Abp Stanisław Gądecki: Ta tragedia wstrząsnęła Polską! - zdjęcie
14.01.19, 11:59fot. screen youtube.com/episkopat

Abp Stanisław Gądecki: Ta tragedia wstrząsnęła Polską!

6

"Jest to niewątpliwie tragedia, która wstrząsnęła Polską – i zupełnie słusznie, dlatego że kto inspiruje do wzajemnej walki, koniec końców pociąga za sobą ofiary, pociąga burze" – powiedział abp Stanisław Gądecki, komentując atak nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Duchowny był pytany m.in. o to, czy to tragiczne zajście ma szansę zmienić scenę polityczną w Polsce, w szczególności zatrzymać mowę nienawiści wśród polityków.

"To jest coś, czego nie można praktykować w nieskończoność. Eskalując język i eskalując wzajemne oskarżenia powodujemy u ludzi słabszych psychicznie impuls do agresji" – powiedział abp. Gądecki.

"To jest brak wykształcenia w tym kierunku, że my atakujemy poglądy, ale w żaden sposób nie wolno nam atakować człowieka. Możemy się kłócić z drugim człowiekiem i spierać o słuszność jego wywodów, natomiast nie wolno atakować samego autora tych wywodów. To jest taka prosta i podstawowa lekcja, którą dzieci uczą się już w szkole podstawowej" – dodał przewodniczący KEP.

Abp. Gądecki zaznaczył również, że "nie zabijaj" jest "podstawowym prawem człowieka, które zostało sformułowane przynajmniej 3 tys. lat temu i należy do samej natury człowieka".

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze (6):

Lebowsky2019.01.14 15:12
Wszyscy jesteśmy winni! ... DALIŚMY SIE PODZIELIĆ!!! .... a nasze spory o pierdoły to pożywka dla polityków i gwarancja ich trwania przy korycie! ..... Jesteśmy jak zwykle głupi, przed szkodą czy po szkodzie nie ma różnicy! ...
john2019.01.14 14:28
jak zwykle niezastapiony bp gadecki zwolennik naturalistycznej koncepcji czlowiek doskonale odnajdujacy sie we wspolczesnej roli pasterza kosciuola rzymsko-katolickiego
OjciecKurka2019.01.14 13:38
Teraz się katabasy obudziły.. ku.rwa ich mać!
lolek2019.01.14 12:56
Pięknie podzieliliście Polaków. Wasza praca na marne nie poszła. I teraz są tego efekty. Wy p...ni kaczyści. I wy - ultrakatoliccy ojczulkowie typu Rydzyka
Maciek2019.01.14 12:15
"Możemy się kłócić z drugim człowiekiem i spierać o słuszność jego wywodów, natomiast nie wolno atakować samego autora tych wywodów." http://www.fronda.pl/a/skandaliczne-wystapienie-adamowicza-na-westerplatte,114686.html To tylko jeden, przykładowy artykulik z poświęconego portalu.
Full2019.01.14 15:04
To co w końcu można sie kłócic i spierać, czy nie można ... zdecyduj sie człowieku!!!