TVN i Gazeta Wyborcza: Dajcie nam 'głowę Schetyny' - zdjęcie
21.10.19, 10:40Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

TVN i Gazeta Wyborcza: Dajcie nam 'głowę Schetyny'

16

„Schetyna oznajmił, że w TVN ktoś przestawił wajchę i dał sygnał do ataku na niego” - piszą we „Wprost” Eliza Olczyk oraz Joanna Miziołek. Co ciekawe, wygląda na to, że "wajchę" przestawiła też "Gazeta Wyborcza", która opisała kulisy kampanii PO.

Jak czytamy na łamach "Wprost", według szefa Platformy Obywatelskiej to Donald Tusk stoi za tym wszystkim.

„Schetyna jest przerażony, że w każdym materiale w stacji poddawany jest dogłębnej krytyce”

- mówi tygodnikowi jeden z informatorów.

W tekście czytamy również, że to jeden z odcinków „Szkła Kontaktowego” miał być decydujący. Chodzi o moment, w którym prowadzący wydrwili Schetynę. Ten zaś po emisji programu stwierdzi, że materiały TVN muszą być zatem inspirowane.

Platforma Obywatelska przespała trzy z czterech szans na wygraną po 2015 r.-pisze z kolei "Gazeta Wyborcza". Powołując się na "człowieka od Brejzy" dziennik opisał, jak miała wyglądać kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej.

"O wszystkim ostatecznie decydowała góra, „cygara i wino”, ludzie z piątego piętra"-przekonuje cytowany przez gazetę informator ze sztabu PO. Jak czytamy na łamach "GW", jeszcze w roku 2016 partia Grzegorza Schetyny miała pewien plan, strategię na cztery starcia wyborcze: samorządowe, europarlamentarne, parlamentarne i prezydenckie. Co się stało?

„Latem 2018 r. spisaną strategię na cztery kampanie wyborcze dostał do ręki Schetyna. Pochwalił, ale szybko odłożył na półkę. Żaden z jego współpracowników nie potrafi wyjaśnić, dlaczego"- podaje dziennik z Czerskiej. Jak się okazuje, wszystkie cztery kampanie miało łączyć jedno hasło, z niewielką modyfikacją w zależności od rodzaju elekcji.

Co więcej, szefem sztabu miał być pierwotnie europoseł Bartosz Arłukowicz. Według gazety Schetyna obawiał się jednak, że były minister zdrowia zbyt "urośnie" jako potencjalna konkurencja wewnątrz własnej partii. Jak wyglądała praca sztabu?

„Gdy drużyna Brejzy urządza się na czwartym piętrze kamienicy przy Wiejskiej, gdzie PO ma biuro krajowe, działacze zaczynają opowiadać w kuluarach, że Schetyna dał krytykom tylko opakowanie. Ale będzie słuchał tych co zawsze. Spotykają się piętro wyżej, u Schetyny. Kiedyś był tu gabinet Juliana Tuwima. Na 30 metrach kwadratowych dwie skórzane sofy, ława, biurko, stół do narad, wielki telewizor. W powietrzu woń cygar. Przewodniczący z wianuszkiem najbliższych ogląda mecze”-podaje "GW". Okazuje się, że "sztab Brejzy nigdy nie wystartował”, gdyż... nie dostał takiej szansy od lidera PO.

"Schetyna nie dał nam szansy. Nie mieliśmy przełożenia na biuro krajowe PO"-przekonuje uczestnik kampanii.

"O wszystkim ostatecznie decydowała góra, „cygara i wino”, ludzie z piątego piętra – mówi „człowiek od Brejzy”. „Nasi rozmówcy twierdzą, że główne role dostali Piotr Borys, Robert Tyszkiewicz i Mariusz Witczak”-czytamy na łamach "GW". Rozmówca dziennika dodaje, że „w najważniejszej kampanii nikt nie powiedział, o co walczymy i po co idziemy, skoro już mieliśmy unikać konfrontacji z PiS”. W dodatku nie pojawił się żaden mocny akcent na koniec kampanii, jak np. "jakiś emocjonalny klip". Cytowany przez gazetę "Kandydat KO" przyznaje ponadto, że wystąpienie Lecha Wałęsy na konwencji i ujawnienie taśm Neumanna przyniosło opozycji straty.

Cóż, wygląda na to, że Schetyna długo już nie pokieruje Platformą... 

dam/"Wprost", Gazeta Wyborcza, Fronda.pl

Komentarze (16):

Zosia2019.10.22 18:50
Halo lewackie szczochy, Nie lękajcie się ! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi !!! Bóg jest waszym pierwszym źródłem radości i nadziei !!!
PePe2019.10.22 18:49
Grzesiek ! Walcz debilu, nie poddawaj się !! Jesteś lepszyn anty-PIS-owcen niż Donek - a więc walcz do końca, choćbyście się pozagryzali lewackie szczochy, złodzieje, kłamcy, zdrajcy narodu polskiego, wrzuody no doopie naszej ojczyzny !
prosty2019.10.21 11:49
„W najważniejszej kampanii nikt nie powiedział, o co walczymy i po co idziemy" Nie bądźmy naiwni, dla PO była i jest istotna tylko władza. Władza szeroko rozumiana, w mieście powiecie, województwie, Polsce, czy w UE. Ona pozwala na dostęp do pieniędzy, w zarządzanych firmach, kierowniczych stanowiskach różnych szczebli w setkach rządowych i samorządowych instytucji i instytutów, pieniędzy w przetargach i projektach, w reklamie, TVP, tzw. prywatyzacjach. Opublikowane dziś przez GUS dane podają PKB Polski w 2018 roku na poziomie 2,1 biliona złotych, a wydatki 41,6% tego, czyli 881 miliardów.Ograniczenie dostępu do tej kasy boli, choć przyczółki samorządowe w dużych miastach, z największym budżetem mają. Teraz tworzony jest program na odzyskanie władzy, naturalnym punktem są wybory prezydenckie, potem kilka lat posuchy. Gotowi są na wszystko, by je wygrać. Będzie mobilizacja przez destabilizację, już jest gra na rozbicie władzy, proszę zwrócić uwagę, na pojawiające się nagłówki z serii "Gowin już wie". Mam nadzieję, że PiS z koalicjantami rozsądnie rozegra tą kampanię, doceniając determinację i możliwości przeciwnika politycznego.
Toni2019.10.21 11:28
Cała partia POKO to jedna wielka ZARAZA to RAK na organizmie państwa Polskiego, tam w tej mafii nie ma nikogo uczciwego.
tusk to zwykłe bydle2019.10.21 11:21
Ziemia jest darem, przeprośmy za naszą chciwość, za zło, jakie jej wyrządziliśmy - to słowa papieża Franciszka.
0412019.10.21 11:09
ZOBACZYC NA SOBIE JAK JEST FAJNIE INNYCH OPLUWAC .PROPONOWAL BYM TVN I GW ZEBY Z RESZTEK PO-KO I TZW LEWICY ZROBIC JEDEN NOWY TWOR POLITYCZNY NA KONIEC SWOICH POLITYCZNYCH CZASOW .
gracz2019.10.21 11:09
Na co komu taki pusty,zakuty łeb?
anonim2019.10.21 10:38
Tusk nie lubi przegrywać.
jula2019.10.21 10:30
Kuluarowy,sprytny Schetyna pierwszą przegraną kadencję stracił na eskalowaniu totalnej opozycji,cała para poszła w pucze,fikanie pod sądami,latanie za granicę,bratanie się z KOD-em,Kramkiem.Do wyborów poszli z niczym,teraz fiksują się na próbach uczynienia z chorego psychicznie samobójcy bohatera narodowego.PiS porównywali, niczym hitlerowska propaganda Żydów, do szarańczy.Schetyna jest ostatnim pączkowaniem padłej już PO.Koniec projektu Dukaczewskiego.Majątek państwa mocno rozkradziony, wieku zbrodniarzy przetrwało pod parasolem.Tryby IPN jednak ruszyły,CBA podobnie.Koniec PO.To ostatnie podrygi zdychającej ostrygi ,pierwsze spłynęły ośmiorniczki.
ladychapel2019.10.21 10:16
Ziobryści z Gowinistami znów jątrzą. Wśród wprowadzających zamęt jest Beata Szydło. Precz z zepsutą reakcją wewnątrzpartyjną! Bądź czujny - wróg nie śpi!
Dam2019.10.21 10:13
Manipulacja w tytule, bo nic nigdzie nie ma o Tusku. No ale czego się spodziewać po frondzie, portalu "poświęconym" PISowi i manipulacji.
Dam2019.10.21 11:03
Widzę, że edytowali artykuł. Teraz słowo "Tusk" się pojawia, w związku z czym mój poprzedni komentarz traci na ważności.
ladychapel2019.10.21 10:13
"Wszyscy rektorzy zostali zjedzeni [przez afrykańskie plemię], poza rektorem AGH” - dowcipkował Andrzej Duda na obchodach 100-lecia AGH. Media „narodowe” przemilczają ten rasistowski żart. Choć dopiero co pastwiły się nad Aleksandrą Dulkiewicz za słowa o „egzotycznych gościach". Prezydent Gdańska jednak natychmiast przeprosiła. A prezydent Polski?
Jacques2019.10.21 10:31
Kogo ma przeprosić ? Tych ludożerców, którym opowiedział dowcip ?
BOGAnieMA2019.10.21 11:12
To Polska ma prezydenta??
ect2019.10.21 10:08
No cóż, a czego może spodziewać się jeden kłamca od drugiego obłudnika?