W Kabulu przeprowadzono bestialski atak terrorystyczny na oddział położniczy  - zdjęcie
15.05.20, 13:21Fot. via: Pixabay - WikiImages

W Kabulu przeprowadzono bestialski atak terrorystyczny na oddział położniczy

9

W Kabulu (Afganistan) doszło do makabrycznego ataku terrorystycznego na szpitalny oddział położniczy. Zdaniem afgańskiego rządu za zamach odpowiedzialni są talibowie, jednak prawdopodobne jest, że zamachu dokonało Państwo Islamskie.

We wtorek przed szpitalem w Kabulu eksplodował ładunek wybuchowy. Na oddział położniczy wtargnęli uzbrojeni terroryści i otworzyli ogień. W ataku zginęły 24 osoby, w tym 16 przebywających na oddziale kobiet i dwoje noworodków.

To wyjątkowo bestialska zbrodnia. Dlaczego terroryści mordowali noworodki i ich matki? Zaatakowana klinika znajduje się w dzielnicy szyickiej. Szyici są znienawidzeni przez sunnickich fanatyków. Lokalny odłam ISIS regularnie celuje wobec nich swoje ataki. Zaatakowany szpital był natomiast prowadzony przez Lekarzy bez Granic. Dżihadyści często kierują swoje ataki wobec personelu międzynarodowych organizacji, w których widzą przedstawicieli okupantów i szpiegów.

Rząd Afganistanu sądzi jednak, że za zamach na szpital odpowiedzialni są talibowie. W lutym, podpisując porozumienie pokojowe z rządem USA, zobowiązali się oni do zwalczania innych grup terrorystycznych i rozmów z rządem w Kabulu. Takie rozmowy jednak dotychczas się nie odbyły. Talibowie zarzucają rządowi niedotrzymanie umowy o wypuszczeniu 5. tys. talibskich więźniów i kontynuują swoją ofensywę. Siły rządowe odpowiadają kontruderzeniami. Być może więc, jeżeli ataku dokonało jednak ISIS, celem było właśnie ostateczne zaprzepaszczenie procesu pokojowego pomiędzy rządem Afganistanu a talibami. Prezydent Aszraf Ghani po ataku na szpital zapowiedział, że jego armia wznowi operacje zaczepne przeciwko talibom.

kak/ o2.pl, Gazeta.pl, PAP

Komentarze (9):

Darek2020.06.3 7:52
A to są jakieś ataki terrorystyczne niebestialskie?
Maria Blaszczyk2020.05.15 18:10
No ale kochani, przecież mieliście na miejscu pomagać. A teraz marudzicie... Swoją drogą zabawne jest, że po kilku latach systematycznego bombardowania szpitali i wszelkich instytucji pomocowych w Syrii przez ich własny reżim oraz Rosjan, nagle poruszył Was los jednego takiego wypadku w Afganistanie... Ja się nieco znieczuliłam gdzieś koło setnego, juz nie płaczę za każdym razem...
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte.2020.05.15 15:14
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.15 14:19
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
stan2020.05.15 13:41
Jedynie religia chrześcijańska jest prawdziwą wiarą. Tam, gdzie występuje nienawiść międzywyznaniowa nie ma Boga. Za wzajemną nienawiść psudoreligijną płacą niewinne kobiety i dzieci.
Maria Blaszczyk2020.05.15 18:11
I dlatego w Syrii szpitale i szkoły bombardują dobrzy chrześcijanie Rosjanie... https://www.nytimes.com/2019/10/13/world/middleeast/russia-bombing-syrian-hospitals.html
katolicka kretynizacja polski2020.05.15 13:33
Do tego prowadzi religia i żądza władzy! Polecam do zastanowienia się tym, co chodzą do kościoła i głosują na PiS!
niez2020.05.15 13:54
kretyńska PO i reszta, PIS ijego wyborcy super mądrzy i to nie pasuję debilom z PO i komuchom- pedofilom z LGBT
Damian2020.05.15 13:30
Ci prolajferzy posuną się do najgorszego byle nagłośnić swoją propagandę.