TYLKO U NAS! Gen. Roman Polko: Rosja nie zaatakuje bezpośrednio. Są tańsze metody destabilizacji  - zdjęcie
19.03.21, 14:00Fot. screenshot - YouTube (Znak)

TYLKO U NAS! Gen. Roman Polko: Rosja nie zaatakuje bezpośrednio. Są tańsze metody destabilizacji

94

„Nas się szkoli do tego, by różnego rodzaju scenariusze przewidywać.” – mówi w rozmowie z nami Roman Polko, generał dywizji, doktor nauk wojskowych, były dowódca elitarnej jednostki GROM. – „Od tego jest armia. Natomiast to, że te zagrożenia nie są aż takie duże, żeby się ich aż tak poważnie obawiać, wynika przede wszystkim z siły NATO.”

 

W ostatnich dniach pojawiły się w mediach refleksje amerykańskiego analityka, politologa Leona Arona, na temat możliwej agresji militarnej ze strony Rosji na któryś z krajów nadbałtyckich. Tego rodzaju rewelacje na temat rosyjskiego ataku na kraje NATO, mające niekiedy posmak sensacji, przewijają się zresztą w mediach od czasu do czasu. O komentarz poprosiliśmy generała Romana Polko. Naszego rozmówcę zapytaliśmy m.in. czy, mimo świadomości zagrożenia ze strony Rosji, nie należałoby jednak z rezerwą podchodzić do wizji bezpośredniej, klasycznej napaści zbrojnej.

 

TRZEBA UWZGLĘDNIAĆ RÓŻNE SCENARIUSZE


„Rzeczywiście wojskowi, w szczególności generałowie czy niedawno brytyjski dowódca w swojej książce takie scenariusze kreślą. Nas się szkoli do tego, by różnego rodzaju scenariusze przewidywać. Także najczarniejsze, ale nie po to, by straszyć ludzi, ale by przygotowywać się. Oczekiwać tego co najlepsze, ale przygotowywać się na najgorsze. Jeden z takich scenariuszy, które armia na poważnie rozpatruje, to wojna, agresja ze strony rosyjskiej, która wcale nie jest taka nieprawdopodobna, jeżeli popatrzy się na Gruzję, na Krym, a więc na tym kierunku wschodniej flanki NATO. Stąd ta obecność Piątego Korpusu, stąd te manewry, ćwiczenia, po to to jest, bo to zagrożenie jest realne. Stąd ta intensywność naszych ćwiczeń, manewrów jest dużo większa.” – powiedział gen. Polko.

 

Z DYSTANSEM PATRZĘ NA REWELACJE TABLOIDÓW O ZAJĘCIU WARSZAWY W TRZY DNI


Równocześnie z rezerwą były dowódca GROM odniósł się do nazbyt sensacyjnej narracji, podchwytywanej przez niektóre media:

„Natomiast warto zwrócić też uwagę, że to jest inna epoka. W innej epoce żyjemy i te wojny raczej tych minionych nie będą przypominać. Stąd też z dużym dystansem patrzę na to, jak tabloidy wrzucają informacje takie jak to, że Rosjanie w trzy dni opanują Warszawę, bo pewnie w takim kontekście osoba z zewnątrz może to widzieć.”


STEROWANIE FALAMI MIGRANTÓW TO JEDNA ZE WSPÓŁCZESNYCH METOD DESTABILIZACJI


Zdaniem rozmówcy portalu Fronda.pl we współczesnym świecie musimy się liczyć z działaniami hybrydowymi o różnorodnym charakterze. Jak przypomina były dowódca GROMu, bezpośrednie działania militarne w obecnej rzeczywistości nie zawsze są opłacalne. Pośród efektywnych form agresji i destabilizacji, wykorzystywanych współcześnie, generał zwrócił uwagę choćby na sterowanie potokami migracyjnymi.

„Dzisiaj zupełnie inne cele się realizuje. Nawet patrząc na to, co się dzieje z falą migracji. Migranci są używani jako soft weapon, miękka broń, soft power. To jest przerażające, ale wykorzystuje się migrantów, aby destabilizować sytuację w różnych regionach świata. Turcja wykorzystywała to, że migranci są na jej terenie po to, żeby w jakiś sposób naciskać na Unię Europejską, czy wygrywać swoje sprawy. Jak rozmowy toczyły się nie po myśli Turcji, to migrantów wypychano z terytorium Turcji do Europy. Mamy publikację napisaną wspólnie z żoną „Bezpiecznie już było”, w której poruszamy te tematy. I poza tymi zagrożeniami kinetycznymi, z minionej epoki, że zaatakują, trzeba jednak patrzeć na inne aspekty. No bo, po co atakować, skoro można przejąć kontrolę nad umysłami, a więc robiąc to, co robią trolle, chociażby rosyjskie? Po co atakować, skoro można przejąć kontrolę nad biznesem?”


W STARCIU Z NATO ROSJA NIE MA SZANS


Jak zwraca uwagę gen. Polko, potencjalny atak militarny Rosji na któryś z krajów NATO niósłby dla Kremla zbyt duże koszta zarówno militarne jak i gospodarcze.

„Dobrze, że tego typu scenariusze są, że nie tracimy z oczu starych zagrożeń, ale myślę, że bardziej należy się obawiać tego, co może przynieść przyszłość, a co niekoniecznie jest związane z takim okupowaniem terytorium, które dla Rosji byłoby nieopłacalne. Trzeba się na to przygotowywać, na te klasyczne zagrożenia. Od tego jest armia. Natomiast to, że te zagrożenia nie są aż takie duże, żeby się ich aż tak poważnie obawiać, wynika przede wszystkim z siły NATO, z tego, że Polska, Litwa, Łotwa, Estonia są związane sojuszem. Ewentualna agresja spowodowałaby takie reperkusje, po których Rosja nie mogłaby się podźwignąć. Bo zarówno pod względem militarnym nie mają możliwości pokonania sojuszu NATO jak i gospodarczo Rosja by tego nie wtrzymała.” – podsumował nasz rozmówca.

 

Z generałem Romanem Polko rozmawiał Tomasz Poller

Komentarze (94):

Prawda2021.03.21 11:13
Rosja to ---Biedny Kraj tylko ma Rope Gaz ZOTO--inaczej gorzej jak w Afryce ---Kupa Pijakow --tam dalej myśli sa KOMUNY ==
kasikas2021.03.21 10:50
teraz Świat powinien myśleć o zgodzie i pokoju....zgoda buduje ,niezgoda rujnuje!
brawo2021.03.21 6:59
Brawo ORLEN, brawo Prezes Obajtek.Brawo Grupa Wyszehradzka i Państwa Bałtyckie. Nie możemy być ciągle pod niemiecko-rosyjskim butem.
Xavi2021.03.20 9:40
Zycie pisze różne scenariusze. Kto w początku 1939 roku przewidywał ,że w 1941 Polska wypowie wojnę Japonii? A tak się stało. Dzisiaj wystarczy ,ze gdzieś koło Tajwanu nastąpi ostrzelanie amerykańskiego okrętu przez Chiny, z tego zrobi sie większa strzelanina, Putin powie ,że Rosje staje po stronie Chin i cale NATO jest ugotowane, bo USA idzie na Pacyfik. Ciekawe to wtedy powie Polko i nasi politycy gdy Rosja zadeklaruje ,że im się np.Baltic Pipe nie podoba ?
kgb2021.03.20 10:08
scenariusz jest prosty, politycy zwyczajne spie...olą z Polski zostawiając ludzi samych sobie jak to zrobiono w 1939 roku, po wojnie ci politycy wrócą w glorii chwały, dadzą ci łopatę i pod ich światłym przywództwem będziesz odbudowywał kraj jak przeżyjesz bo oni na pewno i do okupów nie pójdą
Maxx772021.03.20 9:17
Rosja nie musiałby atakować gdyby tylko PO-PSL powróciła do władzy... bo sami pokornie poproszą Moskwę o interwencję zbrojną...oczywiście za zgodą Berlina (uwzględniającą ich interesy które teraz reprezentują...). Jedynie zaprzańcy i targowiczanie mogą teraz zaprzeczać bo wszyscy dowiedzieli się jakiego mieliśmy zdrajcę który po stokroć haniebnie i tchórzliwie oddał śledztwo w łapy Putina...
bękart wojny2021.03.20 9:31
Macierewicz to ty? czy drugi opętaniec Błaszczak?
renis2021.03.20 8:29
"W innej epoce żyjemy i te wojny raczej tych minionych nie będą przypominać." to wojna w Syrii czy Iraku co przypomina? atak klonów czy imperium atakuje?
Skrzypek na dachu2021.03.20 7:33
Rzad PiS na uslugach bezboznych miedzynarodowych globalistow New World Order i Big Pharma niszczy zdrowie i zycie biednym ludziom i robi z nich zebrakow aby odebrac wolnosc wlasnosc wiare i walute .
A dla mnie gen. Polko nie jest jakimś autorytetem2021.03.20 6:26
- może poza uwalnianiem zakładników itp. A to od czasu, kiedy wyraził swoje zdanie, że jakby Rosjanie weszli do Polski, to musieliby liczyć się z nami, bo prowadzilibyśmy wojnę partyzancką. Pomyslałem sobie - czy zadaniem wojskowego nie jest przekonywanie polityków i reszty obywateli, że warto łożyć na wojsko, aby te miało zdolność powstrzymania wroga już na granicach, a może i zdolność do zwycięskiego kontrataku? Przecież wojna - toczona na własnym terytorium - prowadzi do zniszczeń infrastruktury transportowej, przemysłowej, mieszkaniowej i do dodatkowych cierpień ludności. Więc wojny należy toczyć na terytorium wroga. A ten tu generał przekonuje nas, że wygramy wojnę partyzancką ! ! ! Pomyślałem sobie - dureń on, czy dywersant ? I kto dał takiemu pistolecikowi generalskie epolety? Bo nawet na pułkownika nie zasługuje. Może na porucznika, prowadzącego szarżę szwadronu kawalerii lub atak na bagnety kompanii piechoty. A tu macie go - expert i autorytet. Panie generale - był czas, aby wyrosnąć z chłopięcych gatek. II RP tak straszny los spotkał, bo mieliśmy takich sąsiadów i takich pułkowników i generałów - u sterów władzy państwa, którzy politykowali, zamiast armię przygotowywać do nadchodzącego ewentualnie konfliktu. Przygotowywać do realnego konfliktu - z użyciem czołgów, lotnictwa i z doskonałą organizacją łączności i zaopatrzenia. Do szkoły panie generale, a nie do uczenia innych.
mordehaj2021.03.20 8:27
on nawet dla pisowców nie jest autorytetem a tak bardzo by chciał,
dokładnie2021.03.20 6:24
Rosja ma już wystarczająco kłopotów z okupacją Zachodniej Ukrainy. Putin choć potrafi kąsać to jednak głupi nie jest. Rosja w pierwszej kolejności próbuje przejąć kontrolę ekonomiczną (rura do Niemiec) jak i polityczną (destabilizacja polityczna w Krajach ościennych).
w uzupełnieniu2021.03.20 6:39
W dzisiejszych czasach wojna toczy się w pierwszym rzędzie na płaszczyznie ekonomicznej i propagandowej. Nikt raczej nie będzie sobie zadawał trudu żeby okupować terytorium gdzie większość ludności jest nieprzychylna i można spodziewać się działań partyzanckich do tego jest oczywiście też możliwość dotkliwych sankcji ekonomicznych czy możliwość działań militarnych ze strony innych Państw (NATO) to zbyt kosztowne i Rosji na to nie stać. Na Zachodniej Ukrainie była nieco inna sytuacja tam ludność była niezdecydowana a i NATO tam niewiele mogło powiedzieć bo Ukraina nie należała do NATO. Tam Putin mógł sobie na więcej pozwolić.
ponadto2021.03.20 7:15
Ponadto Rosja musi też kalkulować zagrożenie ze strony Turcji a zwłaszcza Chin. Teraz Putinowi udało się trochę unormować stosunki z tymi Krajami ale terytorialne kwestie sporne pozostają nadal aktualne. Komunistom Chińskim nie bardzo jest po drodze z nacjonalistą Putinem. Widząc, ze Rosja wikła się w jakąś niepotrzebną wojnę z zachodem oni zaraz by się upomnieli o swoje terytoria.Atak nuklearny na Naszym terytorium też jest raczej wykluczony chociażby dlatego, że tu jest przewaga wiatrów zachodnich i skażanie zaraz by dotarło do Białorusi sojusznika Rosji a nawet samej Rosji Tak więc Putin raczej nie jest szaleńcem choć na Rosję trzeba uważać.
rembertów2021.03.20 9:30
masz już miejsce w pisowskiej "akademii sztuki wojennej" im większy oszołom tym wyższe stanowisko
Skrzypek na dachu2021.03.20 7:36
Putinowska okupacja Krymu i Wschodniej Ukrainy nie zachodniej .
do Skrzypek2021.03.20 8:33
Tak Wschodniej.
z Donbasu2021.03.20 9:59
możesz wymienić nazwy i nr jednostek armii rosyjskiej oraz ich miejsce dyslokacji stacjonujących na "wschodniej Ukrainie"? podaj z jakich lotnisk korzystają, wymień jakie jednostki wojskowe (wyznaczeni rosyjscy urzędnicy) zapewniają administrację i obsługę ludności, gdzie znajdują się obozy jenieckie pilnowane przez armię rosyjską, w jakich więzieniach przetrzymywani są byli pracownicy administracji Ukrainy, jakie jednostki armii rosyjskiej pilnują obecnych granic "okupacyjnych", ile tysięcy żołnierzy rosyjskich znajduje się na terenach "okupowanych", musisz to wiedzieć skoro używasz słowa okupacja, czy na terenach "okupowanych" ludność tubylcza jest przeciwko żołnierzom rosyjskim? możesz konkretnie napisać czy tylko po pisowsku opowiadasz to co ci w tvPIS powiedzieli? dlaczego nie masz nic przeciwko spaleniu żywcem przez twoich ukraińskich banderowców 40 osób w Odessie w tym kobiety w ciąży, bo ani Komorowski, ani Duda, ani Kaczyński, ani Macierewicz na temat spalenia żywcem ludzi w Odessie przez banderowów twoich umiłowanych przyjaciół nie powiedzieli ani jednego słowa potępienia przyłączając w ten sposób Polskę do ukraińskich bandytów, którzy w Odssie mordowali swoich obywateli Ukrainy w taki sam sposób jak to robili w 1943 na Wołyniu, dlaczego popierasz gwałty i mordowanie ludności ukraińskiej w Donbasie? gwałty na ludności cywilnej przez armię czerwoną w 1945 uważasz za zło a takie same gwałty czynione przez twoich przyjaciół banderowców uważasz za uczynki dobre, dlaczego odmawiasz prawa ludności na wschodzie Ukrainy do obrony? dlaczego ci nie przeszkadza , że w każdym mieście na Ukrainie są ulice , pomniki , stadiony największych zbrodniarzy ukraińskich mordujących Polaków, tak ci PIS mózgownice zaorał, że sam nie potrafisz myśleć, tacy jak ty w 1933 poszli za Hitlerem
do z Donbasu2021.03.20 15:58
Ty widzę chciałbyś pytać kogoś kto ma przystawiony pistolet do skroni za kim jest to taka Putinowska filozofia. Słusznie, że cywilizowani ludzie ją odrzucają.Prawda jest taka, że Rosja zajęła część suwerennego Państwa jakim była Ukraina nie tylko za Janukowicza ale już wcześniej. To nie ma znaczenia czy tam rządzą regularne wojska rosyjskie (nazwy jednostek)czy uzbrojone bandy na polecenie Kremla.Ponieważ jak już napisałem Rosja nie miała prawa tam wkraczać i ustanawiać zarządców. Dlaczego? Bo to była część Ukrainy i Rosja to akceptowała zarówno za Janukowicza jak i wcześniej za Juszczenki odkąd na Ukrainie były wolne wybory. Tak więc doucz się historii lepiej a nie siej nędzną propagandę. Jak Rosja chciała zmienić przynależność tych terenów to powinna w porozumieniu z Władzami Ukrainy przeprowadzić tam referendum pod nadzorem obserwatorów międzynarodowych a nie ot tak sobie wkraczać i ustanawiać nowy status tych terenów.To jawne pogwałcenie prawa międzynarodowego.Co do Odessy to Ukraińcy to nieco inaczej widza niż wy Rosjanie a UPA tu nie mieszaj bo to inne czasy i inne okoliczności.
mordechaj2021.03.20 8:25
w pisowcy już nie odróżniacie gdzie jest wschodnia Ukraina a gdzie zachodnia? co to za nazwa własna "Zachodnia Ukraina", że piszesz to z wielkiej litery? nie ma takiego państwa
do mordechaj2021.03.20 8:38
Akurat takie Państwo jak Ukraina istnieje. Oczywiście Zachodnia Ukraina bo Wschodnia pod okupacją.
Prawda2021.03.19 23:32
Ale JAJA--- Putin wściekły na Bidena --prezydenta USA --- Zobaczymy czy Rosja zatakuje Ukraine to już Dni ---
PRAWDA2021.03.19 20:56
Dwóch Konfidentów jest Bardzo Aktywnch jeden Niemiecki i drugi Ruski i podaja bzdury ---Niemcy płaca jak Ruski Niemcy dzisiaj są na Wymarciu urodzi sie jeden niemiec a urodzi się 6 Islamistow Arabów ---tzn dzisiaj Niemcy Arabom Buty Czyszcza ==== Ruski Kraj jak za Komuny wódka pijana cała Rosja i Upada np Monter Rur czy Kadłubow zarabia dzisiaj 450 dolarów to jest 1600 złotych -- Robią zadymy i tak juz nie stworzą Imperium jakie było po 1945 roku gdzie Stalin wyruchał USA dał Broni po Zęby ==
orero2021.03.20 8:44
uczeń Macierewicza, tak samo obłąkany
oficer LWP ...Dzielny jak żydowski gajowy!2021.03.19 18:59
Oj giwałt! - - - Gudłaj Keller-Krawczyk"oficyer LWP" uzbrojony w wiatrówkę z krzywą lufą! Żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "oficyer LWP" - w "LWP" - zayeebaliby śmiechem.
oficer LWP2021.03.19 19:40
pisowskie łajn znowu nadaje, prezes i tak ma ciebie bez względu jak sie zeszmacisz w żopie, typowy głupi polski goj
oficer LWP ...Dzielny jak żydowski gajowy!2021.03.19 19:45
Oj giwałt! - - - Gudłaj Keller-Krawczyk"oficyer LWP" uzbrojony w wiatrówkę z krzywą lufą! Żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "oficyer LWP" - w "LWP" - zayeebaliby śmiechem.
oficer LWP2021.03.19 19:52
jak wyżej
starszy kapral2021.03.20 1:09
Obywatelu oficerze strzelać? Ale jak, kalach zardzewiał.
oficer LWP2021.03.20 8:45
tak, strzel sobie w ten pisowski głupi łeb, już tyle razy ci o tym pisałem ale go głupiego łba nie dociera
O czym ty piszesz, marna istoto?2021.03.20 1:25
Lechu, przecież ty już bardziej nie możesz się zeszmacić!... Jesteś okropnym masochistą...! Nie do wiary! DLACZEGO TAK SIĘ NIENAWIDZISZ!?
ta sama drużyna2021.03.20 9:39
pamiętam ciebie z wojska, onanizowałeś się codziennie na stojąco przed pisuarem, napletek ci wtedy przeszkadzał, teraz zapewne sobie w synagodze napletek ociąłeś
Po11...prof.dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 18:56
CYT.: " Naszpapież Ratzinger von Hitlerjugend no i zapominamy że wzór Maryja matka Jezusiczka miała 13 LAT jak zaszła w ciąże !!!!!!hahahahhahahahhahahahahhh więc ryba psuje się od głowy !!!! - - - - NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ, ALE GUDŁAJ MA "POCZUCIE HUMORU" - - Tytuły naukowe zobowiązują.
wajcław2021.03.20 8:58
od kiedy cymbale stosuje się prawo obecne do tego co było 2000 lat temu, myślenie idioty, przecież twój Palikot proponował to samo, legalizację od 13 roku i ani jednego postu przeciwko nie napisałeś? widocznie współczesne rozwiązania ci pasują , podoba ci się pedofilia co nie przeszkadza wypisywać swoich parchatych bredni i oceniać z perspektywy dzisiejszej tego co by było 2 tys lat temu, taka sama sytuacja była z islamem, ile lat miała dziewczynka Mahometa? tu już niczego nie widzisz złego z obecnej perspektywy, może za 1000 lat uznają, że takie wpisy mógł robić tylko cymbał więc zgodnie z nowymi "osądami" należało poddać ciebie eutanazji już po pierwszym twoim wpisie? widać, że gimnazjum skrzywiło co psychikę
Po11...prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 18:55
CYT.: "W imieniu większej części polskiego społeczeństwa, a zwłaszcza rdzennych obszarów RP, tzw. Polski "A" błagam skończcie naszą niedolę i przyłączcie nas do Republiki Federalnej Niemiec. Tylko w Federacji Polak może realizować swoją wolność w pełni, tylko w Federacji liczyć można na indywidualny i społeczny awans, gospodarczą prosperity oraz mądre i rozsądne rządy."- - - - ACH TA NIEODWZAJEMNIONA MIŁOŚĆ GUDŁAJA DO NIEMCA - - - ODRZUCONA i do PIECA WRZUCONA - - - Uczmy od naszych sąsiadów znad Szprewy i Renu.
Lech Keller-Krawczyk CV wyjątki2021.03.19 18:54
CYT.: "„A jako doktor filozofii,…” - - - - "w Australii mieszkałem i pracowałem lat ponad 40…” - -- - "„A jako doktor filozofii... analityk w pewnym amerykańskim banku.” - - - - "jestem elektryk-teoretyk” - - - - - - I wreszcie coś do Guinness World Records, CYT.: "Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
MOJE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA!2021.03.20 1:33
LECHU...? cha...cha...cha...! ... Niewiedziałam, że musiałeś pokończyć różne kierunki studiów, ABY ZOSTAĆ TYLKO ZWYKŁYM PEDAŁEM...I ZAROBIĆ NA WIĘZIENIE!... To gdzie masz rozum?
niewierzacy ateusz2021.03.19 18:30
pod koniec 1944 roku wywiad aliancki przewidywał ,że wermacht nie jest już zdolny do działań ofensywnych bo nie ma już odpowiednich sił, bo III rzesz brak ludzi sprzętu i rezerw , a tu nadszedł 16 grudnia i niemiecka kontrofensywa w Ardenach , walki trwały ponad miesiąc i zakończyły się klęską wermachtu , czyli tak przewidywał wywiad wermacht był już za słaby by poprowadzić skuteczną ofensywę :) ale ten kontratak wermachtu kosztował zaskoczonych aliantów tysiące zabitych i rannych , Rosja też nie ma szans w starciu z NATO ,ale co będzie gdy zaatakuje kierując się błędnymi założeniami i nie doceniając NATO? na przykład na kremlu pomyślą- zajmiemy pribałtykę w 48 godzin a potem nikt w NATO nie będzie chciał umierać za Wilno Tallin i Rygę , więc lepiej nie zakładać ,że Rosja nigdy nie zaatakuje NATO . lepiej jest szykować się na najgorsze
oficer LWP2021.03.19 18:49
ty też nie chcesz umierać za Wilno lub Rygę? przecież cały misterny pan krowopasów przewiduje, że to ty masz za Wilno i Rygę umrzeć a nie oni, PIS też uważa, że to ty masz umrzeć (wiesz już gdzie ucieknie cały PIS razie wojny?) a nie oni, po wojnie powrócą i jak przeżyjesz to dostaniesz od nich łopatę i będziesz kraj odbudowywał, oczywiście pod ich nadzorem
niewierzący ateusz2021.03.19 19:02
słuchaj trepie , mam ci napisać co ci w co czy się domyślisz ?
oficer LWP2021.03.19 19:52
oczekuje z niecierpliwością pisowskiego wykładu, tylko nie stchórz jak to masz w zwyczaju
niewierzący ateusz2021.03.20 10:17
kij ci w oko
Hetman2021.03.19 19:13
Pisz trepie na Berdyczów .Tam twoje miejsce.
oficer LWP2021.03.19 20:15
twoje pod Smoleńskiem
Anonim2021.03.20 12:02
Nie Hetman może Hartman
Prawda2021.03.19 17:43
PIS --to Sługa Narodu Polski ---Dzieci nakarmione ---Emeryci mają większą stope Życiowa jak Pracowali za Komuny ---1,5 milona mowych miejsc pracy === Niemcy już Kaput --tylko zobaczyć np Diseldorf cały rynek sklepy to Islam Chodziłem tam ,i kupowałem rózne owoce --===== Niemcy maja Kota --Psa i 1 dziecko a Isla m, w Niemczech przecietnie 6 dzieci ===Demoratycznie w Wyborach Niemcy przegraja i bedzie Islamska Republika Niemiec ===
matis892021.03.19 18:13
Szatanistyczny, lewacki PIS nie tylko realizuje globalne aborcyjne szczepienie NWO i Antychrysta. Szatanistyczny PIS oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
PRAWDA2021.03.19 17:36
PO--11 Bestie Niemieckie niech zapłaca za ==Zbrodnie na Narodzie Polskim to 6,5 miliona Nrodu Polskiego wymordowali ---Po 1990 roku nie pozwolili Polakom pracować legalnie ====
oficer LWP2021.03.19 17:19
ten wszystkimi dostępnymi sposobami robi wszystko aby se przypodobać PIS, pamiętam jak 2016 roku przed ŚDM bredził aby kupować konserwy bo Rosja napadnie Polskę, co zalęgło się w tych głupich pisowskich łbach że dostali wraz z ich wielbicielami takiego pierrrdooolca? może to jakiś pisowski przygłup wyjaśnić (może być jakiś oszołom z Fondy bo to to samo), widać, że psor to jest bardziej niebezpieczny wirus niż Covid, niedawno pisowskie wojsko zrobiło symulację wojny z Rosja i już po 5 dniach nie było PIS, najciekawsze, że pisowskie wojsko wzięło do symulacji amerykański sprzęt, którego pisowskie wojsko nie ma, na co Putin czeka generale? aż się uzbroimy? dzisiaj zeszmacony generał to pisowski standard
Józef Bonkzdupytuska2021.03.19 17:54
Jesteś dumny z LWP, ja byłem w służbie zasadniczej dwa lata. Trzeba je traktować jako dwuletni wyrok pozbawienia wolności, bo dzienna norma jedzenia była dla żołnierza o połowę tańsza niż dla skazanego.Taka to była armia LWP.
oficer LWP2021.03.19 18:36
te brednie opowiadaj przygłupom z PIS, którzy nigdy w wojsku nie byli, będziesz miał wiernych czytelników, z 500 wpisów możesz dokonać, będzie epopeja twojej służby wojskowej (o ile była) masz jak w banku już nagrodę oszołoma złotego medalisty służb specjalnych Ukrainy Sakiewicza a i prezes może rękę uściśnie
niewierzący ateusz2021.03.19 17:57
ty to jesteś durne trepisko a nie oficer
oficer LWP2021.03.19 18:37
lepiej to niż być pisowskim przygłupem tak jak to jest w twoim przypadku
niewierzący ateusz2021.03.19 19:04
mam ci trepie napisać co ci w co , czy się domyślisz ?
oficer LWP2021.03.19 20:29
napisz
niewierzaccy ateusz2021.03.20 10:19
kij ci w oko
Oficer LWP2021.03.21 20:23
Tylko to umiesz, szkoda klawiatury idę zbije konia myśląc o tobie. Same matoły nawet tęcza im przeszkadza.
PRAWDA2021.03.19 17:18
Rosja jest w bardzo trudnej == sytuacji ===Rosja z NATO nie mazadnych Szans z Chnami też --Chiny zabierają terytoria narazie bez wystrału na rzeką Amur i Usuri gdzie w 1969 roku była bitwa CCCP na Chiny zgineło tysiące zołnierzy po obu stronach ,walki trwały cały rok 1969
Lech Keller-Krawczyk CV wyjątki2021.03.19 16:56
CYT.: "„A jako doktor filozofii,…” - - - - "w Australii mieszkałem i pracowałem lat ponad 40…” - -- - "„A jako doktor filozofii... analityk w pewnym amerykańskim banku.” - - - - "jestem elektryk-teoretyk” - - - - - - I wreszcie coś do Guinness World Records, CYT.: "Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
Po11...prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 16:10
CYT.: "W imieniu większej części polskiego społeczeństwa, a zwłaszcza rdzennych obszarów RP, tzw. Polski "A" błagam skończcie naszą niedolę i przyłączcie nas do Republiki Federalnej Niemiec. Tylko w Federacji Polak może realizować swoją wolność w pełni, tylko w Federacji liczyć można na indywidualny i społeczny awans, gospodarczą prosperity oraz mądre i rozsądne rządy."- - - - ACH TA NIEODWZAJEMNIONA MIŁOŚĆ GUDŁAJA DO NIEMCA - - - ODRZUCONA i do PIECA WRZUCONA - - - Uczmy od naszych sąsiadów znad Szprewy i Renu.
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.19 16:08
Chciałbym się onanizować, ale mi nie stoi bo mi rabin przy obrzezaniu jaja wyciął.
J.K2021.03.19 16:21
Chciałbym się onanizować, ale mi nie stoi bo mi rabin przy obrzezaniu jaja wyciął - J. Kaczyński "Pamiętnik impotenta"
Anonim2021.03.19 16:28
Takie były małe, że nie zauważył, milimetr za daleko i po jajkach! No, ale dzięki temu mamy jeszcze jednego katonarodowca.
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.19 19:18
... a za siebuie to nie umiesz nic napisac ... trolu ...
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.19 16:05
... obywatele ... nasz generalny usypiacz dziala ... 24 na dobe ... spijcie sPOkojnie ... to my od dawna ... kladziemy was do snu ... i od nas zalezy ... czy sie jeszcze obudzicie ... 5Ge zainstalowane , a c(h)ipa macie tam gdzie trzeba ... a to napewno zadziala ... szalom malejkum
Po11...prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 16:04
CYT.: "Szczotka do kibla ze szczerego złota. Tak się bawi nowa szlachta. Obajtki, Glapińskie, Szydły i inne worki. PIS stworzyło w Polsce nową Rasę Panów!" - - - - - - PRAWDZIWY FROJD z tego GUDŁAJA! Tytuły naukowe zobowiązują.
MAMlas2021.03.19 16:06
A co z wyciorem ????
Ed2021.03.19 16:34
Ty jako stary czekista, wyciąłbyś wszystkich w koło. Wszystkich, którzy posiadają więcej od ciebie. POtraficie zadbać o równość w narodzie.
Po11...prof.dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 16:03
CYT.: " Naszpapież Ratzinger von Hitlerjugend no i zapominamy że wzór Maryja matka Jezusiczka miała 13 LAT jak zaszła w ciąże !!!!!!hahahahhahahahhahahahahhh więc ryba psuje się od głowy !!!! - - - - NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ, ALE GUDŁAJ MA "POCZUCIE HUMORU" - - Tytuły naukowe zobowiązują.
matis892021.03.19 15:54
Więc będziemy pamiętać te słowa Polko i jemu podobnych gdy Chiny i Rosja podbiją Europę.
matis892021.03.19 15:53
Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku. Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
katolik2021.03.19 16:54
Ale Kościół nie wzywa dopokuty ani Różanca, bo prostu Episkopat zawierzył wszystko rządzącym zdrajcom
Po11...prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 15:35
CYT.: "Rosja to wielka Cywilizacja. Okiełznała moc atomu i wysłała ludzi w bajeczny Kosmos przynosząc Ziemi wiedzę i nowe technologie. Dzisiaj udowodniła, że również przemysł biochemiczny i farmaceutyka funkcjonują w Rosji na najwyższym, można śmiało powiedzieć, rosyjskim poziomie! A gdzie jest polska szczepionka na COVID-19? Czy będzie działać jak ten przysłowiowy GROT? Polską szczepionką powinna być Rosja! Jak dobrze jest mieć tak wielkiego i mądrego sąsiada, dobrze jest się wtulić w ciepłe futro syberyjskiej niedźwiedzicy!" - - - - - MIŁOŚĆ GUDŁAJA JEST RZECZYWIŚCIE ŚLEPA! - - - OD TWÓRCY GUŁAGÓW do Umschlagplatz!
Ed2021.03.19 16:51
Muszę przyznać, zasługi służb ruskich są wielkie. IIWŚ pomogła im zrobić wielki skok cywilizacyjny. Najpierw Ameryka wysyłała wyposażenie całych fabryk. Zaczęli budować samoloty z lekkich metali pokrytych blachą (zamiast drewnianych konstrukcji pokrytych płótnem), broń , czołgi i wiele innych. Następnie wykradli całe fabryki z terenów podbitych, i wielu naukowców zmusili do pracy dla nich(szczególnie niemieckich). I teraz co dalej? Rus jak to rus. W tradycji ruskiej głęboko zakorzenione jest złodziejstwo. Po cholerę główkować. Kradli co popadło, potrzebne czy nie, dawaj. Niedawno jeden deputowany do ruskiej DUMY oświadczył, że rosja potrafi szybko wyrównać zaniedbania cywilizacyjne. Przejdą się na Gibraltar i z powrotem, a jak będzie potrzeba to jeszcze raz poślą czerwoną armię.
Po 11 ...2021.03.19 15:29
Rosja nie zaatakuje bezpośrednio. Są tańsze metody destabilizacji ---- chodzi o PiS???
TUmann2021.03.19 16:09
Zakaptowana opcja zdRadziecka , POruch 8rniczek.
Ed2021.03.19 16:55
Ruski smrodzie, nie logiczne to twoje szczekanie. Ale nie o logikę ci chodzi. Zawsze jakiś AAATomek da się ogłupić.
AAAtomek2021.03.20 8:45
Od ogłupiania są zwolennicy dojnej zmiany. wystarczy im rzucić trochę ich kasy i głosują jak ta lala.
Po11...prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 15:16
CYT.: "W imieniu większej części polskiego społeczeństwa, a zwłaszcza rdzennych obszarów RP, tzw. Polski "A" błagam skończcie naszą niedolę i przyłączcie nas do Republiki Federalnej Niemiec. Tylko w Federacji Polak może realizować swoją wolność w pełni, tylko w Federacji liczyć można na indywidualny i społeczny awans, gospodarczą prosperity oraz mądre i rozsądne rządy."- - - - ACH TA NIEODWZAJEMNIONA MIŁOŚĆ GUDŁAJA DO NIEMCA - - - ODRZUCONA i do PIECA WRZUCONA - - - Uczmy od naszych sąsiadów znad Szprewy i Renu.
Stary2021.03.19 15:02
Nie musi Rosja atakować wystarczy jak Polscy parlamentarzyści robią wszystko przeciwko Polsce. Mamy pożytecznych idiotów Partia Oszustów i zboczeni lewacy i to wystarczy.
Maxx772021.03.19 14:51
Budżet całej Rosji jest mniejszy niż budżet jednego amerykańskiego miasta – NOWEGO JORKU.... a PKB Rosji w 2017 to zaledwie 2,7 procent światowego PKB... Rosyjska "wierchuszka" ma świadomość że na arenie światowej są "gołodupcami"... A do tego gospodarczo są co najwyżej cieniem byłego ZSRR... naga prawda!
prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 14:44
CYT.: "Szczotka do kibla ze szczerego złota. Tak się bawi nowa szlachta. Obajtki, Glapińskie, Szydły i inne worki. PIS stworzyło w Polsce nową Rasę Panów!" - - - - - - PRAWDZIWY FROJD z tego GUDŁAJA! Tytuły naukowe zobowiązują.
prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 14:44
CYT.: "Gaz, pała i kula. Tylko to rozumie przeciętny Polak."
katolicka deratyzacja Polski2021.03.19 14:33
Nic nie zastapi sily wojska,zwlaszcza broni atomowej. Pan Polko za duzo wzial od Putina,wiec bredzi. Zas co do wroga wewnetrznego,to niedlugo zdelegalizujemy Konfederacje i zlikwidujemy WRealu,a szefow skarzemy na kare smierci.
dla przypomnienia2021.03.19 14:32
Czym zajmuje się Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych kierowany przez Jarosława Kaczyńskiego?
katolicka deratyzacja Polski2021.03.19 14:36
Planami przywrocenia kary smierci wedlug projektu Korwina,i likwidacji demokracji wedlug projektu Konfederacji.
Anonim2021.03.19 14:29
Jak to jest że najświętszy portal przywołuje słowa człowieka żyjącego permanentnie w grzechu? Pan Roman jest rozwodnikiem, cudzołożnikiem i żyje w związku nieuświęconym. I to ma być autorytet? Cytujecie jego wypowiedzi i ani słowa o "lewactwie" ani "rodzinie"?
dla przypomnienia2021.03.19 14:23
Konferencję "ekspertów" Macierewicza na komunikatorze Skype - pamiętamy - ubaw 1000lecia
prof. dr Hertrich-Woleński pisze CYT.:2021.03.19 14:16
"Gaz, pała i kula. Tylko to rozumie przeciętny Polak."
prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 14:16
CYT.: "Szczotka do kibla ze szczerego złota. Tak się bawi nowa szlachta. Obajtki, Glapińskie, Szydły i inne worki. PIS stworzyło w Polsce nową Rasę Panów!" - - - - - - PRAWDZIWY FROJD z tego GUDŁAJA! Tytuły naukowe zobowiązują.
Po 11 ...2021.03.19 14:14
Adam Suliga nie jest już prezesem Fabryki Broni w Radomiu. ---- Od stycznia Onet donosił o wadach karabinków Grot produkowanych w podległej Sulidze fabryce broni, a w zeszłym tygodniu Onet opublikował artykuł o tym, jak za jego kadencji stanowiska w fabryce obsadzali ludzie związani z PiS i ich rodziny. Dziś rada nadzorcza odwołała go ze stanowiska prezesa Łucznika. Co tam słyszę frendzel wszedł pod stół i szczeka???
Anonim2021.03.19 14:30
No przecież to "antypolska nagonka" i "wszystko jest super". To jednak nie super?
katolik2021.03.19 14:13
śmiertelnym wrogiem Polaków jest SSPIS
prof. dr Hertrich-Woleński pisze CYT.:2021.03.19 14:07
"Gaz, pała i kula. Tylko to rozumie przeciętny Polak."