Ziobro o funduszu odbudowy: Morawiecki zaakceptował dyktat Brukseli i Berlina - zdjęcie
12.04.21, 09:54Fot. screenshot YouTube (TVP Info)

Ziobro o funduszu odbudowy: Morawiecki zaakceptował dyktat Brukseli i Berlina

15

Apelowaliśmy do pana premiera, by użył weta. Pan premier zresztą konsekwentnie zapowiadał, że tego weta użyje. Ale ostatecznie zgodził się na dyktat Brukseli i Berlina - powiedział na temat europejskiego funduszu odbudowy Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na falach Poranka Rozgłośni Katolickich Siódma9.

Ziobro wypowiedział się także na temat obecnej sytuacj w koalicji rządzącej.

- Zjednoczona Prawica była i jest koalicją. A koalicja ma to do siebie, że reprezentuje nieco inne wrażliwości i poglądy. Czasami są większe różnice, czasami są to zbieżne stanowiska. Natomiast zdarza się tak, że pojawiają się napięcia wynikające z zasadniczych różnic programowych. Taką sytuację mamy w tej chwili - stwierdził szef Solidarnej Polski.

Zdaniem Ziobry decyzja Morawieckiego odnośnie funduszu odbudowy jest sprzeczna z założeniami i celami Zjednoczonej Prawicy.

- Kiedy w 2014 roku zdecydowaliśmy się utworzyć obóz Zjednoczonej Prawicy przyjęliśmy wówczas program, który ogniskował się wokół wartości jak suwerenność, silne państwo Polskie i silna Polska w Europie. Wyrazem tego programu były konkretne postanowienia, które zobowiązaliśmy się realizować. Problem polega na tym, że na szczycie grudniowym, a wcześniej jeszcze lipcowym pan premier podjął decyzje, które są w naszej ocenie w sprzeczności z tymi celami, które stanowiły podstawę powołania Zjednoczonej Prawicy - stwierdził Ziobro.

Według Ziobry Morawiecki zaakceptował dyktat Unii Europejskiej nad suwerennymi państwami członkowskimi. Dzieje się to poprzez "możliwość kontroli działania parlamentu, prezydenta, rządu".

Ziobro podkreślił, że właśnie to stanowi prawdziwą różnicę poglądów między Solidarną Polską a Morawieckim.

- (...) to jest różnica prawdziwa wynikająca nie z jakiś napięć natury ambicjonalnej, bądź doraźnej, ale różnica o charakterze strategicznym związanym z wizją rozwoju Polski i przyszłości Polski. Myśmy zdania nie zmienili, jako Solidarna Polska. Te zdanie zmienił pan premier i przekonał do takiego stanowiska Prawo i Sprawiedliwość. Nas do tego nie przekonał - stwierdził Ziobro.

Głosowanie nad przyjęciem Funduszu Odbudowy było silnie wspierane przez PiS. Solidarna Polska, której przewodzi Zbigniew Ziobro od początku sprzeciwiała się przyjęciu tego rozwiązania.

jkg/dziennik

Komentarze (15):

Tadeusz Mendrek2021.04.12 18:51
Panie ministrze Ziobro. Niechaj zajmie się Pan swoim resortem bo dotychczasowe działania sądów w kraju to kompromitacja. O losach i przyszłości Polski niechaj decydują ludzie pozbawieni fałszywych ambicji i chorobliwej żądzy władzy. Pan nigdy nie będzie prezydentem RP. Samo poparcie ojca dyrektora to o wiele za mało.
Anonim2021.04.12 16:10
PiS już się ślini na widok miliardów do rozgrabienia. Banda złodziei.
Widz2021.04.12 16:06
Panie Ziobro, proszę poprawić i uwiarygodnić działania prokuratury. Jest dużo do zrobienia.
edi2021.04.12 14:59
Reszta to targowica lewacka! Brawo Solidarna Polska, tylko wy jestescie prawdziwymi patriotami broniacymi interesu Polski.Duda, kaczynski, bankster morawiecki, gowin oddali Polske niemcom za judaszowego srebrnika.Teraz wykanczaja narod Polski wykonujac na polecenie masonerii ludobojstwo, niebawem zakaz jedzenia miesa, i nabialu przez stetryczalych, lesnych dziadow sorosa, gatesa...itp
Kowalski2021.04.12 12:43
W pysku Solidarna Polska zawsze mocna, potem żadnego seppuku Kowalskich tylko ciche kwa-kwa-kwa.
obserwator2021.04.12 12:03
Ziobro, zajmij sie sadownictwem bo Ci Nowak wychodzi z aresztu. Wypuscili Ci Nowaka !
heniek2021.04.12 12:03
Ziobro pamiętaj trzeba wyjść na swoje to jest najważniejsze
Maciej Piwowar2021.04.12 11:09
AKCEPTACJA UE FUNDUSZU .TO sprzedanie Niepodległości polski.TO zdrada ,,PANIE PREMIERZE".
waw2021.04.12 10:55
Orban i Kaczyński też zaakceptowali ten dyktat, tylko jeden ziobrunio-patriota, przywódca kanapowej partii, rozbije rząd i pozbawi prawicę władzy, żeby pokazać, jak on kocha Ojczyznę, jaki on sprawiedliwy, a w istocie jest głupi i perfidny. Chce, żeby Morawiecki, któremu do pięt nie dorasta i którego szczerze nienawidzi, bo sam miał chrapkę na jego pozycję w rządzie i na prawicy, postawił weto i walczył z całą Unią, a także z Orbanem i Kaczyńskim, bo tak się ziobruniowi podoba. Tylko splunąć!!!
Grizzly2021.04.12 11:24
Trwa próba sił. Ziobro i jego klika mają potężne haki na rządzących. Ziobro się zgodzi, ale chce coś dla siebie ugrać.
Pablo2021.04.12 10:51
Szkoda, że za trzynastki i czternastki to zagrożenie o którym mówi Ziobro już nie jest takie straszne dla twardego elektoratu.
robaczek 2.02021.04.12 10:39
NO PRAWDA PRAWDA!!!!! Udostępniliście SWOJE ZADY EU ;] teraz smaruja was wazeliną. szykowac sie na GRUBE WEJSCIE!!!!!! ;]
YORK2021.04.12 10:38
Chlopie pokaz jaja reformuj prawodawstwo i sadownictwo, bo widac co sie dzieje, wstyd i hanba.
Anonim2021.04.12 10:46
Buhahhahahhahaa 😁😂🤣😂😁 Jaja i Mękiszon!??????? Jaja to on co najwyżej na pornhubie widzial!
Anonim2021.04.12 10:35
Miękiszon bredzi o jakiś dyrdymałach, zamiast się wytłumaczyć, dlaczego dali d.py z aktem oskarżenia dla Nowaka i musieli go wypuścić. Nieudolna gnida.