Zbigniew Kuźmiuk: Bezczelność z głów im dymi - zdjęcie
22.01.16, 07:02

Zbigniew Kuźmiuk: Bezczelność z głów im dymi

6

1. Po tym jak „donos” polityków Platformy na Polskę do Brukseli przyniósł dla tej partii opłakane skutki (pikujące w dół poparcie- 12 % poparcia w jednym z ostatnich), a premier Beata Szydło wyjechała ze Strasburga z tarczą po debacie w Parlamencie Europejskim dotyczącej sytuacji w naszym kraju, wczoraj tym razem na konferencji w Sejmie, posłowie Schetyna, Trzaskowski i Neumann zdecydowali się przypomnieć, że istnieją.

Postawili oni prezydentowi Andrzejowi Dudzie ultimatum, że jeżeli nie przyjmie ślubowania od 3 sędziów wybranych przez Platformę, PSL i SLD (jak twierdzi Trybunał prawidłowo), to nie tylko nie będą się sprzeciwiali rezolucji PE w sprawie Polski ale nawet za nią zagłosują.

To oświadczenie pokazało, że 8 lat niepodzielnych rządów tej partii w Polsce przyzwyczaiło jej polityków do takiego rozpasania, że pisząc Sienkiewiczem (Henrykiem nie Bartłomiejem), teraz „bezczelność im z głów dymi”.

2. Żądanie od prezydenta RP, żeby zaprzysiągł 3 sędziów i tym samym złamał Konstytucję RP (wszak ta mówi jednoznacznie o 15 sędziach TK) i jednocześnie straszenie, że jak tego nie wykona, to będzie się dalej domagać interwencji zagranicy w sprawy naszego kraju jest rzeczą do tej pory w polskiej polityce niespotykaną.

I robią to politycy partii, która w sprawie Trybunału ma na sumieniu wciągnięcie jego sędziów w politykę, świadome łamanie Konstytucji PR, wreszcie korupcję polityczną związaną z wyborem 5 sędziów, trzech rekomendowanych przez Platformę, jednego przez PSL i jednego przez SLD.

Taka korupcja miała miejsce, o czym bardzo otwarcie powiedział ostatnio w jednym z wywiadów ciągle jeszcze przewodniczący SLD Leszek Miller, stwierdzając, że Platforma sprzedała SLD i PSL Niderlandy.

3. Przypomnijmy, że chcąc uchwalić w czerwcu nowelizację ustawy o Trybunale z zapisem umożliwiającym wybranie na jej podstawie 5 sędziów mimo, że upływała kadencja tylko 3, musiała dokonać politycznego dealu.

Zaoferowała więc PSL -owi i SLD możliwość zgłoszenia po jednej kandydaturze tyle tylko, że byli to kandydaci na miejsca sędziów, których kadencje wygasały w grudniu, a więc wtedy kiedy na pewno już miał pracować nowy Sejm.

PSL i SLD więc czerwcową nowelizację ustawy poparły, a później także karnie głosowały nad trzema kandydaturami sędziów zgłoszonych przez Platformę, a także swoimi kandydaturami.

Gdyby nie ten polityczny deal, to przecież Platforma musiała by podzielić 3 miejscami w TK przynajmniej oddając na rzecz PSL jedno miejsce, ponieważ sama nie miała większości w poprzednim Sejmie.

Sędzia Rzepliński, który teraz tak pryncypialnie staje w obronie Trybunału, musiał o tym wszystkim wiedzieć, ponieważ blisko współpracował z politykami Platformy zarówno przy pisaniu nowelizacji ustawy o TK, uczestniczył w całym procesie legislacyjnym, a później także w akcie wyboru 5 sędziów zgłoszonych odpowiednio 3 przez Platformę i po jednym przez PSL i SLD.

4. Politycy Platformy wszystkie te niegodziwości wyrzucili ze swoich pamięci i ochoczo przytakują teraz Trybunałowi, że wprawdzie wybór 2 „nadprogramowych” to był błąd (jakież tam złamanie Konstytucji) ale 3 pierwszych zostało wybranych prawidłowo.

Jakie tam prawidłowo, przecież uchwały o wyborze tych wszystkich 5 sędziów zostały uchylone przez Sejm RP, a ponadto wybór ich wszystkich jest dotknięty korupcją polityczną i ten fakt już teraz chyba przez nikogo nie kwestionowany (po ujawnieniu go przez Leszka Millera), co dyskwalifikuje wszystkich tych kandydatów.

Jeżeli się ma tyle na sumieniu w sprawie Trybunału i stawia się ultimatum prezydentowi RP mającemu „świeży” mandat od ponad 8 mln wyborców, to naprawdę bezczelność wam z głów dymi panowie posłowie.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (6):

anonim2016.01.22 7:15
Jakoś jak wcześniej pacynka łamał konstytucję z rozkazu Kaczyńskiego (bo miał obowiązek przyjąć ślubowanie tych sędziów) to jakoś wam to nie przeszkadzało. Jedyne, czego domaga się opozycja, to właśnie uszanowanie konstytucji. Pis nie wygrało aż taką przewagą, aby jedyną obowiązującą wyrocznią w tym kraju mógł być Kaczyński.
anonim2016.01.22 7:34
Janek Wałek Zginął Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i elita Państwa...Zamilcz.
anonim2016.01.22 7:34
Panie Kuźmiuk gratulacje jeśli uważasz że żądanie przestrzegania zapisów Konstytucji RP to bezczelność. PAD złamał konstytucję nie zaprzysięgając trzech sędziów wybranych prawidłowo przez sejm poprzedniej kadencji co stwierdził TK, a zgodnie z konstytucją art.190 ust.1 "orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są powszechne", a po drugi sędzią TK zostaje się w momencie wyboru przez sejm, a nie zaprzysiężenia przez prezydenta. Rozwijając radosną twórczość prawną p. Kuźmiuka proponuję że by po następnych wyborach parlamentarnych szybko stary sejm zdominowany przez PIS podjął uchwałę że posłem następnej kadencji może być tylko członek PIS, wyznaczyć 460 gwardzistów , zwołać w trybie doraźnym posiedzenie sejmu na którym złożą przyrzeczenie poselskie i zgodnie z prawem i logiką PIS-owską są pełnoprawnymi posłami zgodnie z prawem.
anonim2016.01.22 7:36
@marekwu - nie zginął prezydent tylko zaginął od sierpnia 2015, w telewizorni pokazują jakiegoś kelnera.
anonim2016.01.22 9:04
.... nie zwykłe fermenciaże ! ...
anonim2016.01.22 12:16
Piękne zdjęcie. Tym kolesiom zapewne się zdaje że są "czterema muszkieterami". A tak naprawdę są i zostana zapamiętani jako "czterej kapusie". Gdyby teraz była II wojna światowa, to właśnie tacy jak oni donosiliby na Żydów i denuncjowali partyzantów oraz żołnierzy AK.