USA wyrażają zaniepokojenie poprawkami do rosyjskiej konstytucji  - zdjęcie
02.07.20, 15:18Fot. screenshot - YouTube

USA wyrażają zaniepokojenie poprawkami do rosyjskiej konstytucji

9

Stany Zjednoczony wyraziły zaniepokojenie okolicznościami głosowania ws. poprawek do konstytucji w Rosji. Chodzi przede wszystkim o poprawkę, która daje możliwość rządzenia Władimirowi Putinowi nawet do 2036 roku.

- „Jesteśmy zaniepokojeni informacjami o wysiłkach rządu rosyjskiego, zmierzających do manipulowania wynikami ostatniego głosowania nad poprawkami do konstytucji, w tym doniesieniami o zmuszaniu do głosowania, naciskach wywieranych na przeciwników przyjęcia poprawek oraz ograniczaniu swobody obserwatorów głosowania” – przekazała rzeczniczka Departamentu Stanu Morgan Ortagus.

Dodała, że szczególne zaniepokojenie Stanów Zjednoczonych wzbudza poprawka, umożliwiająca Wladimirowi Putinowi pozostanie u władzy do 2036 roku.

Kontrowersyjna poprawka pozwala Władimirowi Putinowi rządzić przez kolejne dwie kadencje po tym, jak jego obecna kadencja upłynie w 2024 roku. Takie prawo daje możliwość Władimirowi Putinowi rządzenia Rosją aż do czasu, kiedy będzie miał 84 lata.

W głosowaniu miało wedle oficjalnych danych wziąć udział 67,97 obywateli, a 77,92 proc. z nich poprzeć wprowadzenie poprawek do konstytucji. Sposób, w jaki referendum zostało przeprowadzone, krytykowała również Komisja Europejska.  

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (9):

oficer LWP2020.07.4 20:05
zażydzony judesej już wp*la się do Rosji jak ma sobie konstytucje pisać, Rosja to nie jest zażydzony PIS z państwa Polin gdzie na jeden rozkaz cały koszerny PIS z Dudą na czele w ciągu 8 godzin zmieniają ustawę o IPN meldując się po wytyczne do Mosadu jak mają to zrobić,to co robi Rosja to się nazywa suwerenność i niezależność ale skąd zażydzony PIS ma to wiedzieć jak ciągle leży przed nimi na ryju
JanP2020.07.2 17:51
Demokraci dali głos. Coś strasznie się martwią o swoją kasę utopioną w Rosji. Myśleli, że z banderowcami mają do czynienia. Lepiej się módlcie, żeby wam Putin w Waszyngtonie nie zorganizował majdanu.
Maciej Łagodny2020.07.2 17:25
A Ja Obywatel Świata jestem Wystraszony Agresją Propagandową i Militarną USA.Może najpierw zrobią porządek u Siebie??????????
Albert2020.07.2 17:16
Odezwał się wzorzec demokracji, w którym prezydentem zostaje ten, który dostaje mniej głosów od rywala. Hamburgery lubią się jak widać ośmieszać na każdym kroku.
Kolejny imbecyl2020.07.2 17:46
który nie ma najmniejszego pojęcia o amerykańskiej konstytucji.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 16:23
A Polacy wyrażają zaniepokojenie że zużyta PADpaska kałczyńskiego może znowu zostać prezydentem!
Anonim2020.07.2 15:51
Niech się hamerykanie tak nie przejmują Ruska konstytucją... za to Polacy powinni się zainteresować hamerykańską, w której jak wół pisze, że wszystko w Polin należy do zydów ;D Duda grzecznie drępcząc za Trumpem, gdy ten sam pierwszy wszedł do Białego Domu, a doopie dając do myslenia, gdzie jego miejsce W Polsce ustepuje się miejsca dla gościa, by ten pierwszy wszedł w progi gospodarza... ale zapewne doopa lubi wachać smród, idąc grzecznie za wielkim panem ;P
Zygfryd2020.07.2 15:33
Po co urzadzac farse z głosowaniem kpiny z obywateli ? dam mu władze dożywotnią i z głowy sami siebie ośmieszają i brną w tym błocie kłamstw i pewnie zfałszowaniem włącznie a co tam mocarstwu wszystko wolno
Anonim2020.07.2 15:28
Zostawmy Komisję, wszak "demokraci", których tak z Polski słucha i poważa, mieli pomysł, aby u nas była tylko jedna partia polityczna, więc o czym mówimy?!