Ambasador USA uspokaja Polaków w sprawie 447 - zdjęcie
26.04.19, 18:12Zdj. Twitter/Georgette Mosbacher

Ambasador USA uspokaja Polaków w sprawie 447

31

Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce udzieliła wywiadu Polskiemu Radiu. W rozmowie z amerykańską dyplomatką poruszony został m.in. temat wiz, Nord Stream 2 oraz ustawy 447. 

"By móc zostać włączonym do Programu Ruchu Bezwizowego, trzeba spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest przyjęcie określonych umów, dotyczących współpracy w dziedzinie wymiany informacji wywiadowczych. Jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć ten cel. Drugim warunkiem jest obniżenie wskaźnika odmów wizowych poniżej trzech procent. Jesteśmy blisko"- podkreśliła Mosbacher w wywiadzie dla radiowej "Jedynki". 

"Zwracam się do wszystkich Polaków, by aplikowali o wizy, abyśmy mogli obniżyć wskaźnik odmów wizowych do poziomu poniżej trzech procent. Moim celem jest, by udało się to osiągnąć do końca września"-apelowała ambasador do Polaków. 

Pytana o sprawę gazociągu Nord Stream 2 i ewentualne plany amerykańskiej administracji dotyczących sankcji, odpowiedziała:

"Nie wiem nic o żadnych sankcjach, ale mogę powiedzieć, że jesteśmy jednoznacznie przeciwni Nord Stream 2. Nie postrzegamy go jako projektu biznesowego, ale jako narzędzie polityczne. Nie podoba nam się Nord Stream 2".

W rozmowie poruszono również temat planów wzmocnienia obecności armii USA w Polsce. Georgette Mosbacher zapewniała, że Stany Zjednoczone skłaniają się ku "trwałej obecności". Jak podkreśliła rozmówczyni "Jedynki", Polska to jeden z najważniejszych sojuszników USA, dlatego Amerykanom zależy na obecności w naszym kraju. 

"Polska leży na wschodniej flance NATO i zdajemy sobie z tego sprawę. I dlatego jesteśmy zaangażowani w to, aby naprawdę wzmocnić nasz wojskowy sojusz, biorąc pod uwagę znaczenie regionu i NATO jako całości"- podkreśliła. Jednocześnie ambasador poinformowała, że porozumienie w tej sprawie pojawi się do końca 2019 r. 

Dziennikarka Polskiego Radia poruszyła również kontrowersyjny temat ustawy 447.

"Myślę, że jest pewne niezrozumienie dotyczące tego, czym jest ustawa 447. Chodzi w niej o sporządzenie jednorazowego raportu, nikt nie mówi nikomu co ma robić, nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać komu. To jednorazowy raport na temat poszczególnych krajów i działań przez nie podjętych. Służy tylko gromadzeniu informacji "-zapewniła Georgette Mosbacher.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (31):

Maria2019.04.27 12:24
WON z tym indywiduum z Polski.Tramp nas wszystkich obraził przysyłając tę sprzedawczynię kosmetyków do Polski jako ambasadorzycę ! Wystarczy na nią popatrzeć a widać na co ją stać! Żydówka się za bardzo panoszy i miesza w sprawy polskie za przyzwoleniem i od siebie wprost! WON Z POLSKI!!!!!
Żorżeta Maybacher2019.04.27 10:51
Polska nie ma się zupełnie czego obawiać gdyż nie chodzi tu o jakieś liczby i pieniądze tylko o działki i kamienice :)
remek2019.04.27 7:55
Sama niech reparacje 1226 płaci nam za sprzedanie Polski Niemcom i Rosji.
starszy pan2019.04.27 6:53
Dręczy mnie pytanie: czy ekscelencja, ambasador pani Mosbacher ma kosmetyczkę Amerykankę czy Polkę? Pomóżcie mi w tym dojmującym problemie. Proszę!
strun2019.04.27 4:54
Uspokoiła mnie. Wychodzi na to, że zabiorą nam tyle, że uda nam się jakoś przeżyć. Jaki to cywilizowany złodziej, chodząca dobroć.
SONGO2019.04.26 22:28
Podejrzewam że ta wypowiedz to forma uspokajanie atmosfery przed nadchodzącymi wyborami. Odzew w kraju był dość wyraźny i negatywny czego raczej się nie spodziewano. Jeśli PiS faktycznie układa się z żydami i planuje pokornie wypłacać odszkodowania (po wyborach) i tym samym przyznać się że Polska była winna rozpoczęcia II wojny światowej oraz innych okropieństw wymyślonych przez tą grupę to może się bardzo zdziwić. Po sposobie prowadzenia polityki w stosunku do usa i izraela podejrzewam że ostatnie informacje są wysoce prawdopodobne. Wiele osób bardzo poważnie rozważny czy ponownie odda głos na tą partie.
Anetta2019.04.26 22:01
Amerkanski sad wlasnie zasadzil odszkodowanie w wysokosci 501 miliona dolarow za smierc Ottona Wamberga, obywatela amerykanskiego pochodzenia zydowskiego zabitego w Polnocnej Korei. Ja mam pytanie jakiej wysokosci powinny byc odszkodowania dla Polski od Niemiec za mord na 6 milionach Polakow, oraz dlaczego te 501 milionow amerykanski sad zasadza na rzecz obywateli amerykanskich, a nie panstwa Izrael? Sytuacja jest bowiem analogiczna z polskimi obywatelami pochodzenia zydowskiego zabitymi podczas wojny.
Aleksander2019.04.26 21:33
Oszukać goja - nie grzech - talmud.
Edi2019.04.26 21:06
Polska NIKOMU NIE BĘDZIE NIC PŁACIĆ ZA II WŚ. - a Polonia w USA już wnioskuje o wyłączenie Polski z jakichkolwiek roszczeń - POLACY RATOWALI ŻYDÓW Z NARAŻENIEM WŁASNEGO ŻYCIA BO SĄ CHRZEŚCIJANAMI KATOLIKAMI - I ZAWSZE BĘDZIEMY TAK ŻYĆ JAK NASZ PAN JEZUS CHRYSTUS - wiem że niektóry nacjom SIĘ TO W GŁOWIE NIE MIEŚCI - ALE MY POLACY TACY JESTEŚMY I JUŻ !!!
violencja2019.04.26 20:51
'Naturalnej urody 'pani , żona kilku mężczyzn , bardzo bawi się w politykę .Ciekawe , czy tę osobę USA wysłałoby na ambasadora /ambasadorresę/ Izraela???W Polsce tak , a gdzieś indziej???
JACEK2019.04.26 20:37
Innymi słowy, obiecanki cacanki a głupiemu radość.
Tomek 3.202019.04.26 20:31
Uspokaja, czy mydli oczy. Jakoś mętne i pokrętne są te wypowiedzi?
adam2019.04.26 20:26
To jakiś pisowski język jest? Ustawa 447 stanowi o restytucji mienia na rzecz organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary holokaustu i ma im pomóc w odzyskaniu żydowskich majątków bezdziedzicznych. Najpierw będzie oczywiście raport o jakie mienie i jakiej wartości chodzi a następnie będzie batalia o odzyskanie mienia w formie pieniężnej lub w naturze. Tak jak ta pani to treser mówi do tresowanego zanim będzie miał nad nim całkowitą przewagę.
Agnieszka2019.04.26 19:24
Nie uspokaja tylko bezczelnie kłamie. Niech przypomni, co Pompeo w imieniu USA splunął w nas przy tej sprawie na ich wymuszonej na nas konferencji antyirackiej w Warszawie. Jak się ma takich załganych, pazernych i nielojalnych sojuszników, to wrogowie jawią się już niczym łagodne baranki. A jak USA tak dba o ofiary Holokaustu, to niech wreszcie zajmie się i rozliczy swoją żydo-amerykańską gangsterką od "przemysłu holokaust", co dla konkretnych ofiar holokaustu wywalczała od Niemiec odszkodowania. To jest istota nieuczciwości, bo powszechnie mówi się, że z tych odszkodowań nikły procent trafiał do ofiar, dla których Niemcy je wypłacali. I kpin sobie proszę nie robić, że ważność zobowiązań deklaracji teresińskiej jest tak wielka, że podobno poważny kraj aż ustawę 447 musiał dla oceny jej realizacji robić i niszczyć ot tak sobie, dla zaspokojenia ciekawości swoje sojusze i sojuszników. Tam podobno za jej podpisanie w imieniu całego państwa i narodu uznano samą obecność staruszka Bartoszewskiego, co może już ani nie dosłyszał ani w swojej demencji nie pojął, co żydowska gangsterka kombinuje z unicestwieniem Polski. Czy brak protestu wynikły z pobytu w toalecie też tam uznawano za zgodę na grabieże?
Piotr2019.04.26 19:43
Spadaj trollu do Kacapii ! Tam twoje zawszone miejsce.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 19:21
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Piotr2019.04.26 19:41
Ile razy mam ci mówić, zwyrodnialcu, spadaj ? Znajdź sobie inne forum do wklejania tej lewackiej propagandy ! Bydlaku, to ty masz szczęście, że nie trafiłeś na mnie. Mamusia by cię nie poznała.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 19:21
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Piotr2019.04.26 19:38
Niech się składają Rabiej z Trzaskowskim, ja wolę wspomóc naprawdę biednych i potrzebujących. Gostek niech nie żebrze tylko weźmie się do roboty. Pracy jest na rynku sporo. Na pewno coś znajdzie, żeby sobie pokój wynająć i opłacić, poza tym Trzaskowski z chęcią go wspomoże. Mówił o specjalnym programie dla takich jak ten wasz Mikołaj.
elwirek 2019.04.26 20:50
A ja myślałem , że "matura to bzdura" , to tylko gag , ale jak wynika z artykułu piszącego osobnika , to jest prawda . może i umie czytać , ale bez zrozumienia , czyli osobnik nie wykorzystujący mózgu . Takie przypadki się zdarzają . Proponuję temu osobnikowi aby poprosił kogoś o przeczytanie tekstu artykułu i objaśnienie jego treści .
Jan Boran2019.04.26 19:19
Tu jest wszystko: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=VkIHfGdqDIQ
ceramik2019.04.26 19:13
''nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać komu. To jednorazowy raport na temat poszczególnych krajów. Służy tylko gromadzeniu informacji " I wszystko jasne. Boże ratuj nas od żydów.
12019.04.26 19:13
Na czym polega sila tego rzadu?
Cogito ergo sum2019.04.26 19:28
Mają duże poparcie narodu i mają charakter
Piotr2019.04.26 19:35
Na uczciwości, realizacji obietnic przedwyborczych, prawdomówności, dbanie o słabszych, biedniejszych, starszych, dbanie o Polskę i polskie społeczeństwo.
Urszula2019.04.27 8:31
Dbanie o starszych? A niech cie świnia poliże za to łgarstwo. Ale pisdzielcy juz tak mają.
JR2019.04.27 6:30
Może z tych odpowiedzi nieuk się coś dowie.
Cogito ergo sum2019.04.26 19:09
Pachnie mi to pełzającymi roszczeniami. Teraz Polska ma silny rząd ale kiedyś na słaby rząd będzie można naciskać. Tak jak na Norwegię czy Szwajcarię.
Urszula2019.04.27 8:29
Polska ma silny rząd? To dlatego ten rząd robi w majty na każde tupnięcie USA i Izraela? Ten silny rząd potrzebuje zapewnień ambasadora USA, że nie będzie tak źle? No i to stwierdzenie: ". Drugim warunkiem jest obniżenie wskaźnika odmów wizowych poniżej trzech procent." USA odmawia Polakom wiz i oczekuje, że to Polacy postarają sie o obniżenie wskaźnika odmów. Komu dać łapówkę? prezydentowi USA? Nie liczcie na zniesienie wiz, Polacy. USA celowo stawia warunki, ktore nie moga byc spełnione bo zależą od...USA.
szcze na PiS2019.04.26 18:58
Dziękuje pani Ambasador za te zapewnienia! Jestem teraz spokojny tak jak nauczyciele pewni swojej przyszłości po zapewnieniach Morawieckiego i Szydło... Czas na polską ustawę nakazującą USA wypłatę odszkodowania za sprzedanie nas w Jałcie Sowietom.
SKANDAL!! SKANDAL!!2019.04.26 18:45
O jakim mieniu bezspadkowym ona mówi?? Trzeba wyraźnie powiedzieć Żydom, aby odczepili się od Polski !!