W kinach film obnażający potworność rosyjskiego imperializmu - zdjęcie
25.07.19, 09:00

W kinach film obnażający potworność rosyjskiego imperializmu

14

W kinach w całej Polsce i warszawskim kinie Amondo, widzowie mają okazje obejrzeć dokument „Cienie Imperium” w reżyserii Karola Starnawskiego. Film przez pryzmat losu kilku osób, poszkodowanych wojnami wywołanymi w imię realizacji rosyjskich imperialistycznych interesów, pokazuje tragedie narodów mających nieszczęście być sąsiadami Rosji.

 

Bohaterami filmu są: Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji. Przedstawiciele narodów, które zmagać muszą się z rosyjską imperialistyczną ekspansją terytorialną. Aleksiej to muzyk. Jego rodzina uciekła na Ukrainę z Górnego Karabachu w 1992 roku, kiedy wybuchła wojna Azerów z Ormianami (na której zarabiała od ćwierć wieku Rosja). Po agresji rosyjskiej na Ukrainę rodzina Aleksieja wróciła do ruin swojego domu, do rodzinnego kraju pogrążonego w wojnie. Aleksiej pozostał na Ukrainie, gdzie dziś studiuje, i nie widzi sensu wracać do pogrążonej w wojnie i biedzie ziemi rodzinnej.

Kolejnym bohaterem filmu jest Timur z Ukrainy kombatant batalionu Ajdar (w internecie nie brak zdjęć żołnierzy tego batalionu z symbolami nazistowskimi – jednak taktownie w dokumencie ten temat nie jest poruszony – takie sympatie nie przeszkadzają żydowskim oligarchom finansować batalionów ochotniczych). W filmie świetnie ukazana jest to jak matka i żona Timura cierpią z powodu jego zaangażowania patriotycznego (ten motyw bliski jest wszystkim, którzy poświęcają się dla ojczyzny). Żona Tiumura wypomina mu, że dba o innych, a o swojej rodzinie zapomina, nie zapewnia jej domu, skazuje na poniewierkę, pcha się do wali i chce z niej zrobić wdowę. Ukraiński wątek w filmie pokazuje, jak bardzo dla Ukraińców perspektywa rosyjskiej agresji była abstrakcją i jak zaszokował ich atak rosyjski. Wątek ukraiński filmu pokazuje też, że aneksja Krymu i Wschodniej Ukrainy przez Rosję skazała wielu ukraińskich uchodźców z tych terenów na bezdomność. W filmie podkreślone jest też to, że non stop na froncie giną młodzi Ukraińcy zabijani przez rosyjskiego agresora. Trzecim bohaterem filmu jest Aleksander walczący z rosyjskim imperializmem atakującym Gruzję.

Film trafnie ukazuje, że celem Rosji, jest ekspansja terytorialna, a nie jak cywilizacji zachodu dobrobyt i rozwój. Film jest bardzo osobistą relacją bohaterów, nie ma zbytniego charakteru popularnonaukowego i nie jest zbyt dynamiczny. Nie usatysfakcjonowany widz ma ochotę nakręcić swój bardziej dynamiczny i bardziej edukacyjny dokument o rosyjskim imperializmie – to niewątpliwa inspirująca zaleta obrazu. Obraz świetnie ukazuje, że my tu w Polsce miło sobie żyjemy, a za miedzą nasi sąsiedzi Ukraińcy są zabijani przez Rosjan w imię realizacji interesów imperializmu rosyjskiego.

Jan Bodakowski

Komentarze (14):

twitter: @PromocjaPWS2019.07.25 20:07
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki com pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki com pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki com pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
dzielnicowy2019.07.25 14:38
dzielnicowy, wszawy kacap.
polak2019.07.25 11:11
wysłannikami tego zła byli m.n . ojciec kwaśniewskiego ,ojciec imoszewicza jaruzelski ,, AL UB,i całe żydokomunistyczne sądownictwo z stefanem michnikiem na czele i stalinowskimi prokuratorami (ojciec sztura)--tak to ci między innymi --mieli Polaków reprezentować ---kur.....a jego mać
Urszula2019.07.25 10:48
"przez pryzmat losu kilku osób" No to rzeczywiście jest obiektywne pokazanie losów całego narodu. W mojej miejscowości jest kilku pijaków. Oni są świadectwem okropności i powszechności pijaństwa i alkoholizmu w Polsce.
Reytan2019.07.25 11:36
Mowisz z pewnoscia o sobie i o swoim zawodzie prostytutki.
Mateusz2019.07.25 10:41
Chętnie się wybiorę, również czekam na film Pana Patryka Vegi o Papieżu Polaku.
edi2019.07.25 10:38
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
dochtór Tarhalski2019.07.25 9:41
Bardzo polecam ten film. Znakomicie pokazuje istotę Rosji.
katolik2019.07.25 9:19
Ja z niecierpliwością czekam na film pana Vegi "Polityka" obnażający potworność PiSo-katolskiego imperializmu!
edi2019.07.25 10:25
UWAGA - dzielnicowy - to ruski troll - CODZIENNIE PLUJE NA POLSKĘ I POLAKÓW !!!!!!!!!!!!!!
polak2019.07.25 11:13
to trol putina kawał skur....na
Pimpirimpi2019.07.25 11:14
Tak a jaką? Terror ideologii LGBT, dziura VAT 240 mld, podniesienie wszystkich stawek VAT, "Sowa i przyjaciele", Amber Gold, przyjmowanie muzułmanów, oddanie śledztwa smoleńskiego w ręce Putina, itp itd. to straszne !!!
Jan Bodakowski2019.07.25 14:03
to się możesz przeliczyć, zważywszy na to co pokazał w Botoksie, zapewne antyPiS będzie pokazany gorzej niż PiS
7772019.07.25 19:57
obnaży "potworności PiS"? a niby jakie te okropności, 'romans Misiewicza i Macierewiczem" ? w takie idiotyzmy to tylko ortodoksyjne lemingi i fani walda kiepskiego wierzą. Ten film przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego, mówia to już nawet co bardziej kumaci w radiu rynszTOKfm