Winnicki atakuje PiS. Mocna odpowiedź Brudzińskiego! - zdjęcie
07.05.18, 08:43zdj. screen Youtube/Dziennik Narodowy

Winnicki atakuje PiS. Mocna odpowiedź Brudzińskiego!

W niedzielę środowiska narodowe zorganizowały w Katowicach Marsz Powstańców Śląskich. Demonstracja była zakłócana przez kontrmanifestantów, którzy siadali na trasie przemarszu. Doszło do przepychanek, musiała interweniować policja. 

Poseł Robert Winnicki zarzucił funkcjonariuszom policji, że chronią "lewactwo". Stróże prawe mieli "brutalnie interweniować" wobec uczestników marszu, a łagodniej potraktować kontrmanifestantów z takich środowisk jak KOD czy Obywatele RP. Prezes Ruchu Narodowego domaga się od szefa MSWiA i policji interwencji w sprawie marszu Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach. 

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, który obecnie, z poparciem PiS, ubiega się o reelekcję, był zmuszony rozwiązać zgromadzenie

"Wstyd, by polska policja służyła lewicowym ekstremistom!"-czytamy na profilu Młodzieży Wszechpolskiej na Twitterze. 

„Policja w Katowicach ochraniała dziś lewaków blokujących manifestację ku czci Powstańców Śląskich”-wtórował Robert Winnicki. 

„Wszystko przez to, że prezydent Krupa (kandydat PiS) kazał rozwiązać marsz!”-ocenił polityk. Na zarzuty odpowiedział minister spraw wewnętrznych, Joachim Brudziński. 

„Panie Pośle gdyby Pan wpłynął na organizatorów narodowych demonstracji, aby skuteczniej eliminowali ze swoich szeregów idiotów eksponujących faszystowskie i nazistowskie symbole to Polska Policja nie musiałaby interweniować. A Ruch Narodowy nie byłby kompromitowany w oczach Polaków”-napisał na Twitterze szef MSWiA. Zdaniem Winnickiego, prezydent Katowic przyłączył się do skrajnej lewicy, a cała sytuacja "pachnie HGW i Sienkiewiczem". 

„Jeżeli był Pan na tym marszu, to widział Pan, że dopóki zgromadzenie nie było przez ratusz rozwiązane, to Polska Policja usuwała z drogi blokujących. Tak samo musiał Pan widzieć symbole i znaki, które niestety chluby Wszechpolakom raczej nie przynoszą”-odpowiedział Brudziński. 

 

yenn/Wprost.pl, Twitter, Fronda.pl