Wałęsa pisze list do KOD: Nigdy nikogo nie skrzywdziłem - zdjęcie
27.02.16, 16:15

Wałęsa pisze list do KOD: Nigdy nikogo nie skrzywdziłem

8

Lech Wałęsa w liście skierowanym do uczestników dzisiejszego marszu Komitetu Obrony Demokracji po raz kolejny zaprzeczał, jakoby kiedykolwiek był agentem. 

"Nigdy nie zgodziłem się na współpracę, nigdy nikogo nie skrzywdziłem, lecz to doświadczenie nauczyło mnie, że tylko wspólne działanie daje szansę na sukces. Ale nie tylko. Daje też poczucie bezpieczeństwa. Przestajesz być sam" - brzmi fragment listu Lecha Wałęsy skierowanego do uczestników marszu KOD. List został odczytany przez Mateusza Kijowskiego, organizatora marszu.

Lech Wałęsa powołał się także na Jana Pawła II. "W roku 1979, przemawiając na nielegalnym wówczas wiecu ku uczczenia ofiar Grudnia'70, poczułem naszą siłę, siłę wzmocnioną pielgrzymką Ojca Świętego do Polski" – czytał Kijowski.

W swoim liście Lech Wałęsa wspomniał też o Annie Walentynowicz i Andrzeju Gwieździe. "Wierzyłem, że nasze działania doprowadzą nie tylko do powstania autentycznej reprezentacji robotniczej, lecz poprowadzą ku wolnej Polsce. Takie były też marzenia moich kolegów z WZZ – Anny Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdy, Aliny Pieńkowskiej, Bogdana Borusewicza, Jerzego Borowczaka i wielu, wielu innych" – pisał były prezydent.

List zakończył się skargą i niedowierzaniem Wałęsy, że "po latach walki o wolność, po latach represji, rewizji i aresztów, aparat demokratycznego państwa uderzy w nas, prześladowanych przeciwników systemu komunistycznego".

O godzinie 13 w pobliżu Stadionu Narodowego rozpoczęła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem "My Naród". Przemarsz jest związany z publiczną obroną i wsparciem dla Lecha Wałęsy. Podczas protestu, środowisko KOD będzie zbierało podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Manifestacja przejdzie Aleją Zieleniecką, Mostem Poniatowskim, a dalej Alejami Jerozolimskimi, ul. Marszałkowską i Królewską, aż do Placu Piłsudskiego.

daug/telewizjarepublika.pl

Komentarze (8):

anonim2016.02.27 16:44
Nie mam słów na taką bezczelność Bolka - poza tym da się wytłumaczyć może schizofrenią
anonim2016.02.27 17:14
Nie wiem.. ale coś w tym jest. Te nazwiska : Ki.. szczak..., Wałęsa ...., Mich..nikt...one mówią same za siebie.
anonim2016.02.27 17:26
takie zasadnicze pytanie: jakich krzywd doznał Wałęsa i jego rodzina od komuny? No śmiało, proszę wymieniać ( bez Arłamowa , gdzie odwiedzała go rodzina i polował z Kiszczakiem)
anonim2016.02.27 17:30
Niech sobie pisze co chce, większość i tak już dawno mu nie wierzy. Jakiś czas temu, gdy byłem na stażu w urzędzie miasta burmistrz kazał mi i kilku innym osobom rozwiesić plakaty informujące o spotkaniu z Wałęsą. Ludzie, którzy nas mijali pytali ile nam zapłacili za wywieszanie plakatów ,,ze zdrajcą". Odpowiadałem- ,,Pan każe-sługa musi". Poszedłem na to spotkanie z ciekawości. Wałęsa został wygwizdany, a niektórzy przy brawach innych rzucali mu w twarz, że zdradził ,,Solidarność" i naród. Wychodził z sali jak niepyszny.
anonim2016.02.27 17:36
@Janko_Walski : to co wyszło dziś na ulicę z demokracją nie miało nic wspólnego także z Polską nie miało nic wspólnego
anonim2016.02.27 19:02
W manifestacji uczestniczyło 2 . osoby.
anonim2016.02.27 21:07
Szkoda, że ten KOD maszerował aż do Placu Piłsudskiego, a nie może pójść pod Belweder do żyjącego Piłsudskiego. Nie mam wątpliwości, że Marszałek pogoniłby im tam kota.
anonim2016.02.28 8:24
@Lucka- Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć. Wałęsa poprzez swoje różne działania w oczach wielu ludzi go stracił.