29.09.15, 18:00

Zamknięte granice? Bzdura! Migrantów jest coraz więcej!

Sytuacja „wymknęła się spod kontroli” – powiedział o sprawie imigrantów premier Bawarii, Horst Seehofer z CSU. W wielu miejscach Niemiec dochodzi po prostu do „dramatycznych wydarzeń”. Niemiecka policja zdecydowanie nie radzi sobie z rejestracją migrantów – i to od dawna.

Choć w ostatnich dniach nieco mniej mówi się w polskich mediach o europejskim kryzysie migracyjnym, to tak naprawdę nie ma ku temu dobrych powodów. Sytuacja jest fatalna – tak naprawdę jeszcze gorsza, niż wcześniej. Jak informuje „Frankfurter Allgemeine Zeitung” powołując się na oświadczenie niemieckiego rządu, to właśnie we wrześniu przybyło do Niemiec tylu uchodźców, co jeszcze nigdy w historii kraju w ciągu jednego miesiąca.

Minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière nie chce mówić jeszcze o konkretnych liczbach. Jedno jest jednak pewne: podczas gdy w sierpniu przybyło do Niemiec około 105 tysięcy migrantów, we wrześniu było ich o wiele więcej! „Wrzesień będzie rekordowym miesiącem tego roku, a zatem także i minionych dziesięcioleci. W ciągu ostatnich czterech dni co dnia rejestrowaliśmy 8000, 9000, 10 000 ludzi” – powiedział de Maizière.

Premier Bawarii Horst Seehofer powiedział, że we wrześniu tylko do Bawarii przybyło 169 400 migrantów. „To liczby, których kiedyś nie mieliśmy nawet w ciągu całego roku – i jest to wyraźny dowód na to, że sytuacja wymknęła się spod kontroli” – powiedział.

bjad

Komentarze

anonim2015.09.29 18:28
Bezowe ludziki.
anonim2015.09.29 19:04
Czy w czasie czołobicia daja salwę z drugiej strony?
anonim2015.09.30 1:07
P. Merkel czyniła wiele szczodrych obietnic i zachęcała znanych z posłusznych obyczajów Niemców, by okazywali życzliwość, co robili. Jednak może skończyć tak, jak zapewne wkrótce skończy p. Kopacz (i z podobnych powodów).
anonim2015.09.30 6:00
@RobertW Jeżeli Merkel przerżnie wybory, to wcale nie będzie mniej uchodźców, bo to lewica lansuje te trendy. Natomiast pozostanie życzyć szczęścia Polakom, dopiero wtedy zobaczycie do czego Niemcy są zdolne.
anonim2015.09.30 8:18
Po prostu Niemcy mogą rozpaść się na śmieszne kraiki, jak sprzed ery kanclerza Bismarcka...Katolicka Bawaria da sygnał. Tak jak Katalonia w Hiszpanii. To nie jest niemożliwe. Tak bym obstawiał.