WP:Sikorski chciał dotacji na pałac w Chobielinie - zdjęcie
30.04.19, 06:47zdj. screen Youtube/Alan Milewczyk

WP:Sikorski chciał dotacji na pałac w Chobielinie

11

Według ustaleń Wirtualnej Polski były szef polskiej dyplomacji, Radosław Sikorski starał się w kujawsko-pomorskim urzędzie marszałkowskim o dotację na remont swojej posiadłości w Chobielinie. 

Wniosek polityka o dotację został jednak odrzucony. Prośbę o dotację rzędu 199,6 tys. zł. Sikorski złożył w ubiegłym roku. 

Były szef MSZ wskazał we wniosku, że pieniądze są mu potrzebne na "prace konserwatorskie w obszarze piwnic i przyziemia dworu w Chobielinie oraz prace ratunkowe więźby dachowej zaatakowanej przez spuszczela pospolitego".

Jak podaje WP, Radosław Sikorski ubiegał się o prawie 200 tys. zł dofinansowana, czyli 80 proc. całkowitych kosztów remontu. Polityk zadeklarował, że sam pokryje 20 proc. i wyłoży 49,9 tys. zł. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego odrzucił jego prośbę.

"Widocznie byli lepsi ode mnie"-skomentował szef polskiej dyplomacji w rozmowie z WP. Według informacji portalu, pałac w Chobielinie, którego wartość opiewa na 4 mln zł, figuruje w rejestrze zabytków, w związku z czym właściciel- zgodnie z ustawą- może ubiegać się o dotację na prace konserwatorskie i restauratorskie. Serwis WP podaje, że choć wniosek Sikorskiego spełniał wymogi formalne, samorządowcy z Platformy Obywatelskiej mieli obawiać się, że jeśli dofinansowane zostanie przyznane, sprawa szybko ujrzy światło dzienne.

yenn/Wp.pl, Fronda.pl

Komentarze (11):

gniew.2019.04.30 20:12
Wstyd i hańba Ja kupiłem stary dom i przez 20 lat go remontuje bez pomocy dotacji.
Power Gej2019.04.30 15:41
"Kukułeczka kuka Syrce we mnie puka. Głupi ten kawalir Co z majątkiem szuka Pytajta kukułki Ona wam odpowie, Że ten najbogatszy Co ma dobrze w głowie"
Jahu2019.04.30 9:18
ludzie jego pokroju nie wiedzą co to przyzwoitość.
GDZIE TYLKO ZADYMA TAM WSZEDZIE ZYD2019.04.30 8:59
TO JEST SKANDALISTA NALEZAL PRZEZ 8 LAT DO PARTI OSZUSTOW KTORA WYPROWADZILA 3OO MILIARDOW ZLOTYCH I ROZPROWADZILA W SROD SWOICH ZYDOWSKICH BRACI MALEJ WIARY.TESC RABI NIECH MU DA DOTACJE PRZECIEZ WYCHOWUJE SWOJE DZIECI NA ZYDOW A NIE NA POLAKOW.W POLSCE TA WATACHA ROZRABIA JAK PIJANY ZAJAC W CZYIMS OGRODZIE .NIECH SPROBUJE ROZRABIAC W USA PRZECIEZ TAM JEST WIELE BALAGANU.
Cogito tego sum2019.04.30 8:02
Mniej pić a piniądze się znajdą i wątroba będzie zdrowsza i twarz mniej opuchnięta.
Andrzej Malik2019.04.30 7:57
"25 mln zł - tyle unijnej dotacji w ciągu ostatnich 10 lat dostały stowarzyszenie i szkoła, której dyrektorem jest mąż Beaty Szydło. Jednak - jak ustalili dziennikarze OKO.press - zarząd stowarzyszenia nie złożył w sądzie rejestrowym ani jednego sprawozdania finansowego.". I tak trzeba robić, a nie jakieśtam formalne ćmoje- boje. Jak kraść, to miliony!
polak2019.04.30 10:53
ale ci tvn ryży schetino i inni złodzieje rozum pomieszał ,że klamać tylko potrafisz i szczuć
Maryla L.2019.04.30 23:29
Malik, ja ci przypominam ze nie masz racji! Trafiłeś na mnie! Ja już pracuję w rozliczaniu funduszy unijnych od lipca 2009 roku i to też w samorządach w finansach! ŻEBY STWIERDZIĆ KRADZIEŻ,LUB NIE TRZEBA ZNAĆ DANE! DAJĘ CI PROSTE PYTANIA UNIJNE! ODPOWIEDZ MI! Czy widziałeś złozony WNIOSEK -projekt unijny szkoły, oraz kwotę ogólna wniosku?Jaka proporcja udziału%? Czy wiesz na ile lat jest termin wykonania poszczególnych zadań wniosku? Czy wiesz jakie były zadania do wykonania w tym wniosku? Czy wiesz, jakie są wyznaczone w Umowie terminy rozliczeń? Czy dziennikarze widzieli dokumentację? Na jakiej podstawie tak twierdzą? U nas np. były okresy roczne, ale były większe- nawet 4 letnie! Poza tym,kłamiesz! Wniosku o środki UE nie może składać szkoła ze Stowarzyszeniem! Zdecyduj się! Stowarzyszenie jest jednostką pozarządową! Szkoła jest jednostką samorządową tzw. budzetówką! Inne formy rozliczeń! Czy może jest jednostka wiodąca? Szkoła do Sądu nigdy nie składa żadnych sprawozdań, tylko do Regionalnej Izby Obrachunkowej i do Wojew, Jednostki Programów Unijnych! ! Te same przepisy nas wszystkich obowiązuja! Bardzo ich przestrzegają! Miałam kompleksową kontrolę, to wiem! ZNASZ TE DANE CO PYTAM, TO NAPISZ, ODPOWIEM CI CZY JUŻ POWINNI ZŁOŻYĆ ROZLICZENIE! Widzisz ile tego jest? Jak realizowałbyś jakiProjekt Unijny, to nie pisałbyś takich bzdur! Mogę ci coś jeszcze wyjaśnić! Piszę na podstawie swoich projektów! One wcale nie są łatwe ! Uwierz!
Grizzly2019.04.30 7:15
Spuszczel POspolity - no chodził kiedyś w obsikanych spodniach!
Mirek2019.04.30 7:15
Miejsce tego łobuza jest we więzieniu .
polak2019.04.30 10:51
dalej myśli,że można okradać polaków jak to robił za ryżego