Zawirowania w obozie władzy. Sobolewski: Podpisuję się pod słowami Terleckiego - zdjęcie
07.04.21, 14:50Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Zawirowania w obozie władzy. Sobolewski: Podpisuję się pod słowami Terleckiego

7

„Bez znieczulenia” współpracę z koalicjantami ocenił dziś szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że wolałby zrezygnować ze współpracy z Porozumieniem i Solidarną Polską. Okazuje się, że tak krytyczny stosunek do koalicjantów ma nie tylko wicemarszałek Terlecki. Pod jego słowami podpisuje się też szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

- „Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów”

- powiedział dziś w rozmowie z dziennikarzami na sejmowym korytarzu wicemarszałek Ryszard Terlecki.

O komentarz do tych słów portal wPolityce.pl poprosił posła Krzysztofa Sobolewskiego.

- „Podpisuje się pod słowami pana marszałka. Jednocześnie chciałbym dodać to, o czym mówił pan prezes Kaczyński, że mamy różnicę zdań w koalicji i oczywiście są takowe. Tutaj nikt tego nie neguje. Natomiast jest od tego kierownictwo Zjednoczonej Prawicy, gdzie są osiągane kompromisy”

- stwierdził szef komitetu wykonawczego PiS.

Zaznaczył, że Prawu i Sprawiedliwości zależy na kontynuowaniu współpracy i wspólnym starcie z koalicjantami w przyszłych wyborach.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (7):

HRT2021.04.8 8:34
Pan Gowin i Pan Ziobro już kiedyś zdradzili.
antymon2021.04.7 21:04
alez paskudna facjata, typowy koryciarz
Anonim2021.04.7 15:47
KORYTO!!!!
Felek2021.04.7 15:23
Sobolewski widocznie ma większą rodzinę która chce się nażreć przy korycie, a koalicjanci to tylko konkurencja w zajmowaniu stołków. Sylwia Sobolewska do 2015 pracowała w szczecińskim PIH-u. Na jej ślubie w 2017 roku gościł sam Jarosław Kaczyński. Żona Krzysztofa Sobolewskiego zaczęła zarabiać - i to bardzo dużo - w państwowych spółkach. "Tuż po ślubie (...) Sylwia Sobolewska została członkiem rady nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i jest nim do dzisiaj. W latach 2018-20 zasiadała też w radach nadzorczych PKO TFI i Centrum Badań Jakości. W międzyczasie porzuciła inspekcję handlową i przeniosła się do PFR Nieruchomości jako kontroler zgodności, gdzie zajmowała się m.in. zarządzaniem ryzykiem i ryzykiem operacyjnym" - czytamy w "Wyborczej". Duży wpływ na karierę pani Sobolewskiej miało przyjście Daniela Obajtka do Orlenu. "Dostała w paliwowym koncernie stołek dyrektora działu systemów zarządzania i ryzyka korporacyjnego. Została też powołana do rad nadzorczych dwóch spółek, których Orlen jest 100-proc. właścicielem: Anwilu (od 10 grudnia 2019 r.) i Orlen Paliwa (od 3 stycznia 2020 r.). Nie wiemy, ile zarabia na tych stanowiskach – nie musi nigdzie składać oświadczenia majątkowego (przypominamy: ma zapewne rozdzielność majątkową z mężem). Wiadomo natomiast, że średnia pensja w Orlenie w 2020 r. – licząc wszystkich pracowników, ale bez zarządu – wyniosła 10 tys. zł brutto, a dyrektorzy zarabiają zdecydowanie więcej. W radach nadzorczych Grupy Orlen maksymalne wynagrodzenie to dziś ok. 11 tys. zł brutto miesięcznie" - informuje dziennik."
Anonim2021.04.7 15:17
Za dużo władzy korumpuje dlatego warto zeby pis był w koalicji z innymi klubami prawicowymi
katolicka kretynizacja polski PL2021.04.7 15:04
Doszedłem do wniosku, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które te wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam uda się aborcją i LGBT!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.7 15:01
z kim się ruchała matka sobolewskiego bo patrząc na ryj krzysia to jakiś ciapaty kozoyebca toto spłodził!