Wycofując wojska z Afganistanu Biden uległ szantażowi?  - zdjęcie
07.09.21, 13:33Fot. screenshot - YouTube (NBC News)

Wycofując wojska z Afganistanu Biden uległ szantażowi?

7

„Dlaczego nasi dowódcy wojskowi ochoczo zechcieli porzucić Bagram, strategiczne lotnisko zbudowane przez Rosjan, i dlaczego ochoczo pozostawili sprzęt wojskowy wart 85 miliardów dolarów?” – pyta Shari Goodman. W artykule na łamach „American Thinker”, który przedrukował portal „Life Site News”, autorka sugeruje, że być może za wycofaniem wojsk USA z Afganistanu kryje się coś „bardziej złowieszczego i ponurego” niż zwykła głupota.

Goodman podkreśla zastanawiający fakt: „Przeciwnie do poprzednich przypadków wycofania się, kiedy w zwyczaju jest najpierw ewakuować naszych obywateli, a następnie zniszczyć sprzęt i wysadzić bazy, postąpiliśmy przeciwnie. Nie ewakuowaliśmy naszych obywateli. Nie zniszczyliśmy sprzętu. I nie wysadziliśmy baz”.

Autorka wskazuje też na odcięcie przez administrację Bidena komunikacji z antytalibańską opozycją i blokowanie przez Biały Dom prób ratowania afgańskich chrześcijan, którym grozi dosłownie śmierć męczeńska. I stwierdza, że jest „wysoce nieprawdopodobne”, by amerykańscy dowódcy wojskowi byli „tak naiwni i niekompetentni”.

Goodman przedstawia kolejny interesujący szczegół: „Zaledwie dwa tygodnie przed poddaniem się Amerykanów chińska delegacja spotkała się w Kabulu z talibami”. I przypomina, że „nie jest tajemnicą”, iż chińscy komuniści zainteresowani są złożami minerałów w Afganistanie. Zdaniem autorki za wycofaniem się Amerykanów z Afganistanu może się kryć szantażowanie przez Chińczyków zarówno Joe Bidena, jak i jego syna Huntera. Syn i ojciec mieli latami brać „wiele łapówek” w Waszyngtonie.

Dowody machinacji obecnego prezydenta i jego syna ma zawierać słynny laptop Huntera Bidena, który zapomniał w warsztacie naprawczym w Wilmington w stanie Delaware w kwietniu 2019 r. oraz e-maile, jakie wymieniał ze swoim partnerem biznesowym Tony’m Bobulinskim”. Celem tych machinacji miało być zdobycie dostępu do Białego Domu, kiedy Biden był wiceprezydentem.

W swoich e-mailach obaj dyskutowali zawarcie wartej wiele milionów dolarów umowy z chińskim komunistycznym milionerem, w której uwzględniony miał być ojciec Huntera. Goodman przypomina też, że w roku 2013 firma Huntera Bidena pozyskała wartą 1,5 miliardów dolarów umowę z Bankiem Chin „zaledwie klika dni po złożeniu oficjalnej wizyty przez jego ojca w tym kraju”.

Goodman przypomina, że choć właściciel warsztatu „przekazał laptop [Huntera Bidena] FBI”, FBI nie przeprowadziło dochodzenia. Co zdaniem autorki jest „wymowną oznaką braku wierności” własnemu krajowi.

Biorąc te i inne fakty pod uwagę, Goodman zastanawia się, czy administracja Bidena nie „działa jako pomocnik tych, którzy chcą (...) upadku” Stanów Zjednoczonych. Wskazuje na przeniesienie pozostawionego sprzętu wojskowego  „do Iranu i Pakistanu, podczas gdy sekretarz stanu Antony Blinken ogłosił nasz zamiar uznania talibów jako prawowitego rządu, jeśli wyrzekną się terroru”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (7):

realista2021.09.7 14:28
prawda jak gowno zawsze na wierzch wyplywa,i wszelkiej masci lewackie trole za 30 kopiejek od putina beda ja gmatwac i lezec na ulicy z napisem oni umra a smierc wlasnej matki by olali,bo nienawdza boga i ludzi w niego wierzacych a baiden to tez lewak a ja takim nie wierze
Frondo,2021.09.7 14:14
jest bez sensu polemizować z panią Goodman i jej "nie dość dokładne dane". Te 85 miliardów to już teraz można między konfederacji bajki włożyć. Te dziesiątki 'blakholków" oraz super jakiś tam tajny sprzęt, komputery ... sraty taty! Administracja D. Trumpa podpisała z Talibanem KONIEC WOJNY! Dwadzieścia lat i wystarczy. Nie znam nikogo w USA kto by nie miał tego muzułmańskiego syfu dosyć. Nie się Izrael teraz martwi, bo to do nich Taliban w tej czy w innej formie zapuka. Ewakuacja, ciekaw jestem jak mogłaby lepiej przebiegać jak połowa Afganistanu chce wyrywać?! Jest oczywistym, że Afganistan chce mieć u siebie syf muzułmański, w przeciwnym razie Taliban by nie mial szans. . . . . . . . . . . . . Nie przepadam za Demokratami i nie znoszę Bidena, ale piiredolenie "że Ameryka się poddała" zostaw sobie Frondo na grilla z towarzyszami z Białorusi.
infor2021.09.7 14:18
fakty, których ty nie chcesz uznać świadczą o czymś innym niż twój bełkot
Podaj jakie, te FAKTY!2021.09.7 18:19
"fakty, których ty nie chcesz uznać świadczą o czymś innym niż twój bełkot"
do przygłupa2021.09.7 19:50
Co to znaczy te "sraty taty" debilu. Masz jakieś swoje informacje? Na czym opierasz te swoje pitolenie bez sensu, gdzie przeczytałeś złamasie, że nic nie zostawili. Dowody, link, a nie strzelanie fochami.
NEOS com pl2021.09.7 14:04
... demencja ameryki byla masoneri potrzebna by ja opuscic i przenies swoje ciezar operacyjny do Chin, a Chiny bez walki przejmuja Afganistan od pejsatych.Bidna ta Ameryka ale przynajmniej Indianie odzyjo !!!
matis892021.09.7 13:57
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''