rolf Nikel, Ambasador Niemiec
J.E. Olav Myklebust, Ambasador Królestwa Norwegii
J.E. Mary Thurston, Ambasador Nowej Zelandii
J.E. Luís Manuel Ribeiro Cabaço, Ambasador Portugalii
Christian R Botha, Chargé d’Affaires a.i., Ambasada Republiki Południowej Afryki
J.E. Dario Galassi, Ambasador San Marino
J.E. Nikola Zurovac, Ambasador Republiki Serbii
J.E. Božena Forštnarič Boroje, Ambasador Słowenii
J.E. Georgette Mosbacher, Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki
J.E. Jürg Burri, Ambasador Szwajcarskiej
J.E. Stefan Gullgren, Ambasador Szwecji
J.E. Andrii Deshchytsia, Ambasador Ukrainy
J.E. Pablo Scheiner, Ambasador Urugwaju
J.E. Luis Gómez Urdaneta, Ambasador Boliwariańskiej Republiki Wenezueli
J.E. Jonathan Knott, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
J.E. Aldo Amati, Ambasador Włoch
Stefaan De Groote, Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii
Laurence Capelle, Delegat Generalny Rządów Walonii-Brukseli
Ingibjörg Sólrún Gísladóttir, Dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie
Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce
Christine Goyer, Przedstawiciel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce
Thomas E. Garrett, Sekretarz Generalny Wspólnoty Demokracji
Anna Rostocka, Dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM)

Tysol.pl

Komentarze (32):

Jan Radziszewski2019.07.11 10:44
PIEKŁO ideologiczne marzenie polityków LBGT Pan Bóg zapowiada, że „Boża Sprawiedliwość dopuści na ludzi grzeszących grzechem nieczystym, zwłaszcza w jego najgorszych odmianach, wiele nowych chorób. Śmierć i piekło zbierać będą plony u wszystkich, lubujących się w nieczystości, szczególnie tej, przeciwnej naturze. + Choroba ta, będzie dotykać wielu ludzi żyjących i praktykujących homoseksualizm obojga płci (geje i lesbijki). + Będzie to choroba śmiertelna i bardzo zaraźliwa. + Objawy tej choroby zaczynać się będą dość łagodnie, a zarazić się nią będzie można jedynie grzesząc w ten sposób. Odmiana tej choroby, ale w o wiele bardziej srogiej formie, dotykać będzie osoby praktykujące zoofilię, a zwłaszcza jej skrajne odmiany (współżycie ze zwierzętami). Biada grzeszącym taką nieczystością! Jeżeli nie nawrócicie się, jeżeli nie rozpoczniecie surowej pokuty, to czekać was będzie straszny koniec w ciężkim poziomie ognia piekielnego. 616.
Jan Radziszewski2019.07.11 3:35
Jak przedstawicielswo własnego narodu śmierdzi - wydalić niech stają w obronie Sodomitów w swoich krajach
Wojtek Polak 2019.07.10 23:21
francuski doradca prezydenta jest były szef niemieckiej partii zielonych pedofil z z 7 wyrokami sądowymi a belgia i danja pamiętamy o aferach pedofilskich w których główne skrzypce grali politycy z samego świecznika .w anglii dziennikarz który transmitował i opisywał rozprawy sądowe o pedofilach został skazany na 2,5 lat więzienia. na zachodzie pedofilia nie jest traktowana jako coś złego chyba że ta wśród księży to co innego. tak więc moralnie zdewastowane ''zachodnie'' państwa z terroryzowane przez dewiantów z lgbtqxyz+ popierają chorą zboczoną ideologię.
z W-wy2019.07.10 23:18
Pedalstwo zawsze na straży, pedalstwo na usługach Kremla. Patrolują, myszkują jak prawdziwy zestarzały komsomolec. GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? GDZIE JEST "WIOSNA I JEJ NACZELNA SUKA ??? GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ??? Ty M pedale, przyjmuję wszystkie pedalskie samobójstwa na swoje sumienie i chętnie przyjmę twoje i tego dumnego zboka z Riazania. Kiedy? Kiedy?
robaczek 2019.07.11 10:05
dzizas!!! wszystko OK? moze jakos trzeba pomóc koledze?
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.10 23:04
Polaczkowe prawactwo prostackie vs reszta świata.... ...FATALITY! ale prawactwo zachowa się jak zwykle tzn na złość mamie uszy odmrozić i zaklinać rzeczywistość na białe wołać czarne. Cali PiSdzielce :)
Jan Radziszewski2019.07.11 3:40
piekło gore żydzie i czeka z utęsknieniem na swoich żydków - pamiętaj i. nie licz na diabelską dobroć dla żydów tj. wyznawców i miłośników cezara /J 19,15)
M.2019.07.10 22:07
Maja pelne prawo sie "wypowiadac" i popierac osoby przesladowane. Szczególnie majac na uwadze PiSowsko-frondowska-TVPiSowska szczujnie, wycie, nienawisc, szczekanie frustratów i nieudaczników, którzy maja wlasnie swoje 5 minut. To m. in. z waszej winy dochodzi do samobójstw mlodziezy homoseksualnej. Macie te ofiary na sumieniu.
gogogo2019.07.11 1:17
A ile było tychże ofiar?
Justyna S2019.07.10 20:36
No tak, cały świat się myli, tylko my Polska jedynie sprawiedliwi wsród narodów świata....
JONASIK2019.07.10 20:56
Właśnie tak jest. Polska jest narodem wybranym, ale odkupieni zostaną wszyscy. Polska jest Chrystusem narodów! Dziadów w szkole nie czytałaś?
krzysztof2019.07.10 19:41
Dzieci po takiej edukacji w szkole,jeszcze by się dowiedziały jakie zachowania dorosłych wobec dziecka są nieakceptowalne, na co zwracać uwagę, czym się niepokoić, jak reagować i komu zgłaszać przypadki nadużyć. Dla pedofilów i katoli lepiej aby żyły w nieświadomości,będą łatwym celem dla zboczków katolickich. Przypomnę słowa biskupów że pedofile to nie geje; https://www.fronda.pl/a/episkopat-prawie-400-przypadkow-pedofilii-od-1990-roku,123637.html
Zerr02019.07.10 22:21
I znowu kłamiesz, jak patologiczny wlewak. Tytuł jest oszukańczy. Tylko 198 dotyczyło osób poniżej 15 lat, co daje oszałamiającą liczbę 7 przypadków rocznie. 2,7 sprawcy rocznie. Na 600 sądzonych sprawców ogółem. Typowe dla wlewackich oszołomów - pałują temat 0,45% pedofilii uparcie przemilczając 99,55%. Ciekawe dlaczego... to znaczy - normali ludzie dobrze wiedzą dlaczego wlewacy w 99,55% pedofili zamykają buźki na kłódkę. BO BY SIE WAM SEKTA SKOMPROMITOWAŁA.
JONASIK2019.07.10 19:00
A nie wystarczy zerwać z tymi popierdułkowatymi państwami stosunki dyplomatyczne i dodatkowo wypowiedzieć im wojnę? W końcu po naszej stronie jest bóg, prawda i honor.
gatakam2019.07.10 19:02
Na taki wpis to sik, sik ,sik
JONASIK2019.07.10 19:17
Wpis dziękuje za podlanie. Teraz rośnie w siłę i pachnie :)
Katarzyna2019.07.12 22:22
Tak jest Bóg , nie bóg ! Nie pomyslałeś? Szacunku trochę koleś!
Zbigniew2019.07.10 18:48
Kto gdzie kiedy widział parę jednopłciową?! Ulegliście językowi ideologii, której - jakże słusznie - stawiacie opór.
W\\\\305\\\\202odek2019.07.10 19:16
Tak widziałem. Gdy woda gotuje się w czajniku to wylatuje "para jednopłciowa" - wodna.
JONASIK2019.07.10 19:21
A herbata wychodzi słaba, bezjajeczna czy taka mocna, z jajami?
gatakam2019.07.10 18:46
Dlaczego natura tak strasznie dyskryminuje LGBT? To nie do przyjęcia, że kochająca się para gejów czy lesbijek nie może spłodzić dziecka, owocu ich miłości.
Katarzyna2019.07.12 22:19
No widzisz ,! Racja ! Więc jak może być równość! Więc te Prady rzekomej "Równości" nigdy nie dorównają normalnym małżeństwom !Prawda? No bo jak ? Gej gejowi dziecka nie zrobi, nie zajdzie w ciążę! Więc nie może być w żadnym razie równości której rzekomo chcą!
z bródna2019.07.10 18:44
Przypominam o przypadającej dzisiaj 78 rocznicy Pogromu w Jedwabnem.
gatakam2019.07.10 18:48
Przypomnij to naszym zachodnim sąsiadom zza Odry. To dzieło ich przodków.
z bródna2019.07.10 19:06
Nie lajkuj swoich własnych postów. Albo chociaż powstrzymaj się przed tym przez jakieś pół godziny. To jest żenujące.
gatakam2019.07.10 19:09
Urojenia z bródna
Jan Radziszewski2019.07.11 3:30
piekło gore żydzie z bródna i czeka z utęsknieniem na swoich żydków - pamiętaj i. nie licz na Jego tj. diabelską dobroć dla żydów wyznawców i miłośników cezara /J 19,15)
jozef2019.07.10 18:42
Podoba mi się to jak Polska walczy z całym światem. Na pewno Szydło znowu ogłosi sukces i dostanie kwiaty na lotnisku.
gatakam2019.07.10 18:49
Jeśli cały świat zdecydował, że skoczy w przepaść, to Polska też solidarnie powinna skoczyć?
ff2019.07.10 19:02
podoba mi się józiu, że ty byś całemu światu nadstawił .... ale nadstawiaj swoją .... i ogłaszaj sukces, a od innych po prostu się o......
Jan Radziszewski2019.07.11 4:06
oj jak widać trafisz do piekła - za wzorem idola Donalda Tuska tj będziesz razem z Nim i jego ferajną z PO KE
Gnostyk2019.07.10 18:30
J.E. Andrii Deshchytsia, Ambasador Ukrainy J.E. Anna Azari, Ambasador Izraela J.E. Georgette Mosbacher, Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki ho ho!!!!!