Zaskakujące! Prof. Popiela ,,precyzuje'' słowa o prof. Grodzkim - zdjęcie
27.11.19, 11:45

Zaskakujące! Prof. Popiela ,,precyzuje'' słowa o prof. Grodzkim

31

Zaskakujące stanowisko prof. Agnieszki Popieli. Niedawno po jej wpisie na Twitterze wybuchł wielki skandal: Popiela zasugerowała, jakoby prof. Tomasz Grodzki, marszałek Senatu, jako ordynator szpitala w Szczecinie przyjmował pieniądze za operowanie jej matki.

Grodzki stanowczo odrzucił to twierdzenie: napisał, że w szpitalu działała fundacja i wpłaty na nią były w pełni dobrowolne. W obronę prof. Grodzkiego wziął mec. Jacek Dubois. Teraz prof. Popiela tłumaczy, że... nie miała bynajmniej na myśli żadnej "łapówki" za operację.


"Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną" - napisała.

 

 

 

 

 

Tymczasem w pierwszym wpisie napisała dosłownie: "Jak moja Mama umierała to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam".

Pod wpisem pojawiły się dziesiątki komentarzy wskazujących, że poprzedni wpis Popieli sugerował coś zupełnie innego. Teraz okazuje się, że cała sprawa to tylko subiektywne poczucie Popieli i odczuwanie "presji psychicznej", a matka byłaby operowana niezależnie od tego, czy Popiela wpłaciła, czy nie.

Trzeba przyznać, że to stawia prof. Grodzkiego w zupełnie innym świetle. I profesor Popielę - również...

bsw/twitter

Komentarze (31):

anonim2019.11.28 10:51
Oszczerstwo wychodzi na jaw... wyjątkowo bolesne i niewygodne dla prostego rządowego elektoratu.
anonim2019.11.28 10:49
Bała się oskarżeń o oszczerstwo... żałosne, że ktoś taki ma tytuł profesora.
arbiter elegancji2019.11.28 6:01
Uniwersytet Szczeciński poinformował w poniedziałek po południu, że rektor uczelni prof. dr hab. Edward Włodarczyk kieruje sprawę wypowiedzi pracownicy naukowej tej uczelni profesor Agnieszki Popieli do rzecznika dyscyplinarnego ds. nauczycieli akademickich.
anonim2019.11.27 21:28
To taka sama gówniana ,, Kasta " która próbuje zastraszać może już niedługo. Do czasu wyjaśnienia niejasnej jego sytuacji niech się poda do dymisji !!!!!!!!!!
anonim2019.11.27 20:35
Na sam wygląd widać że to ,, Łowca skór ". Jak każdy lekarz brał łapówki jak każdy lekarz to wont od polityki.
Zosia2019.11.27 15:52
Po co było gadać bzdury, a teraz wycofywać się rakiem?
ktoś tam2019.11.27 17:09
Ach ten Szczecin... czerwone kadry nauki...
Cool2019.11.27 14:23
Pisowska lewaczka wystraszyła się pozwu, wiedziała że kłamie.
Irena2019.11.27 12:59
Niech profesor Popiela się zdecyduje - albo dała łapówkę, albo nie dała. Nawiasem mówiąc, dawanie łapówki jest równie naganne, co branie. Tak samo naganne jest zawracanie głowy opinii publicznej i robienie z ludzi idiotów.
Maria Blaszczyk2019.11.27 14:59
No cóż, a pani dr Pikulska była na luksusowych wakacjach czy na misji humanitarnej w skrajnie ciężkich warunkach? Ale tak zastanowiła mnie refleksja etyczna w Twoim poście. Żeby była jasność - zdarzało mi się dawać łapówki, choć nigdy w Polsce, ale w Ukrainie i Egipcie - tak. Np. kiedy inaczej nie dało się kupić biletu na pociąg. Więc nie jestem tu bez winy. Choc zgadzam się, że korupcja jest czymś obrzydliwym, po prostu - życie toczy się własnym torem. Ale zastanawiam się, czy można powiedzieć, że żądanie łapówki za uratowanie życia pacjentce, co jest obowiązkiem lekarza, jest nie bardziej naganne niż danie łapówki w celu uratowania komuś życia. Bo jednak wydaje mi się, że to coś innego.
życzliwy2019.11.27 12:49
Presję to pani profesor czuje teraz, jak jest zagrożona dyscyplinarką na uczelni. Lepiej dla niej jak zamilknie i zachowa twarz.
Jack Em2019.11.27 12:28
Rektor jej zagroził, że jak nie sprostuje to ją zwolni z pracy !!!
kosma2019.11.27 12:33
Brednie
zbychu2019.11.27 15:09
Jakieś dowody?
ktoś tam2019.11.27 17:06
"Taśmy Neumana", ogólnie rzecz ujmując... W filmie "Prymas. Trzy lata z tysiąca" jest kapitalna scena, gdy okazało się, że sobowtór kard. Stefana Wyszyńskiego nie jest już potrzebny. Dwóch UB-eków bez słów właściwie, przy pomocy nieznacznych gestów, spojrzeń przekazuje sobie decyzję o zabiciu sobowtóra. Nikt nie wydawał polecenia a robota zrobiona. No popatrz... znowu "nieznani sprawcy" "bez udziału osób trzecich" w ramach akcji "czyste ręce"... Taki "zbiorowy samobójca".
anonim2019.11.28 10:50
Głupcy wszystko kupią… tym wystarczy miska ryżu.
Klapaucjusz2019.11.27 12:26
Pani profesor, presja psychiczna to piękna rzecz. To dzięki niej kościelne tace nie są puste.
Michał Jan2019.11.27 13:12
Nie zauważyłem żadnej presji - wiele osób nic nie daje. Sam nie żałuję i uważam, że za coś ten proboszcz się musi utrzymać.
anonim2019.11.27 20:51
Dziwne uznawać presję psychiczną za piękną rzecz ,chyba ,że sam ją stosujesz i masz z tego jakieś korzyści. W kościele nie bywasz to widać ,najwiecej na ten temat mają ci co nie chodzą i największy mają problem z tacąto zadziwiające .
MirekT2019.11.27 12:09
Tomasz Grodzki. W tle rozmowa w „ Sowie i Przyjaciołach” Według gazety GP, Tomasz Grodzki, będąc szefem klubu radnych PO w Szczecinie, zmieniał zdanie ws. rozbudowy centrum handlowego Galaxy, a jego zachowanie jest podejrzane. 8 października 2013 roku Tomasz Grodzki, szef klubu radnych PO w Szczecinie, zapowiedział, że radni PO nie poprą uchwały pozwalającej na rozbudowę centrum handlowego Galaxy. Dzień później doszło do spotkania w restauracji Sowa i Przyjaciele Krzysztofa K. ze spółki Echo Investment, należącej wtedy do miliardera Michała Sołowowa, z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego i szefem szczecińskiej Platformy Obywatelskiej, a także z posłem PO, byłym ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. Zdaniem „GP”, rozmowa dotyczyła rozbudowy Galaxy, którego właścicielem była spółka Echo Investment. Przedstawiciel właściciela Galaxy podpowiedział Olgierdowi Geblewiczowi, marszałkowi województwa, jak radni PO mogą wycofać się z blokowania jego rozbudowy: „Niech się pójdą wy-sr-ać, k*wa, w tym momencie” — pisze Gazeta Polska Pięć dni później obecny marszałek Senatu zmienił zdanie w sprawie Galaxy i zagłosował "za". Jak miał tłumaczyć, przekonały go "bardzo rzeczowe" argumenty inwestora – czytamy w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej".
Dell2019.11.27 13:55
Generalnie się zgadza. Poza tym: "(...) w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej". To numer sprzed tygodnia (20 listopada 2019 strony 14 do 17). Zaprenumeruj będziesz na bieżąco. :)
Topek2019.11.27 12:08
Grodzki marszałkiem senatu, bo już myślałem, że Borusewicz marszałek samolocik będzie rządził w senacie z pupilką szefową senatu Ewą Polkowską, której dawał wysokie (800 tys. zł) premie (nie wiemy jeszcze czy ona mu też dawała). O Grodzkim słyszymy, że jest lekarzem łapówkażem, dyrektorem szpitala, którego zadłużył na kilkadziesiąt milionów zł i postawił go na skraju bankróctwa . Szpital w końcu zbankrutował ! Ciapa, fajtłapa, przygłup ekonomiczny i łapówkarz, jak wszyscy z PO. Taki osioł jest marszałkiem senatu ?! Ręce opadają ! profesor Grodzki (nie, nie mąż Anny grodzkiej) ze Szczecina ma dom, mieszkanie i działkę budowlaną, jeździ luksusowym Jaguarem XF i posiada setki tysięcy w zł i obcych walutach $, €, Fr i papierach wartoćciowych . Ciekawe skąd ? Krzysztof Wyszkowski: Grodzki to matoł, a właśnie na takich opiera się trwanie sowietyzmu. Nie chciał cytować Jana Pawła II, bo język by mu zesztywniał. Ostatnio, o zgrozo, Grodzki przypomniał sobie o 500 USD pani profesor, a pani profesor pod naciskiem rektora uczelni , w której pracuje, czego jestem pewien, trochę zmodyfikowała całą sprawę. Oj dzieje się dzieje !
antek.b2019.11.27 12:04
Inne prawicowe media nabrały wody w usta i ignorują tego newsa,podoba się wam że was tak traktują ,pożyteczne pisiorki,czy może nie przeszkadza to wam?
Topek2019.11.27 12:08
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
zbychu2019.11.27 15:09
Zawsze, jak się gdziekolwiek pojawiasz, tak się przedstawiasz?
Jan Podobas2019.11.27 12:03
Oboje siebie warci.
Andrzej2019.11.27 12:02
Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?! Jestem taki szczęśliwy jak nigdy dotąd, że ten Niemiec, który wykrzykiwał, że Polskość to nienormalność, który ma krew na rękach 96 zamordowanych pod Smoleńskiem, który żółwikami dziękował Putinowi za "załatwienie sprawy", który udu-pił tysiące Polaków wiedząc, że Amber Gold to lipa, który kradł lub pozwalał kraść 156 MLD zł z OFE i ponad 240 MLD zł z WAT, który jest odpowiedzialny za mafie reprywatyzacyjne hulające po dużych polskich miastach i za dziesiątki afer korupcyjnych - i mógłbym tu wymieniać jeszcze długo ........., już NIGDY nie wróci do Polski, że już nigdy nie będę musiał oglądać jego fałszywej, faszy-stowskiej, paralitycznej gęby !!! Największe osiągnięcia Tuska jako szefa RE to: Nic tak nie wyszło Tuskowi jak Wielka Brytania z UE, a Anglicy nazwali Tuska brudnym szczurem unijnym. I nic tak nie weszło jak setki tysięcy emigrantów i terrorystów islamskich do UE !!! Ten PO-je-b podobno wstawał wcześniej, żeby dłużej nic nie robić, a jeśli już, to skłócał kraje należące do UE Jednym słowem, wykreowana przez Merkel polityczna kukła i największa kana-lia Europy !!!
antek.b2019.11.27 12:07
Andriej ,nie na tiemat ty piszu.
krzysztof2019.11.27 11:59
ZASTRASZONA PROFESORKA TAK DZIAŁA MAFIA
zbychu2019.11.27 15:08
Ale ty jesteś durny człowieku :D
antek.b2019.11.27 11:58
Jest w was jednak cień przyzwoitości?